Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
5. jan 2010

Blondy, potrebujem, potrebujem, ja som to precitala ako jinu velikost. Proste som blba 😝 Ber ma s rezervou. Inak dnes som sa zobudila s migrenou a som pod vplyvom triptanov. To je moja vyhovorka 😀

Ozi, si sa pytala este predtym na cvicenie, tak zase nic moc, cez Vianoce, teraz chcem ist, ale musi ma prejst hlava, aj predvcerom som mala migrenu. Vdaka Bohu za triptany. Aj ked to je tiez svinstvo do tela.

blondynka400
5. jan 2010

kleo, to si snad děláš legraci ne? 😕 Od 36tt se musí jednou týdně, měli by se dělat monitory....
Jinka jestli byl větší o 10 dní, to je naprosto v toleranci a normální. To bych vůbec neřešila..... Já si myslela, že mi napíšeš, že je větší o 3 týdny
😀

mirusch
5. jan 2010

Kleo, tak to je brutal v tom Rakusku, clovece! Nevedia pocitat ci co? Vies co? Nedaj sa vystrasit, ako vidno, tak nemaju jasno v niekolko veciach, s tvojim dietatom je vsetko v najlepsom poriadku, aj napriek lekarom a hotovo!!!

Kleo, nam vratili aj preplatok 😕 Teda, vodu a kurenie vyuctovanie sme mali teraz prvykrat, lebo domaci je lenivy. Ale elektriku nam uz vracali. Aj danoveho uradu nam kazdy rok vracaju preplatok.

blondynka400
5. jan 2010

Mirí, ty nejsi blbá, ty jsi naše 😀 😵
Hlavně, že je něco, co ti pomáhá....

mirusch
5. jan 2010

Blondy, ved mozem byt aj vasa, aj blba, nie? 😀
Hej, pomaha, len som potom z tej tabletky ako opita 😝

blondynka400
5. jan 2010

mirusch, no můžeš ale my blbý nemusíme 😝 😀 😀
Tak to máš dobrý, pak už nemusíš pít alkhol 😀 😀

schnucki
5. jan 2010

kleo nejhorsi je ze je to za dva mesice a sousedovi co maj dve deti za celej rok 80 vracej, tak to at mi nekdo vysvetli ....

jinak se mi to taky nejak nezda, urco bude vsechno v poradku ... hlavne se kleo nenech od doktoru odbyt

mirusch dekuju za IP, uz jsem neco vytiskla a zejtra mu to ukazu ... vyuctovani chtel resit po telefonu, tak jsem mu rekla ze chci vydet originali ... a prej to vyuctovani dela firma, ale tam nam rekli ze to jim on da uz hotove .... me klepne

mirusch hlavne ze to zabira 😀

meleri ja si taky myslim ze se to kolecko musi dat sehnat ....

mirusch a blba??? .... neeee, jen popletena 🙂

kleopatris
5. jan 2010

tak som spät od doktorky 🙂 a ta blba krava z dnes rana je len vo vyucbe a este k tomu to bola turkyna.....nic proti nim, ale teraz ich nemam este viac rada 😅 som to hovorila mojej Dr. a ona ze jak sa volala a ja ze neviem a ze jak teda vyzerala a Dr.hned vedela a myslela si svoje....a preco jej vyslo ze maly je velky? lebo ma chudak meeegadlhe nozky, zodpovedaju uz 37.tt a ostatne 34.tt a ta koza to len nechala vyratat pocitacom a priemerne jej to vyslo ze je velky....a test na cukrovku nemam robit, lebo maly je chudak sice dlhy, ale skoro az podvyziveny....takze cukrovku nemam urcite a mam ist na ten kontrolny termin a povedat jej, ze som ziaden test nerobila...tak sa tesim jak budu na mna kukat 😅 ale kaslem na nich...
a malicky vazi priemerne 2400-2600 g a dalsi termin mam az o mesiac, ze v AT je to normalne ze az po mesiaci pokial je vsetko ok....tak dufam, ze bude aj vsetko ok 🙂
a dakujem vam za podporu 😵

mirusch si nasa a urcite nie blba, len ti je proste po tych tabletkach "dobre" 😀 😝

meleri
5. jan 2010

Blondýnko,

aha, tak konec pánevní! Moje mamka tak rodila bráchu, a porodila normálně, dodneška se mu smějem, že nejdřív vykoukl zadek..sorry, no snažím se tě rozveselit, třeba to ještě stihne a otočí se! Přinejhorším ten císařský řez není tak hrozný, a celkem dobře se to hojí.

jsi fakt zlatá, jo já bych brala klidně i jiné kolečko, akorát teda nevím kde s tím..o víkendu zkusíme zajet do nějakého obchodu tady, jestli by nám neporadili....si říkám ať nám zaplatí celý kočárek!

