Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
13. júl 2009

inak aj mne bolo cez vikend smutno a nikto tu nic nepisal a ja som nevedela co pisat 😒

joj mirusch aj ja by som si dala takeho cokoladkoveho fondue, mnaaam s ovocim to mozem, z toho by mi ani zle nebolo 😀 ale tie babíky v noci len s lampickou....brrr to asi nie, ja sa takych babik bojim 😅 asi som videla moc hororov s nimi ...
no a uz koncim, lebo zapracem celu temu mojimi kecami 😀

mirusch
13. júl 2009

Kleo, jej, tehu knizka 😵 Tak si hadam na dobrej ceste, ked ti uz nie je tak zle. To s tymi uzv ma prekvapilo, ja by som sice rada babatko videla kazdu chvilu, ale tiez si myslim, ze je to strasne vela. Skus sa opytat Zuzky v IP, ta sa vyzna. Aj ohladom toho uzv, kde kukaju organy, to nie je to 4D? A nemozes jej rovno povedat, ze nechces uzv a ked neustupi, tak ju proste nechces a vymenis? Teda ja si myslim, ze by si si mala dupnut. Pokial si dobre pamatam, tak pri normalnom tehu robia uzv len 3, plus jedno 3D. Ci ako to je.

Nuz, ja som ziadne horory s babikami nepozerala, ja som cista dusa a babik sa nebojim 😀 Myslis Chuckyho?

zuzka11
14. júl 2009

Dobre ranko holky!

Hlasim, ze jsem zase "na prijmu" 😀 Mela jsem ted blbe, hnusne obdobi, ale uz je vse OK a jsem tu pripravena na pokec 😉 Zacina se nam strasne blizit stehovani, porad teda konec srpna, ale byl tu uz jeden zastupce steh.firmy si to obhlidnout, budeme muset jezdit ruzne na otocku do Prahy na prejimku naseho bytu.....byl domluveny jeden termin, my to spojili s oslavou narozek doma a najednou temin neplati a bude az dalsi tyden, ale solava se neda posunout:(((Tak budeme rozjezdeni.

Lubi - uzij si Slovenksko a maminky peci 😉

Kleo - tady v DE je taky UZ na kazde kontrole, musim rict, a to je u me fakt co rict, ze sve dr.verim, nedela ho nijak dlouze, hodne odlisuje ty dulezite "merici" UZ ve 12,20 a 30tt a ty dela dukladne a pak ty mimo, kde zmeri UZ cipek, jestli se vse OK a pak jenom fakt rychle projede placentu a mimo, jak busi srdicko a tak....k tem testum - v DE stoji tusim 150EUR, ja si je delat nenechala, dohodla jsem se s dr.ze na UZ ve 12tt, to ti psala i Blondy se dela pritomnost tzv.nosni kustky a NT - sijove projasneni, tak jsem se dohodla ze kdyz bude mit sebemensi pochybnost, jdu na ty testy, pokud OK, tak nejdu....normalni hodnoty jsou cca do 2,5mm, v nekterych zemich do 3mm a ve Francii do 3,5. Ja mela 1,3 tak jsem se nebala.....kazdopadne uprimne - pokud bych mela nejakou tu hranicni hodnotu blizici se 2,5 tak bych na ne sla......

Jinak ja byla vcera na UZ - a to byla pecka, jako ne financni, platila pojistovna, protoze jsem mela doporuceni od Dr., ale zareni - dve hodiny jsem lezela na lehatku a pozorovala gyroska......ale jsem diky tomu klidnejsi, dr.fakt do nejmensich detailu prohlizel vsechny organy, cekal az se mu vsechno objevi.....tenhle UZ by mela mit kazda zenska a ty UZ mimo by si meli odpustit.......

Miri - tak muzejni noc? A s baterkama a fondue? Zni to paradne!!!!

Co Schnucki - tak jsem na ni myslela, jak nakonec dopadla? Bud jsem to prehlidla nebo potvurka nehlasila!

mirusch
14. júl 2009

Fiha Zuzi a preco hnusne obdobie? Budete to mat rusne s tym stahovanim, ja sa desim kazdeho stahovania. Uf, vela roboty.
Super si to vysvetlila s tymi uzv.
No, Schnucki potvurka nehlasila, aj som jej posielala sms, lebo zvonenie ma vypnute kvoli uceniu a nenapisala mi, ako dopadla na prvej skuske. Zajtra ma druhu, skusim znova otravovat.

