Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
27. jan 2010

mirusch, ale jela jsem nakoupit a tak... Ono to nebylo poprvé, i v pondělí malou hlídala mátinka, potřebovala jsem si oběhat úřady, zdravotní pojišťovnu a tak. A vzhledem k tmou, že je tu fakt zima, nechce se mi jí zbytečně tahat venku, tak jsem jí radši "odložila" 😀
No já jsem asi fakt divná, ale já jsem od porodu úplně v pohodě, žádná únava nebo tak něco. Každý se mě ptá, proč neodpočívám, že vypadám nějak divně dobře, už si pak fakt připadám nějaká divná 😅 😀

mirusch
27. jan 2010

Oprava-Dr. Eckart von Hirschhausen

kleopatris
27. jan 2010

blondy toho ja sa prave bojim, ze tu nejak nebudu vediet spravne nastrihnut a potom zosit....heslo tejto nemocnice (teda v rakusku viac menej vseobecne), ze roztrhnute sa lepsie hoji ako nastrihnute 😖 takze asi vela skusenosti s nastrihom nemaju ☹ ja tu akurat nadavam, ze zrovna v posranom rakusku musim rodit medveda 😠
ja som mala cez 4 kg po porode, takze je po mne a aj moj brat a toho rodila mama 72 hodin, co ho nemohla vytlacit, kedze bol prvy...
inak myslim, ze moja panva je dost siroka, ale ci to staci...
no budem ho skusat dnes celu noc ukecavat nech ide von sam od seba a najlepsie hned...
ty uz si bola troska otvorena, ked ti vyvolavali? hm, ale ty uz si bola 39tt, ja zacinam este len 38 zajtra ☹

kleopatris
27. jan 2010

inak fakt neviem, co by som mala za mamuta, kebyze jem vitaminy a nezvraciam....a to ja jem vseobecne dost malo, fakt netusim odkial tie gramy berie 😅 za tri tyzdne mi pribral skoro kilo 😖 a odkedy mna ta turkyna vystrasila nejem ani sladke uz vobec ...nechapem

meleri
27. jan 2010

Kleopatris,

to je mi moc líto že máš takové trápení! Chudák miminko, jestli je tak velký že mu už nestačí placenta, tak by s tím měli něco dělat! doufám že to bude všecko v pořádku. já se ti nedivím, taky bych se do cís. řezu nehrnula..možná by ti ten porod mohli vyvolat, dokud ještě není tak veliký vždyt v 37 tt i 38 už je to normálně vyvinuté miminko..proč ti ta doktorka neřekne svůj názor? od 36 tt je to donošené dítě. tedy tak se aspon vyjadřoval můj doktor.

holky,

nezlobte se, nějak to ze mě vyjelo, nechci vás zatěžovat takovými problémy, asi jsem stejně paranoidní a něco si namlouvám..

Mirusch,
to máte super, jako ty peníze jdou stáhnout zpět? tak nám teda řekli že se o to postarají oni jen musíme mít ten papír od četníků..

jinak dík, no to víš chlapi jsou chlapi ale jak píše Blondýnka tak to styl nevěrníka, teda on český není, asi nebude...

holky přeju dobrou noc...

blondynka400
27. jan 2010

kleo, hold to máte geneticky dané. A tím kolik a co jíš, už to bohužel tolik neovlivníš...
Roztrhnuté se lépe hojí naž nastřihnuté? To je dborý vtip 😀 . Tedy ono jde o to, o jakou rupturu jde... Když je jen lehká prvního stupně, tak pak ano. Protože nástřich je druhý stupeň. Ale při této velikosti bych se skoro bála trojky. Samo stát se to nemusí, ale to riziko je tam velké... A pak s může i roztrhnout konečník a tak, a to zahojení je fakt hrůza... Navíc nástřich značně pomůže v tom, aby se mimi (a zvlášť takhle veliké) dostalo lépe ven...
Piješ maliník a kontryhel? A jíš lněné semínko? Ještě bych doporučovala každý den masáže bradavek a pak teplé koupele, třeba ho vyženeš o něco dřív...

