Snažilky, tehuľky a mamičky po 30 - tke. Pridáte sa?

melory
27. sep 2007

😅 kdo sa prida?

dadka28
7. apr 2009

BAMBI dik,popozeram sa.prave sme dosli z prechadzky,akurat zacalo piect,takze dobre ze som sla skor von.aj tak,nemam rada skoro vsetky sviatky..len sa zbytocne kolo nich stresujeme..ach
jooj jak ti zavidim,v tych koncoch som este nebola..no nic,idem si dat kavicku..caute
bambi,inac gratulujeme malej k Rôčiku.. 😀

kavaapalma
7. apr 2009

maminka moja robi opatrovatelku v rakusku tak kazde dva tyzdne je doma tak sa mi strieda lajf a praca 😉

tinka08
7. apr 2009

bambi zas si ako nočná sova?
no my sme na záhradke, je nádherne, tak som sa rozhodla, že presuniem našu skalku cca o 10m dalej. je tam kamenia za pol tatrovky. to budú bicepsy. 😎
veľká noc mi žily netrhá, ani okná ani vypekanie, vyváranie. stačí keď vyvesím nejaké vajcia. len neviem či mužove alebo slepačie 😀 😀 😀 😀
kvapkapalma, ja mám na výpomoc na striedačku moju maminu a svokru. aj mne sa to tak strieda: pohodička stres.

bambi09
8. apr 2009

ahojte babulky,tinka,ty druha nocna sova 😀 😀 😀 tu skalku ti teda uprimne v dobrom zavidim,aj domcek,my sa mackame v malom byte ☹ ☹ 😒
zajtra by sme mali vyrazit na Tour de Slovakia,ak Boh,Katarina a moj muz dovoli... 😀 😀 😀
nieco nanho lezie...a ja to nie som,tak snad aj pojdeme niekam... 😝 😝
nemam cas na MK dnes,tak len strucne...
prajem vam vsetkym pokojnu,krasnu a vydarenu Velku noc 🙂 🙂 😉
v pondelok som tu snad zas,ako na koni... 😀 😀
tak dovi-dopo 😀 😀 😵

kavaapalma
9. apr 2009

ahojte
ja tiez asi az na pondelok lebo nejak sa mi to kopi dnes som bola v meste tak cely den som mala prakticky zabity,aj trebalo este nieco dokupit a zajtra chcem konecne napiect no nemienim to prehanat upeciem len dva druhy 😅
a stihla som aj masaz a maserka mi povedala,ze dve zakaznicky co mala sa snazili otehotniet a po masazach sa im to podarilo ako mne je to suma fuk uz konecne nema zmysel sa stresovat,ale myslim ze skor si tym robila reklamu nez aby to fungovalo
baby taaaaak ale taaaaaaak strasne chcem ist na koncert enriqua iglesiasa do kosic v maji len neviem ci sa mi to podari zalezi kolko bude vstupne a ci budem mat s kym ist lebo manzel bude na lesti,tak uvidime...

kavaapalma
9. apr 2009

este som zabudla,
pekne sviatky aj Vam vsetkym 🙂

bambi09
15. apr 2009

tak,uz mame po sviatkoch,a tu kde nic,tu nic,kde ste vsetky zmizli???
my sme tiez kazdy den von,ako je krasne,tak velmi nestiham,len obcas mrknem citat,ked sa da...
vdakabohu,ze sviatky za nami....dlho ziadne na obzore...tak to je fajn,do Vianoc daleko...
tak sem obcas popiste,nech nezapadneme prachom...treba jarne upratovanie spravit 😀 😀 😀