Ja o chvilu frcim so vsetkymi zvysnymi farbami, lakmi a silikonmi do zberu, je to tu kazde 3 mesiace, tak nech sa zbavime. A od 12-tej musim sediet doma ako pat penazi, lebo cakam, ze dorucia ten Spülschrank - skrinku s vylevkou. Nakoniec to trvalo len 2 tyzdne. Ako dobre. Len casove rozpatie je od 12 do 18.00. Uf. Ak pridu o siestej, tak ma mozno aj porazi. Ale coze.

zuzka11
14. júl 2009

Miri to je neco jako sberby dvur; asi jo.......budu na tebe myslet, to cekani je des...ja cekala min.tyden na kocarek, a to jsem chtela byt doma, protoze vyzvedavat ho na poste bych sama nezvladla a P.by to mel zase blbe z prace...a taky - prijedeme zitra mezi 10-15-........nastesti prijeli v tech 10, tak snad i ti vasi....nebo neslo by jim zavotal a zeptat se dispecinku jaky maji ti konkretni ridici okruh; jtak jsem to taky nekdy delala......

Kdyztak Schnucki moc pozdrav, drzim place, at uz to ma z krknu.........

Moje strachy byly jak jinak o G. - min.tyen me dr.vystasila ze je mensi a ja bohuzel moc vim, tak jsem se bala, ze budu muset na akut.cisar.rez, ze mi nefunguje placenta nebo tak.....takze vcera ten podrobny UZ a vse je OK, ma uz 1430g, v terminu by mel mit 3100g takze tabulkove mimo......ale ty strachy a cekani jsou hnus, vsechny to zname.......

mirusch
14. júl 2009

Zuzi, hej, to je zber, oni vzdy pridu kamionom. Je to super, elektro je raz do mesiaca, tam zvycajne uz striehnu maniaci do tychto pristrojov...minule jedneho moj manzel urobil stastnym, vyhadzovali sme strasne staru sijaciu masinku, nevedeli sme co s nou a on cely nadseny, ze si to opravi a preda na blsom trhu. Obe strany vyhrali, chi.

No, nech ta Dr. nestrasi, lebo ju pojdem nastrasit ja 😠 Inak s tou vahou je to velmi orientacne, castokrat je rozdiel v odhade a skutocnostou aj pol kilo, teda pri porode, co mi kamosky hovorili. Vsak vies. Tvoje babatko bude v poriadku a basta.

Schnucki pozdravim.

lluciferek
14. júl 2009

ahojky,
mirusch no to muselo být super.Tady žádná noc muzeí není ☹

Tady už týden prší a má pršet až do nedělě ☹ všichni z toho mají špatnou náladu. no a mi to nijak nepomáhá na ty deprese. Za měsíc letíme domů,tak doufám,že aspoň tam bude svítit sluníčko.

mirusch
14. júl 2009

Luciferek, no, noc muzei je po celej Europe myslim, v SR je ale v maji. Treba si to odsledovat, obycajne ponukaju muzea super veci.
Nemaj depresiu....Treba bojovat. Ja si zvyknem na nu vzdy nieco vymysliet. Bud nejaku pracu alebo si hodim do DVD nieco, oblozim sa cokoladkami a tak 😉 Ale ma byt teplo a to je samo o sebe fajn, nie?

lluciferek
14. júl 2009

mirusch: no zrovna uklízím,ale brzy se z těch hormonů zblázním.Stějně jsou k ničemu.Tu cystu ztáhnou,ale ona naroste znovu.No už ať jedeme domů.! Jinak se zkusím kouknout na netu na tu noc muzeí.

mirusch
14. júl 2009

Luciferek, uz som sa ta na to raz pytala - a neopytas sa Dr., ci ta v case ovulky neodsleduje uzv a ked je cas, pichne Pregnyl alebo nieco podobne na vyvolanie ovulacie? Aby folikul praskol?

kleopatris
14. júl 2009

ahojky 🙂

som vam napisala este rano prispevok a v tom nam vypadol v praci na 2 hodiny prud 😠 to vie nas..t 😠

super zuzi, dakujem za vysvetlenie, esteze vas tu mam 🙂 tak tu prepazku nosovu a siju si dam zmerat ale na ten organsreening asi nepojdem, ak bude vsetko ok 🙂 a je mi luto, ze ta dr. vystrasila ☹ ale zase teraz aspon vies, ze ste ok...ale dve hodiny fuuuha ta asi aj chrbat musel riadne boliet. a to bol nejaky specialny UZV? a pozerali organy a tak?

Luci ja som uz nejak zabudla/prehliadla odkial si teraz momentalne? ale ja ked musim pravdu povedat by som brala dazd a chladnejsie pocasie, lebo sediet tu a jazdit autom do prace, to je jak poprava za ziva 😖 mozme sa vymenit 😉

lluciferek
14. júl 2009

kleo: jsem v Irsku.

mirusch: už jsem to psala,že 17.8. jedu domů na kontrolu,tak uvím co mi řekne.

mirusch
14. júl 2009

Luci, spytaj sa jej na to umele prasknutie folikulu. Ja by som sa teda zlostila, ze so mnou nic nerobia. V irsku je tiez take naprd zdravotnictvo ako v UK?

