Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kkatka78
7. jan 2010

Ja som brala HA sedem rokov a asi rok a pol neberiem...zatial to nejako neriesim,lebo si tiez myslim,ze je to kratka doba...zacala som teraz brat vitaminky pre snazilky folic acid, omega 3 atd...tak uvidime. Ratala som si par krat aj ovulaciu. Moj MC je ale dlhsi cca 34 dni namiesto 28....Uvidime! (Ako ten slepy hovoril 🙂 🙂 ) Mozno budeme mat problem,mozno nie. Myslite, ze by to mohlo byt aj vekom? Ja mam 31 a moj priatel bude mat 47,ale obaja sme da sa povedat v dobrej kondicii a snazime sa zit zdravo. Moj pritel uz bol otecko raz s byvalou manzelkou, zial miminko zomrelo po 3 tyz. na syndrom nahleho umrtia....a my si velmi rozumieme a velmi tuzime po bambine 🙂 Ale naozaj je to hra osudu a matky prirody 🙂 tak sa nechame prekvapit

blondynka400
7. jan 2010

kkatka, no já být tebou bych zjistila, zda máš určitě ovulaci, zkusila bych měřit BT a ovu testy... Když to bude ok a stejně to nějaou dobu nepůjde, asi bych to začala řešit... Říká se po roce pravidelného snažení...
Jinka k tomu věku, tvůj věk by problém být neměl, ale přítel, to už je otázka. Bohužel věkem kvalita spermatu klesá a to že kdysi nějaké dítě měl, bohužel nic neznamená... Ale všechno to jsou jen spekulace, kterými bych se zatím nezabývala. Zkusila bych si potvrdit to ovulku a zbytek se uvidí 😉

kkatka78
7. jan 2010

blondynka a mohla by si ma trosku nasmerovat prosim? ja som v tychto meraniach a zistenia totalny amater...hej verim,ze aj jeho vek by mohol hrat ulohu v pocati dietatka. Urcite vyskusam vsetko mozne a pristupne...a zacnem to riesit,ale myslim,ze po 3 mesiacoch som zatial nemala dovod. Dakujem velmi moc blondy 😉

schnucki
8. jan 2010

dobre ranko holky,

vitam mezi nama katku, doufam ze tu s nama zustanes 🙂 ... cetla jsem si co jsi pisala a musela jsem se usmivat, taky jsem brala 7 let ha, a ja mam taky dlouhy cyklus ... muj trva tak 34 dnu ... nekdy ale kdyz nemam ovu, to se mi stalo jednou, prisli az 41, takze dlouhym cyklem bych si hlavu nedelala, protoze u me je vsechno v poradku, ac mam cyklus dlouhy ..... blondy ma ve veku pritele pravdu, ale resila bych to o par mesicu pozdeji ... no a kdyby jste si chteli bejt jisty jestli je u nej vse v poho, muzes ho poslat na spermiogram ...

ted me tak napadlo, holky beret kyselinu listovou?? ta se ma brat i o snazeni, ja uz ji dlabu skoro dva roky 😀

schnucki
8. jan 2010

emily jak psala blondy, neni duvod nesnazilkovat, pokud telo jeste nebude pripravene, tak neotehotnis, ale nedelej z toho nejakou povinnost ....

blondy vypada to ze se male docela chce, ale uvidis .... kazdopadne drzime palecky .... jinak jsme meli ryzi s masem, omackou a salatem 😀

blondynka400
8. jan 2010

kkatka, zaregistruj se tady http://www.fertilityfriend.com. Tam se teploty pak zadavají, vyznačí ti to ovulaci, je to docela fajn program 😉
A vše o meření máš napsáno zde, http://merenibt.xf.cz/kcemu.html. Je to lepší, než kdybych to všechno vypisovala 😀 . Kdyby nebylo něěco jasné, ptej se, dovysvětlím.... 😉
A pak by to chtělo ovulační testy, zkus se zeptat v lékarně, zda se to tam u vás prodává... A vzhledem k tvé délce cykklu bych začala testovat tak 18 den 😉

schnucki, no já brala listovku od vysazení HA do konce I. trim.
No vypadá, že se jí chce, ale je otázka, zda může. Skoro mi přijde, jakoby chtěla, ale něco jí prostě brání 😖

schnucki
8. jan 2010

😀 tak to je dobry, ja ted poslala katce ty adresy v IP 😀

taky me to prijde ze se male chce, ale treba ji tam neco brani ....

