Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

zuzka11
18. jún 2009

Miri BB neznam, ale verim, ze je moc hezke! ja jsem taky dneska KO, jela jsem na kole na ten koupak, tam 3km plavani a ted to na me dopadlo......jinak P.volala, ze nestiha, jeste v praci. takze nakup se odklada na zitra dopoledne.......

mirusch
18. jún 2009

Zuzka, tak niekedy, ked budem u nasich a vy uz budete dost velki na cestovanie, tak pridete pozriet, co povies? Prijemne nakupovanie zajtra, potom napis, co si vlastne pripravila z toho, co sme ti radili. Som zvedava.
Ja tu zajtra nie som, ako som pisala, ak, tak vecer. Uvidim. A v sobotu tapetujeme.

zuzka11
18. jún 2009

Budu na tebe myslet Miri, ja to jeste sama nikdy nezkousela.......no planuju od vas skoro vsechno🙂))Aby byl vyber🙂)))

mirusch
18. jún 2009

Zuzi, tak viel Spaß, budes mat dost roboty. 😀

blondynka400
18. jún 2009

zuzka, ta podmínka je právě hrozně nefér. Ale taky neznám jediného čecha, který by chtěl studovat na slovensku... Ale dost už o tomhle temátu, nebo fakt budu muset poslat pro tu rumbu 😀

meleri, jestli ten jogurt dáváš do tepla, tak je problém, že se tam vytvoří i jiné bakterie než mléčného kvašení a já osobně bych do toh nešla...

e.ma
18. jún 2009

mirusch do bratislavy mam hodinku ale kedze mam uz len rakuske poistenie neviem ci by to bolo mozne,

zajtra si idem pre lieky na ten zapal, moja cysta 6cm ked operacia tak nie laparoskopia ale normal cez brucho aspon tak mi to tvrdil doktor vraj este treba pockat aj ked neviem na co

Chcem sa opytat ake vysetrenia su potrebne , kedze mam teraz zapal preliecim ho a co dalej ? Mohla by byt aj ta cysta pricinou?

blondynka400
18. jún 2009

e.ma, je koukám že máme nový přírůstek. Vítej 😎

mirusch
18. jún 2009

Ema, no toto, ja by som sa takych lekarov bala. Preco nie laparoskopia? Nechapem. Ak mas normalnu cystu naplnenu tekutinou-vodou, tak normalna operacia je uplne zbytocna. Mne taku velku vyberali laparoskopicky. A navyse laparoskopiou by ti mohli prefuknut vajcovody, ak by si ich mala upchate. Kleopatris pisala, ze sla k privatnej gynekologicke, plati 100 EUR mesacne navyse, ale ma komplet "servis", ona je cerstvo tehu, cize aj tehu vysetrenia v tom. Tak skus hladat aj ty radsej privatneho lekara. A inak, v SR sa v CAR tak ci tak vela plati a pokial mate rakusky plat, tak to nie je take drahe. Nemusite ist hned do umeleho oplodnenia, oni su tam praveze super odbornici na neplodnost a vedia presne ake vysetrenia treba, napr. baby su spokojne s Gynfiv a s Ferticentom v Bratislave. S Iscare nie su spokojne. Ide o to, ze oni riesia a nenechavaju cloveka zbytocne cakat. A zatial by si si zaplatila nejake odbery, fakt to nie je take financne narocne. Skus kuknut na ich stranky na internete a pripadne tam zavolat a uvidis. Mnoho bab zo zahranicia to takto riesi v SR alebo v CR.