Kleo a nemas klimatizaciu v aute?

kleopatris
14. júl 2009

no mirusch ja mam taku chuderku auto, vcera mi menili baterku, lebo prdla a stalo mna to 137 eur (asi som zabudla zapnute svetla, tak sa pokazila, ale psssst 😅 ) a ked zapnem klimu v nom tak len vrci cele a trasie sa a nechce zrychlit, takze ju nemozem pustat 😠 co uz hlavne je ze aspon jazdi 😀

zuzka11
14. júl 2009

Neboj Kleo, my to na tebe nerekneme 😀 Jinak k UZ - ano, tenhle byl "navic" protoze se dr.na tom "velkem mericim UZ" zdalo ze je Gyrosek mansi, ona mu namerila 1100g a to je proste na hranici, tak to chtela dovysetrit, jestli je vse ostatni OK....a ty dve hodiny byl opravdu super zazitek, vidis svoje dite na oooobd úromitacce na strope, vsechno pozorujes, dr. k tobe porad mluvi a popisuje vsechno - ja to teda sama videla, ale proste u sveho ditete to beres jinak........to je Miri i odpoved k tovji otazce - me dr.vystarsila, jasne ze VIM ze tak se strachovat je zbytecke, ale proste do toho moc vidim a vim, ze komplkiace byt muzou a ja je znam 😖 Proste se mi nedari uplne odfiltrovat znalosti od vseho tehotenstvi.......ale snazim se 😉

Luci - nedepkar, prid se k nam vypovidat!...nas uz tu je zase vic!

kleopatris
14. júl 2009

a jak vyzeral Gyrosek? ze sa mu to pacilo alebo ani moc nie? ja som citala uz take story o UZV, ze deti sa v brusku rozplacu alebo utakaju pred tym snimacom...asi by som nemala tolko citat 😀

lluciferek
14. júl 2009

no děkuji,ale já nevím proč ty deprese na mně lezou.je to od té doby co jsem zčla brát ty hormony.prostě sedím na posteli a brečím.Nmám vůbec trpělivost a každá kravina mně rozčílí a tak vyjíždím i po mnželovi.Chudák.

mirusch: no zeptám se,ale podle toho jak mi to ukazoval na ultrazvuku,tak to vajíčko zůstalo uvízle u té cysty v tom vejcovodu.Tak nevím.Potřebuji njak zlikvidovat ty cysty.

zuzka11
14. júl 2009

Kleo, spinkal a mel zive sny, hybaly se mu ocicka amel ruku pred oblicejem, tak spim i ja 😀 Co s emi nelibilo, ze dr.chtel tu ruku sundat aby prohlidnul ret, jestli nema rizstep a nos - chapu, musel, ale tou sondou do nej hrozne busil, i me to bolelo 😖

Luci - ty hormony delaji silene veci..........

lluciferek
14. júl 2009

mirusch: no je tu mnohem horší!!! pracuji s holkou z UK a ta si tady strašně stěžuje na doktory.Takže horší než v UK. Tady by doktora mohl dělat každý! Když mi na pohotovosti řekli,že pokud jsem neměla nehodu,tak mně v 25 letech nemůžou bolet záda a to aniž by se na ně kouknul! Brečela jsem od bolesti,ale prý mně nic nebolelo.Tak jsem se naštvala svlékla jsem se a ukázala mu ty záda a doktor nevěřil co vidí.A hen jsem dostala tabletky a fizioterapii. No pak se mi udělala vyrážka na nohích a to bylo něco! můj doktor si zavolal doktora z vedlejší ordinace a zkoumali to podle obrázkách co měli v knize! No hrůza.dal mi mast.kterán nezabrala a tak jsem volala svojí doktorce v ČR a ta mi přes mamku poslala mast,která zabrala okamžitě a řekla,že je to alergie na holení. Na všechno tady dávají panadol.

mirusch
14. júl 2009

Luci, to je az zle pocuvat 😨 No kamosky sa v UK Dr opytal, ze co s nou ma robit a ona mu nadiktovala, ze vyter z hrdla a tak. Si to predstav. A viem o jednom, co dostal na zlomenu nohu Paralen a mal prist na röntgen o mesiac 😕 Tak letel do SR. So zlomenou nohou. Nech ho ratuju. Musis tam mat sukromnu poistku, aby si dostala starostlivost ako v SR.

lubinka9
14. júl 2009

Ahojte,
tak som tu zas na skok.
Dnes doobeda som bola u zubara, vse OK, ziaden kaz, ziaden problem tak som rada. A bol pozorny vzhladom na moj zvyseny davivy reflex 😀 . Podarilo sa mi vyhnut aj elektromagnetickej kontrole pri vstupe do budovy, bol tam mily a chapavy SBSkar. Viete to cez co prechadzate na letiskach..