blondynka400
8. jan 2010

schnucki, tak vidíš, máme stejné myšlení 😀 . Navíc mě tohle přijdou jako nejlepší stránky..... A jediě, co se dají pořádně použít. + na zaznamenábání ještě to tvoje německé.... Měříš vůbec ještě? 😕

No možná má kráký pupečník nebo mám blbý tvar dělohy 😅. Jsem docela zvšdavá na pondělí. Ale už jem si řekal, že to nebudu zkoumat, jak tam zrovna je 🙂

lubinka9
8. jan 2010

ranko,
tak ja cakam na kuriera jak zhava, no neviem ci sa dnes dockam 😕

kocky ja riesim tu matersku na dialku, no des vam poviem 😠 Oficialny nastup na MD mam buduci utorok a nejak to nikoho na uradoch nezaujima. Uz mi to ani spavat neda. Keby som to mohla riesit osobne tak by som si na tych uradnickach poriadne ulavila teda 🤐

tak mame novu snazilku v teme, katka vitaj a zotrvaj 😉 A napis nieco o sebe, kde si, ako dlho, s kym a tak. My sme tu hrozne zvedave baby 😝

ja uvazujem, ze si dam dneska kebab, mam hroznu chut 😝 Snad sa z toho nepototo 😀

inak stale sa mi sniva o skole, spoluziakoch, skuskach, no hrozne, ze mi treba sa ucit a tak. Normalne nocne mory pre mna. 😅

snazilky, ja som brala Femibion 800 od zaciatku planovania az do konca 12tt a odvtedy beriem Femibion 400. Mne to odporucil Dr.

blondy teda ta tvoja 38cka ma dnes nejak prebrala. Jak to leti, ved uz mozno o nejaky tyzden budes mat malinku na rukach. Tak ma to troska vyplasilo, ze jak to leti tebe tak zaroven aj mne 😨 Fuuuuha 😀

schnucki
8. jan 2010

ranko lubi,

tak snad to dneska dorazi .... ty budes dostavat materskou na slovensku?? a to jde?? .... no prosimte, vzdyt ty zadnou zkousku delat nemusis ne, a takovy sny 😝 .... teda ted si mi ale udelala chute, kebab jsem nemela ani nepamatuju 😵

jinak jestli jsem dneska mirusch mrkne od televize, tak me se zdalo o ni 😀 byli jsme nekde na lodi a jina lod nas chtela potopit a mirusch me zachranovala 😀 .... mam posledni dny takovy popleteny sny 😝
ale dneska jsem se probrala a musela se smat 😀

jdu se zas ucit tak toho moc nepopiste .....

schnucki
8. jan 2010

blondy to jo, ale myslim ze holky ty moje nemecke stranky nevyuzijou, kdyby ale jo, polsu link 🙂
blondy co se mi to ustalilo a zjistili jsme ze musime na ivf, tak jsem nejak merit prestala, jednou se mi to spozdilo a doktor pak rek, ze je mozny ze jsem nemela ovu, tak jsem premyslela ze zas zacnu merit, ted mam zas spozdeni, tak nevim jestli je mozny ze bych treba dva mesice ovu mela a jeden ne 😅

treba se do toho zas pustim 😀

jinak me uz taky napadlo ze mala treba nemuze, protoze casto pises ze je zas jinak .... ale nelamej si hlavu 🙂
a v pondeli jdes na kontrolu nebo uz do nemocnice??

lubinka9
8. jan 2010

no jo schnucki, ja si platim vsetky odvody, dane na SK, takze mam narok.
inak mne prisli tie nemecke stranky lepsie, teda co sa tyka grafu na znacenie cyklov.
takze miri zachranovala co? 😀
no praveze mi to vychadza, ze ma caka jedna velka skuska tak sa mi sniva o skole a tak.. Inak si to neviem vysvetlit.

blondynka400
8. jan 2010

lubi, tak to se ti ani nedivim, řešit něco na dálku s úřady musí být hrozné... 😀 Jak to budeš mít, ty budeš mít slovenskou mateřskou a pak rodičovskou? 😕 Mně to bohužel na mateřskou o pár dní nevyjde a sociální jsme si neplatila, přišlo mi to zbytečné, takže mám nárok jen rovnou na rodičák...
Jojo, letí to hrozně, hlavně do nějakého 36tt je týdne sem týden tam, ale když jsem tam dnesak viděla tu 38 😅 . Suepr je to, že v téhle době už je pro doktory plně donošená a neberou to jako předčasný porod 😵

schnucki, no to jsem si právě taky myslela, proto jsem napsala jen fertility 😀
Je možná, že nějaké cykly budeš mít anovulační... Je to docela bežné....

