Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
22. apr 2010

zkusila jsem neco najit na netu, treba ti to pomuze 🙂 ... a kterej spolkovej stat to jste??

http://www.centerparcs.de/DE/DE/angebote/urlaub...

http://www.deutschlandurlauber.de/familie/

http://www.babyreise.de/

se mi lehce pripalila pizza 😝 ... no aspon budu krasnejsi 😀

kleopatris
22. apr 2010

ahojky 🙂

my mame zase cudnu noc za sebou 😅 ja vobec presne neviem co sa dialo...uz som tak unavena z krpca, ze ani neviem kedy jedol, ci jedol a ako dlho 😝 ale sak zije, no, takze pohoda 😀

emi my sme este v DE na dovolenke neboli, akurat jednodnove vylety v okoli mnichova...takze neporadim 😖 my by sme chceli niekedy v lete do tirol, nejaky baby hotel 🙂 ale to mate daleko 😒

no a my nemame hupacie lehatko takze sem tam zhresime a hojdame v sedacke 😅 ale zase musim povedat, ze ked mal tie velke bolesti bruska tak sme ho dokazali utisit a uspat len tam 😒 asi mu ta poloha dobre robila, ale jak zaspal hned isiel do postielky ...teraz uz nehojdame, pre zmenu v nej sedi so mnou na wecku 😝 otoceny k oknu, nemusi secko vidiet 😀 lebo on chyta hysaky ked vie, ze tam nie som 🙄

mirusch
22. apr 2010

Ahojte, spehujem, spehujem....
Schnucki, na pripalenu pizzu pozor - teda to cierne nejedz vobec, to podporuje vznik rakoviny ... postrasila som ta 😀 😝
Knihy mam, prid si po ne 😀

Kleo, to sa mi paci - hlavne ze dieta zije, no nie?

Meleri - som sa aj pytala, ci ste stale tam zavrznuti, uf. Ale vsak pre teba dobre, nie?

schnucki
22. apr 2010

kleo tak to je dobry 😀

mirusch nevim jestli se k tobe jeste pred svatbou dostanu 😒

emicka09
22. apr 2010

schnuki - KI=kontraindikace - nesmí se používat ( aspirin v 1. a 3. trimestru ) jojo..procházka, spánek, masáž..to můžu..aji když mě hlava nebolí 😀
chceme jet teď v létě, v červnu se vracím do práce, takže kdovíjak to budu mít s dovolenou 😒 takže by to byly spíš takové prodloužené víkendy..jsme spolková země rheinland-pfalz..
jé, koukám, že už jsi mi tam něco hodila - díííík 😉 proštuduju..

emicka09
22. apr 2010

kleo - na Rakousko jsem taky loni koukala, tam jak jsou jezera..ale nakonec vyhrálo bodamské, je to přece jen blíž..ale do budoucna, až bude Emmi větší, bych se tam ráda podívala..a koukám, že to máš s Maxíkem taky veselé! já jsem tak ráda, že už se to začíná trochu zlepšovat!!od té doby, co se kutálí, už mě nemusí mít furt za zadkem!! předtím furt jen bečela a chtěla se chovat a bolelo ji bříško a milion dalších věcí 😅 klid byl akorát, když jsem ji šoupla do šátku nebo manduky.

emily327
22. apr 2010

schnucki, a ako pripravy na svadbu? Vsetko vybavene? Uz sa ti to krati,ze?

schnucki
22. apr 2010

emi snad ti to pomuze 🙂 ... my by jsme radi pristi leto taky na nejakou dovcu, tak jsem zvedava ...

ahoj emily, jojo uz se mi to krati ... jedine co nam zbyva je zitra zamluvit kytky, v sobotu nakoupit neco na dekoraci a pristi patek nakoupit jidlo .... jedine co mi dava zabrat je dat dohromady muziku, jak u toho pocitace dlouho sedim, uf ....
a jak se mas ty??

emily327
22. apr 2010

schnucki ahoj moja, neboj vsetko dobre dopadne, hlavne si svoj svadobny den naplno uzi a nicim sa nestresuj. Verim,ze aj pocasicko vam vyjde a bude to jeden z tvojich najkrajsich dni zivota 😉 Uz teraz sa tesim na fotecky a zazitky 😉
My sa mame dobre, len na vecer sme hrozne unaveni. Trosku ma trapi,ze ma casto boli v podbrusku, su to ako take pichlave krce a vacsinou je to vecer. Dufam,ze je to fakt to roztahovanie maternice, lebo predvcerom som mala pocas dna taky husty zltozelenkavy vytok. Ale iba jeden den, nemam ani svrbenie ani palenie nic. Vydrzim este 2 tyzdne a ak to neprejde, tak v nemocnici kam ideme na kontrolu to tej lekarke poviem, nech sa mi pozrie z dola, ci je vsetko ok. Hoci tu sa zene len tak medzi nohy nepozeraju, co mi uz aj chyba. Tiez som este malinko na nervy lebo tie vysledky NT screeningu budu az o 2 tyzdne a to uz budem v 19tt a to mi pride dost neskoro na vedenie, ci je babatko ok ☹ Nechcem mysliet negativne ani si nic privolavat, ale 6 tyzdnov je hrozne dlha doba neistoty. Ja som si to doteraz nepripustala, ale nemam z toho dobry pocit. Takze takto sa mame. V noci sa mi velmi zle spi, uz druhu noc som toho vela nenaspala a som dost unavena. Esteze svieti slniecko a dobija ma energiou.