Chodime striedavo k nasim a Petovym rodicom, varit nemusim. 😵 Len nechapem tie moje nevolnosti, niekedy doobedie inokedy zasa cele poobedie, no des. Neda sa to predvidat. Musim moc pit a vzdy mat po ruke ovocie inak je zle ked ma prepadne hlad.

Pocko je tu inak krasne, dnes slnecno, 34 stupnov, mne ale teraz paradoxne vyhovuje chladnejsie pocasie, uz sa tesim do DE 😀

Treba nam este co to pobehat, vybavit, mozno stihnem aj kadernicku. Chcem sa este stretnut aj s kamoskami, no som na roztrhanie 😎

tak zatim pa a majte sa dobre 😵

monasek84
15. júl 2009

Vstavame babizny 🙂 dneska to vypada na pohodovy den, tak uvidime co z toho vyleze 🙂

Lubi: teeeeda, ty uz mas takovy vyhody a to jeste ani nemas brisko 🙂 pekny 🙂

Zuzi: hlavne ze jste to zvladli a je vse v poradku 🙂

Kleo: a jak se citis ty?? 🙂 to s tou baterkou se ti povedlo :D

kleopatris
15. júl 2009

Dobre rano 🙂

aj u nas to vyzera na pohodovy, ale velmi horuci den. tak neviem ci sa z toho tesit alebo plakat 😒 mne to teplo nerobi ani trochu dobre. doma mame jak v saune, no deeees 😖 uz aby bol vikend to sa ideme kupkat do Velkeho medera aj so segrou a deckami 😵 sice ja budem asi len kukat na nich, ale tak aspon sa sem tam osprchujem 😀
inak jak som sa tesila, ze uz mi neni zle, tak mi zase je 😠 aby som nahodou nezabudla ze punktik je tu....

a ty jak sa mas moni? co nove?

monasek84
15. júl 2009

Kleo: ale jo, jde to 🙂 sem tam v pohode a sem tam smutne... takovy nejaky vykyvy nalad 😀
Termin operace nam dali na 7.9., Fertility fr. mi "nasel" ovulaci - z te mam radost, drahy zmenil nazor a sam nadhodil ze bysme mohli jet v zari na dovolenou - z toho mam jeste vetsi radost 😀
a tak, no... 🙂

kleopatris
15. júl 2009

jee super aj ja by som isla na dovcu, ale my nemozme ☹ uz mame dovolenku vycerpanu.
ale ze vam ten termin dali az tak daleko, boooze sa este nacakate 😒 sak to su este dva mesice, to su taki vytazeni?

zuzka11
15. júl 2009

Dobre ranko!

Kleo - vydrz.....co studena voda, s ledem? ten mit porad v zasobe a tak se nejak ochlazovat?

Mony - tak dovca? A kam planujete? Hlavne at se mas na co tesit....ty vykyvy nalad vsechny zname, chce to zamestnat se, chodit mezi lidi, upnout se na nejaky cil, ktereho muzes dosahnout.......ja si takhle loni kratila cekani fitkem......

Schnucki dneska dela zkousku, drziim palce!!!!!

Miri - nevis o ni neco? Uzij si muzeum at tam mas dneska same super lidi!

monasek84
15. júl 2009

kleo: my jsme spolu za tech skoro 5 let na poradne dovolence jeste nebyli, takze kdyby to vyslo, moooooooooooooc bych se z toho tesila 🙂
Udajne driv nebyl volny termin, tak jsem zvedava 😒

kleopatris
15. júl 2009

ahoj zuzi 🙂

no ten lad som uz objavila, to mi doma robi celkom dobre (sice mna vzdy rozboli hlava, lebo si asi podchladzujem mozog, ale na zaludok super), lenze tu v praci nemam kde zobrat lad :( no nevadi, sak uz je pomaly streda za nami a potom este dva dni 🙂

my sme tiez boli na dovolenke prvy krat tento rok a to bola zrovna svadobna cesta, ale zase my sme spolu este kratko 🙂

monasek84
15. júl 2009

Zuzi: ahojky 🙂 ja jsem casove vytizena az az 🙂 zacali jsme chodit pravidelne bruslit a tak, takze jsem rada kdyz si chvilku posedim a odpocnu, jen nekdy me to proste prepadne, co uz 🙂 dovolenka bude asi v Recku 🙂 snad to vyjde 🙂

Kleo: jak dlouho jste spolu? 🙂

kleopatris
15. júl 2009

no v oktobri to budu 3 roky 🙂 takze este len dva a nieco 😀 my mame vsetko zrychlene 😀