Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
11. nov 2009

takze kleo je Katka, to si rovnako postihnuta ako ja co mame meniny aj narodeniny v jednom mesiaci 😠
a nemas problem s rakusakmi, nemcami nepridavaju ti tam pismeno H?

my sme menili minuly vikend, nemci sice povinnost nemaju ale ked sposobis nehodu a mas letne pneu tak mas pruser jak hrom. A hlavne nechapem, ze to niektori risknu ved to sa neda porovnat na cestach a pri snehu duplom 😕

kleo a co myslis pod tymi kontraktmi?

blondynka400
11. nov 2009

Ahoj holky,

kleo, a jak daleko to máte do toho německa? Já tedy ve vyšší fázi těhu už bych nelětěla, kdybych nelítala předtím, nikdy nevíš, jak to budeš snášet... Supr, že je malý ok 😉
K té konstrukci pod. Ono to vajíčko se dá nasadit v podstatě na všechny kolečka, záleží, co si vybrasla za značku, jestli to bude spolupracovat. Ale jinak mít normální kočárek a pak ještě v podstatě druhý pod sedačku, to mi přijde jako nesmysl. Ale zas na druhou stranu tohle není jen podvozek, ale v podstatě normální golfky, které pak stejně zhruba od půl roku potřebuješ

mele 😉 ri, o tom kojení ví, ale prý to má takový účinek, jako když cucáš bombon a to většině lidí stejně nepomáhá 😀
Jojo, já vím, že je to jen na určitou dobu, s tím počítám

lubi 😉 , nene, to už žádný adaptér nemá, připěvňuje se to do auta pásy a vevnitř máš takovou vložku s pásy, kterou miminko přiděláš. Ještě se pak do toho dá koupit speciální, ale to mi přijde už zbytečné...

kleopatris
11. nov 2009

no mam rozdiel 20 dni 😒 a to mi potom vsetci gartulovali naraz a niekedy s jednym darcekom 😢
a pridavaju mi H...ale ja vzdy kricim, ze bez H 🙂
tu je povinnost od 1.11. a vraj su velke pokuty 🙂 sme sice boli trosku v sklze, ale vsetky servisy boli obsadene 😅

a kontrakty, to je taka vystava pre obchodnikov a kedze mamka ma zivnostensky list, tak budem objednavat za nakupne ceny 🙂 tak snad nieco vyberieme a troska usetrime 🙂 aj ked neviem ani co chcem, sak akosi mam pocit, ze mi nic odtial netreba 😅 ale aspon sa pokocham a ked to uvidim tak mi mozno napadne, ze to mam tiez mat 😕
http://www.pska.sk/

kleopatris
11. nov 2009

blondy ono je to nejakych 900 km a asi aj tak nejdem...nejak nemam odvahu 😒 ja mam z lietania stresy uz normalne a teraz by som to asi znasala este horsie...a stresovala zbytocne seba a aj maleho

blondynka400
11. nov 2009

Koiukám že řešíte zimní pneu, to já nemusim, protože tady na jihu se jezdí celý rok na letních 😀 Zimní by tu byli spíš životu nebezpečné...
Ale musíme je zakoupit jak pojedem do čech, přeci jenom nejsem blázen abych v zimě jela přes rakousko a německo na letních a pak jezidla na letňákách i v čechách. Akoát si neumíte představit co je to za problém sehnat tady zimní pneu

lubinka9
11. nov 2009

kleo tak to mas fajn, uvidis ci nieco najdes. Treba vyuzit ked sa da usetrit.

Inak co som ja kukala v tych katalogoch s detskymi potrebami vela veci je takych co casom staci podokupovat. Pripadne ked clovek nekupi, potom ani nechyba. Takze zo zaciatku hlavne postielka a vsetko okolo toho (i ked perinka s paplonom mi pride zbytocna, neviem 😕 ) a veci na kupanie a hlavne oblecko so zaciatku. To snad vydrzi tak do cca 3m, nie?
No ja som sa na nakupovanie hrozne tesila ale zacinam mat z toho hrozu, milion veci na vyber, tolko farebnych variacii a mam problem sa rozhodnut. Kedysi ked toho nebolo tolko tak mal clovek mensi problem.
Ale myslim, ze toto su jedny z tych prijemnejsich starosti 😉

blondynka400
11. nov 2009

lubinka, no ono hodně záleží jak budeš mít velké miminko a jaku bude ryhle růsrt. Něškdy takové ty první oblečky vydrží tam max měsíc, podle mě je lepší kupovat spíš to větší,i když jim je to na začátku trošku velké. Tedy alepsoň co mám zkušenosti id sester. Protože pak to dali jednou a potom už to bylo malé 😉

