Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
22. feb 2010

Ahoj holky,

lubi, oskarek je moc pěkný 😵

kleo, tak stále 2v1. Jak jsi tu nebyla, už jsem to viděla nadějně 😀

finfrle
22. feb 2010

emi a co vlastne delas za praci?Urco si nekdy udelam cas a prijedu do Balliny je tam super kavarnicka 🙂 i kdyz ted sladke napapam,jsem nejak od svatby zase pribrala 😠 ale uz jsem zase zacala se sebou neco delat 😉

blondynka400
22. feb 2010

finfrle, tak to bych si z tebe měla vízt příklad. To já jím sladkého víc než je zdrávo. A to jsem ho nikdy nemusela 😝 😀
Jo a zapoměla jsme tě přivítat, takže vítej 😎 😵

finfrle
22. feb 2010

blond 🙂 diky no ja jsem musela zacit abych pak byla ok pro mimiska a i pro lepsi pocit,nastesti nemam rada coko ale miluji si kolem seste dat cajik ci kaficko a kousek buchty ale s tim je ted konec
A kde vsude jste holciny,myslim v zahranici.?

blondynka400
22. feb 2010

finfrle, já jsem v IT, tedy byla jsem a od víkendu zase budu 😀 . Na porod jsme si odskočila do čech 😀
Jo ona zdravá výživa je potřeba. Já taky jen čkeám, až mi dr. řekne že jsme ok a začínám zas každý den cvičit a stravu si taky lehce pohlídám. hold jsem líná vařit sama pro sebe a jak pak pořádně nejím, tak sladké je vždy po ruce. A nevím proč, ale od porodu mi všechny návštěvy nosí sladké 😝 😀

finfrle
22. feb 2010

blon je tak ty jsi teda novopecena maminka 🙂 rekni navstevam at ti radeji donesou kosik ovoce!
A jak dlouho jsi uz v It?A na porod jsi letela letadlem???Si rikam,ze bych to brala a le slysela jsem,ze te nemusi v pokrozilem stavu pustit do letadla tak nevim jinak bych asi letela taky.

blondynka400
22. feb 2010

finfrle, jojo, malé je měsíc 😉
No ono ovoce, když kojíš, tak toho bohužel moc nemůžeš 😝
Jsem tam rok a půl a ro ka půl nám ještě zbývá, ale manžela mám čecha, itala bych fakt nechtěla 😀 .
Vzzhldeme k tomu, že italskému zdravotnictví moc nevěřím a nesedí mi jejich přístup,k tomu je to i docela drahé (návštěva u dr. vyjde dráž než letenka 😝 , létala jsem každý měsíc na kontoroly do čech. V 34tt jsem jela autem, protože za prvé jsem auto tady potřebovala a za druhé musím malou nějak odvézt nazpátek, a malé mimi bych to letadla v životě nevzala...
K tomu létání, většinou můžeš létat do 34tt, někdy chtějí i potvrzení. Vzhledem k tomu, že na mě to moc vidět nebylo, asi bych mohla letět i den před porodem, ale spoléhat se na to nemůžeš 😀

finfrle
22. feb 2010

blon tak to jo ale Irsko je z ruky a asi to dopadne i s tim porodem tu ale vsechna vysetreni bych chtela podstoupit v CR.A jak dlouho je v IT materska?Tady je jen 6mesicu a pak si delej co chces 😖 si rikam,ze to jde odrodit vsude ale priorita bude to at vim,ze mimi je vporadku!

ivanajelinek
22. feb 2010

Ahoj finfrle..vitaj medzi nami...
Ja som akurat prisla od dr...Vsetko je v poriadku, za tie 4 tyzdne sme hrozne narastli... 🙂 Dalsia kontrola za 4 tyzdne, ale to bude zasa trvat vecnost...

Kleo a my sme si uz mysleli, ze uz ta to cez vikend chytilo a ty si este 2 v 1...Malemu sa v brusku asi moc paci... 😎

Schnucki a co ty? U teba vsetko v poriadku?

Emily, prajem vela stastia v praci...Ja to dobre poznam o com hovoris, tiez som mala taku sefku..Ale teraz nie, teraz je to v robote super...

