Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivana98
autor
8. feb 2008

mna teda vestenie z kariet moc nebere 😅 ale par dalsich rokov neuspesneho snazenia a uverim vsetkemu 😀 😝
mumu a vy mate nejaky problem alebo to zatial nechavate na prirodu? 🙂

mmmk
8. feb 2008

Mumu, vozeni travky do Mexika by bylo noseni drivi do lesa, ne? 😀 Podle me muzes koupit kontryhel kdekoli, kde prodavaji bylinkove caje. Treba v lekarne. Zjisti od nekoho, jak se to rekne spanelsky a pak se poptej v lekarne. 😉

Ivi, ted uz je to dobry, ale byly chvile, kdy bych snedla i zizalu, kdyby mi to pomohlo 😀

mumu_1
8. feb 2008

Mmmk... ono je to trosku problem tady, protoze je tu dost jine podnebi (jsme zhruba na stejne rovnobezce jako Sudan 😉 ) a navic zrovna tady co jsme my, je to dost vysoko, takze tu tyhle evropske bylinky nerostou 😖

Ivi.. no, problem... zatim nevime a doufame ze ne, snazime se teprve 3. mesic, ja si temahle vecma jako Femigard a tim kontryhelem jenom potrebuju trochu upravit cyklus. Dlouho jsem brala HA a ani ted po dvou letech od vysazeni, vlastne letos uz to budou 3 roky (!), to nejak neni uplne v cajku 😖 Pokazde jinak dlouhy cyklus, kratka lutealni faze, skoro zadny hlen.. 😖 Tak doufam, ze to byliny zaberou 😉

tictac
9. feb 2008

mumu - na hlen zkus malinik, ten u me fungoval uplne perfektne. Co se tyce kontryhele, zkus si zadat do vyhledavace alchemilla vulgaris, melo by ti to neco vyhodit, ja jsem si tady v Anglii nasla jednu farmu, kde pestuji bylinky. Mozna primo v Mexiku to neroste, ale myslim, ze by to melo jit nekde sehnat.... Ja mam zase lutealni fazi 17 dnu, bych klidne brala i o neco kratsi, clovek si vzdycky zacina myslet, ze mozna se zadarilo a 18.den bac mrcha 😀 😀 😀

mmmk - na cteni z karet docela verim 😉 jsem mela driv kamaradku, a ta se trefovala tak z 90%, neco na tom podle me bude.... A do cervna je porad docela daleko.... 😉 😀

ivana98
autor
9. feb 2008

tictac, 17 dni? 😕 😨 pri tvojom predoslom grafe som si myslela, ze ti mozno ff zle urcil ovu, ale tentokrat to vidiet jasno. to je zvlastne, aj ten pozitivny ovu test ten 9 DPO.... robili ti uz hormonalny profil? 😕

mumu, jasne, na upravu cyklu by mali fakt pomoct 🙂 a v akom rozmedzi sa ti pohybuje dlzka cyklu? aka dlha lf?

mmmk, aj ja chcem tehotensku zizalu 😀

forensica
9. feb 2008

mumu - ja na hled ted zacala brat Primrose oil tabletky a normalne se mi po asi pul roce ukazal plodny len coz jsem teda zirala...takze ted beru do OVU Primrose oil a po OVU Hemp (lnene seminko)oil..malinik taky piju do OVU...kontryhel jsem brala 2 mesice a musim priznat ze mi velice uklidnil teploty i veskere priznaky po OVU a tak jsem ho zase brat prestala jelikoz mi prislo ze by mi to mozna mohlo snizovat hormonalni hladinu..ale co ja vim, jen tak spekuluju 😀

ella1111
9. feb 2008

ahoj snazilky.zijeme v mnichove a snazime sa o babo uz vyse 2roky.ideme koncom mesiaca na pohovor do centra a sme rozhodnuti skusit umele...

tictac
9. feb 2008

ivana- taky me to napadlo, ale doufam, ze se mi to usta;i na 13.dnu ovu, vzdycky jsem to mela rozhazene. Ten pozitivni ovu test jsem v podstate nemela nikdy, ale zaznacila jsem si to pro sebe, ze ta druha / byla o neco silnejsi nez v den ovu, ale podle navodu se to porad pocita jako negativni. Testy me delali asi pred 7 lety, a to bylo vse v poradku, ted na to kaslu....

