Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
10. jan 2010

Zuzi, asi je uz vela hodin a ja to sice nepotrebujem, ale neviem si presne predstavit ake latkove utierky do kuchyne a aku dalsiu rolku do vecka si to maju prichystat 😕 Tych latkovych utierok? Alebo papierovych kuchynskych? 😝 No neva, ved mne to je fakt jedno, ked to nechapem.

blondynka400
10. jan 2010

emily, 😀 . No jo, někdy je to s doktory těžké....

zuzka, jen raď, tohle je myslím zrovna dobrý nápad, určitě vyzkouším. Dík moc 😵
Ale předpokládám, že sis spletla slovo papírové za látkové 😀

mirusch, já bych řekla, že si zuzka spletla slovíčko. Jestli tedy ne, tak se přidávám k tobě, že už je asi moc hodin 😀

mirusch
10. jan 2010

Blondy dik, uz som si myslela, ze mne sibe zase a zle vidim 😀 Tak tie papierove kuchynske beriem, to ma zmysel 😉 . Ja som mala v nemocnici na laparke tiez papierove, ale take tie jednorazove papierove uteraky, v DE to dostat, tie su jemnejsie ako kuchynske rolky. A ked som sa nemohla sprchovat, tak som sa aspon utierala tymi navlhcenymi.

Ok, dobru noc. Pre svoj dobry pocit som vykonala par zasluznych cinnosti a idem spat.

emily327
10. jan 2010

mirusch: no niekedy by som tych lekarov nakopala ale zase nie vsetci su taki. Ja som napriklad natrafila na krcneho, co mi operoval pravu prinosovu dutinu a nahodou sa do mna pred operaciou zamiloval 😀 tak som mala pri operacii vybaveneho aj primara a operacia sa podarila ukazkovo, primar lutoval,ze sa to nenatacalo 😀 a ja som krcnemu dotreraz vdacna,ze moja tvaricka je rovnaka ako ked bola pred operaciou a s dutinami uz nemam skoro ziaden problem 🙂

emily327
10. jan 2010

ok zienky dakujem vam za dnesne pismenka, prajem vam dobru nocku a citame sa zajtra 🙂 dufam,ze uz tu nejaka snazilka napise,ze si nasla na teste // 🙂 pa pa cmuk

kkatka78
10. jan 2010

Nokiez by som to bola ja 😀 😀 😀 Uvidime! 😉 Dobru noc dievcata a nech sa vam sniva o dvoch // a miminkach 😉

emily327
11. jan 2010

dobre ranko zienky, normalne som tuto nasu temu ani nemohla najst ☹ Blondy, ako si dopadla????
Utekam do prace, tak sa tesim na vase pismenka vecer 😉

meleri
11. jan 2010

Holky, nezlobte se že vám všem neodepíšu, hodně jste toho napsaly, což je super! ale já moc nestíhám, ted mám sice veget, malý spí ale nevím jak dlouho mi to vydrží..🙂

Zdravím Kkatku a všecky nové, a Mirusch, i Ivanku a spol...🙂

Blondy,

jak říkám nechám to na malém jak se rozhodne se odstavit tak kojit přestanu..zatím je to jednou za noc, tak si myslím že už toho nechá úplně...my máme neplodnost z toho důvodu že spermie k vajíčku nechtějí jít, a neví se proč, tak proto musíme mít IVF ICSI.

Jo a zdravím i Zuzku!

no nevím co víc napsat, malému dneska vylezl osmý zub..mějte se moc hezky!

lubinka9
11. jan 2010

ahojte,
po vcerajsku nevidane ticho 😕 😀

my mame po kontrole, dnes sme tam teda stravili casu. Ale vse OK, mrnuch rastie a pribera. Akurat, ze je to tiez cestovatel takze sme znova KP a este k tomu priecne. Holt mam uzky hrudnik tak sa mi chudacik asi nevie napasovat pod rebra a poriadne sa vystriet.
no a klesli mi hodnoty zeleza v krvi takze zacinam dokrmovat umelym. No aspon uz viem z coho som stale taka ospala.

a idem si dat strudlu. Co na tom, ze dnes som musela Dr. priznat vyznamnu okruhlu hodnotu 😀 😀

lubinka9
11. jan 2010

meleri, uz osmy zub? no parada. To je uz chlapak 😵

lubinka9
11. jan 2010

no a pisali mi z AT, ze postielka bola dnes odoslana. Tak som zvedava kedy a v akom stave to pride 😕 😝
este matrac, bez neho by to neslo 😀, takze idem sa pytat kde zostal visiet.

