Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

ofs
25. okt 2010

matelko, ďakujem urobím presne tak ako aj ty, tiež som to tak myslela, len som sa potrebovala uistiť. Ja mám takú prácu, že sedím v kancli, nebehám a aspoň sa nebudem kontrolovať a čas rýchlejšie zbehne. Lebo to čakanie je asi najhoršie. Keď sa mi podarilo prvé ivf, tiež som neležala, ale normálne som fungovala, len samozrejme s mierou. Žiaľ skončilo to potratom. Teraz som išla do toho s obavami, ale povedala som si, že je to moja posledná šanca. už mám 36 a jedno dieťa. Zistili mi trombofíliu, aj vrodenú aj získanú, od septembra si pichám fraxiparýn. Hematologička vraví, že to spôsobil potrat, ale gynekológovia vravia, že na hematológii preháňajú. V každom prípade to určite neuškodí, a ja verím že aj tentokrát sa to podarí a dotiahneme to do úspešného konca. DRŽTE MI PALCE

matelko1
25. okt 2010

@ofs ja som si tiez pichala cele tehu najprv clexane,potom som presla na fragmin5000,este aj po porode 6tt som si pichala a potom sla na kontrolu na hematolog.a vysledky uz boli dobre.
drzim palce 🙂

gerena
25. okt 2010

@matelko1 uplne odveca otazka, ale preco ta prehodili z clexanu na fragmin?

gerena
25. okt 2010

pardon, ahjjte.... 😅
@ofs doki sa pozrie ci mas infekciu ci je to z estrimaxu (uvadza sa 1 z 10000 zien ) 😉 ale je to castejsie

marcelka83s
25. okt 2010

No ja som ale dopadla predala som gonal za doplatok jednej kočke v MK a lovky na účťe nemám 😒 To len ja som taká naivná že každému verím ☹ Teraz pred manželom vyzerám jak hlupák ☹

beadz
25. okt 2010

ahojte zienky. sto rokov som tu nebola, vobec nestiham. ako sa mate ?

kukulik30
26. okt 2010

ahojte 🙂

@marcelka83s Marcelka a nepockala si, kym ti peniazky nabehnu na ucet??? az tak treba poslat lieky....komu si to posielala...skus sa s nou spojit nejak, ved to nie je normalne....takto oklamat ...fuj...a hlavne nejedna sa o malo penazi...ved ten dopaltok na jednej krabicke bol cez 50€ 😕 🙄
ja , ked som predavala lieky, tak jedine, ze nabheli peniazky a v zapati som expresne poslala lieky...ani na dobierku to nie je moc dobre, lebo niekedy to nepreberu a zbytocne to cestuje spat...a lieky by mali byt co najskor v chlade...

lusinkaj
26. okt 2010

😉 @matelko1 ahoj,ja som si mala pichat fraxiparin 10d.po porode a mam ist na kont.na hematologiu co dalej..ale nemam cas neviem kedy... 😒

matelko1
26. okt 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
@lusinkaj tak by si mala ist na kontrolu.a injek.este mas,alebo...
@beadz ahoj.na teba som myslela a uz som aj pocitala,ci si porodila,alebo nie.a super cakas dievcatko,tak bues mat doma parik.ako sa citis.mala si aj nejake problemy,alebo vsetko prebehlo uplne hladko.

lusinkaj
26. okt 2010

@matelko1 no inj.mam doma ale uz nepicham..dr.kazala 10d.no musim sa vybrat uz...asi na druhy tt krstna malych ma dov.tak pride postrazit... 😉

matelko1
26. okt 2010

@gerena no tak to ja neviem preco ma prehodili.asi mi potrebovali zvysit davku.clexane som mala 0,2,potom som presla na 0,4 a potom som to ukoncila fragminom 5000.

matelko1
26. okt 2010

@lusinkaj tak pekne chod na tu kontrolu,inac ako sa maju bambulky....co v poradni,co poved.dr.ake mliecko papate.

