Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

lamilka
9. nov 2012

dievcata.....pregnyl je uz v obehu 🙂

cerkutka
10. nov 2012

@linka to mi je hrozne luto, mala si ist aj za svojim gynelkologom a spytat sa o radu, vela bab tu pisalo ze im poradil herman inak ako ich gyndos....:(( a ako si na tom teraz si OK??

lilli202
10. nov 2012

ahojte....kto ide v ondelok k Hermanovy koho tam stretneme??????

bambula27
10. nov 2012

@anuliktula ach...na toto mam tazke srdce, ze ma nesledoval castejsie pocas stimulky....ja uz na 5.den som mala strasne bolesti a kontrolu som mala az na 8.den od zacatia. Ale uz povedal, ze sa budeme vidiet castejsie....aj minule ked som mu volala, tak povedal, ze ma musi vidiet, aby som prisla, lebo nechce, aby sme nieco pokazili....Tak dufam, ze sa bude snazit ako sa da, lebo tam asi poslem markizu....Nie je mozne, ze su v poslednom case od neho take vysledky ake su...

@milagrosss20
@cerkutka to ani nehovorte, zeny, ze zamenili vysledky...ty kokos, aj ja zacinam mat strach, a zacinam pochybovat, ze ta sestricka je este schopna robit to, co robi... 😖

bambula27
10. nov 2012

@lilli202 ja idem, ale az dalsi pondelok 😀 19.11.

cerkutka
10. nov 2012

@lilli202 ja idem teraz v pondelok🙂)

amali
10. nov 2012

tak dievčata bola som na genetike tak som zvedavá aké budú výsledky...ach

lamilka
10. nov 2012

@bambula27 myslim, ze nie len sestricka tam robi neporiadok, ale aj dr. to ma poriadne pomotane, No necudujem sa pri takom mnozstve, ale mali by si na to davat pozor, lebo potom stracaju doveru...mne tiez stale dookola opakuje zopar diagnoz, co mam preverene a skonzultovane s inymi lekarmi a su uplne ine ako on tvrdi...tak kto vie cie vysledky ma zapisane v mojej karte 😀

anuliktula
10. nov 2012

@lamilka hehehe sa nam to tu zbiera........dievcata s cudzim vysledkom v karte:P ty si si davala overovat jeho zavery,diagnozy? A niekto ti vyvratil,co tvrdil on? A co on na to povedal?

anuliktula
10. nov 2012

@bambula27 jaaaj moja uz sa nad tym netrap,priprav sa dalsi boj,a hlavne trvaj na tom nech sa ti doktor venuje za tie prachy tak ako ma,a ty bud na seba opatrna a sleduj sa

zulla
11. nov 2012

@bambula27 mne sa stalo to iste co tebe a to opakovane !!! dr. sluboval...sluboval, ale skutek utek. 😠. musel na sone a podla krvi vidiet, ze to nemoze dobre dopadnut, mal stimulku stopnut. davaj si pozor, nie je mozne, aby lekar, ktoremu platis take peniaze sa hral na tajnostkara a neinformoval pacienta !!!

bambula27
11. nov 2012

@zulla to nemyslis vazne...upozornoval ma, ze toto sa moze opakovat, preto povedal, ze sa s nami bude musiet dlhsie "pohrat". Ale ja sa "hrat" nechcem. Ved to....ze ak na ultrazvuku vidi, ako foliky rastu, tak bud znizim davku, alebo stopnem, alebo tak....Som z neho fakt uz niekedy na nervy, a este ked tu citam take skusenosti... 😠

bambula27
11. nov 2012

@zulla kedy si ty bola?

lamilka
11. nov 2012

@anuliktula ahoj, ano overovala, a nie len u jedneho, lebo ked jeden tvrdil opak tak som sla este za tretim 😀 no a herman si tvrdi aj tak len svoje, proste ze on ma pravdu....no neviem.... 🙂

zulla
11. nov 2012

@bambula27 a predpokladam, ze sa tvaril ze taky pripad ako si ty este nemal...no nekomentujem! toto ked povie lekar s 10 rocnou praxou je to na zaplakanie! nejde o to ze to nevedel odhadnut, jasne, ved nie je sibyla, ale problem mal riesit! a nie si sypat popol na hlavu.
bola som pred rokom a pol rokom. poslem ti IP viac to tu rozpisovat nebudem. ja som zmenila centrum mimo kosic a zatial som spokojna..odporucam aj tebe.