Tak ja musim trochu upratat a dnes zavolame rodicom a chceme im to oznamit... 😉

blondynka400
22. feb 2010

finfrle, no my žijem na jihu, což taky není zrovna blízko.... Letadlem je to na čas skoro stejně...
Jé já ani nevím jak je to v IT. Já mám normálně českou rodičovskou dovolenou a dostala jsem i normálně porodné...
Každopádně podle toho co psala, emily, je zdravotnictví v Irsku v tomhle směru hrozné. Alespoň NT a velký UTz bych si nechala udělat v čechách.. A s tím porodem, no asi bych to nechtěla odrodit všude, já to měla docela komplikované, měla se mi neotočial, takže šla ven zadečkem a jinde než v čehcách bych si to utčitě netroufla a CS jsem nechtěla...

finfrle
22. feb 2010

blon no na me musite pomalu co je NT? Utz vim 😅 a tim,ze beresmaterskou v CR neni pak problem,kdyz zijes s manzelem v zahranici?To jsi nejspise musela ukoncit pracovni pomer a vse v It?!

finfrle
22. feb 2010

blon a jeste jsem se chtela zeptat materskou ti vypocitavaji z ceho...z toho co jsi pracovala v cizine???

finfrle
22. feb 2010

Jsem uplne zapomnela napsat,ze jsem vam hodila dve fota ze svatby at vite s kym mate co docineni 😀 😀 😀 Je Ivan ahojky jsem te nejak nedocetla jsi dalsi tehulka tak to blahopreji

blondynka400
22. feb 2010

fnifrle, NT je NT sreening dělaný na konci I.trimestru a je to vyšetření na záchyt genetických vad. Je to složeno z UTZ a odběrů krve. Je to nejdůležitější genetické vyšetření v těhu.
Já v IT nepracovala, a to kde žiješ je jedno.. Hlavně je rozdíl v mateřské a rodičovské. Na mateřskou máš nárok, když jsi uplynulém roce odpracovala min 270 dní (v čechách a nebo si musíš platit sociálku), a to zhruba do 6 měsíců věku dítětě, pak následuje rodičovská dovolená, kterou si může vybrat, buď na 2 nebo 3 nebo 4 roky. Když nemám nárok na mateřskou (což je můj případ, nevyšlo mi to o pár dní 😝 ), pobíráš rovnou rodičovskou a to ode dne narození dítětě ale můžes si vzít akorát nejpomalejší 4 letou variantu. Podmínka je mít český rodný list. To že jsi v zahraničí, žádný vliv nemá.

finfrle
22. feb 2010

No rodny list se da prelozit a na ambasade jde po dlouhem papirovani vyridit ceske obcanstvi a dalsi nalezitosti ale si rikam kdyz jsme v te EU tak snad,kdyz pracuji tu je to jako v cechach ne?Tim padem by to meli brat vlastne i jako roky do duchodu tak i materskou asi?!To si budu muset vazne pozjistovat to nevim a budu muset byt pak informovana abych se spravne rozhodla.Ja uz tu pracuji pres 5let tak si rikam snad musim mit na neco v te EU narok!?6mesicu tady je moc kratka doba a i kdyby jsi chtela zustat s mimi doma dele uz jen zadarmo ani na socku nemuzes ☹

blondynka400
22. feb 2010

finfrle, no bohužel tě zklamu, to že pracuješ v cizině, čechy absolutně nezajímá. Ani na důchod ani na mateřskou... EU je sice hezká věc, ale bohužel tyhle věci takhle nefungují..
Rodný list se vyřídit dá, ale je to poměrně na dlouho, musíš si ho nechat vystavit v Brně (jenom přeložit na ambasádě fakt nestačí 😝 😀 ).
Osobně bych to viděla tak, že v Irsku můžeš pobírat jejich mateřskou 6 měsíců, mezitím si vyřídit český rodný list a pak si po tom půl roce zažádat o rodičovskou dovolenou. Jedině pak na to musíš mít trvalé bydliště v čechách 😉

blondynka400
22. feb 2010

finfrle, ještě na různé soc dávky, jako mateřská, nemocenská a důchod si musíš platit (a nebo to v případě že jsi zaměstnaná platí zaměstnvatel klasicky z platu) pojištění, bez toho na nic nárok nemáš. A tvůj irský zaměstnavatel asi české sociálce nic platit nebude, proto nemáš nárok...

finfrle
22. feb 2010

blon jojo to by taky slo trvale mam v CR tak to problem neni a po tech 6mesicich by ta rodicovska sla 🙂 ta uz je ale o dost nizsi ne?!Asi bude nejlepesi to pozjistovat na socce co to zase bude neco ale jeste je casu haba... 😉 blon ale moc dekuji,zdravotni si platim v CR tak je alespot to fajn ale to se na materskou a ni na rodicovsky prispevek nevztahuje 😒

blondynka400
22. feb 2010

finfrle, první dva roky 7600 a pak 3800. Sice nic moc, ale lepší než vidlema do oka... 😉
To ne no, ale na rodičovský příspěvek si nic platit nemusíš, stačí, že jsi občan ČR a mimi bude mít český rodný list. Klasická mateřská je stejně jen 6 měsíců, pak už mají všechny jen rodičovskou... 😉 . Jo a budou v té době za tebe platit i zdravotní a sociální 😉

finfrle
22. feb 2010

blon dekuji moc za vsechny infa 🙂 si rikam jestli by pak slo brat materskou tech 6mesicu tady a pak prejit na ten rodicovsky prispevek v CR proste predstava,ze opustim pul rocni mimi je vazne divna a pak zustat doma a bez penez to by taky neslo ne ze by to bylo moc ale aspon neco.

