Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
3. feb 2010

Ahojte, tak ja som uz prisla z prace...Chcem sa spytat ohladom toho NT geneticky screening..Robia to dr. automaticky ci si musim o to sama poziadat? Alebo ako?

ivanajelinek
3. feb 2010

A co sa potom roi pri tom velkom genetickom UTZ v tom 20-22tt. Ten si musim tiez v nemecku vyziadat ci ako?
Lubi ty si ake vsetky vysetrenia v nemecku absolvovala?

meleri
3. feb 2010

Lubinko

dík! nakonec jsme letenku koupili ! 😵 a máš pravdu, během asi 15 min se cena furt měnila! je to šílené fakt nechápu jak to dělají...nakonec jsme to koupili o pár euro levněji...ale mám pocit že kdybych čekala ještě týden tak to bude víc...

mirusch,

nezlob se, mi to tak letí ty dny, že jak ty mluvíš o něčem co se stalo před 2 týdny tak mi přijde že to bylo ted, já nevím proč to tak letí..nedávno sem se těšila na vánoce a už jsou pryč..

Blondýnko

nemáš náhodou nějaké nové fotečky malé? 😵

emily327
3. feb 2010

meleri, ved ano hned v pondelok si bude pytat papier od lekara, aby som to mala na papieri,ze co nemozem. Lebo uz vidim sefku ako sa bude tvarit, ked to zisti. Nebude happy. Ale to je jej problem, uz som aj rozmyslala,ze budem robit menej hodin. Lebo som fakt velmi vlemi unavena.

mrusch, pijem vela cca 2 litre denne, papam 5 krat za den, kavu od kedy som zistila,ze som tehu nepijem - hoci by som si dala, kedze mam pocit,ze mam dost nizky tlak, hlavne rano ☹ ale nepijem ani zelene caje ani cierne a ovocny teraz som si zaliala, lebo mrznem. Neviem co mi je. Teplota je stale cca 35.7 vecer ☹ zda sa mi to malo. Idem napisat svojej gynekologicke na Sk budem mudrejsia, ci je vsetko ok. K lekarovi na krv idem v pondelok.

adikaa, vitaj medzi nami. Poradit ako otehotniet, nam sa to podarilo na prvy krat. Je pravda,ze po kazdom snazilkovani som si vylozila nohy 😀 aby to zo mna vsetko nevytieklo, tak mozno aj to pomohlo k rychlemu otehotneniu. Ale to je len babska rada 🙂 Drzim palce, inak ja som v Irsku.

Dnes cely den hnackujem ☹ A je to fakt prvy den, co mi je fakt zle 😢 Dufam,ze takto to nebude dalsie tyzdne fnuk Citim sa priserne unavena a celu poslednu noc som vobec nespala. A co vy zienky ako sa dnes mate?? 😎

ivana98
autor
3. feb 2010

ahojte 🙂
ja som dnes uplne znicena z prace, uz ani neviem na co som chcela reagovat 😝 jaj, uz viem, pobyty 😎
ja mam tiez 2 😀
Povodne som sa tu chcela prihlasit na "prechodny", s tym ze trvaly mam na SR. Uradnicky v DE mi ale povedali, ze sa da na prechodny pobyt prihlasit iba vtedy, ked je uz nahlaseny aj trvaly niekde na uzemi De. To, ze mam nejaky pobyt na SK ich vobec nezaujimalo... Takze kedze musim byt prihlasena v DE, tak mam trvaly aj tu a nechala som si aj ten na SR. No sice je to trosililinku nezakonne, ale uradnicky oboch krajin ma uistili, ze toto nikto neriesi 😎 Casom si mozno ten slovensky odhlasim..
Mirus, s obcianstvom to fakt nesuvisi... (pozes mat pobyt bez obcianstva a aj naopak, obcianstvo bez pobytu).
A s tymi danami to nie je problem, kedze na SR nemam prijem, tak ziadne priznanie nepodavam. Moja mamina je danova uradnicka, ta by ma hnala, ak by bolo treba 😀

to je hrozne, furt vam tu len mudrujem 😅 kludne ma sprdnite 😕

meleri, letite zas do CR? 😎 ja skocim za rodicmi najskor na velku noc, ale uz sa tesim...
mirus, prstiky sa urcite rychlo zahoja... a snad ocenia tvoje nasadenie vlastneho tela 😀
lubi, takze ty si poistena iba na sk? zaujimave 🙂

ivana98
autor
3. feb 2010

lubi, poslem ti do IP o tych volbach 😵

mirusch
3. feb 2010

Ivus, uz som to Lubi poslala vcera 😉
No, ale obcianstvo v DE nedostanes bez toho, aby si dokazala, ze tu mas minimalne 3 roky pobyt predsa. Ja som sa hned prihlasila, ked som prisla, este sme ani svoji neboli. Nuz viem presne ako by sa slovenske uradnicky tvarili, keby som ich zacala morit s trvalym pobytom v SR a DE a cojaviemcim. Oni sami poriadne nevedia.