dadka28
16. apr 2009

ahojte kocky..
no tiez som stastna ze mame po sviatkoch,my este k tomu sme v nedelu robili malemu krstiny,spojili sme jedno s druhym-najprv som bola proti tomu,ze ked,tak neskor..ale nakoniec som sa dala prehovorit..a nelutujem,fakt to bol super napad a mame pokoj 😀
my zas mame problemy chodit von a to som sa tak tesila ze uz je fajne pocasicko..maly nechce byt v kociku!!!pekne sa s tym trapime..vyzera to tak,ze len na rukach chce byt,lebo je placlivy,tak si asi zvykol..ale predsa musi si zvyknut na kocik,donedavna to nebol ziad.problem,tak nechapem.ideme von,len ked je maly dlhsie hore,musi byt zniceny,unaveny..troska poplace,ale zaspi v kociku...ine riesenie neviem...a manducu neviem ci by som s nou chodila von,lebo som rozmyslala o jej kupe
tiez nestiham pri malom popisat,uz aj mi place,utekam...

bambi09
16. apr 2009

ahojte vsetky 🙂 🙂 🙂
dadka,my sme mali to iste s malou,ten kocik,ako sme vysli von,spustila rev,nie raz sme ju cely pobyt vonku mali na rukach,neskor jej to uz nevadilo,vysli sme von a po chvili zaspala,teraz uz ani za nic,aj keby bola ako unavena,uz chce obzerat okolie,havov,chodit za rucky,ale spat tam uz nechce...
neboj,zmeni sa to,satka je dobry napad,len ak mozes,najprv si ju odskusaj,lebo my sme mali klokanku-v pohode,kupili sme baby vak a nevedela som si nanho zvyknut ani ja ani mala,tak sme ho hned aj predali...
aby si nevyhodila zbytocne peniazky,ale tvoj Matusko je este maly,mozno si zvykne skor ...
tak prajem pevne nervy,vela trpezlivosti a radosti z maleho... 🙂 🙂 😉

tinka08
16. apr 2009

ahojte baby, tak ako bambi povedala, chvalabohu je to za nami a dlho nič. 😝 🙂
ako tak čítam, mali ste, máte problém s kočíkovaním. u nás je to naopak. Samino ten v kočíku alebo v aute sedel a (zatiaľ ) sedí ako pečiatka a krpatá mi najlepšie zaspí v tiež aute alebo drncaním v kočíku. Teraz cez sviatky sme náš kočík reklamovali tak som Tamarku vozila v detskom rebriňáku čo dostal Samino od babky 😀 . Pohľad to bol úžasný, lebo ju nadhadzovalo skoro z nej dušu vytriaslo, ale ona mala blažený výraz na spiacej tváričke. V poslednom čase som Samina nenechala spať v kočíku, tak neviem ako by reagoval, lebo začal chodiť už úplne sám a celé dni sme vonku na záhrade. Spí vnútri, a to padne ako podťatý lebo je ako motorová myš. Najradšej sa mi rýpe v práve zasadených rastlinách. Tohto roku sa im asi nepodarí podrásť, lebo by ich chcel furt presádzať 😀 .

kavaapalma
18. apr 2009

ja som tiez rada,ze sviatky skoncili toho roku boli strasne neviem ci ste poculi alebo kukli spravy o tej tragickej havarii pri Michalovciach,ti chlapci su prave z nasej dediny a ten co soferoval a zabil si kamarata je sused,takze tu ziadne sviatky akokeby ani neboli,v stredu som bola aj na pohreb vlastne vsetci cela obec nikomu to neprajem je to strasny pocit ak rodicia preziju svoje deti.

momentalne cakame na schvalenie uveru a ak vsetko dobre pojde tak zhruba o mesiac by sme uz mohli byt majitelia nasho domceka konecne 😵 aj tak to sice este potrva kym od rodicov vypadneme mozno aj rok kym poprerabame ale s tym vedomim ze uz mame kam to zvladneme lepsie

dadka28
18. apr 2009

ahojte kocky,
Bambi a ako dlho vam to trvalo?aku dlhu dobu vam nechcela byt v kociku?maly nam zmetkuje,odkedy nenosi zimny overal,cize si myslim ze sa citi volnejsie..preddtym kedze nosil overal,bol viac stiesnenejsi..tak neviem ci si to len nahovaram..
Tinka taaak ti zavidim..s tym som ani nepocitala ze bude strajkovat 😠 vsak uz sa velmi ani nepohnem dalej od bloku,lebo keby mi raz zacal plakat,tak ani nedojdem domov..
Kavaapalma,drzime palce,nech schvalia..

