Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

azuzi
9. apr 2008

Ahojte, v poslednej dobe som tu prispievala pomenej, lebo som sa venovala praci a cez vikend stavbe. Dnes asi nebudem velmi pracovat, este vydrzim zajtra a v piatok si asi zoberiem dovolenku a idem znovu k lekarovi na kontrolu a budem sa uz musiet dohodnut s nim o nastupe na matersku. Mala by som ist cca 26.4. , ale mam este dovolenku a chcem aby mi to napisal od zaciatku maja, tak dufam, ze bude ochotný. 🙂 🙂 .
Lubi tiez prajem vsetko najlepsie k narodeninam. Vela pohody doma s rodinou. 🙂 🙂 .
Tamita, uz si sa tiez dlhsie neozvala, tak som aj myslela na Teba, preco sa neozyvas, ale som rada ze Ti to vsetko dobre dopadlo. Uz vies kde ides rodit? Ja som stale chodila do Roosveltky, ale teraz mi moj gynekolog neodporucal tuto nemocnicu, ze aby som radsej ostala tu v Brezne. Zatial chodim, k primarovi Tauferovi, on robil predtym tiez v BB, ale kamaratka hovori, ze je uz stary a nema rad ak si pacientky dohaduju konkretneho lekara, takze momentalne som z toho riadne zmatena, ci tam mam prist len tak na blind. 😒 😒 .

bejca
9. apr 2008

inak baby neviete co je s Pizzamati ?? 😕 😨 uz tu dlho nebola 😅 zeby uz mala babatko 😉 😀

azuzi
9. apr 2008

Ved som minule pisala ze sem volako tehulky prestali chodit a teraz sa po dlhsom case ozvala Tamita. A neviem co je s Pizzamati, ale myslim ze mala termin az v maji, to by bolo skoro. 😒 .
Ja chcem urcite vydrzat aspon do 38 tyzdna, tak dufam ze bude vsetko O.K. 🙂 🙂 .

vladkaz1
9. apr 2008

Ahojte v prvom rade Lubka ty kocka nasa vsetko naj naj jasne ze si kocka velka!!!!!!
Ja by som ti popriala vsetko najlepsie, tvoja výnimočnosť a dobrota robí s teba osobnosť hodnú lásky a porozumenia!!!
Nech sa vam s celou rodinkou darí a nech sa ti splnia natajnejsie priania zo srdca praje kamoška Vladka a Lucka 😀

Ozaj sa to tu nejako pretriedilo ze? Bola som v tescu maju 50 perc. zľavy pre decka na vecicky zasa som pomíňala prasule... hehe

bejca
9. apr 2008

no veru Azuzi 😖 je to tu poriedke 😅 co uz ...aspon ze my stalice sem chodime a ozivujeme tuto nasu temu 😉 😀 😀 mali by sme si dat iny nazov temy napr .: Pekne , Zrale, Zdrave , Perspektivne 😀 😀

Vladka a to aj na teke male deti ako mame my ?? na cca 4 mesiace ?? alebo len na vacsie mame tu akciu v Tescu ????

bejca
9. apr 2008

inak dnes tu bola moja mama kuk 😉 tak sme sa boli kocikovat a vencit xixixiix je celkom pekne ale ked to slniecko zalezie je chladno , ale uz je super ze neni zima a neleje chi chi

tamita
9. apr 2008

Lubik - krásne narodeninky zo srdca ti prajem 😵
Annika-ja by som nedbala,keby do našej rodiny pribudli aj dve bábetká,aspoň by sa spolu hrali..no naše deti ešte zatiaľ nemajú také sklony..
Azuzi - ja už len budem rodiť v BB aj do tretice.Na kontroly chodím normálne ku svojmu gyn.,no zároveň aj ku primárovi-na také závažnejšie vyšetrenia. Uvidím,ako to bude pred pôrodom a nie som si istá,či si dohodnem niekoho konkrétneho-lebo sa obávam,že tam nestihne doraziť ak nebude slúžiť..Dcéra sa mi narodila tak,že o deviatej ráno sme vyrazili do pôrodnice a o 10,00 bola na svete.Iba ak by sa niečo časom komplikovalo,prípadne vzhľadom na vek doporučovali cisársky,tak sa dohodnem.
U nás krásne svieti slniečko,tak krásny deň vám želám 😅