Emily, fiha, chytila si nejaky virus. To musis vykurirovat a teraz pi este viac, kedze sa ti tekutiny stracaju. Inak, ja som mala taku strasne nizku teplotu, nejakych 36°, ked ma drvila v noci zimnica.

ivana98
autor
3. feb 2010

no hej, na vybavovacky okolo ziskania to treba, ale potom sa mozes odhlasit a trada, lietat si po svete.. to by sa mi pacilo, ale asi sme na to uz moc stari, hehe 😀
mas pravdu, slovenske uradnicky su najlepsie na svete 😀 ale tie nemecke im niekedy robia serioznu konkurenciu 😝

emily, ta teplota je zvlastna 😕 a to si merala hned po zobudeni alebo pocas dna?

emily327
3. feb 2010

mirusch, dufam,ze nie ☹ uz len to by mi chybalo,ze virus fnuk pijem vela. teplota skace ako sa jej zachce, tak neviem ci ten digitalny teplomer hapruje alebo moje telo je tak mimo ☹ teraz mam 36,3 ale to som do seba naliala poloteply caj...

ivana98, ano ja viem,ze je zvlastna to takto mavam vecer, rano mam okolo 36,1 a vecer vcera om mala ze 34,9 no nechapem to, bud je ten teplomer nejaky divny alebo mi fakt nieco je ☹ Pocas dna mam cca 36,5 ale to sa hybem. Hm no neviem...

ivana98
autor
3. feb 2010

skus najskor vymenit baterku v teplomere... ked je slaba, tak ukazuje nizko... 🙂

emily327
3. feb 2010

ivana98, ok vyskusam alebo budem merat obycajnym ortutovym. Ale tento digitalny je novy, mame ho iba par dni. Ale vdaka za radu, mozno je fakt zla baterka 😀

ivana98
autor
3. feb 2010

no hej, ale nevies, ako dlho ho susili v obchode 😉 dobru noc 😉

mirusch
3. feb 2010

Aha, vidis, baterka 😝 Alebo je aj taka moznost Emily, ze proste mavas nizsiu teplotu - moj brat ma tak. Pre neho je 36,5 uz horucka. Lekari to nikdy nechceli pochopit ked bol dieta, ale u neho je to proste tak. Proste žaba.

lubinka9
3. feb 2010

ivi, v DE je NT screening nadstandart a teda ti ho automaticky neurobia. Treba si on poziadat Dr. i ked by ta mal na tuto moznost upozornit. V DE ho robia medzi 11+0 - 13+6 SSW. Je to UTZ + krvne testy. Ja som platila 146€
ja som si dala este robit test na toxoplazmozu, test na zistenie pripadnej tehu cukrovky a Organscreening-to ma poslal moj Dr. v suvislosti s minulou dg.

No a este test na protilatky, ja som totiz Rh negat. A teraz som si spomenula posledne mi robili aj test na hepatitis B.

II. velky UTZ robia v 18-22 SSW, ten je povinny zo zakona, takze automaticky. Pozeraju organy, funkcnost, meraju ci sa spravne vyvijaju kosti a pod.

inak by ti mal dat lekar nejaky papier s vysetreniami pocas tehu, ci uz standart alebo nadstandart.

ivana diky, miri bola rychlejsia. 😉 No a k poisteniu, na SK mam zdravotne poistenie, ktore si platim, v ramci povinnych odvodov. Tu v DE mam kompletne privatne, ktore plati priatelova firma.

no idem do hajan, majte sa 🙂

emily327
3. feb 2010

tak zienky, blba baterka 😀 merala som si na ortutovom a mam 36,9 takze plany poplach, chvala bohu 🙂 Idem ja napisat este tej gynekologicke a pojdem do hajan. Dobru nocku pa pa

schnucki
4. feb 2010

dobre ranko,

me se tu vcera objevil pritel, a sla jsem spat kolem 8h, coz jsem nemela delat ... vzbudila jsem se kolem jedny, musela na vecko a zdlabnout jogurt 😝

jinak ivana jak psala lubi, ja dostala papir, kde jsou vypsany vsechny vysetreni co si musim zaplatit, ten papir musim vyplnit a prinyst priste sebou, aby vedel co bych rada za vysetreni a mohl to naplanovat .... myslim ze bys ten papir mela dostat taky .... dokonce musim podepsat ze souhlasim s utz, muzes je totiz odmitnout ....

