Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
13. jún 2009

Ahojte,
no Kleo, skrecula je fakt sikovna 😝 Ale, pravdu povediac, ja by som nerada mala po 5 potomkov kazdy mesiac ...

Meleri, presne tak, s mliekom pockaj, ale neviem, co je zle na zelenine a ovoci, fakt. Oni sa isto boja kvoli alergii, ale vsak citrusove plody nedavas, iba domace, tak nech ma uz ti Dr. nestvu 😠 Ak s tym nema problemy, tak co.
Inak, dnes je tu krasne a aj teplo, ale zajtra zase dazd, sa im na to tu fakt coskoro vyprdnem a odstahujem sa 😠

Baby, predstavte si, dnes nam dosiel list od pravnika, ze vraj mame zaplatit takmer 700 EUR! Ze Quelle sme nezaplatili. Sme kukali ako puci. 😕 Za prve, ziadne upomienky, nic, za druhe, vsetko mame uhradene, extra som presla platby faktur a aj u Quelle mame nulu na konte. Potom som si vsimla, ze nesedi cislo zakaznika a aj manzelovo krstne meno pouzili (z troch) take, ake nikdy nikde neuvadza. Joj, tak sme sa nasrali. Doondzili to s udajmi a my mame za niekoho platit? Tak hura, hura, v pondelok za nasou pravnickou 😠 Vyhodene peniaze, ale co uz. A este rozmyslam, ci Quelle neudam za tie udaje... Ale asi sa to uz neda, ked uz padli.

lubinka9
13. jún 2009

caaaute,

tak ja som sa dnes tesila, ze budem lezat v posteli a liecit sa miesto varenia ale zial.. Ked sa ma uz drahy piaty x opytal kde najde toto a kde tamto a ci do toho ide korenia tolko alebo menej, tak som radsej vstala a navarila to sama. Takze som teraz spat v posteli a idem sa liecit. Je to sice uz lepsie ale nech sa to potom rychlo nevrati.

mirusch, Quelle padlo, ci co? Akoze to uz nefunguje? Nic o tom neviem, pred 2 dnami som si objednavala nech mi poslu katalog. hmm..

meleri, ved sama najlepsie vies co tvoj syncek zje alebo nie, pripadne co mu skodi alebo je na to skoro. Lekari to vsetko bberu podla tabuliek, nepristupuju k detom individualne. A tvoj sa dokonca vyskou vymyka priemeru vo FR, tak nic neries, je vynimocny 😵

u nas svieti slniecko ale len 16 stupnov. Max. hlasili 24 na dnes. Tak uvidim.

mirusch
13. jún 2009

Lubinka, neboj nic, prejde to, este zo dva dni polez. A vela pi.
Jasne, nevies o tom? Cely tyzden sa o tom hovori, ze Karstadt a Quelle, teda konkretne ich "matka" Arcandor vyhlasili insolvenciu. Proste dve majitelky, co na tom zbohatli sa rozhodli, ze nevrazia do firmy peniaze, takze tak. Nikto nevie co bude s tymito firmami a este jedna je tam myslim, niektore chce prebrat Rewe, Otto a neviemkto, ale o Quelle este nikto nehlasi zaujem. Cize, ak aj bude tato firma pokracovat, tak zrejme pod inym menom. Je to naprd, Quelle bola dobra aj s dobrymi cenami. Ale nastvali ma teraz s tymto zamenenim udajov. Teraz, ked potrebujeme kazde EUR na renovaciu, tak budeme este pravnika platit, nie? Do prcic.

