Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mmmk
29. máj 2008

Jee, Rybca, to je skoda, ze budes tak daleko, klidne bych do toho podnikani sla s tebou. Uz mam na vitrazovani vsecko nachystane a uz se nemuzu dockat, az se do toho zase pustim 😀 Mam uz vymyslenou uplne dokonalou lampu (neco jako tiffany, ale modernejsi) s kolibrikem... tu chci zvladnout 😉 Do ucetnictvi se nehrn, neni to nic jednoducheho a nevim, jak holandske, ale nemecke se od toho ceskeho docela lisilo. Nemecke ucto je hodne ohranicene zakonem a ucetni jednotka v podstate o nicem svobodne nerozhoduje 😅

Ivi, rada bych jeste studovala jen tak ze spassu wohndesign, ale nevim nevim. Asi me tam nevezmou. Manzel me v tom bohuzel podporuje, takze se z jednoho studia hrnu do druheho 😎 Hned, jak to tu ukoncim, zacnu delat veci na prijmacky... zjistila jsem, ze uz mi chybi naprosto trenink ruky na kresleni 😖 Rikam si, ze radsi vystuduju neco, co by me naplnovalo, kdybych nemela mit nikdy deti, tak abych mela jako smysl zivota tu praci... ekonomie nebude asi nikdy mym smyslem zivota 😀

rybca
29. máj 2008

a este posledna otazocka..🙂)) pise sa, ze tam stale prsi, alebo aspon mrholi..🙂 je to skutocne tak?..🙂

suzanna
29. máj 2008

😀 no tak strasne to zase neni,myslim,ze je to tak trochu prehnane.....jak kdy mas obdobi kdy prsi hodne,ale i doby kdy je tady naprosto karsne slunecni pocasi a v Cr prsi a prsi a leto je tady delsi ....

rybca
29. máj 2008

dakujem za odpovede, teraz uz idem domov, porozpravam drahemu co som sa nove dozvedela..🙂))) maj sa zatial krasne a pozdrav veterne mlyny....🙂))) inac minule ked som sla do Komarna tak vsetci drevari, ktori vystavovali svoj tovar popri ceste mali kopec vyrezavanych holandskych mlynov, si vravim, ze to je znamenie..🙂)))

mirusch
29. máj 2008

Ahojte, no teda!!! Ja sa tvarim, ze idem prec a vy si tu rozbehnete taku uzasnu diskusiu 😀
Ahojte nove babenky!
Rybca, len som to tak rychlo zbehla, u vas to vyzera na IVF, my mame podobnu diagnozu a bez IVF to nepojde. Tak drzim velmi palce!!! Z 2000,- si myslim v pohode vyzijete, predpokladam, ze NL je dost blizke DE, takze kludne. A dieta pokial viem, dostane narodnost statu, v ktorom sa narodilo a ak rodicia chcu a su inej narodnosti, tak aj narodnost po nich. Sa mi mari, ze az 3 narodnosti moze mat. Co sa tyka priezviska dietata, toho som sa aj ja bala, ked som sa vydavala, ze budu problemy-manzel nemec a brali sme sa v SR, ale iba som podpisala jeden papier, no vobec nic zlozite. Dcera by mala teoreticky tiez koncovku ova, ale aj to sa da osetrit jednym papierom. Ale to by som riesila az ked pride cas, teraz je este skoro.

Drzim vam palceky, aj v hladani prace, ja som uz zistila, ze take jednoduche to v DE nebude, ale zatial si nelamem hlavu, zatial vyzijeme z jedneho platu a keby nastal problem, tak budem obiehat ako druzica... Momentalne zijem v absolutnej pritomnosti, kedze neviem ako sa mi buducnost v juli ukaze 😉 Pa.

kitten
29. máj 2008

🙂 Ahoj Mirusch! Peknou dovcu ty jsi ale highflyer 😎 Jedes uz zitra ?
🙂 mmk - bytovy design - to se mi zda super kreativni . Tady je to dost popularni.Kdy budes delat prijimacky?
🙂 Vitejte nove snazilky, zajimava diskuse. Holandsko je moc pekne - hlavne si pamatuji na Haague a Madurodam - super roztomila modelova vesnicka. My byly v Amsterodamu na praxi se skolou. Zdravotnictvi se mi zdalo dost na urovni a dobre restaurace, hlavne cina 😉 A vsude vonela kava - myslim, ze tam nekde je Nestle tovarna. Jo a nightlife - snad nejlepsi co jsem zazila, jen vsichni vyrazi ven kolem pulnoci 😉 Ja uz ted v tu dobu vetsinou chrnim. 😀