forensica - k cemu je presne dobry hemp oil? vim, ze to ma byt strasne zdrave, ale nejak netusim na co... 🙂

mirusch
9. feb 2008

Ahojte babenky, som tu chvilku nebola, aj ked som vas citala, mala som hrozne nervy, vcera boli skoro obete 😅 , nakoniec sa z toho vyklula PMS, ale uz som teda davno taku nemala... Hm, ak je to Femigardom, tak teraz neviem, ci to je dobre. Ale moze byt aj dobre, coze ja viem, mozno mi naozaj upravuje hormoniky a konecne mi to zacina fungovat, ktozehovie. Ale BT graf som mala krasny, z grafickej stranky sa mi velmi pozdava 😀
Ella, uz som pisala v IVF teme, aj my ideme v DE na umele, tiez sa 2 roky snazime. Co potrebujes vediet?

forensica
9. feb 2008

Tictac- vis ze ti ani nevim 😀 ..oni to kdesi psali s tema dvema olejema a kdy to brat na ten hlen a tak je beru za slovo...myslim ze to je tim ze ten hemp oil obsahuje ty zdrave Omega oleje a tak to snad chrani cevy..dulezity je ten Primrose oil, ten dela ten hlen a hemp je pry snad jen na udrzeni davky tech zdravych oleju..

tictac
9. feb 2008

forensica - evening primrose jsem uz kdysi brala, pry to ma pomahat i na pms, ale na me to nikdy nezabralo 😀 Na hlen mi pomaha dokonale malinik. Nekdy si udelam search na hemp oil a pravdepodobne to zacnu brat taky 😀 😀

mirusch - treba je to neco uplne jineho nez pms 😉 kolikaty DPO jsi?

mirusch
9. feb 2008

Tictac-tiež som si myslela, lebo mi meškala trochu MS, ale dnes mrcha jedna dorazila 😕 Takže nič...Ale dobre aj tak, lebo som brala lieky, čo by mohli prípadnému tehu uškodiť, tak som si aj vydýchla 😔
Na Valentína ideme do SR, tak sa teším, len to znamená, že tu 2 týždne nebudem na Koníkovi ... mám v SR len občasný prístup na net 😒

forensica
9. feb 2008

tictac- tak mozna to byla kombinace, jelikoz ja ten malinik taky pila k tomu vsemu 😀

ella1111
10. feb 2008

mirusch-ako dlho trva hormonalna priprava?a ci sa caka ne poistovne ako na sk.termin mame koncom mesiaca ale som zvedava.

mirusch
10. feb 2008

Ella, závisí. My sme samoplatci - kvôli manželovmu veku, tak neviem ako dlho sa čaká na poisťovňu, záleží asi od toho, na ktorú. Aj v SR sú niektoré žiadosti schválené za 2-3 týždne, niektoré za 2 mesiace. Nám celý ten proces - od prvého pohovoru po plánovanú stimuláciu trval asi rok, ale to bolo kvôli nám, nechceli sme sa ponáhľať, museli sme sa s tou myšlienkou najprv zmieriť. Teraz čakáme ďalej, kvôli môjmu zdravotnému stavu. Ale je to aj dobre, konečne som viac v pohode.
Hormonálna príprava trvá podľa zvojho zdrav. stavu a hlavne hormonálneho profilu. Ak máš dlhý protokol, čiže sa začína v 1 cykle a ide do druhého, tak aj do 3 týždňov, ak máš krátky protokol, tak 8-14 dní. Podľa toho, ako reaguješ a ako sa tvoria folikuly. Inak toto je asi lepšie preberať v IVF téme...som si práve uvedomila. 😅

ivana98
autor
10. feb 2008

mirusch, to ma mrzi... ☹ ale tvoj cyklus vyzera byt uplne v poriadku, aspon nejaka utecha 😉
a kludne sa o ivf bavte tu, mna to nijako neodstrasuje 😅

a bez malinika/alchemilky nemavate ziadny plodny hlien? ja mavam vzdy aspon 3-4 dni pred ovu, na striedacku eggwhite a watery 🙂
a musim povedat, ze odkedy beriem listovku, tak sa mi LF predlzila z 12 dni na 13 (na hodinu presne) a v poslednom cykle - vdaka alchemilke dokonca 13,5 😎
a u vas?

