Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
4. máj 2010

blondy ja furt cekam kdy nejaka ta zmena prijde, ale furt nic 😝 vsechno pri starem 😀

kleo dekuju, pani si dala zalezet, padli mi do oka hned a hlavne byli strasne pohodlne ... sice jsem musela casto na zkousku a tyden pred svatbou znova, to si pani na me udelala cas dokonce i v nedeli v 7h vecer ... ale zajistila ze mi je za 14dnu usili na moje miry, takze uplne super 😵

finfrle
4. máj 2010

Ahojky holky tak jak se mate?

finfrle
4. máj 2010

Emilka mi rikala,ze prave vsechna infa uz znate....
mimi bylo minulou stredu 7.2cm velike ale pry jde videt ze malo jim ze musim pridat aby doslo k prodlouzeni nozicek ktere jsou kratsi.Posledni dny to bylo semnou zle ale dnes se drzime....volala jsem lekari a pry mam pockat jeste tyden ...jdu k nemu v pondeli.
Emi budu na tebe myslet aby bylo vse zitra ok.....to vis klasa nemam kredit.....

blondynka400
4. máj 2010

schnucki, heel já jsem vdaná rok kus a žádná změna nepřišla dodneška 😀

meleri
4. máj 2010

Schnucki,
nám se stalo že manželův známý, ale opravdu jen známý se tak opil že začal obtěžovat nejdřív mě a pak moji rodinu, byl to trapas..takové věci jsou snad na každé svatbě, chápu tě jak tě to sere, mě to sralo enormně, ale po čase se tomu člověk fakt už jenom zasměje...ale hlavní je že jinak to bylo vydařené, že jste se vzali, viděla jsem fotky jsou krásné! mít šaty šité na sebe to je něco jiného než půjčovna... 😵

Finfrle já jsem slyšela že je ti strašně zle...doufám že bude už líp?

svatbě je super věc kdo to nezažil....

ivanajelinek
4. máj 2010

Ahojte kocky...tak ste toho zasa popisali...
Ahoj Schnucki...Krasne fotecky...bola si krasna nevesticka... 🙂 Inak ako sa citis? kedy mas dalsiu kontrolu u dr.?
Janulka moja, neboj, vsetko bude urcite dobre...Hlavne teraz nestresuj...
Finfrle ahoj...No ty sa nas teda vystrasila.Uz ti aspon chuti viacej jest?

Emily, Barbora tak nech vam zajtra kontrola dobre dopadne.potom napiste.. 😎
Boze ja sa dneska citim ako keby som prehltla balon..taky ten velky co lieta.. 😀 Uz mi robi problem sa aj predklonit, ked chcem nieco zdvihnut a tak... Ved a co bude tak v 8-9-tom mesiaci?

blondynka400
4. máj 2010

ivana, no manžel trě bude obskakovat 😀

schnucki
4. máj 2010

ahojik holky,

jeste jednou dekuju moc, normalne se cervenam 😀

meleri ja vim ze je to na kazde svatbe a vim ze se tomu casem zasmeju ... byla to super svatba a vsichni jsme si to uzili, tak na ty dva prdim ....

blondy ja si pomalu rikam ze asi nic noveho neprijde 😀 ani nevim proc ten pocit ma, je to takove zvlastni, rano se budim a cekam nejake zazraky a ono nic 😀

ivus dekuju, saty byli pujcene, ale i presto je sili primo na me 😵 .... citim se dobre, myslim ze mala pri cele te tancovacce jenom spala, vubec jsem o ni v sobotu nevedela 🙂 ... jinak kontrolu mam 10.kvetna, uz se moc tesim, pujdu ale bez pritele, protoze mam kontrolu po zaviracce a to on je v praci, jdu na kontrolu organu a jestli je vse vyvinute jak ma byt ....
jinak ja se sice ohybat muzu, ale ne tak dobre jako driv, a kdyz jsem ohnuta delsi dobu zacne kopat 😀

finfrle pekne si nas vydesila, ale jsme rady ze uz je ti lip, ... pokus se zacit jist, ja dlabala ty slane tycinky a hodne ovoce a zeleniny, taky polivky, az jsem pomalu presla na normlani jidlo ....

nejak jsem prehledla ze ma emily a barborka zitra kontrolu, tak at je vse v poho a pisnete co a jak 🙂

jinak vite co se povedlo, moje segra malou ucitila, tak jsem pak pritelovi tlacila ruku na brisko a neco citil, nebylo to silne kopani, ale takove jako klepani 😵 tak z toho meli vsichni radost, balo to v patek, ale ne kazdemu se povedlo ji citit .... a kdyz me pritel kouka na brisko vidi kde je, nekdy i ja ..... je to super, aspon ho muzu trosku zapojit 😵
teda pardon, manzel 😀

mirusch
4. máj 2010

Schnucki, manzel je to!! 😀 Alebo mas este nejakeho extra priatela, o ktorom este neviem? 😕 😀 😝
No, zazraky neocakavaj, to je tak, ked uz spolu zijete... Vsak co sa zmenilo? Iba tvoje priezvisko... A pocit 😵