Já už to neřeším, stejně to neovlivním. Jdu už do porodnice.... Konečně, správně už jsem tam měla být, nebýt té sestry, co neuměla počítat 😀

lubinka9
8. jan 2010

blondy, ja si platim vlastne od vypovede v praci, resp. od 5.1.09 ako dobrovolne nezamestnana zdravotne, nemocenske aj dochodkove. Vedela som, ze odchadzame do zahranicia a ak by som to riesila cez urad prace, musela by som sa pravidelne hlasit a nosit papiere, ze si hladam pracu. A to sa nedalo v mojom pripade.

schnucki
8. jan 2010

lubi ja jsem z toho nejaka pomatena .... ty by jsi na slovensku musela na urad prace dodavat papiry ze si tady hledas praci?? ...

holky mam dotaz, pri mereni teploty (bazalni) ma se merit rano, to vim, ale jak moc se to meni kdyz bych ji zmerila treba ted?? je tam moc velkej rozdil?

blondynka400
8. jan 2010

lubi, tak já jsme si platila akorát zdravotní a nebyla jsem registrovaná nikde (jak píšeš ty dobrovolně nezaměstnaná 😀 ). V čechách musíš platit povinně akorát zdravotní, zbytek ne a ani se to podle mě nevyplatí. Důchod už mít stejně nebudem a nemocenské mi přišlo zbytečné....
A podmínka pro získání mateřské je, že za poslední 2 kalendářní roky musíš odpracovat minimálně 270 dní, no a jak na potvoru mi to uteklo jen o pár dní, takže jsem tím přišla o dost peněz. Ale ono se tohle plánuje dost špatně nějak dopředu.... Takhle mám nárok rovnou na rodičovský příspěvek (což je jinak po půl roce co skončí mateřská), takže to taky není žádná tragedie....

blondynka400
8. jan 2010

schnucki, hodně velký rozdíl 😀 Teplota je ovlivněna prostředím, tím co děláš, jíš, piješ... I blbé dojití si na záchod může znamenat nárůst až o 2 desetinky 😀

schnucki
8. jan 2010

to jako kvuli par dnum prijdes o materskou?? docela blbost ne ....

dekuju blondy, sem si to myslela, tak ja to prubnu rano 😀 kdyz si na to vzpomenu 😀

lubinka9
8. jan 2010

schnucki, musela by som preukazovat, ze si hladam pracu na SK kedze by som bola registrovana na SK urade prace. A nakolko som sla do zahranicia tak sa to jasnacka nedalo. A nebudem predsa kazdemu vesat na nos, ze odchadzam prechodne do zahranicia.

blondy, u nas je to tiez tak, ze povinnost je platit do zdravotnej poistovne, plus ak nechces aby ti vznikla diera pri dochodkovom tak si mozes "dobrovolne" platit aj to. Este sa da aj nemocenske aj poistenie v nezamestnanosti. Platim si to vsetko z minimalneho vymeriavacieho zakladu preto aj budem dostavat 50% z prispevku. Ale nerobit a hradit si max. to sa proste nedalo. No a pri naroku na matersku je prave tych 270 dni co zmienujes, takze som si platila aj nemocenske a to z dovodu, ze tehu sa ozaj moc planovat neda a kedze som od 5.1. dobrovolne nezamestnana tak som si prave kvoli otehu nemocensku platila.

no neviem, ci som sa dobre vyjadrila.

schnucki
8. jan 2010

lubi promin, jasne, logicky jsi registrovana tam, takze praci hledam na sk, ... jsem dneska naka natvrdla 😝

blondynka400
8. jan 2010

lubi, dobře si se vyjádřila, pochopila jsem 😀

schnucki, bohužel, to je zákon a doplatit zpětně sociálka nejde... Jsem to počítala a přišla jsme takhle asi o 100tis., protože bych měla v čechách tu nejvyšší mateřskou, co se vyplací.... Ale co, jsou to jen peníze...
rodičák je taky fajn a všechny odvody už za mě platit budou....

kleopatris
8. jan 2010

Ahojky 🙂

ahoj kati 🙂 a jak pisala lubinka, napis viac o sebe, nech vieme my baby zvedave 😀
emily moja kamoska vysadila Hak, dostala mrchu v pauze a normalnej sa uz nedockala a teraz uz je v 25 tt 😵 takze mozno ...