Schnucki, jo asi budu muset sehnat od někoho potvrzení že prostě kolečko neprodají, nevyrobí a ať mi šmejdi uhradí kočárek.. 😠

meleri
5. jan 2010

Kleopatris,

takou babu fakt nakopat...tvoje mínění o turcích taky sdílím.. 🤐 Juj tak hlavně že je všecko vpořádku, snad se ti uleví a dneska půjdeš v klidu spát! Jestli tě potěší tak v 35 tt když se mi malý narodil, vážil 2600 g..neboj on všecko ještě dožene! a kolik měří?

blondynka400
5. jan 2010

kleo, tak vidíš...... Já si hned myslela, že to nebude tak horký 😀 Akorát by mě tedy zajímalo, jak pozná, že je skoro podviživený, to mi je záhada. Že by zas nějaká rakouská specialita? 😀
Akorát tedy ta kontrola až měsíc.... To se fakt nedělá monitor na srdíčko? 😕

meleri, no kdysi se tak rodilo ale dne už ne. Je tasm velké procento případného poškození. A taky jak už se takhle děti nerodí, porodníci to prý neumí 😝

Jinka malá se opět pohla, je teď napříč. Mysela jsem že mi u toho prokopne břicho, zas jsem viděla otisk nožičky a ručičky 😀 A zadečkem mě tlači na jedné sztaně pod žebra.... Tak sjem zvědavá jak jí to dlouho vydrží a pak se pak zas otočí 😝 😀 Fakt je to hrozná cestovatelka.....

kleopatris
5. jan 2010

blondy mozno sa aj chuda skusa otocit, ale ma kratku snuru? nam na tom kurze vraveli, ze vela babatiek co sa neotoci, to sice skusa, ale snura ich nepusti 😒

no ona merala brusko nejak a ze tam je podpriemerny, takze dost chudy....ale ja uz asi fakt berem vsetko s rezervou, lebo uz som tolko kravin pocula, ze mozem napisat knizku....a monitor mi urobia az jak mam termin, cize prvy monitor budem mat v 40 tt. ...no ale pocuvala srdiecko s tym doppler ultrazvukom ci jak sa to vola...ale aj tak len par sekund a malicky mal stikutku, tak ho mykalo na tom UZV 😵 a nechcel sa ani odmerat, furt tam tancoval a odhadzoval Dr.ten snimac 😀 to mame ale divoke mimina v tejto teme 😀

ja by som si asi netrufala rodit zadockom napred 😔

blondynka400
5. jan 2010

kleo, no v čechách to jsou nějaká 4%. Jojo, je to jeden z důvodů a nebo je tvar dělohy takový, že se dolů prostě tou hlavičkou nedostane... A nebo prý s tím mají problém matky v malými bříšky a velkými dětmi..... 😔
Aha, tak podle bříška, tak to klidně může být pěkně přeživený, to bch vůbec neřešila 😉
S tím monitorem je top tedy fakt zajímavé, v německu ho zas lubince dělají už bůhví odkdy... Podle mě je to ale docela důležité, dle křivky se pozná, jak se miminku daří a jestli nění něco špatně. Poslouchat chvilku ozvy nestačí, na monitoru jsi minimálně 15 minut.... Od toho 36tt by to měl být fakt standart... Prostě Rakousko je Rakousko....

Já jsem původně byla přichystaná i KP rodit normálně, ale potom, co jsem to konzultovala vím co všechno se může stát, tak do toho nejdu.... 😔 Prsotě bych si neodpustila, kdyyb se malé něco stalo....

lubinka9
6. jan 2010

ranko,

kleo tak dobre to dopadlo, niekedy si ty lekari ani neuvedomuju aky stres mozu sposobit. Presne tak, ona nahodila rozmer stehennej kosti do pocitaca a vyhodilo jej to automaticky aj vahu.

