Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
7. jan 2010

ted jsem si vsimla jakou vetu myslite 😀 hruuuza, nejak mi preskakali slova 😅 myslela jsem tim, ze me mrzi ze sis necim takovym musela projit a ze doufam ze ted narazis na lepsi lidicky 😀

kafe mam, tak jdu na to .... pa pozdeji ....

jinak lubi pokud mas cas tak pockej nez ti dojde a pak zaplat ...

blondynka400
7. jan 2010

schnucki, tak den dva, záleží jak na tom jsi....

lubi, z toho si nic nedělej, i když je čeština můj mateřský jazyk, taky jsem to úplně nepochopila 😀

kleo, ranko v poledne jo? To máš tedy dobrý 😀
No abych pravdu řekla, nevím co je to tumsa. Ale v čechách holky na žáhu berou Rennie a to se normálně může a nijak to neuškodí.
Já osobně žádný šátek nebo něco podobného mít nebudu, za prvé si nehodlám zničit záda, které už takto mám nic moc a za druhé to není plně vhodné pro správný vývoj páteře miminka. Tedy takovéto vázání, kdy je jakoby v klubíčku je v pořádku, ale tak jak to se to váže většinou (i tak jak to učí porodní asistentky), je to špatně a je přetěžovaná páteř miminka, i když na první pohled nevypadá, že by jim něco chybělo....

kleopatris
7. jan 2010

ono sa to vola Tums a je to take nieco jak Rennie, tak snad to mozem 😅
a konecne mam manzela v praci, tak mozem vyspavat 😀 lebo ked je on doma, tak mna furt budi 😝 mna chudatko tehotne 😀
ok tak ani ja si nebudem satku kupovat, ale taky ten nosic neskor, kde je "na rozcapky" jak robi Baby Björn, tak ten uz je na chrbatik maleho lepsi? predsa len ked chcem len tak na rychlo niekam vybehnut, tak by sa mi nieco take hodilo, len neviem co je z toho najlepsie 😒 a dam ho nosit drahemu, ja som sa prcka nanosila uz dost 😀

meleri
7. jan 2010

ahojte,

tak mi mamka volala že kolečko bude tak jsem fakt ráda že to nemusíme shánět..

Kleopatris,

zkus popíjet po trošičkám mléko na tu žáhu, teda aspon mi to pomohlo.

Jinak s tím darovaným mlíkem, já fakt byla vděčná za to, protože to byla těžká situace, a myslím že mamky s dětmi co se jim narodí třeba v tom 29 tt jsou taky rády...sama sem mléko darovala, protože po 12 dnech s těmi předčasně narozenými jsem viděla jak je ho tam potřeba...

na ta nosítka pozor, určitě bych nešla do klokanky, zkus se mrknout na www.nosenideti.cz....šátka je fakt nejlepší jak píše Blondýnka úvaz kolíbka je fajn....ale nějaké vertikální polohy fakt ne..my máme Manducu ale ta je až na větší děti, taky prý je fajn babyvak ale s tím zkušenost nemám..s šátkou mi to osobně moc nešlo, tak jsem ji prodala, ale jestli si šikovná tak je to ok..asi bych šla příště do babyvaku..

jinak všecky vás baby zdravím! 🙂

blondynka400
7. jan 2010

kleo, tam je právě špatná ta vzpřímená poloha. V téhle poloze by dítě mělo být až tehdy, když samo sedí.... A i tak ne moc dlouho....
Nechci tě zas od šátku odradit, někdo si ho nemůže vynachválit, ale pediatři do nevidí rádi.... 😉

kleopatris
7. jan 2010

ja mu zas chudatku nechcem znicit chrbticu uz jak miminku, sak ked porastie jak my s manzelom, tak ju bude mat tak ci tak na prd, tak nech ma aspon zaklad dobry 😅 no musim si asi pokukat nejake infosky 🙂

meleri super, ze kolecko bude, by som sa divila, keby nepredavali nahradne diely 😉