vy ste toho popisali, konecne skoncila mrtva vianocna sezona 😀
blondy aj ja som ostala v soku, ze 38 tt! ja uz sa tak s tebou tesiiim az malicku uvidime 😵 teda dufam, ze nam ju ukazes 🙂

schnucki mne sa inak podla merani tiez striedali anovulacne cykly s ovulacnymi, i ked u mna sa mozno este telo spamätavalo z Hak...inak mne sa tiez nemecke lepsie pacili, prisli mi zorzumitelnejsie jak fertility 😅

lubi s tymi uradmi....ja som nieco riesila pred sviatkami, osobne a aj tak som mala pocit, ze niekoho musim zniest z tohto sveta 😠 a ked to robis este na dialku....vela trpezlivosti prajem....

baby ja uz neviem co s tym jeho stikutanim 😒 my zaspavame a vstavame so stikutkou a cez den este par krat a niekedy aj v nci...a uz jak je velky, tak je riadne silna a ja nemozem spat 😒 do toho ta blba zaha a este ma manzel nadchu a chrape mi tu v noci 😠 vy spavate v noci v pohode?

blondynka400
8. jan 2010

kleo, to víš, že vám jí ukážu 😵
To víš no, letí to. A tebe to za cvhíli čeká taky 😀
Se škytáním neuděláš nic... Asi mu moc chutná plodovka 😀 Malá škytá tak dvakrát denně, ale jen přes den, tak to docela jde...
Já tedy spím docela dobře, tedy tak 2x nebo 3x musím na záchod, ale většinou pak hned usnu, takže bez problémů. V jednu dobu mě v noci bolelo břicho, ale teď už ne, jak povyrostlo....

meleri
8. jan 2010

ahojte holky,

tak tady je pořádná česká zima... 😅 mrzne a sněží, francouzi se koulujou, auta nejezdí, jaký je tu teď klid!

škytavka mě taky trápila, malý škytal hodně, ale jinak jsem spala krásně..jo ta žáha mě taky trápila, jak jsem musela jíst v leže, zkus to mlíko když nechceš brát prášky. jinak si nepamatuju že bych chodila v noci na záchod.

Samsonek už spí jednou denně, vybral si odpoledne, tak jsem ráda, konečně s ním budu moct trošku i mezi děti, všecky aktivity tu začínají v deset a on potřeboval v deset spát..

mějte se pěkně.

kkatka78
8. jan 2010

Dakujem vam dievcatka za privitanie....No ja zijem 5 rokov v UK...zial mam za sebou rozvod so slovenskym manzelom v minulom roku...hruza...este sa z toho spamatavam...ale uz je to za mnou. Zijem momentalne s mojim priatelom ako som uz pisala asi1,5roka a strasne by sme si zelali mimi...ja uz mam niekedy pocit,ze mojmu telu uz sibe,hlavne pred mrchou...citim sa ako by som bola v tom a vzdy dostanem... ☹
A to prakticky len posledny pol rok. Zacala som uzivat vitaminky pre tehotne maminky...tiez s kyselinou listou,uz to tu niekto spominal...Jaaaaj my to mame komplikovane....ja cakam na vysledky od lekarky,hrozi mi operacia chrbtice,tak tomu mimi budeme aj tak musie dat na cas asi pokoj...ale ked man uz to cakanie a odkladanie nebavi... ☹ nuz ale veci v zivote sa deju preto,lebo tak jednoducho maju byt...takze uvidim,co mi povie lekarka. Tiez som pocula vselico o rodeni tu v UK,oni sa s tym nehraju, vacsinou na druhy den mamicku aj babo pustaju domov....u nas na Sk si myslim,ze ta starostlisvost je trochu na inej uvoni...ale vsetko ma svoje +/-....
Takze tesim sa na vasu spolocnost dievcata a vzacne rady...urcite tu s vami stravim uzasny cas 🙂

schnucki
8. jan 2010

holky ja bych normalne rada vedela jak skyta mimco v brisku 😵

blondy a budes mit v cechach net?? nebo si budem muset pockat az se vratis?? .... ja uz se tak tesim na fotecky 😵 od vsech ....

meleri tady je taky zima jak v rusku ... ale vsichni jezdej 😝 ..... tak to je super ze uz ti spinka jen jednou denne a konecne s nim muzes neco podnikat 😉

katka tak to me mrzi s tim rozvodem, to jste byli s manzelem oba v UK? ... muj pritel je taky rozvedeny a rika, ze jeste ze tak 🙂 .... raduj se z pritele a nemysli na minulost, zij pritomnosti 🙂 ..... a co mas se zadama? doufam ze to nebude nic hrozneho .... jooo, to tu zname, nedockavost, netrpelivost, ale to bude v poho ....

jen tu s nama zustan, je tu moooooc krasne 😵

meleri
8. jan 2010

Kkatko,

tak to je super, že tu máme někoho s Anglie! A kde žiješ v které oblasti? Já byla blázen do Walesu, seznámila sem se tam s manželem, který je francouz, před svatbou jsem se nastěhovala tady..to je mi líto s tím miminkem, ale půl rok ještě není tak strašná doba!
O Anglii se to říká že je to tam špatné, ale zas jak jsem tam žila (jenom rok) tak jsem měla dobré zkušenosti aspon s GP a se zubařem...
jinak s tím rozvodem to je mi líto, no snad to jednou přebolí!