zulla
11. nov 2012

@bambula27 ak mas OHSS pi strasne vela vody, 3-4 l. ked som sa ho pytala ci mam pit, tak ma vysmial, ze naco, ze len ohrozim oblicky, ze telo sa s tym musi vyrovnat samo...no alebo nemusi .... 😠

lamilka
11. nov 2012

@zulla
@bambula27 dievcata, mna manzel tiez vo velkom odhovara aby sme s nim skoncili, a sli do BA.neviem sa vobec rozhodnut...ved tu co sme tak skoro ani jedna nema pozitivny nazor na to centrum...joj neviem co robit...a ked mate schvalenu ziadost v jednom centre na ivf, to by platila aj pre ine centrum?neviete?

bambula27
11. nov 2012

@zulla no telo sa samo vyrovna...to fakt!!!! 😠 bud skoncis v nemocnici alebo umries 😔 ... ja som ani nevedela, ze take nieco sa mi moze stat , neupozornil ma na to a ani na to, ako sa z toho dostat. Ale to je uz jedno...vdaka vam vsetkym tu som sa z toho dostala

bambula27
11. nov 2012

@lamilka moj manzel rovnako. Jemu Herman od zaciatku nesedi....Ja som mu verila, teda skor snazila som sa, ale po tom vsetkom co citam a pocujem, uz som na pochybach. Manzel mi tiez hovori, ze Martin napr. nie je daleko...a zas napr. Ferticent v BA by nas aj lacnejsie vysiel. Ja uz fakt neviem. A to s tou poistovnou by aj mna zaujimalo.

timmka
11. nov 2012

@zulla
@bambula27 suhlasim, ze ked som chytila aj ja ohhsm tak tiez mi povedal, ze telo si poradi, ze mam pit kolko telo potrebuje, ze nemam sa zbytocne nalievat, suhlasim s vami

bambulka to mas pravdu, ze ta mal castejsie sledovat, mna sledoval a chcel mi stopnut aj stimulku, ale ja som chcela bojovat, nechcem ho zastavat lebo aj ja mam na Hermana svoj nazor, vsak ho poznas....., ale tiez som mala to iste co ty, mala som 17 vajok a z toho sa nam oplodnilo 12, on do vajok nevidi, tak nepocital, ze budes ich mat prazdne a to sa stava bezne, ze zeny vyprodukuju aj nsapr, 5 vajok a z toho su ok napr, 2, ostatne prazdne, to mi povedala kamoska embryologicka v inom car, ze nie je to nic nove, on ti neda zaruku, ze teraz vyprodukujes napr. 5 a budu vsetke ok, uz je to na tvojom organizme a ako znasas hormony, s tym ho musim zastat 😒

musis verit, nic ti ine neostava

bambula27
11. nov 2012

@timmka Moja, ja ho neobvinujem z toho, ze som mala prazdne foliky...to som pisala aj vtedy, ked som to cele podstupila. Je mi jasne, ze to, ze su prazdne on zisti az pri odbere. Ale ja som po tyzdni pichania Gonalu mala take bolesti a este ked som videla jeho reakciu, tak som sa teda pekne zlakla. Len keby ma sledoval castejsie a skor, tak by videl, ze rastu rychlo, alebo prilis, mohol by znizit davku...aspon by som sa vyhla OHSS. Co sa tyka mojej skusenosti s nim, zatial bol problem iba v tom a v tom, ze ma na to vobec neupozornil a hej, este jedna vec....ja som z neho totalne popletena, co sa tyka lliekov a pod. Raz mi povie, ze nebrat ziadne lieky, zavolam mu o 3 dni a povie metformin uzivat bez prestavky a toto pletie vzdy, vzdy . A to ze mam strach co bude dalej, to je podmienene tym, co tu vsetko uz o tom centre citam.