My pracujeme v novej izbe, o chvilu to tam idem odprasnit a mozeme natierat dvere, listy a radiator. A potom tapetovat, hura, hura. Ale to az buduci tyzden.

mirusch
13. jún 2009

no a kde ste? 😕
Ja som doteraz pracovala, teraz ma boli chrbat ako kona, idem si dat elektroliecbu. Popijam si tu jahodove...daiquiri ci ako sa to vola, dala som si tam Amaretto, nech ma slak trafi 😝

blondynka400
13. jún 2009

Ahoj holky,

meleri, tedy to už je kluk jako buk 😵
K tomu mixovvání, nedávno jsem četla člínek od známého českého pediatra, ale na jméno si teď nemůžu vzpomenouz, že mixování je přežitek a že naopak je lepší nemigovat, ale jen lehce rozmčkat a nebo nastrouhat 😉

zuzka, no mně to vychází že bych měla letět v 11tt, tak snad to bude ok... Hold když byl bylo nějaký problém, tak bych nelětěla, vždy se to dá nějak udělat 😉. Navíc je to jen jedna cesta, nazpátek bych jela autem...

lubi, tak hlavně že je o něco lépe...

Já strávila skoro celý den na pláži, ale jen ve stínu pod slunečníkem a koupat jsem se taky nemohla, jelikož mám rozbité koleno a ještě se mi neudělal pořádně strup 😖 Ale jinak pohoda a po špinění ani památka 😎

mirusch
13. jún 2009

Blondy prosim ta a od coho mas rozbite koleno?
Aj ja chcem na plaz..... 😔

blondynka400
13. jún 2009

mirusch, no prostě jsem hrozně šikovná 😀. Jsme se tady trošku sklouzla kolenem po svahu z dlažby 😝

meleri
14. jún 2009

Ahoj Mirusch,

no teda.... 🙄 700 euro! To přehnali ne? tak ať se to brzo vyřeší a ještě bych je žádala za úhradu odměny vašeho právníka plus odškodné! 😠 😠 .

Jinak máte pravdu holky, já se dycky ptám tak orientačně ale nejvíc stejně věřím svému instinktu a taky mojí mamce. ona sice nekojila, ale přecejen jsou věci které jsem od ní přejala..

Lubinko,

a co je, pořád to nachlazení? tak si pěkně odpočiň, vykašli se na vaření! 😅 zajděte si k číňanovi, ňam ňam..🙂

Blondy,
jo je to dlouhán veliký, tedy jsou všichni takoví trpaslíčci, ale jsou roztomilí. no a ta mořská sůl to právě možná to koleno vyléčí? jinak moře je supeer, snad se taky letos dostanem aspon na prodloužený víkend..

to je super že už nešpiníš! přeju ať je už všechno v pořádku.

jo jinak to mi taky říkali naši ať moc nemixuju, že si pak nezvykne na tužší stravu..tak jsem mixovala asi první dva týdny a jak se naučil polykat tak to nedělám..

ta naše doktorka nám doporučovala furt všecko mixovat ale nevím teda..já jsem chvíli i pasírovala ale pak umýt ten cedník po rozmačkaném banánu, to je teda kumšt.. 😀

holky mějte se, jdu asi po třech měsících poprvé na bazén konečně.. 😵

zuzka11
14. jún 2009

Dobre ranko!

Predstavte si, Kun me sem vcera vubec nehctel pustit, az vecer, a zase mi nesa pridat odpoved 😝 Tak jsem na vas aspon myslela........

Meleri - uzijte si bazen!!!!

Miri - nejaka blbost, ne? 700EUR? 😕 Hlavne ze mas dolozky, ze je vsechno zaplacene.......

Ja byla vcera na prochajde ve meste a uplne jsem zapomnela ze jsou trhy, tak etam nedalo vubec projit 😝 a pak odpoledne s kamaradkou jsem delaly piknik v parku 😀

mirusch
14. jún 2009

Ahojte.
Dnes tak pozvolna, ale poobede idem zase nieco robit do novej izby. A tiez tu musim umyt dlazku a prach...no co uz. To je moj slnecny program na dnes.
Inak, aj mne vcera rano Kon nesiel, ale potom uz ano.