blondynka400
11. jan 2010

Ahoj holky,
tak se hlásím z kontoroly, nemám moc dobré zprávy. Mála je stále zadečkem dolu (tedy trošku napříč, ale to vyjde nastejno...) Docela mě překvapili přístupem, kvůli špatné poloze automaticky cídaře neplnábují, tak jak je to ve většině porodnic. To co mi říkala, dává docela smysl, že při splnění ideálních podmínek bych to možná zkusila. Navíc je tam odktor, co s tím mí fakt velké zkušenosti... A vždycky jsou při porodu KP dva doktoři, z toho jeden buď primář, jeho zástupce nebo ten specialsita.... Tak teď nevím, jsem trošku nahlodaná, že bych to možná zkusila... Jenže když jsem to řekla manželovy do telefonu, tak na mě skoro začal řvát, že to ani náhodou, že riskovat nebudeme, já začala brečet a bylo po diskuzi ☹ Tak ted vůbec nevím, co mám dělat, kdyby se náhodou něco stalo, nikdy mi to neodpustí, jenže on si vůbec neuvědomuje, že i císař má své negativní stránky, že to taky není tak jednoduché... Navíc je několi typů KP, a to jak jí mám já je to nejlepší, pro přirozený porod. Neříkám, že bych to chtěla zkusit za každou cenu, ale zas to co říkala fakt dávalo smysl, tak mi zas přijde proč to nezkusit... Co vy na to? ☹

Jinak je vše ok, včetně průtoků. Biometrii mi dělala, ale malá se nějak nechtla úplně změřit,tak je to tak napůl, takže něco mezi 2800 a 3000g, takže to vypadá na průměrné mimicož jsem ráda 🙂

lubi, tak vidím, že ty jsi taky KP 😀 Ale tobě je vlastně asi jedno, co?.... 😵

meleri, aha. No ale tebe čeká těch 6 dětí, nebo kolit to vlastně těch mrazáčků máte 😵 😀

lubinka9
11. jan 2010

uff blondy, tazka situacia..

u mna by bolo rozhodnutie jednoznacne pre CR, nie pre to co uz mam za sebou ale kvoli mensiemu riziku pre dieta ako pre matku.

Je ale otazne, pises ze z hladiska poloh KP je tvoj schodny pre prirodzeny porod ak budu splnene idealne podmienky.
Ak ale podmienky nebudu idealne, prijde mi to viac riskantne ako CR.

mrzi ma, ze musite nieco taketo s manzelom riesit ale viem, ze sa rozhodnete spravne. A nebud smutna vsetko dobre dopadne. 😉

kleopatris
11. jan 2010

ahojky 🙂

super, ze vam kontroly dopadli dobre 😵 teda az na tie polohy ☹ blondy ja som tak dufala, ze sa ti otoci 😒
a popravde neviem, jak by som sa ja rozhodla...myslim, ze nielen manzel by ti to neodpustil, ale asi by si si to hlavne ty sama sebe neodpustila...ale zase ked na to niekto ma, ci uz odvahu alebo fyzicku tak jedine ty 😵 a ja si myslim, ze ak by sa nieco malo skomplikovat, tak si to lekari na seba nevezmu a urobia ti akutny cisarak...takze mozno to az take obrovske riziko nie je, ale ja to posudit neviem 😒 a manzel to nemoze tak vidiet jak my, on nemusi ist pod noz 😒

lubi tak okruhlu hodnotu 😀 ale daj si pekne, kedy v zivote budeme mat este taku vyhovorku na priberanie jak teraz 😀 zelezo trepem aj ja do seba, ale nerobi mi dobre 😒 nezlakni sa ak ta z neho zacne prehanat 😅

meleri osem zubov? wow, nekuse ta vlastne pri kojeni?

zuzi super tip, to pouzijem s tymi utierkami 😵 mas este nejake co nam ulahcia zivot?

blondynka400
11. jan 2010

lubinka, v případě, že podmínky nejsou ideální, tak tě ani doktoři nenechají....
Ale jinak je to, jak píšeš 😉

Hold mi to vždycky chvíli trvá, než něco vstřebám a tohle zvlášť, ale už je to lepší....