mirusch
29. máj 2008

Ahoj Kitten, uf, ale asi starnem, lebo uz nezvladam 😅 idem az v sobotu, uz som zhruba poriadila, poprala, pozehlila, plus ine cinnosti, aj pobalene mam. Uz len par drobnosti a frcim. Len nestiham fitnesko, co ma mrzi, lebo som vlastne platila mesiac zbytocne, hm...
Holandsko som videla len z lietadla, do Irska sme leteli ponad Amsterdam. Ale ten je uz zahrnuty v plane vikendovych navstev miest...

mmmk
29. máj 2008

Kitten, kde je to popularni? Tu na foru nebo v UK? 😀 Netrvam na tom, jen je to pro me vyzva, bavi me vybirani bytovych doplnku, ale hlavne modelovani v 3D na pocitaci 😉 Nicmene zatim je to jen napad... kdyby prislo mimco driv, dostane prednost prcek 😎 ... ale bytova architektura nebo aspon bytovy styling je v Nemecku dost potreba! Kdyz vidim ten jejich "pseudo-rustikalni" nabytek, chce se mi plakat 😀

violoncielka
30. máj 2008

Ahojte,no ake zaujimavosti! 🙂
mmmk bytovy design?-to je uplne fantasticke,aj ja sa tym nadchynam.manzelova sesternica prave dokoncila take kurzy s atestaciou a ked mi o tom rozpravala tak ma uplne nakazila.Mna to hrozne zaujima dokazem si cele dni listovat Brava casa a snivat a predstavovat si.Normalne by som si urobila tie kurzy,ale su iba v Milane a su dost drahe(dokonca rozdelene do viacerych levelov).Taliani na rozdiel od nemcov,su na tom dobre,ale za kvalitu aj pekne zaplatis.Mne sa celkom paci aj Ikea,ale niekedy iba napady (lebo kvalita nie je ich domena)
Rybca tak ty robis vitraz?-no to je uplne uzasne! 🙂 Co konkretne?aj lampy-ako spominala mmmk? No to by ma tiez velmi zaujimalo robit.Aj nieco predavas? Ak ano posli mi ,ze co.Mozno by som si od Teba nieco aj kupila.
Inac sorry,ja som nemyslela,ze sa mas rozist 😕 .Ja som presla mozno tym istym rozhodovanim ako ty,ja som hrala v orchestri 10 rokov a fakt je to moja srdcova zalezitost (skoro zavislost).Jaj kolko som sa ja naplakala pred odchodom ,posledne turne v parizi som cele preplakala.Tiez som si myslela,ze otehotniem a vlastne po troch rokoch sa moze hocico zmenit,mozno manzel najde zamestnanie na SK (lebo on bol ochotny ist pracovat aj na SK,ale nik mu neodpovedal na ziadosti) a ja by som sa mohla vratit spat do Ziliny.No ale nebola to Bozia vola a po troch rokoch!!!! od nasho sobasa som sa prestahovala do Italy.Vidis ako dlho mi trvalo to rozhodovanie.
Neboj sa toho, a z 2000 euro sa da v dvojke aj v trojici pekne vyzit.Okrem ineho holandania maju vsade cyklisticke chodniky,takze aj na doprave sa da krasne usetrit-na bicykli sa dostanes vsade.Aj tu v IT je bicykel velmi oblubeny ja chodim vsade na nom.teraz mi manzel kupil taky holandsky typ do mesta s kosikom ,kde mozem jazdit aj v sukni.
A inac kompliment ako mladucko vyzeras.
Mirusch hned by som isla s Tebou.
Kitten opatruj sa.
Pa 🙂

rybca
30. máj 2008

violoncielka - dobre ranko..🙂 zatial vitraz nepredavam, len pre nas sukromne robim, mozno casom skusim nieco predat cez internet a uvidim ci sa to chyti ci nie..🙂 ak ano, tak si tym budem v NL privyrabat..🙂 nejak sa neviem zmierit s tym pocitom, ze by som bola financne uplne zavysla na priatelovi..🙂)) cak to je ako ked sme boli deti, pytat si peniaze, ked nieco chces..🙂 aj ked priatel by s tym urcite nemal problem, ale ide skor o moj vnutorny pocit..🙂))) co sa tyka odchodu, tak sme sa dohodli, ze ak otehotniem, tak pridem na PN a matersku za nim a ked neotehotniem, tak vydrzim nejaky rok este v praci, aby sme v pripade jeho neuspechu mali aspon nejaky prijem a potom pridem za nim.