Veru, 700 EUR, sme sa dobre nasr... Ale zaujimave, ze ani u Quelle online na "moje konto" nic nemame. Ide o to, ze niekto ma rovnake priezvisko a proste priradili blbe cislo zakaznika. Ach jo. maju tam proste bordel.

Blondy, tak nech sa ti koleno vylieci a nech aj inak je vsetko ok 😉

Lubinka, este si chora?

Meleri, si myslim, ze rob ako uznas za vhodne, nevidim nejaky extra rozdiel v mixovani a pretlaceni, fakt.

lubinka9
14. jún 2009

ahojte,

vcera aj dnes som mala aj ja problemy s konom, bud nesiel vobec alebo sa nedala pridat odpoved. Po tretom raze som to vzdala, vzdy ked mi zrusilo tolko textu 😠

takze v skratke, jak som sa tesila, ze sa otepli a vyjde slnko tak som sa aj dotesila. Vcera vecer ma chytil migrak a pokracuje aj dnes, takze travim den v zatemnenej izbe a ked musim na wecko tak v slnecnych okuliaroch, neverili by ste. Je mi spatne na zaludok, dnes som len ranajky do seba dostala. Ale zatial sa drzim a nic neslo von 😎 Uz som aj mala obednajsi slofik, ziadne zlepsenie. Teraz konecne citim, ze ta hlava povoluje, tak asi si dam len nejake ovocie alebo suchare s cajom a budem dufat, ze mi to v noci neprepukne nanovo. Teplota stale zvysena, moje nervy!
Vikend stal za prd, dufam, ze vy steho mali lepsi.

mirusch
14. jún 2009

Babule, preco si odpoved pred odoslanim neskopirujete? Keby sa neodoslala, tak znova len prilepite, nemusite pisat znova!

Lubinka moja, zase migrena. Fuha. Kedy si konecne das ten termin k neurologovi? Haaaaa? Takto sa trapit. Mozno si to mala tentokrat z choroby alebo pocasia. Tak ti prajem, nech si cim skor fit a mozes sa tesit z pocasia alebo coho len chces.

No, ja mam pracovny vikend, nic nestiham, mala by som zehlit, asi aj budem, ale najprv vecera a musi ma prestat boliet chrbat. Doteraz som pracovala v novej izbe. Manzelik sa len valal. Ale natieram dvere, radiator, listy a tak a toto teda na neho nenecham. Zajtra este musim kupit farbu na vonkajsiu stranu dveri. A potom mozeme tapetovat, asi buduci vikend.

Schnucki, uz si doma?

zuzka11
14. jún 2009

Cauki! Miri ja ty problemy mela vcera i dneska, Kun me sem vubec nepoustel........ 😎

zuzka11
14. jún 2009

Tak tady zacala poradna letni burina, aspon se procisti vzdousek 😀 Ja dneska totalne liny den, Miri obdivuju tvoje pracovni nasazeni...... 😉

Zitra na me prosim myslete, jdu po dlooooouhe dobe ke kadernikovi 😉 Hned rano, tak pak napisu....krasny vecer vsem!

mirusch
15. jún 2009

Zdravim....kde ste? 😕
Zuzi, tak ako kadernik?

Lubinka, ako je?

Ja dnes pokracujem v cinnosti, rano som stihla kuknut novy obchod, co prave dnes otvorili - kupila som si hned 2 tricka (jedno ma napis - Som zodpovedna len za to, co hovorim, nie za to, co ty rozumies 😀 ) Potom som pokracovala v Lidl, kupila ventilator s lampou do novej izby, dalej som skocila k Dr. pre manzelov papier k urologovi, chudak zase ma kontrolu dnes. A potom som este odfrcala na bicykli do Bauhausu a kupila farbu na dvere a nejake folie. Teraz na pokracovanie natieram radiator, dvere a ramy zvonka a listy okolo steny, tym treba este jeden nater a hotovo. Zajtra druhy nater na dvere a mozem lepit folie. A potom uz len tapetovat a podlahu. Sikovna som, nie?

