Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

janulka04
11. dec 2009

ahojte, kocky...co vypekate...ked sem tam malo chodite? 😉 😀
u nas od rana dazd so snehom, fuuuuj...som musela aj skor vstavat, kedze ma nam prist opravar kuknut na radiatory, lebo v kuchyni a obyvacke funguje len po jednom a v spalni ani jeden..hotove iglu 🙄 ..ale nikde neni... 😠
a ked som sa mm pytala, ze co mu mama akoze odpovedat, tak mi poveda, ze naucim ta jednu frazu: Ja nic neviem.. a ze to mam na vsetko 😕 😲 😀
tak som mu povedala, ze som cudzinka a nemienim byt za cvoka..tak sa budem s tym trapit nejako 😀

janulka04
11. dec 2009

tak a nuz je v tahu..opravar, bol mil, chudak..asi mu mm povedal, ze neviem moc po nemecky 😀 resp, skoro vobec 😀 ...ale dalo sa, rozumela som mu vsetko, ale ked chcel lagermagazin... 😲 bola som v ri...co to mohol chciet? mm mu ma volat... 😀 😀
a baby, tu huuuusto snezi...vsade biela perina...Alpy, kopce....to je taka nadhera....

lubinka9
11. dec 2009

ahojte,

jani, ja este nepeciem ale chystam sa zacat cez vikend 😉
ale tak vidis opravara si zvladla. A ty sa nejak ucis nemcinu? ci len doma svojpomocne?
inak nam radiatory funguju ale v spalni mame vypnute. Jasne, ze ked bude vonku -20 tak zapneme ale zatial nieje treba, mame tam asi 20 stupnov, otvorene dvere do inych izieb kde sa kuri takze v poho. Ja nemam rada prekurene, hned mi praska sliznica potom.

a s tym snezenim neprovokuj, tu furt leje. Asi zbehnem do IKEA, neda sa nic robit.
Vcera som mala abstak tak co som slubila, ze ladove gastany kvoli tej cokolade tento piatok vynecham, vcera som sa neovladla 😠 😝 😀

no a idem posielat vianocne pohladnice na SK. Mam ich asi 12ks, neviete co to moze stat? Ziadna prva trieda ani nic take. Ale su v obalke.

kleopatris
11. dec 2009

dobre ranko 🙂

boze baby ja odkedy som doma, tak by som len spala 😅 vstavam skoro jak keby som mala po nocnej 😀

jani super, ze si to takto zmakla a ten sniezik ti uuuprimne zavidim 😵 my tu asi moc snehu mat nebudeme a na hory sa s bruskom nedostanem 😒 ale nevadi, buduci rok si to aj s prckom vynahradim 😵

inak ani ja nepeciem este, ale tiez sa chystam zacat cez vikend 😝

a tie pohladnice, hm neviem, mne sa zda okolo 50-60 centov stali, ale uz si moc nepamatam

kasli na cokoladu 🙂 maly asi potrebuje, tak si pyta 😀 ber to tak, ze to robis pre neho, ako spravna maminka 😵 a v cokolade je zelezo takze dalsie plus 😀

lubinka9
11. dec 2009

kleo, no ospravedlnit si to niecim musim.. 😀 takze zelezo, hmm?
a myslis cenu za pohladnicu alebo cenu za poslanie listu? ja mam na mysli to druhe..

inak posledne 2 noci som mala desne, mam pocit, ze sa rozpadavam na polovicu, vsetko ma tlaci, picha.. Kazdu chvilu na WC a okrem toho kazdu hodku oci na budiku. No des. A to este len porastiem.

lubinka9
11. dec 2009

kleo inak som kukala nejaku tabulku, ten tvoj Maxik ma vahu nie na 32tt ale 33tt. Cim ho krmis? ved si furt len grckala 😀

lubinka9
11. dec 2009

a som zabudla, odkedy jem to magnezko tam mi tvrdne sem tam brucho 😒 , nemalo by to byt opacne? Hlavne pri vstavani, snazim sa pomaly ale i tak..

mirusch
11. dec 2009

Ahojte, ja len kuk, neviem preco, ale nemam cas 😕 V zime sa neviem prebrat. Kym je tma, tak mam proste noc a nikto ma z postele nedostane, ani dva budiky 😠

Lubi, ak mas obalku, cize ako normal list, tak je to do SR 70 centov. Ale vraj treba na to nalepit aj tu air-mail nalepku, ma poucili na poste, ze to je rychlejsie ci co. Vsak chod s tym na postu a budes vediet. Lebo zalezi aj od velkost, raz som mala o nieco vacsiu obalku, kockatu a bolo to takmer 3 EUR, skoro som tam spadla z noh.