Jinak spoulhasím,koupit základ a vše ostatní se dá vždycky dokoupit....

kleopatris
11. nov 2009

no aj ja som sa tesila, jak budem nakupovat, ale nejak sa mi do toho nechce 😒 tie prekurene obchody, miliony veci jak pises a ani neviem, ci to fakt treba 😝
baby aku odsavacku na soplik mate v plane? klasiku alebo tu na vysavac? lebo ta mne pride tak nejak brutalna, ze budem malemu vysavat nos 😲

kleopatris
11. nov 2009

a este do vanicky kupujete to lehatko? a ak ano aky material? lebo som videla plast, penu a latkovy 😖

blondynka400
11. nov 2009

kleo, prý tan na vysavač je mnohem lepší a naopak pro mimi šetrnější. Taky mi ti přijde divné, ale je to tak 😀
Já žádné lehátko kupovat nebudu, kdybych tady neměla tak "ošklivou vanu", nekupovala bych ani vaničku. Mně se totiž nejvíc líbí, když do si di klasické vany lehne tatínek a miminko se koupe s ním. A mimi to mají taky rádi...
A zorvna koupání je taková činnost, která je dobrá svěřit tatínkovy 😉

lubinka9
11. nov 2009

ja som tiez nad tym lehatkom do vanicky uvazovala (plastovym) ale asi to nebudem kupovat. Radsej sa naucim nejaky grif a budem ho drzat sama, resp. drahy.
No a tu odsavacku kupim len taky ten rucny balonik, neviem ako to opisat. Na vysavac urcite nie. Pride mi to zbytocne komplikovane.

lubinka9
11. nov 2009

musim to odskusat, ta klasicka odsavacka stoji cca 2,50-3€ ked tak potom budeme vysavat 😀

kleopatris
11. nov 2009

no moja segra mala len taku bublinku a pri druhej mala taky hadickovy, ze to tahas pusou a v pohode 🙂
a to lehatko si ja asi kupim (asi latkove, nech sa maly nesmyka dolu), ja som take male drievko a drahy neviem neviem 😀 este som ho v akcii nevidela...

blondy a hned od zaciatku s tatinkom vo vani?
a vidite ten kybel na kupanie si asi nekupujete, ze? som videla u zuzky v albume, ze oni maju kybel 🙂

blondynka400
11. nov 2009

lubi, ale ona ani ta na vysavač není drahá. Tady jí mají za nějakých 10 EUR... A myslím, že od té kalsické brzy ustoupíš 😀

lubinka9
11. nov 2009

je to mozne blondy.. 😉

kleo, ja som ten kybel zvazovala, hlavne ako prevencia voci kolikam, vraj v tej skrcenej polohe sa babatkam super uvolnuju prdiky a aj celkovo ta skrcena poloha a tesnost ich ukludnuje. Zasa ale ich nedokazes tak dobre umyt v tych vsetkych zahyboch. Neviem.. tiez mam dilemu. Ale asi sa skor priklanam ku klasike. Vanicku aj dlhsie vyuzijes. Ja budem brat taku aj so stojanom. Je k tomu lepsi pristup ako keby som to kupovala ako sucast komody alebo len samotna vanicka napr. na pracke a pod. A da sa to aj zlozit. Vanicka jasne, ta nie.

kleopatris
11. nov 2009

no aj ja chcem aj stojan, nechce sa mi hrbit u toho kupania a natahovat sa s malym a ten kybel ja si tiez myslim, ze zadocek a tak sa neda poriadne umyt.
u tej odsavacky si neviem predstavit, ze sa male neboji toho zvuku vysavaca, ja teda jeho zvuk vyslovene neznasam, sa mi az chlpy jezia a take babatko, ked este nevie co to je 😖 no ale mozne je, ze ju casom odskusame 😅

blondynka400
11. nov 2009

kleo, no ono hodně záleží jaký máš vysavač. Já mám třeba nějaký extra tichý a ten nevydává skoro žádný zvuk 😉

lubi, no uvidíš, třeba ti ta klasická bude vyhovovat. Ono máš pravdu, za těch pár euro proči to nekoupit a nezkusit. Člověk muůže mít obě, ta klasická se pak může hodit na cesty, to sebou asi vysavač všude tahat nebudeš 😀

lubinka9
11. nov 2009

blondy, tak majitel bytu tu ma taky smejd, ze to huci a piska ako ked ide sanitka aj pri najnizsom stupni. Tak verim, ze tymto vysavacom by som malemu O. privodila nejaku traumu. A kupovat novy nemienim, doma mam relativne novy. Tak to snad zvladneme aj bez neho.