Neviete do kedy sa da ist na potrat ak nie je vsetko ok s plodom? Ja verim,ze vsetko bude ok, len ma to tak napadlo sa vas opytat.

ivanajelinek
22. apr 2010

Ahojte kocky, tak ja som akurat prisla...Je vsetko v poriadku mame uz 12,5 cm...Najskor povedala dr. ze este nic nevidi, ale ako tak tak behala s tym UTZ po bruchu tak sa zrazu objavil pindik... 😀 Takze trosku dorovnavam skore... 😎 😎 Za dva tyzdne mam zasa termin, pride tam nejaka hebamme, tak uvidim...Dneska tu mame tiez pekne slniecko...A na vikend hlasia skoro 24 st...Dnes a zajtra mam volno, tak budem oddychovat.buduci tyzden byk nam mala prist navsteva na 3 dni, kamoska s manzelom tak sa tesim konecne nejaka zmena...

emily327
22. apr 2010

ivana, tak super dobry som mala tusak vcera co??? No som zvedava co sa ukaze nam 😀 Mas super,ze ides zase o 2 tyzdne. lebo ja idem 5.5. a potom uz az koncom tehu. Tak super. Uzi si navstevu a tes sa zo zmeny, ja mam hrozny stereotyp ☹

ivanajelinek
22. apr 2010

Emily a aj tusis ze co to bude? A je vam to jedno ci co by ste chceli viacej?Dnes mas volno?

emily327
22. apr 2010

ivana, je nam to uplne jedno co to bude, hlavne nech je zdrave. Fakt nemam ziadne tusenie vobec nic. Vela zien sa mi cuduje, ze oni to hned vedeli ale ja fakt neviem. Nie idem do prace o pol hodinku zacinam. Zmenili mi hodiny a samozrejme zobrali nejake tak teraz ked mam silu pracovat,ze mi uz nie je zle, tak mi kratia pracovny uvazok ☹ Ale kaslem uz na to nema vyznam sa rozculovat. Len je to cele nespravodlive, lebo ho kratia zo 4 pracovnikov iba mne. No este to tie 2 mesiace nejako vyzdrzim. Ty mas volno?

emily327
22. apr 2010

ak sa nase bobo neukaze co je to, tak ich poziadam do konca juna este o jeden UTZ a poviem im,ze od jula ideme domov nastalo a chcela by som vediet co to bude. Mame v plane si tu nakupit celu vybavicku. Tak uvidim ako to bude.

ivanajelinek
22. apr 2010

Ja mam dnes aj zajtra volno...Musim pozehlit,lebo sa mi to hrozne kopiiii.A ja nenavidim zehlenie....A preco vlastne odchadzate z Irska? Keby ze si neni tehu, by ste este zostali, ci by ste aj tak isli spät na slovensko?

emily327
22. apr 2010

No ja mam rada zehlenie, tak prines mam aj ja malu kopku 🙂 Odchadzame z Irska, lebo my sme uz aj tak tohto roku chceli z Irska odist, uz toho tu mame dost, 4 roky nam stacili, neviem si ani len predstavit zit v Irsku nastalo alebo dlhe roky a uz vobec nie s babatkom. A to,ze som hned otehotnela nam len upresnilo termin odchodu. Mali sme to naplanovane na september ale kedze chcem letiet do konca 30tt tak odchadzame skor. Budem v 28tt ked budeme letiet. Nechcem to riskovat. A uz sa fakt neviem dockat kedy odtialto vypadneme. Slovensko mi velmi chyba, rodina, kamarati. Tak si uz volno a aj teplucky vikend 😉 papa pekny dnik utekam do prace.

lubinka9
22. apr 2010

ahojte,

kleo, my sme mali taku noc vcera, mrnavy spal 1x sam v izbe a asi to vycitil.. Zavolal si ma k sebe pocas noci az 4x. Potom som to uz vzdala a zostala som v izbe s nim. Rano ked prisiel drahy a sa ma spytal kedy jedol naposledy vobec som nevedela povedat, totalne dezorientovana som bola 😝 😀
dnes uz ale super, zobudil sa o pol stvrtej a potom o 2 a pol hodky, to sme uz vstali.