tictac
10. feb 2008

ahojky, jak si uzivate vikendu? 🙂 Ja beham kontrolovat, jestli nahodou uz nedorazila mrcha 😠

bez malinika jsem plodny hlen mela, ale ne tak casto a ne tolik, bily cykly, kdy byl pouze watery....

forensica
11. feb 2008

Iva- presne jak rika tictac, ja mam watery treba 4 dny ale bilek mozna jeden dva dny..a kdyz se v tu dobu tulime,tak uz to pak ani nepoznam co ze me dalsi dny tece, jestli sperma ci jen nejaka tekutina.. tak nevim 😖 ...

tictac
11. feb 2008

ted me hanba fackuje, jsem napsala bily cykly 😀

ivana98
autor
11. feb 2008

forens - mas pravdu, pocas tulenia sa to tazko rozlisuje 😅 inak, som divna, alebo sa aj vam stava, ze nachadzate plodny hlien jeden den pred ms? 😕 😨

tictac, z toho si nic nerob, ja som sa zasmiala, ze ked mavas bile cykly, ci mas aj zlte a modre 😀 😎

tictac
11. feb 2008

iva - 😀 😀 modre ani zlute, ale konce cyklu jsou cervene 😀

taky mivam plodny hlen ke konci cyklu, vcera jsem mela watery a rano dokonce eggwhite, ale jen trosku, ale watery me stve, to mam porad pocit, ze mrcha uz dorazila 😠

ivana98
autor
11. feb 2008

to poznam, tiez mam vtedy pocit, ze zo mna stale nieco vyteka 😅 na to pomaha mooncup - obcas skontrolujem a nestresujem sa 😎 u teba je tento cyklus uz asi v haji, ze? ☹

ale ten plodny pred ms fakt nechapem - mate na to niekto vysvetlenie?

tictac
11. feb 2008

iva - asi je, uz s nicim nepocitam, mam docela krece, kuk na grafik http://www.fertilityfriend.com/home/1c6edd Mooncup bych tedA asi do sebe nedostala.... 😀 😀 😀

ivana98
autor
11. feb 2008

skoda, tento cyklus si tomu docela verila, ze by to vyslo, ze? 😢
preco mooncup nie? uz si to skusala? 😉

tictac
11. feb 2008

to bylo asi poprve behem tech let, co jsem si myslela, ze se urcite neco deje.... 😖 ale neva, vcera jsme mluvili s manzele o adopci, takze "'neco"'se opravdu deje 😀 Mooncup jsem nezkousela, ale mam panickou hruzu z toho, ja si sama nedokazu ani zkontrolovat cipek, a nez jsem si zvykla na tampony mi taky trvalo....asi bych mela hruzu z toho, ze to nevyndam... 😀

ivana98
autor
11. feb 2008

takze kedy letite do pakistanu? 😉
to je zvlastne...ved je to predsa tvoje telo a neni dovod mat z niecoho panicku hrozu... ale jasne, ak ti to nevyhovuje... ja len tolko: nechala som sa ukecat na to aby som to vyskusala a uz sa k tamponom ani vlozkam nikdy nevratim!! 😎

tictac
11. feb 2008

iva - vlozky nemuzu, z toho je mi.... 😀 😀 Taky jsem nad tim premyslela, mozna to jednou zkusim 😉 Letime v novembri, tak zkusime do te doby neco vymyslet

ivana98
autor
11. feb 2008

no vidis... 😀 jasne, ze to vyndas, neboooj! vsak aj kvoli tomu je tam ta stopka a ked to natrenujes, tak ju odstrihnes a potom to uz zvladnes aj bez 😎

tictac
11. feb 2008

jako provazek? to jsem nevedela....a necitis to treba kdyz si sednes nebo takhle?

ivana98
autor
11. feb 2008

vsak pozri na obrazok: http://www.goodnessdirect.co.uk/cgi-local/frame...
ta stopka je z toho isteho materialu (silikon), takze je sice makka, ale mne zavadzala. takze som to parkrat vyskusala, naucila som sa to vytahovat a stopka nakoniec letela do kosa 😀 (aj v navode je napisane, ze si ju kazdy ma skratit podla potreby)