emily no prosimte, ty mas veci ....

schnucki
4. feb 2010

emily a jak ti dneska je? doufam ze uz lip 🙂

emily327
4. feb 2010

schnucki, dakujem pekne moja, dnes mi je uz ovela lepsie, spinkala som ako male babo 🙂 A co ty ako sa mas??? Inak teplota je uz ok, fakt to bola chyba teplomera. Takze pohodicka. 😉 Uz sa velmi tesim na pondelok, idem k lekarovi na odber krvi 🙂

blondynka400
4. feb 2010

Ahoj holky,

lubi, tak s tím souhlasím, že dlouhé zaoceánské lwety jsuo špatné, ty by něměli být v těhu vůbec... Ale kousek po Evropě... 🙂 S tím zářením tedy nevím, nějak mě nenapadá jediný důvod, kde by se tam vzalo. Ale taky nevím vše... 😀

schnucki, no dneska třeba spala malá ukázkově... Každopádně nevím jestli za to můžou kapičky, které jí občas dám, nebo to, že už jsme se s tím naučili "pracovat", ale je to o hodně lepší... 🙂

emily, v tomhe případě bych určo řekla, že jsme těhu, tahat něco těžkého je špatně...

My jsem se před chvíli vrátily od doktorky, malá je prá krásné ukázkové mimi, přibrá tak akorát, ani málo ani hodně a už má o centimetr víc
😵

blondynka400
4. feb 2010

meleri, npo musim to ještě stáhnout z foťku, takže časem dodám 😀

ivana, ještě doplím info k lubince ohledně UTZ ve 20tt, ještě se zkoumá, zda nemá mimi roštěpy (patro páteř, ret) a hlavně by se mělo podrobně zkoumat srdíčko. Je to ten nejdůležitější UTZ v celém těhu 🙂

lubinka9
4. feb 2010

ahojte,

ja som si zasa raz poobede oddychla 😀 A tento x 2 hodky, som zvedava dokedy budem vecer kukat do stropu kym zaspim. A to mam zajtra rano o 8 kontrolu. Medzitym si zbehnem 3 x na wecko, takze na nejaky spanok to nevidim 😝

schnucki, ten hlad je normalny, ja som to tiez mala, ked som sa nenajedla az mi bolo zle. Ale nevracala som, chvalabohu, vlastne raz ked ma cakalo jedno dolezite vysetrenie a som to rano nezvladla od stresu.

emily, to je teda dobre s tym teplomerom, tak ho chod vymenit ked je len nedavno kupovany.

blondy, blahozelam k centimetru 😵

lubinka9
4. feb 2010

som si dnes spisala zoznam co si musim vziat do nemocky a krpuchovy som nachystala veci co vezme potom drahy do nemocky. Nech to ma pokope a nepanikari 😝

inak blondy, kleo co mate z kozmetiky a drogerie pre malinkatych? vratane veci ako noznicky, kefa na vlasy, teplomer a pod. Mne sa zda, ze mam toho malo ale ozaj nevidim dovod nakupovat v predstihu co neviem ako na to bude reagovat. Ved dokupit sa da vzdy. A i tak zo zaciatku najlepsie len cista voda a v nemocke mi mozno nieco este daju.
Jedno by som ale chcela zohnat a to rektalnu hadicku na uvolnenie prdikov. Ale tu ju neviem objavit.
Vraj chlapci na to castejsie trpia, i ked to asi nieje pravidlo.

kleopatris
4. feb 2010

ahojky

o spanku mi lubi ani nehovor....to uz ani neviem pomaly co je 😖 strasne mi maly tlaci na nervy v nohach a nedokazem lezat od bolesti 😒
ja toho tiez asi nemam vela nakupeneho, mam noznicky a tie cvikatka, kefecku na vlasy, mydlo seba-med pre deti a olejicek na telo, krem na ritku a olejicek na bolesti bruska z weledy, teplomer s tym pohyblivy koncom, kalciovu mast, modru indulonu, borovu vodu na ocka, lieh, gazove platky a tycinky do usiek a este vlhcene servitky a to je vsetko 😅 jo a tu rektalnu rurku mam, mne vsetko nakupovala mamka na slovensku...nech ti posle tu rurku v obalke, to je take tenucke, ze to do listu v pohode zabali 🙂 i ked mama mi hovorila, ze ona len koncom teplomera podrazdila ritku a islo to aj bez rurky, tak neviem...v podstate je to to iste, jak ten makky koniec teplomera..
inak aj ja uz som nas pobalila, ale ze by si to maly nejako vsimol a zareagoval nemozem povedat 😀
lubi a co si malemu pobalila na cestu z nemocky? ja nejak neviem, ci mi to staci, co mam, ci mu nebude kosa...lebo este nemam doma fusak do sedacky, este ho mam na slovensku 😒

blondy super, ze malicka tak krasne rastie 😵 tesim sa na dalsie fotecky 😵

lubinka9
4. feb 2010

kleo, tak toho mas celkom dost 😉 Ta kalciovka je na co? A borova voda, no snad ju kupim v lekarni. V Dmke som videla od weledy olej/krem na tie bolesti bruska. Jak to moze fungovat?