annika
9. apr 2008

Vladka, tie básničkárka naša! Zase si to pekne napísala!!!
Zase akcia a naše Tesco sa len buduje..... Na leto, keď bude nejaké..., by som potrebovala pár vecí nakúpiť... Aj u nás je krásne, no rOBKO STIHOL ZASPAť LEN POLHODINKU VONKU. do kelu, už zase Caps Lock! Ja už to neprepíšem! Ja som dnes nejaká unavená, asi z toho počasia. Včera ešte som skoro zamrzla a dnes...
Kde rodiť??? No je to velká otázka pre všetkého... Tak krásne vedia ilustrovať nemocnicu aj u nás, že otecko pri pôrode.... No a nakoniec ho pustili len na poslednú polhodinku.... 😝 😝 😝 😝

bejca
9. apr 2008

no moj muzik bol v praci normalne cely den a potom prisiel chi chi a za pol hodku sme uz boli traja chi chi este ze to stihol tak na "chlp" bola som strasne rada ze tam bol a to som este predtym hovorila ze naco by som ho tam tahala ked nechce a aj on ze nie on tam nebude a pod... a aha ho 😀 aj sa mu to pacilo 😀 😉 😵 a potom tam bol pokial ma na izbu neodviezli a aj tam isiel somnou a este aj maleho bol pozret v inkubatore nez odisiel domov 😉

bejca
9. apr 2008

baby mam otazku 😅 vy ste pri tom vytlacani babatka pri poslednych kontrakciach kricali alebo nie ?? 😅 namyslim v kuse ale tak ako no neviem ako to presne popisat ale viem ze som kricala😅 ked som ho vytlacala 😅
lebo tu bola jedna "znama" a moj muz povedal ze som kricala a ona tak ako pozrela ze cooooooooooo ty si kricala ?? ja nie . tak som si pripadala ako " z Marsu " 😅

azuzi
9. apr 2008

Tamita. takze to nechavas na nahodu, ale hadam, ked chodis k primarovi tak uz hadam kazdy lekar z oddelenia bude davat pozor, tak aj ja trochu pocitam s tym. Tiez by som to mala rada za hodinu ako v tvojom predchadzajucom pripade. 😀 😀 . Tiez som zvedava ci mi nenavrhnu cisarsky, ale to este uvidim.
Rozpravala som sa s jednou co mala dohodnuteho tohoto primara v Brezne ale kedze to nanu prislo nadranom a aj ho volali ale o pol siestej aj tak mobil nebral, takze ani neprisiel. A dopadlo to dobre aj s inym lekarom.
Mne sa tiez drieme dnes cele popoludnie a aj trochu dopoludnie. 😒 😒 .

azuzi
9. apr 2008

Bejca, ja si myslim ze pri vytlacani som nekricala, ale pred tym to bolo utrpenie, lebo mne to vyvolavali a pamatam si, ze mi este na zaver chceli dat nejaku infuziu, ale preto ze som sa stale pohybovala tak sa im to ani nepodarilo: 😀 😀 .

bejca
9. apr 2008

no ja som zasa vcele to cakanie na koniec porodu zvladla myslim uplne v poho 🙂 tie predposledne kontrakcie som predychavala s kyslikom ale oki 😉 a teda ten zaver ako uz " isiel " Petko von vtedy viem ze som ale 3 x zakricala 😅 ale ved si myslim ze je to normalne nie ?? a aj mne Azuzi porod vyvolavali od 14,00 som bola na infuzkach a cipkoch a ja neviem na com ... a myslim ze aj preto som bola taka potrhana 😝 😅

bejca
9. apr 2008

a tiez mi chceli spravit cisarsky ale ja som nechcela ale viem ze nejaka tam okolo mojej doki stale pobehovala a stale ju "huckala " aby spravila cisarsky ... ale nespravila 😀

bejca
9. apr 2008

a mini to sa ti zda zababuseny ??? ved ma len dupky tie z tesca co su 3 v baleni a tu mikinku a ciapocku a je v zavinovacke 😅 ale vonku ma na sebe este deku a je zazipsovany v kociku 😅

bejca
9. apr 2008

toto sem nepatri 😅 ale do inej temy chi chi sorry

azuzi
9. apr 2008

Bejca, no tak mne ziadny kyslik nedavali a myslis ze ti ten kyslik pomohol? Tu v Brezne davaju aj EPI, ale mam z toho strach, ze co ak to zle pichnu, moja mama bola raz na operacii s touto EPI a potom mala ukrutne bolesti hlavi a chodila aj na ambulanciu bolesti. Pre dieta je normalny porod lepsi , citala som, ze deti rodene cisarskym mavaju castejsie astmu a moja kamoska tak rodila a veru ma jej syn dost cato problemy s dychanim, zvascene nosove mandle. No ale ked by bolo treba, tak treba. 😒 😒 .

aja7
autor
9. apr 2008

cawte kocky 😉
prisla som vas mrk../.Adamko je s braskom na prechadzke, Kubko bali baby na kocik, tak ide celkom rad...