Kleo, na okna sa vykasli. V zime urcite, to sa ti neoplati. Aj moje su hnusne, zaclony rok neprate, ale sa nezblaznim, operiem a umyjem na jar. Ved tu vkuse prsi.

Janulka, ty si pisala, ze sneh? Uf, tu o nom ani nechyrovat. Ktovie, ci tuto zimu daco bude...Ach jo. Ale ono zvykne prituhnut po januari.
Inak my teraz tiez opatrnejsie s kurenim, po tom brutalnom doplatku, ale zase mrznut nebudem. Ak vypneme, tak na zohriatie izby sa spotrebuje strasne vela energie...

Vcera sme boli s manzelom vo Frankfurte. On to mesto neznasa, tak sme urobili kompromis, ze sme zaparkovali na okraji pri nakupnom centre, rychlo ho prebehli (na moj vkus strasne rychlo 😀). Hladali sme jemu topanky a mne vetrovku, pripadne cizmy. No, som tento rok sklamana z ponuky. Absolutna katastrofa. Cizmy nehrozia, uplne nanic, tak musim vydrzat do buduceho roku a ked nieco uvidim, proste kupim, aj keby bolo leto 😒 A dlhe vetrovky tiez nie su. No nechapem to. Bud kratke, alebo do pol stehien, co na mne vyzera ako keby som z kabata uz vyrastla, pretoze mam dlhe nohy. Ja potrebujem dlzku do kolien a take tento rok neexistuje. Cize nakoniec som kupila kratku vetrovku, ale akonahle uvidim nieco vhodne, kupim aj dlhu, kaslem na to, aj uprostred leta. A nemyslim si, ze som nejaka brutal narocna. 😝 A manzel si nakoniec kupil topanky v tom obchode, co som mu vzdy tvrdila, ze naco obiehat, ze aj tak iba tam najde a aj tak bolo. Ale on mi nikdy neveri....

Zajtra mam v plane ozdobit vianocny stromcek, nech aj u nas uz konecne su Vianoce a chcem aj napiect. A do toho ideme robit experiment. Poznate Sauerbratten? Mne to hrozne chuti, ale este som to nerobila, ani manzel nie, aj ked tu to je narodne jedlo. Tak sme nastudovali rozne recepty a vcera sme maso nalozili do nalevu, tak som zvedava. Drzte zajtra palce.

A v nedelu robim v muzeu, asi 5 hodin 😝 Co sa da robit. Raz do mesiaca musim cez vikend.

kleopatris
11. dec 2009

no ja prave neviem, ci to bola pohladnica alebo list...ale asi pohladnica 😅

a cim ho krmim netusim 😀 lebo ja som fakt rovnako chuda jak predtym len brucho mi trci 😝 takze asi vsetko co zjem mi ukradne 😀 a segra mna varovala, ze po tych hormonoch na stitnu zlazu priberieme obaja...takze jupiiiiiiiiiiiii, budem mat naozaj slona 😝

noci mam tiez o nicom, furt sa prevalujem a neviem si lahnut...a dnes v noci este niekde nieco riadne buchlo a ja som sa tak zlakla, ze maly zacal stikutat jak divy a asi pol hodky neprestal....tak sme mali obaja dospate 😒 ale sak uz len dva mesiace a nieco, to uz musime vydrzat 🙂

a s tym bruchom mne to pomaly prestava, teda uz to nemam tak casto, som to hovorila Dr. a ona ze pokial nam neskracuju tie falosne kontrakcie krcok, tak je to ok a moj ma uctyhodne 4 cm, takze asi pohoda 😝
mne to tiez robi vacsinou ked sedim a vstanem, alebo ked lezim a vstanem.

kleopatris
11. dec 2009

teraz som porovnavala tiez s nejakou tabulkou na nete a my mame skoro vsetky hodnoty jak v 33.t 😲
myslite, ze je len velky (teda pokial by vsetky hodnoty sedeli) alebo to moze znacit nejake vyvojove chyby? 😨

lubinka9
11. dec 2009

kleo klud, ved Dr. ti povedala, ze okrem toho ze je vacsi je vsetko OK, nie? Proste dobiehal zameskane a prejedol sa troska 😝 😉
alebo ste ho vyrobili skor ako sa zda..

