Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

lusinkaj
5. aug 2010

@lienka2 jaaaaaaaj,ty si mala aj pesar...... 🙂 uvidim kedy mne vyberu 😉

lienka2
5. aug 2010

@lusinkaj mne dva tyzdne sluboval ze mi vyberie.. kazdy den som mala bolesti brucha, ako cvicne kontrakcie.. asi ako sa krcok chcel uz chystat na porod a vlastne nemohol, lebo bol obmedzovany pesarom aj stehom.. ako vybral tak to preslo, nebyt brucha ani som nevedela ze som tehu.. ale ten posledny tyzden uz som ani nelezala.. uz som chcela aby sa maly narodil 😵

lusinkaj
5. aug 2010

@lienka2 tak to ano,ja mam tiez obcas bolesti 1x do dna ako na ms alebo take ine ako ked sa brucho zväcsuje ale dr.mi povedal ze je to normlane lebo su tam dve ale aj kvoli tomu,ze je tam steh predsa nieco cudzie co tam nema byt.... 😉

matelko1
6. aug 2010

ahojte.prajem pekny den.

@lienka2 tak nam sa zubky vcera prerezali,ani sme o tom nevedeli.ja uz davam aj ovocie,zeleninku a vcera mali prvykrat morcacinku a urobila som vyvar a vsetko zmixovala.chutilo im to.

lienka2
6. aug 2010

@matelko1 neviem co sa stalo, ale mne maly zacal strajkovat, nechce jest zeleninovy prikrm.. pekne papal celu davku a zrazu nechce.. nechapem.. takze uz len mlieko zase..

lienka2
6. aug 2010

@matelko1 a ake ovocie im davas, kolko a ako ho pripravujes? 🙂

matelko1
6. aug 2010

@lienka2 no my papame jablcka struhane,banany a davam im banan po polke spapaju a jablcko zjedia po celom.ja vsetko mixujem a je to ako kasa a pekne na lyzicke ustocka otvaraju.zatial im vsetko chuti a zo zeleninky mrkvicka,petrzlen,kalerab a uz aj cuketu mali.aj brokolicu uz papali,len kamoska mi povedala,ze brokolica nafukuje.

lienka2
6. aug 2010

@matelko1 brokolica nenafukuje, ked odstranis tie nozicky.. mne sa po kalerabe aj cukete vysypal, takze sme davali iba zemiak, mrkvu a brokolicu, a kuracie masko.. teraz nic.. lebo nechce..
a ked im das ovocie, este za tym piju mlieko? ci im staci? lebo neviem kolko toho ovocia by malo byt aby to pokrylo davku mlieka.. a jablko surove?

matelko1
6. aug 2010

@lienka2 jablko surove.potom pockam polhodinku-hodinku a musim im dat mliecko normalnu davku,lebo ovocie ani zelenina im nestaci.tolko toho ovocia az nespapaju aby im to stacilo.

lienka2
6. aug 2010

@matelko1 diky za info 🙂

matelko1
6. aug 2010

tak ja koncim.idem sa napapat a potom idem do mesta.musim vyzdvihnut mliecko v lekarni a nieco nakupit.my byvame v dedinke pri SNV-je to asi 4 km do mesta.tak s mm sa odveziem a potom az o 17-tej pridem domov,vtedy konci mm v praci,tak sa pre nas stavi a prideme spolu domov.ak treba deti nakrmit,tak ich nakrmim pri mame v obchode a flakam sa dalej

nivejka
6. aug 2010

ahojte baby 🙂 🙂 🙂
@lusinkaj ...tak bola som u doktora a na moje prekvapenie my nepovedal nič zlé--všetko je ok--pesar si robí svoju úlohu--už zrástol do krčka a tak mi ho drží....v polke septembra mi ho vytiahne a väčšinou nastane do pár hodín pôrod (uvidíme)..,že už nebudeme to viac naťahovať tým pesarom a bábätko bude aj tak dosť veľké....tak som zvedavá,či po vytiahnutí pesaru --pôjdem rodiť,alebo nie 🙂 🙂
u mňa je to v pohode ísť skoršie rodiť,lebo dcéru som porodila začiatkom 8.mesiaca.

nivejka
6. aug 2010

@lienka2 ...ahoj....akurát čítam,že si mala pesar a bolelo ťa to pri vyťahovaní---jejda ja sa toho obávam,lebo ho mám dosť veľký a aj pri nasadzovaní ma to bolelo--a teraz bude ešte viac,ked mi tam aj krčok zrástol---už teraz sa bojím 😖 😖

lienka2
6. aug 2010

@nivejka mna nasadzovanie bolelo dost.. ked som neskor uvidela ake je to velke tak som pochopila preco.. ale vytahovanie bolelo viac.. nechcem ta strasit.. ty si uz rodila, tak to moze byt u teba ine.. ked mi ho vyberal tak mi kazal zatlacit ale bol tam podtlak takze to neslo tak lahko.. priprava na porod 🙂 a inak porodila som az o tyzden po vybrali, hoci mi hrozili predcasnym porodom od polky tehu..