mirusch
22. feb 2010

Ahojte, zijem 😝 Dnes som cely den navlacala babatko - 7 tyzdnove, ktore spi len na rukach a vyzaduje si neustalu pozornost. Jej mame sa zrazu otvorili nove obzory a mohla sa volne pohybovat 😀 Ale uzila som si to. Ale som celkom grogy, takze sa na dnes aj hned lucim a zapojim sa do diskusie az zajtra.

ivanajelinek
22. feb 2010

Ahoj Mirus, pozeram ze mas v poslednom case akysi frmol...Stale niekde lietas, vidim ze sa nenudis, ze? 😝 Ale ved tak to ma byt, nie?
Dnes sme to oznamili rodicom,hrozne sa z toho tesia... 🙂 Ale aj tak to bol taky divny pocit pre mna, neviem preco...

A vy ostatne babulky, kde sa dnes tulate?

Emily dufam ze si to dobre zvladla dnes v praci...

mirusch
22. feb 2010

Ivus, no super, uz ste nevydrzali, co? 🙂 Verim, ze sa tesia.
Ved hej, frmol, lebo dohanam zameskane. Cely januar mi bolo nanic, aj teraz som este vykolajena, no ale mam teraz aj co robit, aj som chcela vyuzit prilezitost a stretnut sa s kamaratkami. A v nedelu ideme do SR, tak musim aj poriadit, aj balit bude treba, uf.

ivanajelinek
23. feb 2010

Super, takze si trosku oddychnete na Slovensku...A na ako dlho idete? Ja tiez rozmyslam, ze by som isla na par dni domov...Manzel ale teraz nedostane dovolenku, musela by som ist sama...A som pocula ze vraj Rayn-air rusi lety z Frankfurt(Hahn)-Bratislava..Lietaju len do konca aprila a potom uz nie...A sama autom by som si asi netrufla...A v autobuse sediet skoro 16 hodin tiez nie je bohvieco... 😖 Takze to budem musiet nejak vymysliet...

Kleo ako sa mas? Este stale ste 2v1?

kleopatris
23. feb 2010

Ahojky.tak konecne som tu! Vcera o 22:50 som ja maximilianko franklin prvy krat zakrical! A moje mini miery su 4230g a 53 cm, maminka to zvladla aj bez epi a s mensim nastrihom.

mirusch
23. feb 2010

Kleooooo! Tak predsa to boli riadne kontrakcie. Fiiii ako celkom rychlo, nie? Dakujeme za rychlu info a strasne sa tesim, fakt velmi, ze uz to mas za sebou a drobceka pri sebe. Teda, drobceka s riadnymi mierami, ale stale ok, ja som bola este vacsia 😉
Kleo, si sikulka najvacsia na svete. Cmuk vam vsetkym trom.

Ivus jezisi, to fakt rusia??? 😕 😠 Ked som sla sama, tak tiez z Hahnu. Kuknem to. A preco vlastne? Vsak lietadla boli vzdy komplet plne, nechapem to. Na nervy.
Ideme na 2 tyzdne, moj manzel si tam vie dobre oddychnut, aj ked pre mna to nejaka dovolenka nie je. Co uz.

ivanajelinek
23. feb 2010

Kleoooo, tak GRATULEJEM!!!!!! Super!!!!

No Miri, ze vraj sa nejak nedohodli, sa mi zda ze to zrusila Bratislava...Tak mi to povedal moj znami...Do konca aprila este budu lietat ale potom uz nie...Je to skoda, lebo aj moja mamina vzdy priletela.Tak teraz neviem ako ona sem bude chodit... 😠

blondynka400
23. feb 2010

kleo, ohromná gratulace. 😵 A míry hezké, nakonec to není ani extra obřík. 😀 A netravalo to ani dlouho, ne? Hold dědičnost je hezký věc, ale v tomhle směru naštěstí moc nefunguje 😀

ivanajelinek
23. feb 2010

Kocky ja sa zatial lucim, musim ist pracovat...Vecer nakuknem co ste vsetko popisali...Papa

Emily, co je s tebou? Vcera si tu ani nebola.Vsetko v poriadku?

emily327
23. feb 2010

Kleo GRATULUJEM 🙂 cmuk cmuk