No a to CTG, ja som bola prvy x na konci 28tt a chodim odvtedy kazde dva tyzdne zaroven jak do poradne. A zakazdym mi robia aj krvne testy, tlak, moc a Ph-ci sa mi nezmenilo prostredie tam dolu, zapal alebo kvasinky a pod. Neviem ci je to tym, ze chodim do sukromnej praxis alebo je to standart. Skor by som tipla standart.

blondy, tak mozno sa je to predsa len podari. Ale evidentne sa snazi 😉

miri, dufam, ze hlava je uz OK

meleri, pekne si daj zaplatit cely kocik! Alebo skus na nete ci niekto nepredava na diely, pouzite uz.

inak u nas dnes "krasne", mame -15 stupnov, potrebujem ist do obchodu nech si mozem obed navarit ale teda do tej kosy sa mi vobec nechce. 😖

blondynka400
6. jan 2010

lubi, tak to máte tedy pěknou kosu 😝 Tady je asi -5.... Vyjímečně dopo nikam nemusím 😅
Tobě dělají pokaždé i krevní testy a kutivace? 😕 Tady se všecnho dělá až kolem 36tt (když nejsou problémy), ale přijde mi to dostačující... Tlak a moč je standart při každé návštěvě.
Je to ale fakt zajímavé, myslela jsem že Rakousko a Německo jsou v péči srovnatelné a když tedy srovnám to co mi píšete....

lubinka9
6. jan 2010

jj blondy, zakazdym. Tie krvne testy mi robia kvoli Rh negat., neviem ako ostatnym klientkam.
Ale tak ja som velmi spokojna, ked to teraz porovnam s SK.. tu stavaju na prevenciu na SK hasia problemy. To su ale moje skusenosti, kazdy ma ine.

tak som bola v tom obchode, normalne ma dychanie bolelo 😀

schnucki
6. jan 2010

dobre ranko,

kleo no vydis, nakonec to dopadlo dobre 😵

blondy ale snazi se, to se pocita 😵 .... hlavne aby prisla na svet v poradku, ale ja bych si obracene taky netroufla 😝

lubi u nas je taky takova kosa, musime nakoupit, ale vuuuubec se mi nechce ....

blondynka400
6. jan 2010

lubinka, tak ono když máš negativní krev skupinu, je to trošku jiné....
Jasné... Já jsem tedy v čehcách plně spokojená, přijde mi, že je péče tak akorát, že se snaží předcházet problémům ale zas se to zbytečně nedramatizuje. Ale je pravda, že když občas porovnávám doktory, je v jejich péči hrozný rozdíl.... hlavně každému vyhovuje něco jiného 😉

schnucki, to jo, hold není blboučká 😀 Asi 😀

meleri
6. jan 2010

Blondýnko,

tak něco na tom bude asi pravda, kamarádka měla poměrně malé břicho ale dítě se jí nakonec otočilo..to samé mamka, byla dost štíhlá takže břicho moc velké prý neměla...

Kleopatris,
Jinak mi taky přijde že na 34 tt je 2600 g normální! malý když se nám narodil tak ho chválili že je šikovný, protože mohl vážit i míň a to by si v inkubátoru pobyl dýl..nenech se jimi vystresovat..

lubinka9
6. jan 2010

tak ja neviem ale mne podla tejto tabulky prijde, ze kleo tvoj maly vobec nieje podvyziveny, prave naopak. Aj keby bol o 10dni vacsi, tak to cca zodpoveda tomu predstihu.
tak neviem ci mam ja blbu tabulku.. 😕
http://www.alinka.sk/c/priemerna-dlzka-a-vaha-p...