Ake vysetrenia, to by ti povedali Dr., fakt zalezi. Uplne najzakladnejsie je preliecit zapal, potom beru krv na hormony, robia ultrazvuk, manzelovi spermiogram. Toto je zaklad. Ak je nieco zle, tak riesia. Ak je ok, tak zvazuju, co dalej. Ak mas cystu, tak si myslim, ze laparoskopia je dobra volba, vyberu a kuknu ti vajcovody, tie byvaju casto upchate. Zistia, ci nemas PCO (polycysticke ovaria), co moze byt problem alebo endometrioza. Cysta sama o sebe si nemyslim, ze je pricina, ale ja nie som Dr. Je vsak mozne, ze ked ti cysta vznikla, ze mas nejaku hormonalnu poruchu. Tiez je otazka, ci je to obycajna cysta naplnena vodou.
Ak ti mozem naozaj odporucit, pokial nie si spokojna s Dr. u vas, skus sa skontaktovat s Gyn-fiv alebo s Ferticentom, daj si termin na pohovor a uvidis, ci si spokojna s ich pristupom alebo nie. Hodina nie je vela, mnoho bab dochadza do CAR aj v ramci SR a CR ovela dlhsie.

blondynka400
18. jún 2009

e.ma, koukám že korm ostatního máš porblémx s cystou. Já ji měla nedávno také, v prměru měla 9 cm a nakonec praskla sama a i s ní jsem fungovala bez problémů...
Jinka jsem si přečetla to co jsi zde psala, mirusch má fakt pravdu, myslím že v caru by ti pomohli 😉

mirusch, co ty holka, jak se dnes máš? 😎

meleri
18. jún 2009

blondy,

nestraš.. 😀 zatím žiju! 😅

holky, vy moc píšete, já už to nestíhám..🙂 asi to tu vzdám! 😝

mějte se!

Zuzi,

jo ten jogurt písnu ti to na IP, tak mi toporadila ta Lucylulu...🙂

ahojte!

blondynka400
18. jún 2009

meleri, né, neopuštěj nás 😅
Nestraším, jen bych si to vážně rozmyslela 😉

mirusch
18. jún 2009

Blondy, kukni na predchadzajucu stranu, popisala som tam dost 😉
Cim si to vystrasila Meleri? Meleri nechod nikam, my budeme pisat menej, fakt 😅

kleopatris
18. jún 2009

ahojte som tu 🙂

dneska mi je na dve veci, tak som doteraz spala ☹ baby je to normalne, ze mna uz druhy den dost intenzivne boki podbrusko? zacina mna to znepokojovat ....

ahoj e.ma 😀 konecne niekto z rakuska. ja som mala tiez problem s lekarom, vobec nejakeho statneho objavit a aby bol dobry, tak to uz vobec....jak ihla v kopke sena...takze ja som si vybrala privatnu, ale este som u nej nebola az 29.teho, tak nemozem povedat ci je to tak. Inak ja som hladala prevazne na forach, co pisu baby o lekaroch....skus to aj ty tak pohladat. Inak viem, ze na takyto postup sa stazovala aj kolegyna v praci. tiez ma kamosku, co nemoze otehu a oni si davaju nacas a ona uz dost starne medzicasom....ja by som skocila do BA....ja som moj krcok maternice riesila na slovensku a najradsej aj tehotenstvo, ale je mi naprd kvoli materskej (nedostala by som ju asi ) a cestovat furt do SR.... 😒
a kde si v burgenlande ak mozem vediet? mozno by si to nemala daleko do mojho centra, ti mozem potom poslat link.

aaach jo baby, ja nechcem zajtra do prace, chcem byt doma a lezkat ☹

mirusch
18. jún 2009

Kleo a nedostanes PN na par dni? Inak to podbrusko moze byt normalka, kamoska mala pri prvom tehu take bolesti, ze sa nevedela postavit, vraj sa maternica roztahuje....Zuzka ta isto ukludni.

blondynka400
18. jún 2009

miruschm neboj poctivě jsem dočetla... Myslela jsem jestli ještě třeba něco jiného 😉

kleo, jojo neboj, to je jak se děloha roztahuje, taky mě to překvapilo, jak je to intenzivní... Nejhorší to bylo tak v 6tt, to je tak přesně tvoje období, ne? 😉
Budeš chodit do práce a nbo půjdeš na nemocenskou? Nebo jak to vůbec v Rakousku funguje? 😕

meleri
18. jún 2009

jo můžu potvrdit, jak se děloha roztahuje tak to bolí...