emily, na take veci nemysli, neboj vse bude OK. Neviem ako v IRL ale na SK do 12tt bez dovodu, do 24tt z genet. dovodov.
Mysli ale radsej na to ako vonku svieti slniecko a vybehni si dobit energiu. Kukam, ze mas plnu hlavu a myslis negativne.
Inak k tym vysledkom z NT, to ma zaraza, ze 6 tyzdnov, ja som mala vysledky z UTZ hned a z krvi o 2 dni. Dokonca nam Dr. volal osobne.. len my sme boli trosku iny pripad a vedel, ze ma neistota zoziera.
Ale neboj, bude dobre 😉

ivana, gratulacia k pipikovi! 😵 Takze dorovnavame.. 😀 😀

miri, dufam, ze uz je lepsie, na vikend hlasia ozaj pekne pocasie, tak nech ta to nabije 😎 😉

meleri, som presne vedela, ze ste zostali trcat v CZ. Ty mas nejake stastie, aj minule..

schnucki, takze sa rutite do finale s pripravami? parada 😎 Ja som pozerala nejake moznosti svadby tu v DE, niekde na blizku.. urad u mna nehrozi, na dovo sa zatial nedostaneme, na SK hmmm..., celkom sa mi ale pozdava tu kusok od nas je muzeum veternych mlynov a v jednom z nich usporaduvaju aj svadby a vyzera to zaujimavo.. No neviem ako to este s nami bude. Kym sme boli dvaja tak sme nejak intenzivne nad tym neuvazovali, teraz ked je tu krpec aby sme mali tieto veci zacat riesit.

schnucki
22. apr 2010

ahojik holky,
jsem zalehla a vy se tu tak rozkecate 😀

emily ja doufam ze pocasi vydrzi ... vsichni mi rikaj ze v sobotu na nic nesahnu, ze v patek pomoct muzu pri pripravach, ale v sobotu me nenechaj na nic sahnout, tak si to budu uzivat 😀 .... ja se ti nedivim ze jsi na nervy, me to prijde nezodpovedne te nechat takhle dlouho cekat, se mnou tenkrat doktor prosel vsechny moznosti, vysvetlil nam s pritelem co muze byt za vysledky a my jsme meli za ukol to doma probrat kdyby bylo neco spatne, aby jsme si pro vysledky sli s tim, ze tak nejak vime co kdyby .... prijde me to nezodpovedne, protoze co kdyby nebylo neco v poradku, co pak .... vim ze potrat sel do 3 mesice, ale tady to zvedli do 4, myslim .... ale na tohle ty vubec nemysli, jasny, vsechno bude v poradku, uvidis ....
ja mela hodne bolesti jak se mi maternice roztahovala, ale az pujdes na kontrolu radeji ji to rekni at se na tebe podiva, ja si taky delala hlavu ale doktor me ujistil ze ty moje bolesti byli normalni ....

ted jsem dokonce cetla, ze deti jsou hodne aktivni vecer mezi 20 a 23h, coz by odpovidalo, ja pred 11 vecer nikdy neusnu 😝

schnucki
22. apr 2010

ivus velka gratulace ke klucinovi, takze vyrovnavas skore 🙂 ... za dva tydny jdes znova?? tak snad se to potvrdi ...

jinak ja vubec netusila co cekame, ostatni tipovali co si myslej ze to bude, ale ja nemela ani paru, este jsem trosku skepticka, jestli nam to v kvetnu znova potvrdi, zacnu nakupovat 😀

jinak emily opravdu si nedelej starosti, vysledky budou dobre .... a mimi bude zdrave jako ripa 🙂 .... me to jen trosku rozciluje ten jejich system tam 😅

schnucki
22. apr 2010

lubi a proc u vas urad nehrozi?? .... ja jsem puvodne chtela na zamecku, je tu pobliz takovej hezkej, ale museli jsme koukat na penize, chteli jsme se brat nez se mala narodi a tak nas tlacil cas a jelikoz jsme svatbu planovali az na pristi rok, nejak nasetreno jsme nemeli, takze si zajdem na urad, pak zajedem do parku v lazenskem mestecku udelat par fotecek a prochazku a pak budem slavit v hale ....