matelko1
26. okt 2010

@marcelka83s nie,niesi len ty hlupa.ja som tak obj.monitory dychu pre deti,baba chcela peniaze najprv na ucet poslat,tak ja som poslala a monitory nikde,ani monitory,ani peniaze.ale ako som sa docitala,tak tak obrala viacere baby,podali na nu trestne oznamenie...ona bola z ciech a mne sa to zdalo kompikovane zo slovenska.
uz ani na maily neodpoveda,aj meno si zmenila a okrada dalej.

lusinkaj
26. okt 2010

@matelko1 samozrejme ze pojdem 😉
kojim a papame sunar 🙂 dnes ideme na poradnu tak som zvedava kolko uz zase vazia 🙂
karinka ja neviem preco pekne zaspi ale po par min.sa prebudi ko keby spala neviem ako dlho...dnes do obedu este nespala riadna 😒 co mam robit?????????

matelko1
26. okt 2010

@lusinkaj a papa ti pekne ano,aj ked kojis tak taha ti z cici....
ved uvidis co ti povie dr.

matelko1
26. okt 2010

@lusinkaj ty davas aj cajik detsky,alebo vodicku...

lusinkaj
26. okt 2010

@matelko1 pekne mi taha z cicky 😉 aj z flase... 😉
davam cajik ale ona velmi nechce len trosku za den vypije...ale ta mensia ona cajik ma rada velmi 😉

katarina822
26. okt 2010

ahojte baby
@beadz super cakate dievcatko 🙂
@lusinkaj ked ti mozem poradit nemusis davat vobec cajik ak su deti kojene staci MM ak davas aj Um mozes davat po lyz.prevarenu vychladene vodu alebo dojcensku.alebo staci uplne na den cca 10-20ml cajika, tam treba sledovat kolko cikaju do plienok lked prebalujes.hlavne mliecko lebo s cajika nepriberie a cim viac cajika vypije tym menej mliecka a moze aj grcat ak das kratko po sebe sa v brusku zmiesa. a s toho si nic nerob babetka raz spia pekne inokedy spia malo moja mala dni ked cez den spala sotva hod. ale kolo 3mes. sa to ustalilo a myslim od 6mes. pekne spinkala cca 1-2hod. doobeda a aj cca 1-2hod po obede a aj 12hod. cez noc samozrejme pila mliecko v noci a ked isli zubky tak nam to spinkanie strajkovalo. budila sa s placom ak chces kukni tu http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po... a tu https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-uspat-4-mesacne-babatko-cez-den/ . drzim palce najtahsich aspon podla mna bolo prvych 6tyz. 😉 😉 😉

lusinkaj
26. okt 2010

@katarina822 ja viem kazdy vravi netreba cajik...ja si myslim je to hlupost,ale kazdeho osobna vec...ja im davam cajik aspon raz-dvakrat za den po trosku.... 🙂
sak hej to spanie je strasne raz tak raz tak... 😝

matelko1
26. okt 2010

@lusinkaj
@katarina822 a mne dr a primarka na nedonosenec.odporucili,aby som kupila detsky cajik v sackoch,a ze im mam davat,ze babatka su takisto dehydrovane ako dospely clovek.tak teraz si vyber.ja som davala od narodenia cajik,vzdy som ho vsade zo sebou nosila.

matelko1
26. okt 2010

@lusinkaj tak pri tej mensej vyskusaj ked ti vela cajika vypije,tak mozno je aj hladna,preto ti place a nespinka.
a v poradni si bola,ci kedy si to dnes mala ist.

walle
26. okt 2010

ahojky dievčence....
čo to nevidím!!!! sofi!!!!!!!!!!!!!!!!tak ty máš tak nádhernú dcérku!!!!!neskutočné!!!Bože, ten čas tak rýchlo letí...veď nedávno sme to tu spolu snažilkovali...
ofs -opatruj sa,ja sa už učím žiť bez.......

ináč -výsledky dobré neboli, tak musím brať najprv antibiotiká,tak dostanem ms a po ms kontrolné vyšetrenie a ak toto bude už dobré, tak ide sa na to...lekárka už ma upozornila, že môže sa stať, že vaječníky pôjdu preč...aby som bola pripravená na všetko...asi tak... 😔 😢 tak sa radšej pripravujem...a ešte jedna skúsenosť...