blondynka400
7. jan 2010

meleri, tak s kolečkem dobrá zpráva, tak mám o starost méně 🙂

kleo, jen si to pěkně nastuduj 😉

meleri
7. jan 2010

kleopatris,

všecka nosítka typu Babybjorn, atd, tzv klokanky jsou fakt špatné..dítě tam visí za rozkrok, jeho váha není rozložena protože nemá nožičky dostatečně od sebe a navíc je to fakt nenositelné, dost z toho po chvíli bolí záda..stačí tak půl hodka..fakt vím o čem mluvím měli jsme to doma, naštěstí jsem se toho zbavila....prostuduj si něco o ergonomických nosítkách jako manduca ergo, mei tai..ale do toho bych fakt dřív než v 5 měsících nešla...do té doby je dobrá právě ta kolíbka, v šátce nebo v baby vaku..pokud si šikovná naučíš se vázat šátek správně..a navíc všechna tato nosítka jsou fakt do těch 20 -23 kg, takže pak můžeš dítě nosit na zádech třeba na výletech..kdežto ty klokanky jsou drahé a na hovno protože jsou snad všecky do 9 kg...ale já bych do toho dala akorát tak kočku ale dítě ne!

blondýnko

dík! 🙂 snad si to nerozmyslí 🙂)

lubinka9
7. jan 2010

tak som spat z nemciny, tieto dvojhodinovky mi davaju zabrat. Skoro spim.. Este januar potiahnem ale februar uz rusim.

schnucki, ja platim vacsinou paypal takze zaplatene to uz je. Ale nezvyknem mat problem, vzdy vsetko dorucia. A s pripadnymi reklamaciami problem nieje. Cakam, ze do konca, zaciatkom buduceho tyzdna to pride ak nie tak im napisem. Okrem toho su na krabiciach kody, ktorymi si to kurieri sleduju a tak vie, ze mi to nedodal.
Problem mam viac s postielkou, objednavala som 19.12. z AT a stale ju tu nemam. Tak matrac mi tu bude zatial i tak zbytocny 😝

kleo, ja satku ani klokanku zatial nekupujem. Ako malinkeho by som ho chudaka do toho nedala ako pisu baby kvoli chrbtici. Pekne bude v korbe, pripadne bleskovy nakup v autosedacke.

mnam, spraskala som stvrtku strudle 😝

emily327
7. jan 2010

ahojte, tak ani dlho netrvalo a uz je tu otazka ci je to normalne:
V pondelok som vysadila HAK a v utorok sme snazilkovali, dnes som mala taky tmavohnedy krvavy vytok ☹ Je pravda,ze od pondelka ma boli v podbrusku ako ked mam dostat MS. Ja viem asi by som mala zajst k lekarke ale tu mozem ist iba k obvodnemu lekarovi, v nasom meste nie je gynekolog fnuk Myslite,ze je to ok? Zatial nepanikarim, uvidim co bude neskor. Budem vdacna za kazde pismenko.

blondynka400
7. jan 2010

lubinka, to je nějaká speciální postýlka, že až z AT? 😕
Tedy s tou němčinou tě docela obdivuju 😉

emily, k doktorce je zbytečné chodit.... Může to být ještě dočišťování a nebo si tělo zvyká, jak si začíná tvořit vlastní hormony... Po vysazení je různé špinění mimo termní zcela běžné 😉

lubinka9
7. jan 2010

blondy, nie je specialna, proste som ju objavila na webe a zodpovedala poziadavkam tak sme objednali. Az potom som zistila, ze pojde z AT.
no jo, bude mi treba sprechovat v nemocnici 😉

emily a nevysadila si uprostred cyklu? dobrala si balenie?

blondynka400
7. jan 2010

lubinka, tak ona ještě doje, má přeci ještě času dost..... 😉

kleopatris
7. jan 2010

lubi nechcem zase kritizovat 😀 ale my mame dost velky problem s postou DE-AT 😀 pekne si pockaj, ona dorazi, sice mozno az o mesiac, ale doraziiii 😝 ja neviem, co tu alebo v DE s tymi balikmi robia, ale ja mam pocit, ze to najprv posielaju do australie a az potom tam kam to patri....