kleo, pro mě je ta kudla snad to poslední, co mi na tom vadí.... Já si taky myslím, že by přeci zbytečně neriskovali a zvlášť doktor, který má za sebou 30 let praxe a ve velké fakultní nemocnici, která má fakt jen dobré reference... Ale zas na druhou stranu človšk nikdy neví 😔

lubinka9
11. jan 2010

ahoj kleo, no nejak problemy s tymto sice nemam ale keby ma aj prehnalo tak lepsie ako keby to bolo naopak 😉

kleo, ked uz je porod prilis rozbehnuty a dieta zostane v porodnych cestach uz sa ani akutny cisarak neda uroit. To je dovod preco by som ja do toho nesla.

no uplne som zabudla na tu strudlu.. 😀 😝

blondynka400
11. jan 2010

lubi, do téhle fáze by to už neměli nechat dojít.... Prý je to poznat zda to půjde nebo ne. Ale zas na druhou stranu, tohle všechno je jenom teorie a praxe může být úplně jiná 😝

lubinka9
11. jan 2010

no ma asi slahne, budu nam vysekavat kupelnu 🤐 😠
uz sa vidim jak upratujem po robotnikoch bordel po kolenacky s velkym bruchom

blondynka400
11. jan 2010

lubi a co se vám s ní stalo? 😕

kleopatris
11. jan 2010

lubi to kvoli tomu zatekaniu? ale neboj v DE si robotnici po sebe vacsinou pekne uprataju, ze ani nevies, ze tam boli 😉

schnucki
11. jan 2010

ahojik holky,

tesi me ze kontroly az na polohy dopadli ok ...

blondy je to tezky poradit, kdyz clovek neni v te same situaci ... ale nez manza zacne rvat, mel by si to promyslet .... co si zkusit napsat pro a proti, jaka jsou rizika a podle toho se rozhodnout? ....

holky tehulky mam otazku, kdyz jste kvuli zmeskane ms zjistili ze jste tehu, meli jste bolesti jako kdyby mela ms prijit??

schnucki
11. jan 2010

a ukazou se // i treba navecir?

kleopatris
11. jan 2010

schnucki nemozes sa dockat, ze 😵

ja som prvy krat testovala jak som dosla domov, den pred mrchou asi o 6 vecer 😀 takze ked sa maju ukazat oni sa ukazu 😉 a brucho mna bolelo presne jak pred ms a aj cez tehu mna sem tam tak boli

lubinka9
11. jan 2010

no ved som pisala, ze susedovi zateka kvoli chybe, ktoru robosi urobili uz pri stavbe domu. Takze vzdy ked je moc mokro, sneh tak to nejak po stupackach tecie cez nas susedovi. tak to musia u nas opravit. a este k tomu rano o 9.00. a to som si planovala zdriemnut 😒 😝

blondy, tak som nasla do paru, vidis 😀 3 bolo malo. mam pocit, ze este ten matrac bude radost. Som zvedava co mi odpisu.. 😕

kleopatris
11. jan 2010

lubi to uz zajtra vam idu burat? a to vam dali dnes vediet?? no super...

schnucki
11. jan 2010

nemuzu kleo, to mas pravdu 😀

blondynka400
11. jan 2010

schnucki, tak on na mě přímo neřval, ale zvýšil hlas a ještě tím svým tonem, který nesnášim 😝. Ale pak zjistil, že přestřelil 😀 No večer to proberem a uvidim, ale výsledek je víc než jasný....
Jinak potvrzuji, to co psala kleo, mírná bolest jako při MS a nafouklé břicho....
Já dělala test ráno, ale záleží, jak dlouho MS mešká a jak citlivý test máš....

lubinka, no já ti přeci říkala, že toho máš málo 😀 Takže i matrace stále nic? 😝 😀

ivana98
autor
11. jan 2010

schnucki, ja sice nie z vlastnej skusenosti, ale vsetci mi xx tehul tvrdilo, ze mali bolesti ako ms a ms nikde 😝
ak uz mas fakt po termine, tak testuuuuj, hoci aj vecer!!! aj tak som sa divila tvojmu poradiu, v nedelu neistota, v pondelok kupit test a v utorok urobit test... u mna by v tvojej situacii boli casove rozostupy 1 hodina 😀

ivana98
autor
11. jan 2010

lubi, to je nanic situacia 😖 a kto to vsetko zaplati?

blondynko, spolu urcite v klude najdete to najlepsie riesenie 😵

mirusch
11. jan 2010

😀 😀