Chytala ma zase migrena 😠 , asi pocasie, bolo slnecno, teraz prsi, no na nervy, tak som zhltla 2 Thomapyriny(trojkombinacia liekov). Samozrejme, ze mi je teraz z nich uplne na grc, ale hlava prestala. Dufam.

blondynka400
15. jún 2009

Ahoj holky,

tak konečně dnes koník jde, už by s tím mohli něco udělat....

U mě celkem nic nového, včera a dneska jsem zas malinko špinila, ale nic tragického. Akorát mě to nicnedělání začíná pěkně štvát a bolí mě z toho celé tělo, vůbec nevím, jak to přežiju 😔

lubinka9
15. jún 2009

caute,

mirusch, to mas z tolkej prace, ved zmierni. A ano sikulka si teda to hej.

zuzka tak ako?

zasa nesiel kon, skoro cely den. A zrovna ked ma chytila depka nemala som s kym pokecat. Dnes som uz 2x spala a zobudila sa uplne spotena. Pritom mam teplotu maximalne 37,3. Ale vobec sa necitim lepsie, prave naopak. Ja akonahle lahnem do postele stav sa mi zhorsi. Poznate to? A este k tomu to pocasie, dazd a dazd, uz toho mam fakt plne zuby 😢 Len dufam, ze sa nebude opakovat minuly rok, ked som sa vratila z Egypta a po navrate som mala vyse 3 tyzdnov zvysenu teplotu. Lekarka bola uz zo mna zufala, brali mi krv, testovali na vsetko mozne, aj exoticke choroby, rontgenovali ma, nakoniec sa nic nezistilo! Nejak to same zmizlo. Teraz to vyzera na podobny stav 😢

blondynka400
15. jún 2009

lubi, ty máš pořád ještě teplotu? 😕 Už by to chtělo aby ti bylo lépe.... 😠 6e tam za tím bacilem mu to přijedu vysvětlit osobně 😀

meleri
15. jún 2009

zdarec lidi,

no já byla po dlouhé době zase na bazéně a na kole a vůbec to nezvládám. dřív jsem plavala tam a zpátky kraula hoďku, teďkom jsem to vydržela 30 min. a byla jsem hotová..dneska mě všecko bolí...já už bych zas chtěla někdy poznat co to je být při síle a energii...jak tak pročítám diskuze, tak děti spí celou noc až tak někdy v dvou letech...a to bychom už šli do dalšího... 🤐 tak se asi tak min. tři čtyři roky ještě nevyspím... 😅 ale co!

Lubinko,

no doufám že že bude líp! chtělo by to asi pohladit po srdíčku..no snad už bude líp!

Blondýnko,

jo já vím..taky už mi z toho občas hrabe....tady jsou zase tak děsná vedra že se nedá venku vůbec vydržet. v bytě máme 29 stupŇů a je to strašné vlhké vedro..

holky mě tak všecko bolí! ach jo...🙂))

mějte se pěkně!

blondynka400
15. jún 2009

meleri, no mívali v čechách i 32 v ložnici, protože nám celé odpo a večer svítilo do oken... Teď tady nahoře (kde jsou ložnice a pod), máme taky skoro 29, ale na noc pouštíme klimatizaci, protože já spát ve vedru moc neumím... Ale dole je naštětí příjmně (obývák a kuchyně...)

Tak jsi se rozhodla, že půjdeš do druhého? 😀

lubinka9
15. jún 2009

dikes kocky, no nejak bojujem.

meleri, to pocko zavidim aj ten bazen. A neboj svalovica prejde ale dobry pocit zostane 😎 😵 Takze planujete druhe ditko, pekne 😵 Ozaj uz som sa pytala ale preco si mala cisarak? Planovany alebo rychle rozhodnutie na sale?

blondy, vsetko OK?

blondynka400
15. jún 2009

lubinka, už se to dneska psala, koukni se o pár příspěvků výše 😎

lubinka9
15. jún 2009

aha, nejak mi to uslo. To asi ta choroba 😒

blondynka400
15. jún 2009

lubi, úplně v pohodě 😀

mirusch
15. jún 2009

Ahojte, no ved asi preto nejde Kon, lebo nieco zase menia....