blondynka400
7. jan 2010

kleo, hele je podle tebe vůbec něco ok? 😀 😀
tak i takový balík se musí pořádně projet, proč by měl hned dojít k majiteli, že? 😀

schnucki
7. jan 2010

ahojik holky,

davam si pauzu 😝

lubi tak snad brzo dorazi, drzim palce aby dorazila jeste nez se prcek objevi 😉

emily ja bych to zatim taky nejak neresila, ono telo je po ha radne rozhazeny, me treba trvalo rok nez se mi cyklus srovnal, prvni tri mesice po vysazeni jsem byla uplne bez ms .... ale nechci te strasit, ja jsem vubec pripad, 😀 jen uklidnit ze ti telo ted bude asi trosku blbnout .... pockej jeste par dnu co se bude dit .... ale teoreticky by prvni ms mela dorazit jako vzdycky, az si po tech sedmi dnech nevemes dalsi platicko dojde telu ze neco je jinak ....

lubinka9
7. jan 2010

kleo ale toto je smer AT-DE, tak mozno to bude ine 😀
A bolo to objednavane medzi pred sviatkami a hlasili tam dovo, tak predpokladam, ze sa to o chvilu rozbehne. A keby meskala moc, prcka na zemi spat nenecham 😉

schnucki
7. jan 2010

no jeste abys ho nechala spat na zemi 😀

holky pritel dneska vari, ja budu delat jen rejzi ... too voni 😵 bolej me zada, ale jak ....

emily327
7. jan 2010

blondynka400: dakujem, ukludnilo ma to, aj som si to myslela,ze asi to teraz po vysadeni HAK budem mat rozhadzane. No aj tak nadalej budeme snazilkovat a dufam,ze sa to co najskor podari.

lubinka9: ano ano dobrala som cele balenie a potom som mala 7 dnovu MS pauzu a od podnelka som mala zacat brat dalsie balenie HAK ale to uz som nezacala brat. Hadam sa to upravi a bude vsetko ok. Dufam,ze mozme nadalej snazilkovat, ked mam tento vytok. Ci radsej pockat kym neskonci ???

schnucki: ok moja dakujem pekne, pockam a uvidim co sa bude s mojim telom diat 😀

myslite, ze by som mala so snazilkovanim prestat a pockat az kym sa telo spamata z toho,ze neberie HAK? Necitim sa nejako zle, az na tu bolest v podbrusku, ale ta nie je zase taka silna, aby som to nevydrzala alebo brala lieky. Hmm tak a teraz baby radte 😀 Inak som vam vsetkym velmi vdacna, fakt mi velmi pomahate, lebo ja tu nikoho koho by som sa take veci mohla opytat nemam ☹ Ale aby to nevyznelo,ze som tu maximalne zufala 😀 nie to nie som len som rada,ze sa o svoje intimne pocity mozem s niekym podelit a hlavne mi svojimi radami a skusenostami viete poradit. za to vam patri velke DAKUJEM 😉

blondynka400
7. jan 2010

emily, já bych se klidně snažilkovala dál, není důvod dávat nějakou pauzu.... Když tělo nebude fungovat tak jak má, stejně neotěhotníš.... 😉

schnucki, a co budete mít dobrého? 😕

emily327
7. jan 2010

blondynka400: super, tak snazilkujeme dalej 🙂 Ale budeme musiet asi stale kedze pocitat si ovulaciu nema vyznam asi,ze?

kkatka78
7. jan 2010

Ahojte dievcata,
takze sa pridavam ,,do klubu,, snaziliek v zahranici 🙂
My snazilkujeme od oktobra,no zatial nic 🙂 Nie je to naozaj lahke ako si vela zien mysli.
Ale nevzdavame to... Tiez som chcela priatela potesit na Vianoce,no nevyslo to...mozno narodeniny vo februari hehe tak velmi by sme si zelali bambino...
Ja som tu v UK este nebola u lekara s tym,ze nemozem otehotniet,ani neviem,co tu take vysetrenie obnasa...no necham sa ,,prekvapit,, 🙂
Takze huraaaa do snazilkovania!!!! 😉

blondynka400
7. jan 2010

emily, dokuď neznáš délku cyklu tak fakt ne.... Já bych to viděla tak jednou za 2 nebp 3 dny jako optimální.... Přehánět to zas taky nemá smysl 🙂

kkatka, vítej... 😉
Jojo, máš pravdu, není to lehké.... Zdaleka to není o tom, že stačí jeden měsíc přestat brát prášky a další je člověk těhu, i když i to se občas stává....
Ale od října, to se ještě snažíte relativně krátce 🙂
Nechci tě zklamat, ale slyšela jsem, že se tyhle věci v anglii zrovna moc neřeší.... 😖 Hlavně i v čechách se bere rok jako minimální doba...
Měříš BT nebo zkoušela jsi ovu testy? 😕 Aby jsi věděla kdy máš ovu...