no pre mrnaveho mam: wickelbody s dlhym rukavom, pancusky, dupacky a taky strikovany svetrik s teplym futrom a kapucnou. Novorodenecku ciapku, hrubsiu ciapku s predlzenim na uska a taky winter fusak s flisovym vnutrom a kapucnou. Ma aj otvor na pretiahnutie pasov autosedacky. Nema nohy, je taky spojeny. Ten fusak je 68 velkost, takze rukavicky mu nebudem brat. No a malu deku.
To musi stacit. 😉

kleopatris
4. feb 2010

ta kalciovka je vraj na ritku super (segra poradila a este na bradavky, ze lepsia jak ostatne...tak neviem) a borova voda na ocicka (tiez segra radila), ale ci jedno alebo druhe pouzijem netusim. a ten olejcek je asi skorej na masaz bruska myslena, asi aby sme nemasirovali na sucho 😕 a mozno nejak prehrieva, sice som ho kupila, ale este som nekukala, ze jak ucinkuje.
a pancusky mu budes davat uz takemu malickemu? jezis sak neviem ani jak ho do toho navliect 😝 sice to moje 4 kilove slonica by to aj znieslo 😀
ja dufam, ze bude pekne pocko, lebo ten fusak mi mama donesie az budem doma z porodky 😒 my inak nemame este ani kocik, vanicku ani podlozku 😅 vsetko objednane a este to tu neni...

meleri
4. feb 2010

čaute holky,

nějak jsem dneska nestíhala.

malý mě dneska rozesmál, seděl ve vaně, ukázal na pindíka a ptal se: co je to?

lubinka9
4. feb 2010

kleo, to si teda davaju nacas s tou dodavkou. A neskusis to obvolat?
no jasne, ze ho do toho navleciem, mam velkost 50-56. Mi ale pride malo, keby som mu dala len ponozticky a na to dupky.
No sa popytam aj v nemocnici co bude najlepsie na tie bradavky, ak bude vobec treba. Potom poslem draheho na nakupy 😀 , nech sa zapoti a zacervena 😀

meleri, to teda muselo byt 😀 a zaujima ma co si mu odpovedala 😕 😀

emily327
4. feb 2010

blondy, idem k lekarovi v pondelok tak mu poviem nech mi rovno da aj papier 🙂 a vy sa mate ako? Co malinka?

lubi, kupovali sme ho v UK tak kaslat na to aj tak nebol drahy, takze pohoda 🙂 ale uz meriam iba ortutovym.

meleri, tak to muselo byt mile, co sa maly opytal 😀 Tak a uz vie o tom,ze je chlap xixi

Inak neviete co je s Katkou??? Davno som ju tu necitala. Dufam,ze je ok ☹

lubinka9
5. feb 2010

Ahojte,
my mame po kontrole. Vysledky OK, krcok 3cm ale mrnavy uz nan tlaci o dusu. Dalsia KO o tyzden. Inak mrnavy bude fakt nejaky mrnavy, do 3 kg v termine. A dlzku ani neviem.. Tak ja mam teraz starost ci je vse OK ked je mensi, aj vahovo. 😒 Ale tak snad by mi povedali..

inak noc desna, do 1:30 som kukala von oknom jak som nemohla zaspat co som poobede na 2 hodky vytuhla. Potom sa mi na hodku podarilo kym ma nezabudil draheho orchester 😠 , no a nakoniec ma zacalo boliet brucho, MS bolesti, ktore po case presli. Uz som si myslela, ze sa malemu zapacil dnesny datum 😕 Ale na CTG ziadne kontrakcie.

teraz som desne unavena, mala by som si nieco na obed vymysliet ale som total KO. Asi sa len zvalim a otvorim okno, mozno nejake peceny holub prileti 😝

emily327
5. feb 2010

Ahojte, tak volala som lekarovi dnes rano a chcela som sa objednat na pondelok ale navrhol mi prist k nemu dnes vecer. Tak mi drzte palce. Dam vediet ako som dopadla. Prajem pekny dnik. 😉

Lubi, neboj vsetko bude ok cmuk drzim palce 🙂