Meleri, musis pomaly zacinat, nie hopsa hned vela, potom jasne, ze mas svalovicu. Ja by som mala konecne do fitneska, tento mesiac platim a este som nebola ☹ Ale co uz, najprv treba porobit. A ja len dufam, ze mi zajtra nebude tak bleee, lebo ma slak trafi z toho. Esteze som dnes stihla na bicykli, cele poobedie leje bez prestavky 😠
A nemate klimatizaciu? Aspon taku prenosnu, nekupite si?

Lubinka a nejdes predsa len k Dr., mozno by ti pomohli antibiotika, ktovie co mas...Je to na nervy. Ja od vcera zase beriem homeopatika, bola som v prachu, nechcem zase nieco schytat, uz som citila. A dnes som celkom sfetovana od tej farby 😝 😖

Blondy, len pekne oddychuj este par tyzdnov. Radsej, nie?

Schnucki, halo....Uz ste doma? Ako bolo?

blondynka400
15. jún 2009

mirusch, jojo, určitě.... Hlavně rozhodně ještě vyhráno nemám..... 😖

meleri
15. jún 2009

Blondynko,

my klimatizaci nemáme... ☹ takže se v noci pěkně topíme...co my, ale chudák malý... ☹ ale vypadá že bude konečně pršet.

Lubinko,

měla sem placentu praeviu. která se mi pak utrhla, tak proto jsem musela rychle na císaře.

Mirusch,

no já už tak začínám co mi skončilo šestinedělí! vždycky začnu a pak zas nic a pak zas znova... 😅 takže tak nějak naprd...

blondynka400
15. jún 2009

meleri, a jak píše mirusch, co tu přenosnou klimu, stačí jen do ložnice.... Jsou poměrně kvalitní....

zuzka11
15. jún 2009

Zdravim!

Tak me to taky stvalo, ze Kun nejde 😠 Az ted.........

Lubi -to je ale opruz.....vim, ze se ted buud ptat uplne blbe, ale pokud ti je blbe hlavne kdyz lezis a odpocivas, nejde to ignorovat a treba si poradne zabehat a bud se to rozjede a ty to vylecis, nebo se vypotis a bude to OK? Ale samozrejme jen jak ty se citis......nebo jsi proste takova ta predchripkove polamana, vsechno boli anic delat nejde? Pak fakt nevim........asi jak pise Miri, jit k Dr.na krev.......

Miri - super trika! A jsi zase pilna! 😉 Chudatko s tou migrenou.......to je tim blbym pocasim........je to uz lepsi? vecre dame pokec na Koniku a bude hned lip, slibuju 😉

Blondy - znam, ale zkus vydrzet....vim, ze je to opruz...ale pak se zase das dohromady a "nebudes si nic muset vycitat".......ale chapu te, kocko, jak moc dobre.......

Meleri - ne vsechny deti spi az ve dvou letech!!!ja hlidam kamosce chlapecka, ted ma 1,5 a asi od 8mi mesicu je to OK a cela noc!!!!Budi se ted driv, v pul 7, jinak kdyz byla tma - kterou navodis i zatazenyma zaluziema, tak klidne v 8 a rekord byl pul ´9!!!! tak vydrz, ono se to zlepsi......jinak je jasnacka ze fyzicka a svaly odesly...ale pujde to zpatky, uvidis!!!! Ja si to taky nedovedu predstavit, jak jsem driv denne behala, ted chodim - vcera jsem na pasu cvicne popobehla, jako jestli to jeste umim 😀

blondynka400
15. jún 2009

Zuzi, to je mi jasné, že zrovna ty mě chápeš 😵
Jo a nezapoměla si běhat? Jde to ještě? 😀