tinka08
18. apr 2009

uff baby len, na skok... začala som s metódou 3-5-7 pri zaspávaní... nervy mám na dranc malá je viac vytrvalá ako Samino... už aby to začalo fungovať.... 😝

dadka, moja malá je tiež spokojná keď je viac ovinutá, daj mu niečo tenšie ale zakukli ho ak to má rád. bude si myslieť že ho objímaš...

kavaapalma držím palčeky s úverom

kavaapalma
19. apr 2009

dakujem kocky,idem asi von na vzduch ked je tak pekne teplo,normalne sa nudim manzel odisiel na Lest a ja nemam co robit ...

tinka08
19. apr 2009

kavaapalma to bude asi vojak, nie? keď som bolá malá, tak sme tam neďaleko bývali... moja mama keď ma kočíkovala tak nie raz zatarasila cestu a vyzeralo to tak, že prvá som išla ja v kočíku a potom kolóna tankov...
😀 😀 veliteľa som pravidelne degradovala, lebo sa mi páčili ligotavé "gombičky"(v tom čase tam bol veliteľom niekto z našej rodiny alebo blízky rodinný priateľ, tak si to dovolila urobiť, ale to bolo pradáááávno...)

tiež by som sa rada nachvíľku nudila... ale mne to hrozí až keď budú deti veľké 😅 😝 dnes som mala príšerný deň 😝 😝 😝

kavaapalma
20. apr 2009

hej je vojak,uz mi je kus smutno nemam sa s kym natahovat o ovladac na telku 😀 dnes mi volal aj to nas 2x prerusilo... zajtra aj pozajtra idem kavickovat do mesta s kamoskami a kolegynami aspon ked robim rano inak sa neda tak sa tesim...
no povedzte mi babenky kedy mame zakvasit ked moj drahy je furt dakde prec.......................................

tinka08
20. apr 2009

zakvasíte, keď to najmenej budeš čakať. ja som sa už vzdala mať ďalšie deti po všetkých tých peripetiách a "kúrach", dala som si hranicu 35 rokov. a veru v 35-ke som porodila aj znovu otehotnela. 😎 😎 😎

bambi09
21. apr 2009

ahojte babule,tak-tak,tinka ma pravdu,ja som sa zmierila,ze budem mat jedinacika a bum-bac,mala je tu a je nam fajn s nou 😀 😀 😉
a mat vojaka-fesaka,co na tom,ved sa aspon na seba tesite a neriesite kazdodenne malichernosti...ako my,co by sme tych svojich obcas vystrelili na Mars 😒 😀 😀

bambi09
21. apr 2009

dadka,nam to trvalo prve mesiace,potom bola zima,mala bola nababusena,tak spala... 🙂 🙂 😉
ale ked bola starsia,tak fakt stacilo par krokov s kocikom a spala...tak len vydrzte
ten nosic by ti mal pomôct,aby Ti ruky netrpeli 😒 😉 🙂

bambi09
21. apr 2009

a este som chcela,ze maly je chutnucky,take malinke babenko este,na tej fotke,kde je taky strapatucky... 🙂 🙂 😉 a super,ze ste si uz odkrutili aj krstinky... 😉
tinka,to s tymi vojakmi-dobreeee 😀 😀 😀
kava,drzim palce,nech sa cim skor zadari a nech ste uz vo svojom aj s babenkom 🙂 🙂 😉