timmka
11. nov 2012

@bambula27 ja ta chapem 😒 😒 😒 , ale musis uz dobojovat a verim, ze uspesne 😉 , ja som tomu priklad i ked som tomu moc neverila, ze to posledne ket vyjde, isla som s tym ze im nenecham zmrzlinky a ze ich zoberiem zo sebou a vyslo to 😉 , sice som si nasadila sama lieky, myslim utrogestan lebo som zacala spinit a to ma zachranilo, ale zase kamoska v inom car co robi, tak hovori, ze herman je jeden z najlepsich odbornikov na SK

bambula27
11. nov 2012

@timmka ja viem, aj si to uvedomujem, ved prave jeho tím mal prvenstvo v ramci Slovenska, prave on mal prve dieta po ICSI, prave on mal prve dieta po prenose rozmrazenych embryi....ale pokial to nebude moj pripad, strach tam bude stale, aj ked v kutiku duse az prilis silno verim, ze sa to podari.

lilli202
11. nov 2012

@cerkutka no aj ja idem zajtra ty ides na kolkú???

zulla
11. nov 2012

@lamilka, @bambula27 info: ak mate schvalenu ziadost v niektorom centre a rozhodnete sa zmenit centrum, staci ak sa ziadost poda nanovo z noveho centra a oni uvedu, ze ide o preschvalenie a chcete vykon realizovat inde. ja som tak postupovala a nebol s tym ziaden problem, ziadost som mala do 4 tyzdnov potvrdenu. pokus vam neprepadne.
@timmka ja netvrdim, ze nie je odbornik, ale ako moze jeden clovek sustredene vykonavat pracu ked mu vkuse vyzvana telefon, robi kontroly, odbery, vklady...??? potom sa musia robit chyby a ja uz nemam zaujem, aby sa tie chyby robili s mojimi peniazmi a mojim zdravim.

cerkutka
11. nov 2012

@lilli202 poslala som ti spravu

cerkutka
11. nov 2012

@bambula27 pocuj moja....si si ista ze chces ostat v centre tom kde si?? nechces skusit niekde inde?? ja neviem...co by som robila na tvojom mieste....fakt neviem...a ono ti to plati ako prvy pokus (aj ked neuspesny)?? musis davat znova ziadost ci ako sa to berie??

lamilka
11. nov 2012

@bambula27 ja by som tiez zvazovala ci by som u nho zostala...ved chvalabohu ze si neskoncila v nemocnici. Ano ma nas tam vela a nema na ziadnu cas ale s tymi jeho skusenostami by sa taketo stavi nemali vyskytovat.
...no ale vcera som si citala jedno forum o totmo centre z r.2007 a tam zeny skoro kazda pisali ze sa im ivf u nho podarilo na prvy krat, tak som bola neskutocne prekvapena, lebo teraz co sa deje a nedari sa skoro kazdej z nas co si tu piseme tak az sa mi to nechcelo verit.

zulla
11. nov 2012

@lamilka ano je to AJ o manazmente. dnes v kazdom centre existuje koordinator, ktory s pacientkou prejde protokol, pichanie injekcii, kontroly a ktory ta informuje...nie ty vyvolavas ako diva a nevies sa dovolat, pretoze samozrejme ho rusis. emryolog, ktory s tebou prejde stav spermiogramu a vajicok a navrhne ktory postup je najvhodnejsi a minimalne recepcia kde platis za vykony. lekar sa sustredi na svoju pracu.
ked sa niekto nesnazi posuvat vpred aj v tomto smere a zaspi na vavrinoch, tak to tak aj vypada, prerastie mu to cez hlavu co si v konecnom dosledku odnasaju pacientky.

bambula27
11. nov 2012

@cerkutka veru moja, berie sa to ako prvy pokus (aj ked neuspesny), ale kvoli tomu, ze som lieky z lekarne vybrala, tak automaticky mam "minus" jeden pokus. A neviem....teraz to este skusim v Gyncare, a potom sa uvidi.