mirusch
11. dec 2009

Kleo, ja si tiez myslim, ze moze byt, ze ste ho vyrobili skor 😀 Je mozne, ze si mala ovulaciu skor a nie uprostred cyklu... A babatka su rozne. Zober si, ze sa rodia 2 kilove a vyse 4 kilove a su zdrave. Ja som mala 4,3 kg, ked som sa narodila a moj brat 4,5 kg!!! A moja mama nestresovala, lebo netusila, kedze nebol uzv. Proste budes mat valibuka. A ked sa budes bat, tak poziadaj o cisarsky rez.
Keby bol maly, tiez by si stresovala, nie? Vsetko je ok 😉

janulka04
11. dec 2009

teeda,kleo...to bude chlapisko...podla mna je vsetko ok, len niektore deti su vacsie, ine mensie 😵
a inac ten lagermagazin..pocujte toto...mm volal, ze ci tu ten opravar teda bol a tak mu vravim, ze co chcel, ze co to asi moze byt...ci nevie? A on, ze...:CO? Na co chcel magazin o sklade? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a ja som si myslela, ze som truhlik 😀 😀 😀 😀
baby, ten sneh vam kludne poslem...
inac, tehulky, aj ja mozem cokoladu nejako...a uz mam 4kg horeod zaciatku...musim sa krotit

meleri
11. dec 2009

ahojte moc nestíhám, malý měl včera 41,1 horečky, tak jsme se fakt starali. ted už je to lepší, ale vypadá to že ho chřipka dostihla. musíme se všichni vyzdravět, abychom zvládli ten náročný let do česka.
mějte se pěkně!

janulka04
11. dec 2009

meleri, to ma mrzi 😔 ...dufam, ze uz je Samsonkovi lepsie, chudatko, deti tie choroby vzdy nesu horsie ☹ ...prajem mu, skore uzdravenie

mirusch
11. dec 2009

Lubi, nasla si si odpoved na to postovne - vyssie?

Meleri, chudatko male, ten tvoj syn, tak ho to neobislo. Uf, take vysoke horucky, ako ste mu to zrazili, obkladmi? Tak sa dajte dokopy. A kedy to vlastne letite?

lubinka9
11. dec 2009

meleri tak drzim palce, nech ho to cim skor prejde. Chudatko male take vysoke teploty. A to ma klasicku chripku?

jani, tak som si to aj ja prelozila ale co presne pod tym chlapik myslel, neviem.. 😝

miri a preco mm neznasa Frankfurt? Inak som minule citala, ze bozsky Kaja tam otvaral vianocne trhy. To si si nechala ujst? 😀

lubinka9
11. dec 2009

hej nasla, vdaka Miri. Uvidim jakou sumou ma tety na poste prekvapia nakoniec

mirusch
11. dec 2009

Lubi, to fakt? 😨 Vidis, keby som vedela, tak sa tam na bozskeho Kaju aj odtrepem 😀 No ale coze. Bozskeho Kaju som videla zoci voci, ked sme sli s mamou na jeho koncert v BB pred stotisic rokmi 😝 a stretli sme ho. Prsalo, isiel s nejakym dalsim clovekom a inak tam nikto nebol, len my styria. Ja som sa vtedy este hanbila, ale moja mama sa k nemu vrhla, ze teda nech podpise, ked uz je tam. Tak podpisal, mojim perom, doteraz mam ten podpis odlozeny. Bol velmi prijemny 😉
Inak, som aj rozmyslala, ze zbehnem na trhy do Frankfurtu, ale vkuse leje, neviem, ci sa mi bude buduci tyzden chciet. Minuly rok sme boli so Schnucki a nahovorila som ju na taky kolotoc v starodavnom style, s konikami a vselicim, poschodovy. Bol aj pre dospelych, podotykam!

No, Janulka, uz viem, co je lagermagazin 😉 Lager je miesto na odkladanie a magazin tiez. Cize ten chlapik si to zduploval, neviem, ci ti dal na vyber, ze hadam budes jedno z toho rozumiet, alebo sa to u vas tak hovori 😀 😝 Vysvetlil mi to manzel a teraz som si spomenula, ze aj u nas v muzeu mame magazin a to je vlastne miesto na povale, kde sa skladuju vsetky krabice a pod.

janulka04
11. dec 2009

fuha, dik , mirush, tak to uz nezabudnem 😀 ...ale aj tak som neni mudra...bohvie, co myslel.... 😅

mirusch
11. dec 2009

Janulka, vidis, takto sa najlepsie uci cudzi jazyk - sokom 😀 Nemate niekde v spajzu? Alebo pivnicu? Mozno hladal nejake merace, privod vody, plynu, poistky cojaviemco ... 😝 Ale to je jedno, hlavne aby vam kurenie fungovalo, nie?