tinka08
21. apr 2009

babule len vás pozdravím. som v koncoch. 😢 😢 😢 malého učím zaspávať samučkého v postieľke a tak nejak plačeme spolu. tretí deň a noc sa trápime. už aby to bolo za nami. zároveň zisťujem, že krpec je neuveriteľne tvrdohlavý. po kom? že by po maminke??? 😅

bambi09
21. apr 2009

tinka 😀 😀 😀
ale to len na to,ze po kom to ditě je???
velmi vam drzim palceky,aby ste to zvladli,my este na to odvahu ani priestory nemame,mala sa koji,tak zatial to nechavam plynut...aj ked niekedy by som uz brala,aby ma mal rano kto poskrabkat po chrbte,ja som jak macka,rada som,ked ma skrabkaju... 😀 😀 😀
takto spime baby v jednej izbe a chlapi v druhej,viac nemame,ak neratam kuchynu 😝 😖 😀

dadka28
23. apr 2009

ahojte kocky
ejha,dlho nic..to co?nemame co pisat?
Tinka no ako vam to ide,to zaspavanie,dari sa?potom aj ja budem pytat info..a doteraz ste ako zaspinkavali?
Bambi pozeram ze mate stolicku fabulu?sa mi velmi paci,odporucila by si ju?rozmyslam nad nou,sice je este skoro..najradsej by som ju uz teraz kupila,ale by to bolo zbytocne..a pozeram to aku dudku ma mala,taka nejaka velka sa mi zda?nepoznam to.. 😉

dadka28
23. apr 2009

Tinka to co tam mas za zmenaren??no klobuk dole..boze to uz takeho velkeho chalana mas?a ja ze aky mlady manzel 😀 krasne deturence..
Bambi ste rozkosni,uz nech aj my sme vacsi..

tinka08
23. apr 2009

ahojte babenky, ešte stále sa trápime, ale ide nám to lepšie.
Samino spal s nami v posteli lebo som sa nevládala s tehu brušiskom zohýbať do postieľky a samozrejme si zvykol. po pôrode spinkávali manžel a Samino spolu a uspávali sme ho. teraz ho učím zaspinkať samého, lebo manžel často cestuje a ja sa potrebujem hlavne večer venovať aj Tamarke. dnes to bol tuším 4-tý večer a dúfam, že za ďalších 10 dní už budeme hotoví. je to metóda podľa knihy "Každé dieťa sa vie naučiť spať" . môžem preposlať ak dáš mail do IP.
no môj prvorodený je už veliký chalanisko: stredoškolák, o chvíľu 17rokov, vysoký nad 180cm a široký 90kg a ja musím byť bystrozraká 😉 lebo baby sa na neho len tak lepia - potvory 😝
a zmenáreň? vo fóre výbava je téma Premeny budúcich mamičiek s časopisom mama a ja. tak som tam dala foto čo som dostala mailom, to aby sme si podvihli sebavedomie, že sme vlastne všetky krásne len niektoré majú viac centíkov 😀 😀 😀 😝

bambi09
24. apr 2009
dadka28
24. apr 2009

ahojte maminy..
Tinka,mam uz tu knizku,len som ju este neprecitala,nemam na to zatial cas..ale som rozpravala s kamoskou,zevraj aj ked sa pogrcka tak mas nechat tak?riadis sa presne podla tej knizky?sice to zaspavas Samka nie?cize uz je vacsi ale za to urcite silnejsi plac..uuaaauu tvoj chalan je fakt fesak,len som tak tiez pokukovala 😎 len nech velmi neprebera,bo mam brachu co si je tak isty ze je pekny,az som myslela ze mu uz vrazim,lebo ho nemozem pocuvat ako sam seba chvali!a to ma 25r..no a veru,nech nie si mlada nasa babicka 😀 😀
Bambi tiez si velmi neutahujme,lebo to aj teba caka,Patko ma uz 13rokov a to uz zacinaju frajerky,co pocuvam..ledva ja v 18ke som vedela co to je..ach.a mna tiez,ale to ja mam este casu 😝 😝
no super,tu fabulu urcite kupime a pozerala som na ceskych strankach,maju ju za 2100ceskych,bracha mi tam robi,tak som mu kazala nech popozera,popripade objedna a donesie nam domov..a presne chcem oranzovu,mate aj vy,ked som dobre pozerala..