mirush - dakujem za zaujimave info, ja by som bola rada, keby sa ukazalo, ze sa spermiogram nezlepsil za tie 2 mesiace, tak aby sme co najskor zacali s tym IVF...🙂

mmmk - ja teraz robim vypln do kuchynskych dvierok a potom sa vrhnem na lampy k sedacke, uvidim ako to dopadne, lebo idem robit vsetko sama, aj knapky, uchytenie a tak, priatel je elektrikar, tak aspon s obimkou a spol. mi pomoze..🙂 mam vela vizii, ale neviem to celkom dobre dat na papier, mozno by mi bodol aj nejaky kurz technickeho kreslenia..🙂

mirusch
30. máj 2008

Fuha, ale ste vy tu vsetky kreativne a umelecke....ja zase malujem, mam to aj vystudovane a najnovsie sa zabavam servitkovou technikou. 😀

Rybca, aj mne sa to najprv zdalo divne, byt zavisla na manzelovi, ked som si predtym zarabala peniazky a starala sa sama o seba. Ale to ma rychlo preslo. Tu v DE je uplna normalka byt zena v domacnosti a zakonmi je to aj osetrene, manzelovi znizili dane, cize sa mu o par stovak zvysil plat - ked sme sa zobrali - a vobec od neho nic pytat nemusim, mame jeden ucet a dokonca on sa ma pyta, ci si moze kupit to alebo hento (navyse) 😀 😀 Isto, ze by som privitala, keby som si nasla pracu na polovicny uvazok, na plny nechcem, nech sa mozem venovat aj jemu a domacnosti, ale ked chcem ucit, to by bolo uplne idealne. Samozrejme, ak pride babo, tak to ma prednost 😵

Tak a teraz na par dni sa lucim, lebo zajtra uz cestujem, kto chce, tak rychlo sup do mojho kufra 😉 Potom sa zase ozvem zo SR.

rybca
30. máj 2008

tak ja neviem ci NL existuje nieco ako ulava na dani za neopatrenu manzelku, ale skor s tym neratam..🙂

krasulka
30. máj 2008

baby, ahojte, da sa otehotniet aj par dni po rche, napriklad 4 den po mrche?Asi ni evsak?

kitten
30. máj 2008

mmmk - myslela jsem v UK - Interior design - je dobre zamestnani - muze se to delat na soukromo - lidi dnes klidne nekomu zaplati aby jim to v dome pekne zaridil. Country look je opravdu out of date 😀 Maly broucek by byl lepsi nez jakakoli super prace! 🙂
krasulko - muzes otehotnet v kterykoli den sveho cyklu. Jsou zeny co otehotnely i pri menstruaci.
Pekny vikend! 🙂

mmmk
30. máj 2008

Rybca, nejsem si tim jista, ale myslim, ze nejspis je. Vsak to ti kdyztak napise Suzanna, ne? 😉 V Nemecku to je a je to hotovy zazrak, dan se opravdu vyrazne zmensi + existuje tzv. rodinne pojisteni (pracujici manzel ho odvadi a vztahuje se na nepracujici manzelku a vsechny deti 😉 ).

Mirusch, ty nekecej, ze nejsi umelecka a kreativni, vsak ty tvoje obrazy jsem videla a jsou fakt super 😵 Zase nebud zbytecne skromna, kdyz jsi tak sikovna 😉

Kitten, to by me presne bavilo, ja muzu hodiny listovat casopisy o bydleni a interierech a vymyslet vymalovani, tapetu, barevne ladeni 😉

ivana98
autor
31. máj 2008

Krasulka, otehotniet sa da iba v case ovu. Nektore zeny mavaju kratke cykly - napr. 21 dni a tie mavaju logicky ovu uz kratko po ms. Ale ak mavas cykly okolo 28 dni alebo viac, tak je to dost nepravdepodobne..
Rybca, a stihate IVF este pred tym nez sa ti priatel odstahuje? Aby to potom s otehotnenim nebolo prilis komplikovane... 😅
Kitten, kedy testujes? Ako sa citis? 😵

mne sa uz zase "vyjasnila mysel" 😵 tak si vsetky uzivajme slnecny vikend a hodme starosti za hlavu...