blondynka400
6. jan 2010

lubi, nemáš blbou tabulku, máš tu klasickou na průměrné dítě.... 😉

meleri, tak snad budu mít štěstí a malá se taky otočí 😵

meleri
6. jan 2010

Blondýnko,

jo ještě je čas! a i kdyby, tak fakt neboj, uřčitě to bude v klídku..když sem to přežila já tak už fakt musí každý! 😀

blondynka400
6. jan 2010

meleri, já se nebojim císaře, to mi je relativně jedno. Spíš mi vadí, že bych o ten porod přišla, jsoup ak větší problémy s kojením, minimálně první den bych jí nemohla mít u sebe.... Vidím v tom sama negativa 😔. Jediěn snad pozitivní je, že při plánovaném CS je malé riziko, že by se malé něco stalo a bylo by to o něco dříve, než je klasika, což by se mi hodilo....

meleri
6. jan 2010

jo já vím, člověk hlavně trpí tím odloučením..na děcko se těšil a pak ho odnesou a fakt aspon ten jeden den bolestí prostě člověk nevstane...hele přinejhorším o kojení se fakt neboj, taky sem se bála, ale hned jak sem se probrala z umrtvení a mohla se posadit, donesli mi odsávačku a odsávala jsem co 2-3 hodiny a mlíko přišlo rychle..mezitím malému dávali darované mateřské mléko a jak jsem měla moje tak ho nosili malému takže umělé mu nedali...ale samozřejmě je to pitomá situace, lepší je mít normální porod odbýt si to a pak se už věnovat děťátku...a vel

kleopatris
6. jan 2010

ahojky 🙂

konecne aj u nas nasnezilo 😵 sak uz to bolo divne, cely svet snehove kalamity a rakusko ani vlocku 😝 tak sa vytesujem, uz sa len konecne vytrepat von 🙂

no a s tym malym vcera, ja som sa fakt dost bala, ona to krava tak povedala, jakkeby mal uz teraz 5 kil a bol neviem jaky divny ☹ som si aj doma poplakala a pritom to bola len asistentka vo vyucbe ci jak sa to vola....ale to som ja vtedy nevedela....moja Dr. mi hovorila, ze je absolutne v poriadku, len proste bude vysoky a hotovo 🙂 ja nechapem jak moze niekto nieco take z ust vypustit ked si nie je isty, sak preboha kazda mame strach o nase miminka a kazda neistota je hrozna 😠 no ako som pisala vcera, ja uz tu v Rakusku neverim nikomu! hlavne, ze na slovensku si vsetci myslia jake je tu zdravotnictvo pokrokove....a ani CTG tu nerobia...

blondy tak moc drzim pasticky aby to mala dotiahla do konca a otocila sa 🙂 a take alternativy, napr. akupunktura by nepomohla?

blondynka400
6. jan 2010

meleri, ty jsi měla celkovou anestezii nebo epi? 😕 Tady když ej to plánované, tak máš epi a celou dobu jsi při vědomí, takže mimi může být standartně přiloženo půl hodinky od porodu. A pak by to ho měli nosit na kojení, takže žádné odsávání a pod... Ale já si prostě neumím představit, že prostě nebude u mne ☹ a nebo že by jí dali i cizí mateřské mléko, to prostě ani náhodou....

kleo, hold někteří doktorři jsou fakt divní.... A vůbec si neuvědomují, co těhulkám občas říkají....
No já v tomhle případě na nějaké akupuktura a homeopatika nevěřím..... 😒

lubinka9
6. jan 2010

kleo, normalne som prekvapena z toho AT. Ja som totiz mala predstavu, ze po navrate na SK a pripadnom dalsom tehu to budem riesit s rakuskymi lekarmi. Takto to ale vidim na nejake sukromne centrum v BA 😕
nezistovala si postrehy tehotnych kociek v AT na webe? By ma fakt zaujimalo ake maju skusenosti..

no ja uvazujem o PDA, do celkovej anestezie urcite dobrovolne nepojdem, hlavne kvoli tomu kojeniu a pod. A keby som si mala zvolit ci mu daju umelu alebo materske od inej mamicky tak radsej to materske.

blondy ta prva noc je asi kvoli tomu, ze si na JIS a mas zavedeny kateter ale myslim, ze sa da dohodnut so sestrickou aby ti malu nosili na kojenie.

blondynka400
6. jan 2010

lubi, hele to je ta péče na slovensku taková? V čechách když si zaplsatíš v nějaké nadstandartní ordinaci, máš úplně vše, stejně jak třeba v DE.....

