Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
10. júl 2009

Caute kocky,
tak sa lucim, cochvila odchadzame smer SK, pokusim sa ozvat lebo vidim, ze to tu "fici", tak nech nam nezavru temu 😀

pekny den a este krajsi vikend, snad sa pocasie umudri.

papa

monasek84
10. júl 2009

lubi: stastnou cestu a hlavne s klidnym zaludkem 🙂

kleopatris
10. júl 2009

Ahojky 🙂

my sme sa prave vratili z kontroly a zatial vyzera vsetko ok 😵 srdiecko bije, narastli sme na 15 mm a sme 8tt+1 a termin porodu mame stanoveny na 18.2.2010 🙂

Lubi aj ja prajem stastnu cestu, nech ti neni moc zle a uzi si to krasne na slovensku 😵

monasek84
10. júl 2009

kleo: tak to stihnes jeste vodnara, ti jsou nejlepsi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

blondynka400
10. júl 2009

Ahoj holky,

já byla v čechách, pak cesta sem, bylo toho fakt hodně... Teď už jsem zas v it, internet vypadá že už funguje, tak snad to vydrží. Ale zítra odjíždím na "dovolenou" na týden ještě dál k jihu (s rodičema a se senyvcem), takže tu opět nebudu, ale pak už slibuju, že to bude lepší... 😵

Do albíčka jsem dala fotku prcka, jen se nekoukejte na tu velikost,ona to nějak blbě změřila, další den na NT měl rovné 4 cm 😵

mirusch
10. júl 2009

Dnes som sa dostatocne zamestnala. Nech nemam cas na blbe myslienky. A boli sme aj s muzickom nakupovat v Ikei, tentokrat nemal ani jednu blbu poznamku, co som sa cudovala. Kupili sme regal do novej izby, stolik a par drobnosti. Tesim sa.

Blondynka, ty si nejaka akcna. Uz ti nebyva zle, predpokladam... Tak peknu dovolenku a potom ta uz nic neospravedlni, ak sa nam nebudes venovat 😝 A prcek je fesak. Nadhera!

Monasek, ja stale dufam, ze Kleo bude mat rybicku, ako som ja, rybicky su najlepsie 😀 😀 😀

Kleo super, velki ste uz, ved sa musis snazit, dobehnut Blondy 😉 No, pocasie, ako som uz spominala, je posr...nemecke. Z horucav do zimy a nic medzi tym. Co uz.

Lubinka, tak prijemny pobyt v SR. A informuj aka bola cesta a reakcia doma!

blondynka400
10. júl 2009

mirusch, plně s tebou souhlasím, že rybičky jsou nellepší 😵 . Já hold to na rybičku nedám, ale vodnář jako vodní znamení je taky faj 😀
No trošku akční jsem, to je pravda, blbě mi není teď skoro vůbec, v podstatě kdybych neměla už trošku bříško, tak ani nevím, že jsem těhu. Hematom tam prý ještě trošku je, ale homogenní a hodně daleko od plodového vejce, takže se prý už nemusím bát 😉
No doufám, že mě pak ještě omluvíte, ještě mě čekají 2 návštěvy, ale v sprnu už budu mít klídek, a tudíž na vás dostatek času 😉 😀 😵

mirusch
10. júl 2009

Blondy, no ze si to ty ... 😵 tak ta omluvime. Ved aj na Schnucki cakame...asi jej zavolam, ze ako dopadla na prvej skuske.
Tesim sa, ze to s tebou vyzera dobre, hovorila som ti, ze toto tvoje tehu dotiahneme do konca!

Inak, dufam, ze drobcom budete rozpravat o tolkych super tetach, ktore trpeli, ci je vsetko ok, kym sa nenarodili.

kleopatris
10. júl 2009

no jasne, ze budem rozpravat o skvelych tetuskach, co ocumovali a jojkali nad jeho foteckami 😵 😀

mne je asi inak jedno ake bude znamenie, hlavne nech je zdrave a potom poslucha 😝

my sme inak s manzelom dnes zazili tak troska sok, sme mysleli, ze babatko uz nezije ☹ Dr.nejak nemohla nastelovat UZV a my sme nevideli srdiecko, tak sme ostali jak ladom obliaty, ale nakoniec ho nasla a bilo 😵 a dala mi hned aj 3D...a ja taka odporkyna UZV som nasla Dr.ktora ultrazvukuje kazdu navstevu a este pre istotu aj 3D 😒 to mam za to, ze som sa hrdila, ze ja to babo tolko osviecovat nedam....
poviem vam, neviem ci je ta dnesna technika dobra, sak ja sa furt len stresujem kvoli tomu UZV...nase mamy nemali ani jeden a mali pohodove tehu a my...no neviem, mozno este zmenim nazor.
No a este to meranie sije sa tu nerobi povinne, len ak chceme, tak neviem, ci to chceme...myslite, ze si to mam dat zmerat? ja neviem, ci to chcem vediet 😖