Jinak já už jsem byla maličko otevřená, ale ne moc. Ale malá už byla úplně dole (připravená na porod) a děloha dle monitoru vykazovala aktivitu...

blondynka400
27. jan 2010

kleo, jinak já končila 39tt 😉

meleri, od 36ttt to ještě není donošené mimi, ale porod v této době už pro něj neznamená v podstatě žádné riziko. Za plně donošené se považuje mimi po ukončeném 38tt, někteří doktoři to berou i po 37tt
😉
Jen to klidně piš, sice ti asi moc nepomůžem, ale ono občas pomáhá i to, že se můžeš vypovídat...
😉

janulka04
27. jan 2010

ahoj tehule a snazilky....hlasim sa po odmlke...mm ukradli notebook na sluzobke, takze sme museli kupit novy...
co nove?
jeeee, BLONDYYYYYYYYYY? GRATULUJEM.....mala je prenadherna...prajem jej nech rastie do krasy a rodicom robi len radost 😵 😵 😵

blondynka400
27. jan 2010

janulka, dík 😵
Už jsem si říkala, co je s tebou.... Kde mu ukradli notes? 😕
Trochu jsme se tu rozrostly a vypadá to na nové těhulky 😎

janulka04
27. jan 2010

blondy, bol na sluzobnej ceste z prace isiel do Talianska, shodou okolnosti a nechal ho v aute truhlik ☹

janulka04
27. jan 2010

ozaj, blondy, neviem to tu najst....neIPnes mi prosim meno a rozmery malej 😉

kleopatris
27. jan 2010

malinik pijem, kontryhel tiez pomaha? musim zacat teda aj ten a aj hradz masirujem, aj ked mi to asi bude prd platne, mozno sa ale skorej zahojim....ako casto mam masirovat? v letaku je ze tak 3-4 krat do tyzdna...
nas maly by uz podla UZV mal byt zrely na porod.

ivanajelinek
27. jan 2010

Kleo neboj, vsetko dobre dopadne...Ja mam kolegynu a jej dcere sa narodila tak pred troma mesiacmi mala a vazila okolo 5 kilov...A ze vraj rodila uplne v pohode..To si neviem ani predstavit 😵

Scnucki tiez ta bolieva tak hrozne chrbat ako mna? 😒

blondynka400
27. jan 2010

janulka, jmenuje se Anička, mměla 51cm a 3,10 kg 😉
Aha 😀 to víš no, u nás v IT nemůžeš nechávat něco v autě, to není moc bezpečné 😝 😀

kontryhel, je na stahy dělohy. Poradila mi to ségra, nevím jestli to zabralo, těžko soudit, jaké by to bylo bez, ale nic tím nezkazíš...
K masáži, řekla bych čím víc, tím líp. Prý se tím dá porod taky částečně vyvolat, ale nevím, co by to mělo mít za účinky 😖
No já bych tam být tebou ještě tak týden nechala a pak by mohl jít ven 😉. Zkus se ještě hodně hábat, hlavně chodit, aby víc sestoupil 😉

meleri
27. jan 2010

Blondýnko,

tak to je super jak to zvládáš, a podle toho co píšeš tak je malá fakt šikovná! jo některé mimča řvou hlasitěji některé míň..🙂 no je to celkem legrace s nima..

s tím donošením fakt nevím, to mi říkal ten můj, ale asi je to možná i individuální...teda furt lepší když se narodí v 39 než v 36..mě se jedna stará paní tady jednou svěřovala jak rodila v německu taky skoro 5 kg dítě, že ji nahnali do vany, no na to že rodila někdy po válce tak fakt moderní metody! 🙂

Kleopatris

tak ať to dobře dopadne, hlavně bez těch natrženin.