Beji...ja som veru kricala na konci a tlacila hlava nehlava, lebo uz som toho mala plne zuby 😀 😝 ale nikto mi nic nepovedal, len mi kazali poriadne dychat 😝

azuzi
tiez som nechcela epi...pocula som o tych bolestiach hlavy a bala som sa, ze je to blizko miechy..Ale v tych poslednych chvilach by som si bola dala aj 10 epi 😀 , ale dodnes tvrdim, ze som nebola celkom pri zmysloch 😀 normalne mam vypadky 😀

bejca
9. apr 2008

Azuzi ja som mala EPIzaplatenu ale dat mi ju nemohli lebo som na tu zlozku alergicka 😅 a ani pri siti mi tam nehohla umrtvit lebo aj to obsahovalo tu zlozku 😝 takze tak 😨

ajka si ma potesila 😀 😀 😀 tak som neni sama 😀 😀 a aj ja som tlacila ako prvy krat v zivote o zivot 😀 😀 😀 😀

mima07
9. apr 2008

caute babulky
lubi vsetko najlepsie k narodeninam, hlavne zdravie ostatne potom pride 🙂
dnes som bola na kave s byvalymi kolegynami a maly bol hotovy komediant 😀 vykrikoval, plul trieskal po stole chvilami sme sa ani nepoculi 😀 este aj kuchari sa boli na neho pozriet no herec je to 😉

lubi ty mas domacu pekarnicku alebo som to zle pochopila

lubii
9. apr 2008

Ahojte dievčatá, dnes som mala perný deň, ani som sa nedostala k počítaču 😖
Ďakujem Vám veľmi pekne všetkým, ste strašne zlaté 😉 a Vladka, Ty si ma normálne dojala 😵 🙂

lubii
9. apr 2008

Mima, my sme kúpili pekárničku z Lidla 😉 , aj teraz sa v nej pečie chlebík na ráno.
Dnes bolo vonku pekne, tak som záhradkárčila - rýľovala som, robila som si hriadky a zajtra idem posadiť hrášok, mrkvičku a cibuľku a redkvičku. 😉
Tamita, Azuzi, ja som nemala vybaveného Dr v pôrodnici. Pri Danielke som mala, ale teraz som rodila v auguste a som sa bála, že si niekoho vybavím a on pôjde na dovolenku ☹ , tak som to nechala tak. A bolo super, mali sme takú mladučkú doktorku, ale bola strašne zlatá 🙂 . A neviem či som kričala, ale určite som tam fučala ako parná lokomotíva, keď som predýchavala kontrakcie 😀. A myslím si, že to vôbec nie je hanba si pokričať.

annika
10. apr 2008

Ahojte! Pekné slnečné ránečko!
S tým kričaním, no u nás kričal aj manžel..xixixixi 😀 😀 😀 😀 Lebo ja som už tlačila a doki nikde.... Len sestrička tam stála u mňa a manžel pri mne. A mnažel, že : kde je pre boha ten doktoooorrr?????? 😝 😝 😝 😝 No a keď pribehol ten náš "dohodnutý" doktorík, tak manžel: "No KONEČNE SSTE TU!!!!"
Aj ja mám výpadky a keby mi to manžel nespomenul, tak určite neviem čo sa okolo mňa udialo....
Epi u nás robí len primár - anesteziológ, a ja som porodila za 5 hodín, a koniec to už bola taká rýchlovka, že by určite nestihli mi dať vtedy. V Blave to robia určite častejšie, ale naša nemocnica... 😖 😖 😖

bejca
10. apr 2008

krasne slnecne ranecko 😀

dnes pojdeme na prechadzku a po porvy krat sa vyberem z malym na cintorin .