emily327
7. jan 2010

kkatka78: ahoj a vitaj 🙂 Neboj urcite sa to coskoro podari, treba pozitivne mysliet. Ja sice iba zacinam ale som optimistka 😉 Inak super,ze niekto z UK lebo si myslim,ze porodnictvo a celkovo lekarstvo v UK a Irsku je skoro rovnke, tak si mozme vymienat info z vysetreni u lekara ( ked uz budeme v tom ).
Brala si pred zaciatkom snazilkovania aj HAK? A zase to nie je tak dlho 3 mesiace,nevzdavaj to. ja by som este k lekarovi nesla. Este je asi skoro sa bat,ze je nieco v neporiadku. Je to podla mna este kratka doba. Drzim prsty pri snazilkovani, nech to cim skor vyjde 😉

emily327
7. jan 2010

blondynka400: mas pravdu, hoci podla vypoctov roznych stranok najvhodejsie obdobie mi zacalo dnes a konci 13.1. 😀 tak budeme skusat a mozno sa podari, jeden nikdy nevie 😀 A co ty? ako sa citis? uz sa ti to krati co?
Uz si rozhodnuta, ako budes rodit? Ci s epiduralkou alebo bez?

blondynka400
7. jan 2010

emily, na ty výpočtymoc nedej, to je při ideálním cyklu. Já měla ovu vždy spíš o něco později, takže kdybych to brala dle výpočtů, nidky bych asi těhu nebyla...
No já teď spíš čekám, zda se malá otočí tak jak má... Protože jestli ne, čeká mě císař. Jinak když to půjde porodit normální cestou, tak 100% bez epi, já tyhle i moc neuznávám.....
Jojo, krátí.... To těhu uběhne tak rychle, že ani nevíš jak....

emily327
7. jan 2010

blondynka400: ok, tak sa nebudem riadit ziadnymi vypoctami, babatko velmi chceme, tak sa budeme snazit a basta. Ved ak to ma prist, tak to pride. Neriesim to momentalne, lebo sme fakt len na zaciatku a je tolko veci okolo mna, co ma stresuju,ze toto si chcem skor vychutnavat ako sa tym trapit ( aspon zatial nie ) Vela je to aj o psychike ☹
Tak este ma 3 tyzdne na to aby sa otocila, tak dufajme,ze sa tak stane 😉 Drzim palce, aby si nemusela cisarsky. A ja tiez nie som za epiduralku. Tak hlavne, nech to dobre dopadne 😉

blondynka400
7. jan 2010

emily, tak tolik času už ani nemám.... CS se plánuje na dřív, většinou na 39tt, takže má tak týden a půl....
Ona je docela cestovatelka, teď není klasicky KP ale napříč (hlavičku má nad kyčlí), tak uvidíme, jak to dopadne. Už jsem se s tím smířila....
Fakt bych tomu tak první dva cykly nechala volný průběh. Když to nevyjde, zkusila bych měřit BT, ovu testy a zkoumat hleník. To je nejefektiivnější....

emily327
7. jan 2010

blondynka400: ok dakujem pekne, ved budem informovat 😀
Som rada,ze si v takej pohodicke, ved clovek aj tak vela nezmeni ak sa bude trapit a stresovat, no nie? Drzim velmi velmi prsty aby si rodila prirodzenou cestou cmuk

blondynka400
7. jan 2010

emily, já už jsem hold taková, jen tak něco mě nerozhodí..... A věci, které neovlivním, už vůbec.
Ty se hlavně hezky snažilkuj, ať je z tebe brzy těhulka. Nejdůelžitější je stejně si to snažení užít a ne aby to byla jen povinnost, aby se zplodilo dítě, to je špatně....