Jinak jo s manželem je to divný, no ale prostě asi jenom panikařím no..

blondynka400
27. jan 2010

meleri, to máš pravdu, že je s nimi legrace 😀
Tak třeba mají francouzi jiná meřítka, co je donošené a co ne 😀 . Individuální no nevím, není to o velikosti, ale o gestačním stáří a to neoklameš. Každopádně je to jedno, jakmile už je to v 9 měsíci, je to pohoda 😉
Každý má občas pochybnosti, to je normálka, tak uvidíš, jak to bude. Každopádně bych na tím moc nepřemýšlela, protože pak z každé maličkosti mozek vymyslí bůhvíjakou blbost, to znám... 😅

mirusch
27. jan 2010

No, ja som tiez mala 4,3 kg a brat 4,5! Proste slony. Ktovie ake dieta by som mala ja. Ale ja by som bola posr... a sla radsej na cisarsky...neviem to posudit. Mozem ti Kleo a Lubi len drzat palce, inak bohuzial pomoct neviem 😅

Hej Meleri, v DE je to tak, ze pokial si to neposlala ty alebo neplatila EC kartou, tak ti to proste vratia. Raz nam niekto volal, ze ci chceme info o niecom, tak manzel povedal ze ok a oni mu rovno poslali zmluvu a stiahli 50 EUR, tak sa strasne nahneval a hned to dal stiahnut naspat a napisal vypoved. odvtedy po telefone vsetkych rusi.

blondynka400
27. jan 2010

mirusch, tedy ty jsi byla tayk takový mamut? 😀

kleopatris
27. jan 2010

no jak to tak vidim, tak ho musim zacat vyhanat pomaly ale iste 😔 aj ked som chcela co najprirodzenejsi porod, tak z toho nic nebude..v podstate som si priala aby som nevracala...zvraciam az skoro do porodu...nechcela som mat vypuceny pupok...jasne ze najprv ide pupok, potom dve hodiny nic a potom ja...este nech sa mi strie porobia a bude to dokonale tehu 😖
ja by som aj na cisarak prinajhorsom pristupila, lenze kvoli tej jazve nechcem...mne sa proste jazvy hoja uplne zle a mat 12 cm jazvu na bruchu, ktora je stale zapalena, svrbi a je asi pol cm vysoka, to proste psychicky nezvladnem ☹ som si dala pred dvoma rokmi vybrat asi polcentimetrove znamienko a mam z toho dvojcentimetrovu hnusnu jazvu ☹ tak ja len toho sa bojim, teda okrem tych ostatnych veci okolo ☹
ale diky moc baby za podporu a za rady 🙂

mirusch
27. jan 2010

Blondy, veru, mamut 😀 Chudera moja mama, riadne sa vytrapila, aj transfuziu musela dostat 😝 Vtedy este netusili nic o velkosti ci o vadach, vtedy este o ultrazvuku ani nesnivali...

Kleo, tak ja to vidim skor na ten vyvolavany, o tyzden by sa uz dalo, nie? Skus sa poradit, fakt. Drzim palce.

A vsimli ste si vobec niekto tu moju dnesnu story? 😕 🙄

Ok, dobru noc vsetkym.

kleopatris
28. jan 2010

dobre ranko 🙂

mirusch jasne, ze sme si vsimli tvoju story 😵 ja som len nejak zabudla pri tom vsetkom zareagovat 😅 teraz som ho kukala na nete a uz som ho videla aj v telke myslim a fakt vyzera sympatak a este ked je aj taky mily 🙂 ale sak kto by ti odolal 😉 a este aj securitaka balit, no toto, keby manzel tusil, co ty tam v tom muzeu vyvadzas 😀

schnucki
28. jan 2010

ahojik holky,

pokusim se na vas zareagovat, ani jsem nedojela do skoly, musela jsem vystoupit 😝

mirusch koukam jste si to radne uzili co 😀 ... ale sranda musi bejt 😀

meleri tak to me moc mrzi ze mate zase problemy 😔 ... zkus mu rict cos tu napsala, ats e vyjadri ... myslim na tebe, cmuk ...

kleo ja doufam ze najdete nejaky reseni .... zkus se zeptat doktora na ten vyvolavany, treba to pujde ... 🙂

blondy ty nejsi divna, ty jsi nase 😀

jeee ahoj jani, jak se mame??

jdu zalehnout ...

meleri
28. jan 2010

Blondýnko

já se tím moc nezabývala, prostě mi to tenkrát říkal kvůli tomu císaři...s doktorama je to těžký..

a jak se dneska máš? ono to mimčo v zimě je fajn, že není dehydrované a tak, ale zas člověk nemůže moc chodit ven....

jinak už mi z vás fakt hrabe, protože se mi v noci zdálo že rodím!