violoncielka
1. jún 2008

ahoj zenusky,dnes je tu strasne horuco,ale asi ostaneme doma a zajtra kedze v iyaly je sviatok pojdeme k moru. 🙂
Nuz teplotka stupa... 😉 uvidim ako dopadnem tento mesiac 😉 .pozdravujem vas pa

ivana98
autor
2. jún 2008

dobre ranko 🙂
violoncielka, u vas je sviatok? aky? pekne si uzite volno..... my sme sa cely vikend potili a dnes to asi tiez nebude lepsie 😅 😀

rybca
2. jún 2008

ivana - dobre ranko, o mesiac ideme na kontrolny spermiogram a tam sa rozhodne, odist ak, tak by mal az k septembru, tak by sme to mohli stihnut..🙂

ivana98
autor
2. jún 2008

juj, nechcem ta strasit, ale ak tak pojdete v juli, tak by to mohlo byt tesne! najprv to schvaluje poistovna, potom sa caka na tvoj cyklus aby sa zacalo stimulovat, no proste dlhy proces 😒

mmmk
2. jún 2008

Ahoj damy, zdravim do noveho tydne. Uz jsem se od rana jednou sprchovala a jdu podruhe, uz nevim, kam se pred tim vedrem schovat 😝 A to se musim jeste tyden ucit 🙄

Preju hezky den, tento tyden uz se budu objevovat min casto 🤐

rybca
2. jún 2008

ivana - myslela som, ze staci mu zobrat spermijky a uschovat a moze ist

mmmk
3. jún 2008

Kde jste kdoooooo? Tady konecne po velice dlouhe dobe prsiiii 😵 😵 😵

violoncielka
5. jún 2008

Ahoj vsetky stratene!
Rychlo pisem,lebo potom nas neviem najst.Tu uz 2 den prsi,ale to je dobre aspon nemusim polievat tie 4 bylinky co som si nasadila v zahradke.. 🙂
Mmmk ako ide studium?
V pondelok tu bol sviatok oslobodenia, tak sme naozaj boli pri mori-paraaada.Strasne vela rodin s malymi detickami,lebo v Caorle je uplne idealna plaz pre male deti.tak uz sa tesim ako tam budem chodit s mojimi 🙂
No pa pa a piste nieco.Ale asi je obdobie sucha-tak sa mi zda,lebo ani mna nic nenapada.pa

mmmk
5. jún 2008

Viol, uceni jde jak psovi pastva 🙄 Uz mi to do te hlavy nechce leeeezt 😢

janicka38
9. jún 2008

Ahoj holky,

kde jste vsechny????? Minule jsem vas nestihala docitat a ted tady je "mrtvo".

meleri
9. jún 2008

nazdárek už jsem tady dlouho nebyla, jak se všechny máte?

Mmmk, co škola, už se to blíží, myslím ten konec?

Jinak já v poho, o víkendu jsme byli poprvé na výletě, těh. příznaky už jsou fuč, tedkom už je mi skoro jak dřív..

Ahoj Violoncelko,

jak se vede?

violoncielka
10. jún 2008

Jeeej Meleri,to je super,ze si sem zavitala-nasa buduca mamina 🙂 .
Ja sa mam dobre,az na to ze dnes mi klesla teplota-takze ide sa na novy cyklus-jupiii 😝

Inac teraz tu mame uz asi tyzden ticho,asi vsetky potrebujeme vybehnut do prirody a nie sediet za pocitacom-okrem mmmk,ktora sa uspesne pokusa ukoncit skolu 🙂 .

Ale ved pridu dlhe zimne vecery a potom uvidis ako to tu bude frcat.

Tak sa len pekne opatrujte a sem tam tam sa ukaz.pa

mmmk
10. jún 2008

Nechci se vychloubat, ale sdelit vam to musim 🙂 V den, kdy se Meleri ptala, mi ta skola skoncila. Konecne jsem s vynalozenim posledni energie inzenyrka 😎

violoncielka
11. jún 2008

Mmmk,len sa pekne krasne pochlub 🙂 Ved mas za co! Gratulujem,teraz mas aku skolu v plane? 🙂
Ja teraz chodim na kurzy talianciny pre cudzincov a chcem si spravit certifikat.To je taky kratkodoby ciel a dlhodobe? ....Neviem....snad mamina.
Takze frcis za svojim muzickom? 😵 .Tak len pekne pracujte a studujte 😀,aby si coskoro mohla odovzdat aj "inu diplomovu pracu" 😀 (sice trosku uplakanu)
pa