blondynka400
11. júl 2009

mirusch, no ještě uvidíme, ještě mě nějaký ten týden čeká 😀

kleo, tak často na UTZ? Jinak s tebou souhlásím, někdy to zbytečně stresuje, zvlášť když doktoři říkají i to co by nemuseli... a 3D takhle brzx, to jsem tedy ještě neslyšela 😀

K tomu NT srenningu, nebo jak ty píšeš meření šíje, ani v čechách to není povinné, dokonce je to spíš na vyžádání a většinou placené. Ale podle mne je to výborná věc, v podstatě nejpřesnější diagnosgtická medota genetických chyb (Zuzka by ti k tomu možná řekla víc), stejně ti v 16tt budou dělat tripply z krve, což je obdobné, ale bývá to dost často nepřesné zatížené chybou a pak ženské zbytečně chodí na plodovku a nebo se celé těhu strachují, zda je mimi v pořádku, takže já za sebe NT jednoznačně a dala bych ho povinně. Já jsem ho teď absolvovala, a úplně v pohodě a naštěstí nám vyšel negativní 😵 😵 😵
(jo jinak meří šíjové projasnění, musí být nosní kůstka a pak ti vemou krev, toť vše 😉)

mirusch
11. júl 2009

Kleo, to, ze bude posluchat v puberte, tak to si rovno vyhod z hlavy 😀 k
No, ultrazvuk na kazdej navsteve ... neviem, ale pokial su informacie o uzv ok, tak by to skodit nemalo a aspon ty mas srdce na mieste, ze je drobec v poriadku, hlavne na zaciatku. Vsak ked si nie si ista, tak sa s nou o tom porad. Na tie testy chod, ja si tiez myslim, ako Blondy, ze to meranie nie je zla vec.
No, nase mamy mali pohodove tehu - ktore ako. A verim tomu, ze sa mnohe strachovali, prave preto, ze nevedeli, co sa deje, nevedeli, ze nosia v sebe pripadne mrtve dietatko a mnoho deti sa narodilo velmi postihnutych, mamy nemali ani len sancu sa rozhodnut, ci je v ich silach starat sa o take dieta. Teda neberte ma tu zle, ja viem, ze kazdy clovek je bozi dar, ale ked som sa nad tym predtym zamyslala, ja by som asi nemala odvahu a silu zvladnut tazko postihnute dieta. A dufam, ze ma za to neukamenujete.

A ozi, ked si myslite, ze sa stresujete teraz, tak pockajte, ako sa budete stresovat, ked bude babatko tu... Ked bude mat horucku, ked bude stale plakat, ked bude mat pripadne problemy v skole, ked bude trieskat dverami v puberte, ked nebude v noci chodit domov....ked pride domov tehotne 😀 😝 😕
Predvcerom som bola pozriet dalsie babatko, 5 tyzdnove, no riadny valibuk. Ked spinkal, nadhera, ked sa zobudil, tak plakal a plakal, no chudacik maly. Moj muzicek iba oci plestil a uplne som na nom videla, ze je rad, ze nemozeme mat 😀 😀 No teda!

lubinka9
11. júl 2009

caute,
hlasim sa z SK 😎
Cesta bola priserna, skoro 10 hodin, nikdy nam to tak dlho netrvalo. Na ceskych dialniciach ma pekne vytriaslo, hlavne usek okolo Brna, no des, kto poznate tie ich panelove dialnice s 5 centimetrovymi rozostupmi 😠 A to za to vypytali 13€. Nam by mali vratit kvoli tlmicom. Ale na SK uz super, tichucko. Ale nemohla som obsediet, vsetko tlacilo, nervozna som bola, hrozneee. V noci ma z toho vsetkeho bolelo brucho, dufam, ze je vse OK.

Ale dnes tu svieti slniecko, hlasia 26 stupnov. Ideme za chvilu k nasim na barak, robi sa gulas. Nic moc strava pre mna, snad bude aj alternativa.