lubinka9
11. dec 2009

Tak listy s pohladnicami su poslane, stalo to 8,40€. Teda cakala som za 12 ks vyssiu sumu. Tak parada 😵

Miri ty mas Bozskeho podpis? co by moja mama za to dala 😀

no a u nas na namesti stavaju kolotoc a pribudli budky, takze zajtra mozem ocakavat vonu grilovanych wurstov az do spalne 😝 odolavam, odolavam..

inak si kupil teraz drahy kebab a bohobsky rozvoniaval, teda ten chalan si fakt dava zalezat, kopeec toho tam dal. Tak som si 3x odkusla 😅 , snad sa z toho nepototo 😕

oki babule, pekny vikend prajem idem ja robit falosnu tresku. paa

janulka04
11. dec 2009

vidis, miri, mna inac prve napadlo, ze hlada hodiny....ale ja ani neviem, kde su 😀 😀 😀
tak predsa len mal ucitel na Zakladnej pravdu, ked mi tlacil do hlavy, ze vetsinou prve, co ta napadne, je to spravne 😉 😀
lubiiii, mnam...akoze, narobis chute a ze pekny vikend 😀 😀 😀

mirusch
11. dec 2009

Lubi, tak som mala pravdu, ze 70 centov 😉 Inak, uf, take chute mi robis, lenze kde ja zoberiem teraz Wurst alebo Kebab 😕
Ja ti dam, ze pekny vikend, to sa tu dva dni neukazes, ci co?

No, moja mama ma tiez Bozskeho podpis este z mladych liet, napisala mu a on jej poslal fotku s podpisom. Inak, podpisuje sa fakt kvalitne. Na to, kolkokrat sa musi podpisovat, tak pekne vypise cele meno, uhladne, fakt pjekne.

Janulka, jasne, instinkt je dolezita vec. Ja tiez tak ucim svojich studentov, ze ked nevedia kam z konopi (anglictina), tak nech si povedia viacere moznosti nahlas a co im znie spravne, to vacsinou aj spravne je 😉

janulka04
11. dec 2009

tak to mas teda recht, miri...a ty co robis v Nemecku? V akej oblasti pracujes?

janulka04
11. dec 2009

si pedagog? 😕

mirusch
11. dec 2009

Janulka, ja som povodne ucitelka, ale v DE som zena v domacnosti. Hladam nieco, co by mi robilo radost a tam kam chcem, tam nechcu mna. Tiez ucitelsky titul zo SR nie je tu na statnej skole uznany. No ved neva, mam cas. Ale ucim obcasne AJ sukromne.

meleri
11. dec 2009

tak sem se dozvěděla, že nás na prasečí chřipku netestovali protože "to" tady v laboratoři nemají..jako co "to" je jsem se nedozvěděla, asi nějaký prostředek na zjištění viru z krve, že bych musela až do většího města -Lyon, Valence a v takovém stavu je lepší předepsat antivirotika i když se jedná o normální chřipku..doktorka je ale přesvědčená že to pras. chřipka byla, protože zná i klas. případy normální chřipka tak to má jak porovnat...u malého to ale říct nemohla, protože je ještě malý a myslela si že měl jenom nachlazení.
srazili jsme mu to čípky, a nechali jsme ho v posteli v bodýčku...překvapivě rychle to šlo dolů, dneska už "řádil" 🙂 hlavně mi pomohl manžel že zůstal doma..

ale řeknu vám holky že fakt teda nemocné dítě to je fakt strach.

jé MIrusch to jsem nevěděla že si učitelka!

janulka04
11. dec 2009

meleri, ja to poznam velmi dobre, vzdy, ked boli male chore, som si vravievala, ze radsej ja, oni nech su v poriadku...
a maly je aky bojovnik, ked dnes uz pobehoval, to je radost potom...tak drzim palceky, nech ste vsetci fit a nech vas choroba obchadza... 😉
teda, mirush...a co tak porabas doma, ked nerobis? Ci studujes?

mirusch
11. dec 2009

Meleri, no hlavne, ze mu je lepsie!

Janulka, co porabam? Neboj, nenudim sa. Staram sa o tisic veci, este napr. teraz som robila protokol do muzea, kde 1-2x do tyzdna robim ako dobrovolnicka, cize zadarmo a som zapisovatelka este k tomu. A tento rok som sa teda nenudila, nebudem sa k tomu vracat, ale starala som sa o svokru a posledne mesiace na "plny uvazok", kym neumrela... To som ani len na rozume nemala ist pracovat, to by sme nezvladli.

Dobru noc prajem.