dadka28
24. apr 2009

a este TINKA,ako ste v noci hore s papanim-Tamarkou?ako casto ste hore..
Bambi,to si mala utekat spat a nie po nete behat..xi...uz lepsie sa citi Patko?

tinka08
24. apr 2009

ahojte,
bambi samozrejme ti ju pošlem. knižku 😉
dadka priamo tam sa opisuje prípad so zvracajúcim bábom. samozrejme, že bábo nenecháš povrackané ale prídeš prezlečieš čo treba, pomojkáš a odídeš podľa určeného času. táto metóda nie je o vyrevaní i keď v prvé dni sa to tak javí ale o tom, že sa snažíš dieťa naučiť , že zaspávanie osamote nie je žiaden trest alebo problém ale to , že mama je síce vedľa ale keď ju potrebuješ príde. 🙂
no musím povedať, že nateraz sme kľudní. síce večer sedíme, ešte pomrnčí, ale potom sa hrá ešte s hračkami, mojká sa s dekou. nakoniec si lažká a spinká. je obložený plyšákmi, dudlami (keď sa zobudí nech si aspoň jeden nahmatá) a najnovšie aj lopatkou a hrabličkami. 😀 😀 😀
čo sa týka mladej babky, máme dohodu s mladým, že musí počkať lebo keď budem mladá babka, deti ešte neodrastené tak mu nebudem môcť ako správna babka pomáhať. zároveň sme si aj preopakovali matiku - priama úmera - čím mladšia babka, tým menej pomoci. a navyše si myslím, že vreskot týchto dvoch drobcov pôsobí aj antikoncepčne 😀 😀 😀 😀
Tamarka má 4 1/2mes. a keď sa napapá medzi 22,00 - 23,00 tak mi prespí celú noc do 7,00 hod. aj to je písané v tej knižke. len treba pozorne čítať a nie tvrdiť že bábo necháme povracané ☹

veru bambi pozor, paťko má už 13 a ani sa nenazdáš.... 😉 radšej si ho dopredu zazmluvni ako ja toho môjho 😀 😀 😀

bambi09
24. apr 2009

babenky,tak som hotova,dadka,ked mas decko s teplotou,tak ani spat nevies,aj som sa bala,ze zaspim a sa mu pohorsi a nebude vladat ani zliezt z postele...tak preventivne radsej nespim,aj mala mala blbu noc,stale sa budila,tak da sa pri takych detoch spat??
inokedy spava mala aj do 12-tej a dnes mi o 7:40 spustila orchester do ucha a revala,revala a revala,nevedela som ju utisit,uz som hysaky chytala,ved som zalahla tak regulerne pred 6-tou a ani nie dve hodiny a opica spusti,skoro ma slahlo... 😖 😖
neviem,co ju matalo,cim viac som ju tisila,tym viac revala... 😠 😠
tak tu chodim po byte ako Zombie,zakopavam o vlastne nohy a ignorujem bordel...
muz si zobral pol dna dovolenku a isli k lekarke s Patom,nech mam radsej dusu na pokoji,aj ked uz mu je lepsie,taky rychly nastup choroby,to je des,tak uvidim,co povie MUDr.
tinka,len daj link,kde tu knizku zozeniem,my musime najskôr poriesit byvanie,az potom spanie,ale tazko v tejto dobe predat byt a kupit väcsi,v nasej financnej situacii,ta materska je fakt jak za trest,myslim tu sumu,co na nas stat tak velkoryso kazdy mesiac pusti...aj asi milion cigankam,co v zivote nerobili a na dani neodviedli korunu statu...joj,budem dnes nervni a zlaaaaaa... 😠 ☹ 😖