Mima maly musel byt zlatucky 😀 a treba si aj vyrazit obcas 😉 uz by som aj ja niekam "vybehla" aspon na zakusok a kavu xixixixi ale ved uz nastane teplejsie a bude sa dat aj na terase niekde posediet 😉

Lubi ty si aka "akcna" 😀 ze pecies chleba . klobuk dolu , ja neviem anic take robit a ani moc velky vyber na varenie nemam .. no co uz neni som ta prava kucharka 😅

Anika tak to ste mali tiez vesele pri porode 😀 aspon mate na co spominat 😀

a ja ked som bola vonku sa o 19,40 sprchovat a prechadzat po chodbe tak potom ako prisiel muz a som ho vyfotila za 5 minut 20,00 tak mi prisla ta prava orechova 😀 kontrakcia a tiez tam nikto nebol len jedna sestricka a ja som myslela ze porodim postojacky a ani na stol nestihnem "vyliezt" ale potom ma tam nejako dostala 😀 a uz tam aj doki prisla ale bolo to teda "o chlp" 😀 a aj ja som rodila cca 5 hodin 😉

bejca
10. apr 2008

a Anika mne tu EPI chceli pichnut cca po 3 hodinach ked som bola otvorena na 3-4 cm .. takze to je asi tak v polovicke a v pripade ze prestane ucinkovat a ty nerodis tak ti daju dalsiu davku 😉 baby co ju mali si to chvalili ale na druhy den sa stazovali vsetky ze ich nieco boli ... ako koho a ako co ... a ja som na druhy den "fungovala" v poho len som si sadnut nemohla 😅 myslim ze sa to da v poho zvladnut ale tiez zalezi aj od porodu ...

mima07
10. apr 2008

dobre ranko
lubi mohla by si mi hodit nejaky odskusany recept na chlieb lebo ja tocim dokola 2

no maly sa po 1/2 hodine vyspal a uz vykrikuje z postele babababa no co mam pockat az zacne mama 😀 😀

bejca
10. apr 2008

Mima 😀 no ak baba byva blizko nech dobehne ona 😀 a ty si pockaj na mamamamamamama 😀
inak moja sestra tak mala naucenu malu 😀 ked bol svagor doma tak ju naucila ze ked vidi ocka v posteli musi kricat oco kakao 😀 a svagor vzdy na sestru mala krici chod k nej a sestra ved krici oco 😀 coze som ja ty 😀

vladkaz1
10. apr 2008

Ahojte no akcie su aj na vase deti kocky ja som Dnes este bola ale take prerierene je to tamm ze az no... Ale maju pekne damske veci.Dakujem zasa moje basnicke crevko to iba ked mam naladu.Lucka zacina dvíhať ritku a zaborenu ma havicku do duchien strasne je srandovna a mamama stale.Dnes je nadherne sups von. 😀

azuzi
10. apr 2008

Dobre rano, tak niekomu aj slniecko svieti, no teda u nas nie, pocasie nic moc.
Lubi ja mam tiez pekarnicku a peciem chlieb, Bejca nie je to nic hrozne vsetko tam nahadzes a ono to vsetko urobi samo. My pecieme hlavne preto, lebo som nechcela jest veci zo psenicnej muky a aj muz chcel zdravsie sa stravovat a teraz pouzivam hlavne spaldovu a trochu pridam bielej, ale aj obcas raznu.
Mima mozem Ti napisat recept tiez co peciem momentalne
3 dcl vody, 2 pol.lyzice oleja, 1 pol.lyzica octu, 2 kav.lyz.soli, 1 k.lyz. cukru,
500 gr muky (dam 350 gr spaldovej a zvysok obycajna biela), 1/2 cerstveho drozdia, mozu sa pridat aj nejake semiacka - tekvica, sezam, lan, slnecnica. Ja pouziva chlebove korenie kupila som ho v bio obchode.
Program dam klasika - u mna je to 3 hod. 20 minut.
Inak v peceni mavam take periody, velmi sa mi tiez nechce menit - tak aj niekolko mesiacov peciem jeden druh, kym prejdem na nieco ine. 😀 😀.
Na rok sa uz aj ja chystam, ze budem pri nasom dome nieco sadit, aj ked som doma u nasich z duse neznasala robit na zahrade, ale teraz ked to bude nase to citim dako inak, kazdy mesiac si kupujem zahradkara a celkom sa uz nato tesim. 🙂 🙂 . Ale momentalne len zhanam majstrov za normalne ceny a zahradkarcenie nehrozi. 😀 😀

vladkaz1
10. apr 2008

tak ty si ale sikulka na zahrade sadit mne to nic nehovori a mne jedna kocka dala recept na chlebik a velmi sa mi paci len je zlozity 🙂