Tak jasně že než umělé tak radši cizí mateřské. Ale ono není problém, aby mimi vydrželo i den bez jídla, pořád mi to přijde lepší, než cizí....

Jinak kvůli katetru nemůžeš pár hodin vstávat, ale tedy je to psíš kvůli té znecitlivující látce, odkuď z těla nevyprchá, aby nestekla do nižších partií... A v čechách si na jipce jak kde, v menších porodnicích ne a pak máš mim i u sebe, když chceš, akle to v Krči není. Tedy pokuď vím, ještě musím zjistit podrobnosti...
Jinak v čechách miminka na kojení nosí a když je člověk i schopný, může si za ním i dojít. Ale co vím, tak ten první den to na velké chození fakt moc není 😝

mirusch
6. jan 2010

Ahojte, tak som dnes zase trosku pracovala v muzeu a potom som sla so sefkou na obed...proste si robim protekciu 😀 No ale vsak coze, musela by ist sama a ja som najblizsia jej veku, ona je o 3 roky starsia. Potom je este jedna 40-nicka a potom dlho nic, len babky. A navyse mi dava zodpovednejsie ulohy, tak som zvedava ako to pojde dalej...

Kleo, inak daj na nas, ked ti hovorime, ze ste obaja ok 😵 !!! Vsetko bude super, aj napriek lekarom! A zlych lekarov pobosorujeme! 😠
A nemozes si vyziadat extra monitor? Ze si zaplatis?

Diky za starostlivost, hlava bola dnes ok. Objednala som si to u vesmiru 😵 Pred dovolenkou som si takto vecer objednala u vesmiru, ze chcem do rana MS - o 3 dni skor, aby mi do dovolenky prestala (mavam len 3 dni) a rano som sa zobudila s MS. A vcera vecer som si objednala, ze si dnes prosim den bez bolesti. Tak mam 😉

Blondy, Meleri mala asi celkovu, ak si dobre pamatam, mala akutny stav a museli rychlo konat. Ale vsak napise.

Inak, minimalne Schnucki si pamata na Masie, na chvilu sa tu objavila, byva tu nedaleko nas. Tak dnes mala planovany cisarsky, sa neviem dockat sprav 😕 Isla cez umele ako Meleri a musela mat planovany, pretoze mala nabeh na trombozu a pichala si injekcie, tak aby jej ich zavcasu vysadili. Drzme jej palce, hadam jej to dobre dopadlo.

Baby, my mame novy telkac! Taky velky som este nikdy nemala (94 cm uhlopriecka). Tak mam co studovat!

meleri
6. jan 2010

Blondýnko,

nevím co je Epi, měla jsem rachianesthésie teda vpíchli mi jehlu do zad, jenže to není tak silné takže když operujou tak vše cítíš jenom necítíš bolest..

jejda promiň, to sem tě vystrašila, vůbec nevím jak to chodí u "normálních" mimin, netušila sem že je nosí, malý byl nedonošený tak se mnou nemohl být, zezačátku měl problémy s dýcháním takže jsem s ním nemohla být a až třetí den jsem vstala a odvezli mě za ním (já ale ztratila dost krve a tři měsíce sem nechodila tak proto mi to všecko trvalo)..
já si myslím že i kdyby ti to hrozilo, tak je to fakt úplně VEGET protože si vkondici, měla si super těhotenství, nic tě netrápí takže i kdybys to fakt musela podstoupit tak se z toho rychle otřepeš..ale já si myslím že si to malá rozmyslí a otočí se!! 😵 myslím že přinejhorším by se dalo "vydupat" aby ti malou nechaly s tebou a na požádání k tobě chodili a pomáhali ti s kojením a přebalováním?

jinak jo po té operaci zůstává ještě sonda v močové trubici a v jizvě další trubice(snad je to ten katetr?), z které odtéká sraženina, ale jakmile to vytáhnou tak je to vpoho, jen si už nepamatuju kdy to bylo...

jinak nebojte mimčo ty první tři dny moc nepije, spíš furt spí je to skvěle vymyšleno, protože ten třetí den pak přijde mléko a ono už má konečně i hlad...proto i dost zhubne ty první tři dny..ale pak začne nabírat a sílit, někdy i dřív, ten druhý den, a pak už to jde hladce..🙂