nivejka
6. aug 2010

@lienka2 ....jáj jáj no už sa teším 😖 ..mne doki povedal,že väčšinou maminky po vybratí pesaru do 2hod rodili,ale každé telo je iné a aj výdrž ma inú....ako som to včera mm oznámila,tak ten hned panika,že radšej nech mi ho vyťahuje v nemocnici a nech si ma tam nechajú niekoľko hodín na pozorovaní--pre istotu 🙂 😅

lienka2
6. aug 2010

@nivejka mna si tam hned chcel nechat lebo som bola na 4cm otvorena, ze isto porodim.. trvalo to tyzden 😀

matelko1
7. aug 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂

@lienka2 inca ako ti spi maly v noci.my sme tuto noc az do 6-tej hod rana spali a vecer uz boli o 19:45 v posteli.takze super.obaja s mm sme vyspati a to nas kazdy strasil,boze 2 deti nevyspite sa atd.

lusinkaj
7. aug 2010

ahojte 😉
@nivejka super,ze je vsetko ok...sa tesim...cize este par tt vydrzat a mas to za sebou... 🙂
ja idem v stredu k dr.ale verim.,ze to dopadne apson tak ako naposledy a budeme este par tt domka 🙂 lebo este musim pokupit vecicky co nemam... 🙂

@matelko1 tak uz mate dve zubky,super...fesaci mali musia byt 😉 bol plac???alebo to bolo v pohode?

lusinkaj
7. aug 2010

ahojte 😉
@nivejka super,ze je vsetko ok...sa tesim...cize este par tt vydrzat a mas to za sebou... 🙂
ja idem v stredu k dr.ale verim.,ze to dopadne apson tak ako naposledy a budeme este par tt domka 🙂 lebo este musim pokupit vecicky co nemam... 🙂

@matelko1 tak uz mate dve zubky,super...fesaci mali musia byt 😉 bol plac???alebo to bolo v pohode?

lora2
7. aug 2010

ahojte baby prajem Vám pekný deň
mám za sebou 1 IVF neuspešné. Chcem ísť na KET, no neviem je lepšie počkať, alebo hneď volať dr.Hermanovi.
Aký je postup pri KET. Ešte musím povedať, že obdivujem optimizmus, ktorý má matelko 1.

matelko1
7. aug 2010

@lora2 tak to mi je luto.ja som sla hned na dalsi cyklus na KET,takze volaj hermimu.si nabyta hormonmi tak to neodkladaj.aj herman ti to iste povie.

matelko1
7. aug 2010

@lusinkaj akurat mi hnackovali min.tyzden.plac nebol,zvladli to super.zubky este poriadne nevidiet,ale su prerezane.normalne som s lyzickou musela klepkat,ci dobre vidim a ked mi cinklo,tak som sa potesila 😵
jasne,ze kontrola ti dopadne dobre a budes este par tt domka,lebo v nemocke je to o drzku.

matelko1
7. aug 2010

@lora2 zavolas hermanovi,zavola ta na kontrolu,predpise ti duphaston a estrimax a v strede cyklu ides na ket.

lusinkaj
7. aug 2010

@matelko1 no ved preto chcem byt este par tt domka...ale verim,ze kontrola dopadne dobre 🙂 😵
tak to je super,jeeej prve zubky... 🙂

matelko1
7. aug 2010

@lusinkaj neboj sa urcite dopadne vsetko ok.

lora2
7. aug 2010

@matelko 1, tak mu budem volať, len tuším, že ordinovať začína až po 16.8 do vtedy má dovolenku.

lusinkaj
7. aug 2010

@matelko1 samozrejme aj ja verim...kolko body a overaliky si mala v porodnici?vsetky tie najmensie cisla?

matelko1
7. aug 2010

v porodnici som nemala nic,az potom ked ma prepustali tak mi manzel doniesol vecicky na oblecenie a to len kosielku 8 obyc.plienok,lebo tam tak balia,ani dupacky ani nic ine som nemala,samozrejme,ze perinka a potom to bola zima tak fusak a samozrejme ciapku.no a pampersky cely balik som musela mat,to ma hned pytali a vlhcene obrusky na dupu.ostatne vsetko oni tam davali.myslim si,ze ani tebe nebude treba nic.nachystas si veci doma a potom ti ich mm donesie ked ta budu prepustat.

matelko1
7. aug 2010

@lora2 a kramy ti kedy koncia,alebo stred cyklu ti kedy vychadza,lebo myslim,ze ,ale teraz si nepamatam kolko dni som uzivala lieky,ale tusim 10 dni,raz som sla k nemu na kontrolu,sliznicu som mala ok,tak sme sa dohodli kedy bude vklad.ket ide rychlo.mne vysiel,tak pevne verim,ze aj tebe vyjde.treba verit.

katarina822
7. aug 2010

@lusinkaj ahoj aj u nas sa do nemocnice berie masticka na zadocek vlhcene obrusky a 1balenie plienok. a 2obycajne plienky ked budes kojit sa ti zidu.oblecenie pre babetka az ked budes ist domov ti manzelik prinesie. tak ,ako pise matelko kosielku ciapocku perinku my sme malu dali do vanicky co do kocika a tak sme ju brali domov. 😉

matelko1
7. aug 2010

a samozrejme aj odsavacku na mlieko som este mala.tu som tam celkom vyuzila kdez to sa mi nechceli chlapci prisat,tak som musela odsavat a mliecka som zo zaciatku mala dostatok.