Tak sa zatim majte, peknu sobotu a ja sa zas ozvem.

lluciferek
11. júl 2009

ahojky
blondy: uží si dovolenou.Taky bych jela někam za sluníčkem ☹

mirusch: nevím,protože tady k doktorovi nechodím.Tady to totiž nejsou doktoři! Ale 17.srpa letím domů na kontrolu.Tak uvidím.

mirusch
11. júl 2009

Lubinka, si odvazna, ja by som sa teda autom cez ceske dialnice ako tehu neodvazila 😔 Dufam, ze to drobec prezil v zdravi. Diky za info.

Luciferek, ako casto chodis domov k Dr.? Vidis, to mi pripomenulo, ze si musim urobit termin na august na rocnu kontrolu ku gynekologicke. No teda, to ale rychlo ubehlo!

Ideme do restiky - skor, lebo od 9-tej som v muzeu, dnes mame noc muzei, tak som hrozne zvedava co to bude, mam sluzbu do polnoci. Papa.

lluciferek
12. júl 2009

Konečně je neděle!!! Já mám volno každé pondělí a úterý,takže vždycky v neděli si říkám "už jenom jeden den" 😅

mirusch: chodila jsem 2X do roka,ale teťkom budu chodit asi co 3 měsíce.Byla jsem v lednu,červnu a teťkom jdu v srpnu.

monasek84
13. júl 2009

Ahoj cestovatelky 🙂 divam se, ze kazda se premistujete nekam na dovolenou, asi bych taky mela nekam zavitat 🙂

mirusch: neeeeeeeeeeee, to musi byt vodnar, TI jsou nejlepsi 😀

Jinac o vikendu mi graf zaznamenal OVU, mam z ni radost, nevim proc, ale mam 😀

mirusch
13. júl 2009

Dobre ranko. Baby, je mi tu smutnoooooooo!!!
Veru, Monasek, vsetky dovolenkuju alebo sa ucia na skusky a ja sa musim premiestnovat do inych tem, ked mi je smutno 😔
Mona, no to je super, jasne, ze sa z ovu mozes radovat, super sprava. My dieta mat nemozeme, ale ovu ma potesila, aspon ze moje telo funguje, nie? 🙂 A inak, dohodneme sa, ze rybky a vodnari su najlepsi, ok? 😀

Inak, v sobotu som bola v muzeu takmer do jednej v noci. Bola noc muzei, mali sme ochutnavku cokolady, vselijake, mnam, aj cokoladove fondue bolo, potom vyrabali "ruzovu" vodu, cize vodu z ruzi, s tym sa da aj varit. Asi 300 ludi doslo vecer 😨 No, plny dom. Super. A na zaver bola prehliadka za tmy, kazdy dostal baterku a slo sa expoziciou tak.

Vcera som naplnila skrinu a novy regal v nasej novej izbe, urobila deko na stol, no uz sa to zacina pomaly podobat.....

lenkove
13. júl 2009

ahoj Mirusch, ostan, ja som tuuuuuu!

lenkove
13. júl 2009

Ahojte vsetky
my sme sa vratili zo Sk, mali sme ist na splav Vltavy, ale pre vysoky stav vody a vynimocny stav na Vltave ho odvolali.. a dobre, ze tak, lebo by sme asi zmrzli, bol to ozaj studeny vikend.. takze si upratujem byticek a snazim sa zacat opat trosku pracovat. Inak, na Slovensko sme sli cez Berlin 😉 mm tam bol na sluzobke. Ked som za nim isla, tak som sa vo vedeckom mestecku stratila a normalne som mu takmer s placom volala, ze stojim na ulici Alberta Einsteina ale ich ustav nevidim 😀 a on sa vynoril spoza rohu! asi som mala vlciu tmu!

Na Slovensku sme ukoncili pripravu na nahradne rodicovstvo, dostali sme posudok a kedze bol pozitivny kazdym dnom cakame zaradenie do zoznamu!!! takze MIRUSCH, je to tu! 😵 mm sa velmi tesi, ja som si moju radost uzila, ked sme dostali prvy papier, ze nas eviduju 😉

mirusch
13. júl 2009

Ahoj Lenka, vitaj. Diky za super spravicku, ja sa cielavedome nepytam, aby si ma zase nesprdla 😅 tesim sa s tebou. A teraz si v SR? Lebo naposledy co si pamatam je, ze si sla naspat za drahym do DE 😕

lenkove
13. júl 2009

no, na sk sme boli trosku dovolenkovat, teda vybavit par veci a ponavstevovat marodov 😖 uz som rada, ze som "doma" 😉

monasek84
13. júl 2009

mirusch: no dobre, tak vodnari a ryby jsou ti nejlepcejsejsi 😀
a presne jak pises, potesila jsem se ze mi to funguje jak ma, pri me nepravidelne MS 🙄 😀