jedine co me trapi je, ze asi pujdu bez svedka, nejak nemuzeme najit nekoho, kdo by moji svedkyni rekl co ma delat, kdyz bude pani po ni neco chtit a prekladatel by nas stal 500 euro, coz fakt nemame 😝 .... nechcete nekdo prijet?? 😀

lubinka9
22. apr 2010

schnucki, no na urade by to slo ale ja nechcem 😝 Ta predstava sa mi proste nepaci, oddanie niekym kto ma na krku retaz a nad hlavou statny znak.. no kazdeho jeho vec ale u mna nee. Respektive tak je to na uradoch na SK.
no my by sme mali pozvanych iba rodicov a surodencov. Pripadne len svedkov, to by zaviselo na okolnostiach.
A tiez ta predstava nahanania sa po satach, pozvanky, kvety, vyzdoba, menu, torta,...neee. Ja si chcem vybrat prstienky, co na seba a zvysok nechat stresovat niekoho ineho, pripadne sa tomu uplne vyhnut. 😝
500eur? to fakt? na tych par minut?

lubinka9
22. apr 2010

schnucki, ak rozmyslas nad tym sleeperom tu maju celkom dobru cenu. Je to vlastne internetovy obchod s dobrymi cenami a zlavami 😉 http://www.mytoys.de/Römer-Baby-Safe-Sleeper-Ne...

schnucki
22. apr 2010

lubi tady to tak diky bohu neni, ten salek kde nas pani odda vypada moc hezky a nic ji na krku vyset nebude 😀 .... zitra tam zajdu domluvit o cem bude mluvit a i hudbu si muzem vybrat, ale ja myslim ze budu tak nervozni, ze mi bude jedno co tam bude hrat 😀 ... normalne bych nechala jidlo taky objednat, ale z financnich duvodu si budem vse delat sami, taky se na tom podili cela rodina i sousedi 😀 .... ale udelame si to krasny 😵
moje mamca ma hodne co docineni se svatbama, takze si pujcila ve skole spoustu veci a v patek to bude organizovat 😀

dekuju, mrknu na to, myslim ze se nam bude hodit 🙂

blondynka400
22. apr 2010

ivana, takže klučík jo? Teď si nějak nepamatuju, co sis přála více 😀 Ale pindík je taky fajn 😀

kelo, to bylo hezký, halvně že žije. Neboj ono se to poddá. U nás dneska nic moc přes den, vedle v baráku nco vrtaj nerbo snad bouraj podle těch zvůku, malá se toho horzně bojí, vždycky začně brečet. Na dopo jsem vypadal, myslela, jsem, že přestanou a ale nic. Teď jak je z toho mimo, tak nemůže usnout, ale naštěstí nebrečí, jen tam hají a kouká do nebe... Tak snad brzy zabere 🙂

ivanajelinek
22. apr 2010

Blondy, mne to bolo v podstate uplne jedno...Ale tiez som este trosku tak skepticka, este pockam s nakupovanim do buduceho UTZ a potom sup sa na to...
10. juna idem na 10 dni domov, lebo potom neviem kedy sa dostaneme...Tak sa uz tesim...Idem s jednou kamoskou odtialto, lebo manzel dovolenku asi nedostane...
Lubi, vy ste uz vybavili ten pas pre maleho?

lubinka9
22. apr 2010

Ivana, potrebne papiere sme poslali do Berlina na konzulat a oni to teraz riesia s Banskou Bystricou, ktora ako jedine mesto na SK riesi uradne overene preklady zahranicnych rodnych listov. A cakacka je 3m. Ked nam pride prelozeny rodny list potom mozme vybavit cestovny doklad. Je to desne, od toho zavisi kedy pojdem s malym konecne na SK ☹

blondynka400
22. apr 2010

ivana, tak ono to nemáš nikdy 100%, ale jestli byl vidět pindík, už se asi neschová, je to přeci jenom jistější než holčička 😀

ivanajelinek
22. apr 2010

No Blondy, tiez si myslim..
Lubi 3 mesiace?Tak dlho? No to sme chceli ist na vianoce domov, tak neviem ci to klapne...

blondynka400
22. apr 2010

lubi, a on malý nemá německé občanství? 😕 Já myslela, že budete mít oboje... A cestě na SK ti nestačí jen rodný list? 😕
Já mám tedy malou zapsanou v pase, nějak se mi nechtělo několika denní mimi trápit tím, že bych ho nechala fotit. Muselo by to být s otevřenýmá očičkama a ot jsme si nějak nedokázala představit. A když už by to pak šlo, tak by mi ho zas nestihli vystavit, tak jsem se na to vykašlala...
3 měsíce to máte ještě dobré, v čechách to trvá kolem ž měsíců, než si vyřídíš české občanství. to byl jeden z důvodů, proč jsem chtěla rodit v čechách, na tohle bych asi neměla nervy 😝

ivanajelinek
22. apr 2010

Blondy v nemecku je to tak, ze narok na nemecke obcianstvo ma dieta len ak je jeden z rodicov tiez nemec alebo tam ziju rodicia viac ako 8 rokov. Inak nie.Nas cakaju tiez tieto vybavovacky, kedze sme obaja slovaci a zijeme tu este len 5,5 roka.tak sa uz tesim.