Blondy, myslím že jak přežiju dnešní noc a zítřek tak se jogurt potvrdí jako neškodný.. 😅

mějte se, jdu zapadnout k telce..

kleopatris
18. jún 2009

no je to moje obdobie 🙂 tak som rada, lebo nemam s cim porovnat, ja som asi dnes (podla tabuliek) ukoncila 5.tyzden a od zajtra zacinam 6.ty...tak asi preto

ja by som chcela PN, ale ked som este nebola u lekara, tak mi ju nema kto dat 😒 ale zas nemozem taka ufnukana, nase mamky museli driet cele tehu a ani nemukli 🙂 ja by som rada ostala doma, ale uvidim ci nejak ukecam Dr. aby ma vypisala, aspon od polky (ak vsetko pojde jak ma). 🙂

blondynka400
18. jún 2009

meleri, tak špatné to nebude, neboj 😀
Ale vzhledem k mikrobilogii to neškodné být nemůže, ale už mlčím 😉

mirusch
18. jún 2009

Blondy, hm, neco jineho....stale som unavena, preto to o chvilu balim a idem do postele. Zajtra ziadna praca a v sobotu ma slak trafi z tapiet.

lubinka9
18. jún 2009

co je kecalky..

ja som furt sama, davam si acidko nejak mi ale nebere. Zjedla som 2 balicky cokoladok Yogurette 😝 a chvilu si bola sadnut na balkon. Susedia oproti si robia wurstiky a kedze mne nikto nenakupil a nic moc doma nemam tak som zasa v posteli.

mirusch
18. jún 2009

Lubinka, chudatko, ja ti nakupim, co potrebujes? Len nie velke, aby som natlacila do PC 😕

Ad jogurty - ste spominali jogurty v skle, nasla som tu v DE tiez v skle, ale neskumala som ich, poznate ich niektora? Su kvalitnejsie?

lubinka9
18. jún 2009

miri, my kupujeme len tie. Odporucam! Mnam. A flasky su vratne 😀

mirusch
18. jún 2009

Prajem vam dobru noc. 😉

kleopatris
18. jún 2009

dobru noc miri krasne sa vyspinkaj 🙂

lenkove
18. jún 2009

Ahojte 😀

ako sa mate? ja som dnes kupila nemecko-bavorsky slovnik a ideme sa s manzelikom vzdelavat 🙂 bavime sa, najma na tom, ze uz vieme rozoznavat regionalne varianty 😀

dobru noc 🙂 aj vam!

blondynka400
18. jún 2009

mirusch, dobrou...

lubinka, tedy chudinko, manžel ti ani nenakoupí?
😅

kelo, tak uvidíš, jak tu bude. A z toho pobolívání si nic nedělej, já už to teď skoro nemám, jen vyjímečně.... 😉

kleopatris
18. jún 2009

diky za podporu babulky 🙂 este ze vas tu mam 😵

blondynka400
18. jún 2009

kleo, tak jsem koukala že ti dnes věčně komolím jméno, se omlouvám...

Se vám musím přiznat co se mi stalo, jsem měla takovou radost, že jsme se komnečně pořádně najedla a kde myslíte že to skončilo, uprostřed obýváku 😝 😅

kleopatris
18. jún 2009

jeeee blondy no nic moc 😀 a kto sa postaral o nasledky? ty ci nastavajuci tatinko pomohol?

a ze mi komolis meno mi vobec neva 😀

idem spinkat babenky, dobru nocku prajem 🙂

monasek84
19. jún 2009

Zuzka: nahodou, takovy pribirani je hezky, tak toho nech 😀 ja pribiram a tehotna nejsem , to uz je horsi 🤐

Kleo: to JA to JA sem chvalila ty Zahoraky 😀 asi proto ze uz sem vlastne taky Zahoracka jedna silena 😀