Tak ta noc musela byt super 🙂 doufam ze se taky nekdy na takovou akci dostanu 🙂 zatim jsem rada, ze se dostanu domu a umru unavou 🤐 🙂

mirusch
13. júl 2009

Lenka, ved jasne, aj to treba... My ideme az zaciatkom septembra. Tento rok sme si odbavili dovolenku uz v maji, boli sme v USA. 😉

Monasek, ja viem, ty pracujes, vsak? Nejako sa mi to miesa 😅 ak ano, tak mas co robit. Ja sedim doma a preto som sa rozhodla robit ako dobrovolnicka, pretoze ma to nenormalne nabija energiou. A aj ked nieco za peniaze najdem (dufam), tak v muzeu ostanem.

monasek84
13. júl 2009

mirusch:
jo jo, pracuju 🙂 jen tu ted mame takovy hekticky obdobi, jindy je to uplne v pohode.

Nebud dneska takova smutna,... zase bude dobre 😉

mirusch
13. júl 2009

Uz nie som smutna 😉 Dnes trosku oddychujem, mala som pracovny vikend. Ale nakupit ist musim. 😝

monasek84
13. júl 2009

mirusch: to jsem rada 😉 nakoupit? jako neco pro sebe?? 😀

mirusch
13. júl 2009

Na sebe? S tym je na tento mesiac koniec, mame velke vydavky so zariadovanim novej izby. nieco do zaludka.... to treba vzdy 😀

monasek84
13. júl 2009

mirusch: vsak nerikam neco velikyho 🙂 potesi i drobnost za par korun, kdyz si ji koupis z lasky 😀

mirusch
13. júl 2009

tak som naspat z nakupu. jasne, Monasek, ja si v poslednom case robim iba radost nakupmi. Zariadujem si novu izbu, este aj navstevy Bauhausu ma robili stastnou, lebo som si vsetko tak robila, ako som chcela ja a nikto iny...ehm, teda manzelik suhlasil, nastastie mame rovnaky vkus. A teraz si kupujem nabytok, co teda su palky, ale coze. Mna urobi stastnou aj drobnost, aj velka vec 😅 😀 😝 V Rewe som objavila hodiny na stol, co som hladala a nevedela najst, tak super. A boli na zlave!!! No, este viac super. 😀

kleopatris
13. júl 2009

ahojky babulky 🙂

ja uz dnes prvy den zarezavam a musim povedat, ze odvcera mi je uz lepsie, klop klop klop len to nezakriknut (sice som zacala slintat jak lama, ale lepsie jak grcat 😀 ), tak dufam, ze pomaly nastanu casy kedy sa z tehu budem moct tesit 😵

no neviem, kedy zacinaju rybycky, ale teta Dr. oznamila, ze ona viac jak 7 dni po termine necaka a vyvolava porod...co mna teda dost zarazilo, lebo co viem tak sa cakava 2 tyzdne...
inak baby ja mam dilemu, ci nemam zmenit Dr. 😖. minule sme tak zacali o UZV a ona tak rozhodne, ze ona robi UZV pri kazdej navsteve a podla toho jak mi dava terminy, tak tam budem kazde 2 tyzdne!!!!! to znamena ze do porodu by som mala asi 15 UZV!!! a nech si hovori kto chce co chce, ja si myslim, ze je to vela a v takom mnozstve bez dovodu nezdrave 😒
no a mam uz tehu knizku a schudla som cez 2 kila, keby vas to zaujimalo 😀

a este taka otazka, lebo ja som taka nevzdelana a ustrachana a nikoho tu nemam a mamka, ktora jedina to zatial vie, je na dovci, takze mi ostavate len vy 😀 tu sa robi este organsreening (za 100 euro), to je nejaky UZV kde kontroluju babatku organy, ze ci ich ma spravne ulozene, vyvinute a tak...podla mna musi byt riadne silny ten UZV ked vidia miminu az do zaludka....takze aj nad tym rozmyslam, ze ci to vobec treba...mam pocit, ze si tu v AT z UZV robia dobry biznis.....tak babulky radte 🙂 to by inak bolo tych UZV asi 17!!!