Janulko

to je smůla s tím notebookem, to je celkem drahá věc.. ☹

Mirusch,

jo, tak to jsi byla fakt velké miminko. jako jestli budu rodit podruhé normálně tak vám pak dám vědět co bylo horší jestli cís. řez nebo spodkem a nastřihlá...

jinak jo, jsou to šmejdi, po telefonu teda to je sprostota, ale manžel mu dal číslo účtu či co že si to tak stáhli? my tež jak zavolají tak řeknu nechci nemám zájem..

Schnucki,

jejda, no doufám že tě to zvracení brzo přejde...

meleri
28. jan 2010

Kleopatris,

zas si nestěžuj, mohla si od 23 tt ležet jako já.. ☹ teda já nikdy nezvracela ani nemám strije ale radši bych je měla než zas ležet..

s tou jizvou je to těžký, mě se taky blbě hojí rány a do ted mám tu jizvu rudou a občas i pobolívá...

tak si myslím že to určitě zvládnete i bez toho cís. řezu! 😵

blondynka400
28. jan 2010

kleo, uvidíš. Prič stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko 😉
Jinak nevím jak v Rakousku, ale v čechách dělají umí udělat tu jizvu fakt hezky, máš jí úplně dole, že není vidět ani v nízkých plavkách a za čas není fakt skoro vidět, až jsem koukala, jak to po krátké době dobře vypadá. Oni jsou různé způsoby, jak a čím se to dá zašít a podle hojivosti se to dá přizpůsobit...

mirusch, no jo. Hlavně že jsi ven vylezla 😀

schnucki, tak dík, to je tedy útěcha 😝 😀

meleri, no já se mám dobře, noc sice nic moc, malinkatá nechtěla nějak vůbec usnout, nejdřív ji evidentně bolelo bříško a pak byla nějaká rozhozená, ale už je zas ok a spinká tam jak andílek 😵

meleri
28. jan 2010

Blondýnko,

jak píšeš o té jizvě tak sem fakt měla asi nějakého rasa..správně se to má dělat těmi vstřebatelnými švy, nevím proč jsem jako na to neměla nárok.. 😠

jo chudák jestli ji trápí bříško tak to je nic moc.. tak at to brzo přejde! tak se mi zdá že ty děti spějí líp přes den než v noci! 🙂

blondynka400
28. jan 2010

meleri, ty jsi neměla vstřebatelné? 😕 😖 . Ono se to i tak jinka šije, tedy když je vše ok, takovým speciálním stehem, co se používá na plastice...
Mně spí v noci dobře, ono to bylo jen chvilku. Ale když má něco jinka než strandartně nebo nemůže kvůli něčemu usnout, je pak hrozně rozhozená a je to boj... 😖 Ale od té doby je to zase moje hodné zlatíčko 😵

schnucki
28. jan 2010

meleri ja nastesti nezvracela, ale tak se mi to stupnovalo, ze jsem musela vystoupit ....

blondy vzdyt je hezky byt nase 😵 .... uz je male lip? to je dobre ... ja se nejvic bojim toho, ze treba nebudu vedet co mimcu je, breci ale nemuze rict co ji je 😖

blondynka400
28. jan 2010

schnucki, no jasnačka že je to hezké 😀
Už je v pohodě, byla to je chvilková záležitost... No je pravda, že včera už jsem pak nevěděla, co s ní a bylo mi jí fakt líto. Nejdřív mi tedy bylo jasné, že je to bříško, ale to jsme vyřešily ale pak nebyla evidentní přičina a nějak jsem nevěděla jak jí mím pomoct, ale pak jsme to vyřešili 😀

meleri
28. jan 2010

Blondýnko,

ne! bolelo to jak svina ty železa..jo právě že jsem to tak měla mít! jenže pak mě převezli z kliniky do státní nemocnice kvůli malému a bylo po stehách..

jo je to trochu těžší ty začátky, to chápu a spí ti nakonec v postýlce nebo spíte spolu?

Schnucki

autobus je svina někdy..

neboj, oni většinou brečí protože je štve celý svět..