kleo, presne ide o to hrbenie. Tusim mame obe s chrbatom nejake problemy takze to bude pre nas OK. I ked u nas vzdy babatka kupali muzi. Rada budem v tom pokracovat. Ved si cez den muz to babatko ani neuzije. A ked sa bude sam pytat tak preco nie. Ved ja budem vzdy pri tom 😉

inak mam chut na sladke 🤐 a piatok tak daleko! 😝

kleopatris
11. nov 2009

no moj drahy sa uz chysta kupat a krmit a prebalovat, ale ja neviem, ci budem chciet dat babo z ruky 😀 ale asi hej, ked budem riadne unavena 😅
no a vysavac mame tiez nejake cudo, to mal manzel este nez som sa k nemu nastahovala, najradsej by som ho vyhodila jak pisti 😠

tak si daj lubi sladke 😝 das si o jedno kolo jogy navyse 🙂 a ty vlastne cvicis podla dvdcka? alebo podla coho? ja by som tiez uz rada nieco so sebou robit, ked budem doma 🙂

lubinka9
11. nov 2009

kleo, dala som si jednu krowku. Mnam.. 😝
mam knizku, cviky su tam rozdelene podla trimestrov.

majuska7979
11. nov 2009

ahojte baby,
raz zacas tu padnem aby vas nejako o sebe poinformovat 😉
zacala som merat teplotu, tak dufam ze sme sa s mm trafili, to drzkajte palceky a ozvem sa ci mrcha dosla, ale dufam ze ju neuvidim najblizsich 9mesiacov 😉

lubinka9
11. nov 2009

ahoj majus, tak budem drzat palce aby neprisla. A kedy ma (ne)prist? 😉

majuska7979
11. nov 2009

az 25 😎 ale to je este daleko http://www.fertilityfriend.com/home/2ad7e4 ovulka bola asi dnes lebo ma pichalo v lavom vajci 😀 a vcera bol sexik, tak dufam 🙂

lubinka9
11. nov 2009

majus tak to dnes este poistite a mysli pozitivne 😎

majuska7979
11. nov 2009

no diki lubinka, dufam ze to vyjde,myslim stale pozitivne 😉

schnucki
11. nov 2009

ahojik holky,

mam vas pozdravovat od mirusch, ma zapal mandli, tak lezi hezky v posteli a leci se .....

ja si to prodelala o vikendu, ale uz je mi lip .....

jinak mam se fajn, vsechno je fajn, jen mam toho ve skole nad hlavu, takze nestiham se tu ukazovat ..... doufam ze se mate vsechny baaajecne a vse v poho

papa

janulka04
11. nov 2009

ahojte, dllllhoooooo som tu nebola...ako sa mate, babule?

lubinka9
11. nov 2009

ahojky schnucki, aj my pozdravujeme mirusch, nech sa jej skoro ulavi. Tak to moc neprepinaj v skole nech z toho neochories 😉

ahoj janulka, kukam, ze ti to krasne pribuda. 😵 Vsetko OK? Ako sa citis? A uz sa tvoje kocky tesia na babatko?

lubinka9
11. nov 2009

janulka kukam, ze mas termin ked ma moj drahy narodky 😉

janulka04
11. nov 2009

ahoj, lubi....no, vy uz to mate za kratko....uz sa to da, la epred dvomi dnami strasna nevolnost, katastrofa, som nemohla ani pit ani jest...asi nejaka rozluckova 😀 , kedze uz dva tyzdne mi nic nebolo...
male sa vytesuju, z mojich odbornych knizok maju nastudovany porod 😀 a polohy pri milovani v tehu 😀 😀 , to najzaujimavejsie....
a baby...my sme nasli byt, co je ta naj sprava a 1.12. sa stahujeme...4+1, cez 100m², preskleny obrovsky balkon...velmi sa tesim...asi na nas cakal..a len o 100€viac najom ako tu za tie 2 izbiedky....takze suuuuper..
a vy ako?...Lubi?