Ahoj Schnucki,

němci jsou na sníh zvyklí, tady je to sranda je pozorovat..už zase neodemkli park páč zapomněli tím sněhem.. 😅
no tady už sněží teda non stop od rána a má sněžit až do zítřka do večera, a jak mrzne tak to fakt drží, takovou zimu jsem tu zatím nezažila, no mohlo by to být každý rok! 🙂

tvůj přítel vypadá tak mladě, to jsem netušila že už je rozvedený, ale život je někdy těžký..

kkatka78
8. jan 2010

Hej uz mi je moc krasne s vami....Moj ex bol Slovak,boli sme striedavo tu v UK a doma sme si stavali domcek, no slo to dole z kopca,keby to manzelstvo trvalo este mesiac asi skoncim na psychiatrii. Vzdy ked bol problem,alebo nebolo po jeho - samovrazdy,to nehovorim o psychickom vydierani,to bolo na dennom poriadku. Ja uz som bola z toho naprasky,my sme potom 2 roky spolu nezili a min.rok sme za tym urobili ciaru. Terajsieho priatela poznam uz dlhsie,este pred tym ako som sa vydala,on bol tiez zenaty...ale boli sme kamarati...nic viac. Velmi mi pomohol,hlavne psychicky,on sa rozisiel tiez s manzelkou po smrti miminka a ja som bola s nervami v prdeli takisto......mame teda svoje za sebou...a je to uz minulost. Teraz sme spolu a sme velmi happy...i ked je o 15r. starsi a je Anglican,velmi si rozumieme a strasne mi pomaha...a hlavne je,ze si ma vazi...to sa o mojich predoslych vztahoch povedat nedalo.Bola som len handra.A fakt som zacinala uz mat pocit,ze vzdy natrafim na ten isty typ chlapov,ako keby boli vsetci cez kopirak....Ale tento ma uz svoje tiez za sebou...nie sme ako pubertiaci zblazneny,ale myslim,ze to berieme tak realisticky,ale velmi sa lubime a viem,ze by mi dal modre z neba....

Schnucki, mam vyhodenu platnicku,uz rok...a na SK som bola len na jednu ozonovu injekciu,kt.moc nepomohla...Mna uz to cakanie ubija,ked nie chrbtica,tak mam novu pracu a nemozem si dovolit otehotniet a stale nieco a ja uz velmi chcem ten maly balicek radosti z nebicka....milujem deti....nuz ale dufam,ze sa raz urcite podari...to musime asi kazda VERIT...

kkatka78
8. jan 2010

ahoj meleri,
byvame 20 min.od Cambridge,taky pravy angl.vidiek,ale milujem to tu..ticho a pochodicka 😵

kleopatris
8. jan 2010

no ja som nastastie zatial od nocneho cikania usetrena 🙂 aspon nieco, ale mozno jak maly klesne, tak zacnem aj ja chodit....

meleri ja moc mlieko by som nemala a ani mi nechuti, zatial to skusam s mandlami, ale aj to nic moc, tak som si dala kojaci vankus na postel, vystlala sa vankusmi a drahy sa smeje, ze spim jak kralovna, skoro po sediacky 😀
a super, ze maly uz spinka len poobede, uz to zacina byt velky chlap 😵

schnucki ja som bola uplne nadsena na zaciatku, ked mal prvy, druhy krat skytavku, ale teraz to pekne lezie na nervy, furt ti len brucho nadskakuje, skoro jak ked stikas sama, ale u neho to trva tak pol hodinky a je taky zly chudak pri tom, vzdy mi take supy do brucha a rebier dava, jakkeby som mu ja za to mohla 😅
a blondy uz je v cechach a ma net, takze snad nam da nejake info, hned jak sa jej bude dat 😵

kati mas toho teda uz dost za tebou a aj priatel ☹ ale tak snad uz sa osud obratil a odteraz vas postretne len stastie 🙂 a s tou platnickou je to dost blbe 😒