pri vyšetrení mi zistili CA 72-4 ( onkomarker, vraj týka sa čriev) patologické...norma 0-6,9 a ja mám takmer 28.viem, že to nemusí znamenať ihneď rakovinu...lekárka mi povedala nerobiť paniku...možno mi cysty už tlačia na črevá...a je tam nejaký zápal...ok! ale ten strach...čo ak...zrazu všetky túžby mať dieťa pominuli a priala som si iba jedno...aby som bola zdravá...uvedomila som si, aká som nespravodlivá voči sebe... čo by niekto za to dal...aby mohol iba žiť...ten strach mi veľmi pomohol pochopiť základné veci...

takže milé dievčence...ak sme náhodou nešťastné, že nemáme bábo...ešte stále máme za čo ďakovať a ešte stále máme dôvod byť šťastné na tomto svete...pretože máme svoj vlastný život...objímam vás...

matelko1
26. okt 2010

@walle ahoj nerob paniku.preliecis sa a pojdete do boja....ale uz aj na teba by sa mohlo usmiat stastie....uz si tolkym,vsetkym presla ale nevzdala si sa a to je zaklad 🙂
drzim palce....

lienka2
26. okt 2010

@lusinkaj neda mi nenapisat.. naco im davas cajik, ked kojis? ved materske mlieko je z 80% voda.. nepoviem keby bolo leto a horuco.. ale take malinke caj ani vodu naozaj nepotrebuju.. samozrejme ty si ich mama a ty rozhodujes.. je to len moj nazor

matelko1
26. okt 2010

@lienka2 mne dr povedala,ze mam davat cajik a zo zaciatku som si mliecko odsavala 3 mes a aj nutrilonom dokrmovala a prve ked som odchadzala z nedonosenec.tak mi povedali,ze mam davat aj CAJ detsky.takze vyber si.kazdy rozprava inac,ale aj nase mamy ti povedia,ze vodicku a cajik davali.

lienka2
26. okt 2010

@matelko1 ja viem, ze nase mamy to tak robili.. to mi svokra stale prizvukovala ze ona davala caj hned.. aj mne detska lekarka povedala, ze mozem dat detsky caj.. kupili sme.. no potom prisla laktacna poradkyna a povedala mi, ze v ziadnom pripade a uz vobec nie, ked je tam napr. harmancek.. ja som zacala vodu davat az v lete, ked boli horucavy, a vlastne sme uz zacala aj s prikrmami.. caj nepije doteraz, ani ho nechce.. a teraz pijeme ovocne stavy riedene vodou, ale skor asi preto ze mu chutia ako preto ze je smadny.. keby bol smadny, vypije aj cistu vodu si myslim.. 😅 je na kazdej mamicke ako sa rozhodne, no ja by som caj nedavala takym malym.. ked uz tak cistu vodu prevarenu.. no ta zaplni zaludok a uz potom nechce babo tolko mliecka pit.. moj nazor 🙂

matelko1
26. okt 2010

@lienka2 ja som davala aj cajik,aj vodu a pili mliecka tolko kolko mali.takze asi tak,ale nech si kazdy robi ako chce.
mne piju chlpaci aj teraz bud caj,alebo vodu.
inac ako sa mate.maxim sa vcera prvykrat sam postavil,samozrejme o gauc sa drzal,s mm sme kukali ako puci 😀

lienka2
26. okt 2010

@matelko1 presne tak, kazda mamicka nech si robi ako chce.. mne sa doteraz cuduju, ze Luky este nejedava kase.. 🙂
my sme stale na nohach 🙂

matelko1
26. okt 2010

@lienka2 a co jedava maly.moji kase zboznuju,kupujem im rozne nutrilon,hami,nestle....a zubkov kolko ma.my mame 2 hore,2 dole

lienka2
26. okt 2010

@matelko1 rano mlieko, desiata ovocie s vlockami, jogurtom, keksikom.. obed zelenina+masko, olovrant ovocie zase ale ciste a potom este 2x mliecko.. a zubky nemame este ani jeden..