Babule, citala som vas, ale nestiham vsetkym odpovedat. V kazdom pripade drzim tehulam palce na vysetrenia, Finfrle, vsak pchaj do seba po kuskoch, tycinky, ovocie, zeleninku, mozno sa nieco tvojmu zaludku zapaci...

schnucki
4. máj 2010

mirusch ja furt zapominam ze uz je to manza 😀 nejak si na to musim zvyknout 😀

blondynka400
4. máj 2010

schnucki, no já nějak ani zázraky nečekala, p otěch letech, co sjme spolu strávili jsem si říkala, že se už snd ani nic změnit nemůže. A jsem ráda. Všichni strašili, jak je to po svatbě horší a co potom když se narodí mimi.... Mně to nějak nepřijde, svatbou se nic nezměnilo a po miminku mi přijde náš vztah ještě hezčí, což jsem si myslela, že už hezčí být nemůže 😵
Jo na to oslovení jsem si nezvykla doteď, pokuď můžu, tak se slovu manžel vyhýbám nevím proč 😅 . to samé nemám ráda označení máma, jasně vím že jsem, ale nějka mi přijde, že se to ke mně nehodí 😀

emily327
4. máj 2010

ahojte, tak ste sa dnes zase cinili 😀 ale fajn,ze to tu nespi.

Janulka, moja ja viem,ze teraz ziadne pismenka nepomozu, hlavne ked si ratala s tym,ze uz za 2 tyzdne budes rodit. Ale hlavku hore moja. Urcite bude vsetko v poriadku a hlavne,ze sa mala este nepyta na svet a chvilku este naberie pokial budes rodit, uz si to zvladla tak dlho, tak tych par tyzdnov urcite dobojujes. Neboj moja urcite bude vsetko ok. Ak sa ti chce plakat, tak sa vyplac, je to lepsie ako to dusit v sebe. Ja ked som sa narodila vazila som 2150 gramov a kukni co zo mna vyrastlo? Vsetko bude v poriadku moja. Mysli pozitivne a mas okolo seba 2 krasne princeznicky, ktore ta urcite vedia rozveselit a zabudnut na zle veci. Kedy ides zase na kontrolu?

Schnucki, no konecne mlada pani,ze sa ukazes 😀 To ste doteraz medovali? 😀 Kasli na to co bolo zle, spomen si na to co si pisala ako ste sa dobre zabavili a na ostatne sa treba vykaslat, pokial ta manzel nenechal pred oltarom samu, tak je dobre 😀 Zamrzi to ale uz sa to aj tak zmenit neda, tak sa tym netrap. Kukaj fotecky a aspon uvidis aka to bola super svadba a skvela zabava. A saty boli fakt krasne, jednoduche a pacilo sa mi,ze si sa nervala do takych tych princeznickovskych siat co tlacia babo len aby nevesta vyzerala chudsie. Tieto boli fakt pekne a brusko ti v nich neskutocne pristalo. Manzel si bral 2 princeznicky 😉

finfrle, no uz sme spolu volali ale aj tak mi neda sa vytocit nad tym debilnym lekarom, ze mas prist za tyzden. No to je super ty za ten tyzden schudnes dalsie kila a potom co? Zase ti povie,ze to bude OK? No nemam slov, ale ako som ti radila, tak ak s tym nebude nic robit tak ho vymen. Na co ti je takyto lekar? A ak nemocnica caka na jeho podnet aby ta objednali na UTZ a on nic nerobi a ty si uz v 14tt tak aj to nech je dovod preco ho vymenit. Ide ma roztrhnut od hnevu aky tu maju pristup lekari. 😠

lubi, to ma fakt mrzi,ze malinky chudne ale tak skus sa fakt poradit v poradni,ze cim to moze byt a ak bude treba viac dokrmovat umelym mlieckom, tak to tak urob. Alebo ak je moznost aby sa to tvoje skvalitnelo a malo dostatok zivin pre babo, tak vyskusas to a ak to nepomoze, tak budes dokrmovat. Netreba sa moja stresovat, aby si o mliecko neprisla uplne. Moja svagrina mala nervy na to,ze to mlieko je slabe a z toho ako nervacilo on aj prisla. Do toho zacala mat poporodny syndrom,ze je zla matka,ze ani nevie dietatu dat mlieko a ze je nanic a uz to slo jedno s druhym a takto o to mlieko prisla uplne. Urobila si moja maximum a urcite este na to aby si to kojenie udrzala urobis, ale vobec sa tym netrap cmuk drzim velmi palce, aby mliecko tieklo a bolo dostatocne silne a malinky pomalinky priberal 😉

Ivanajelinek, ahoj moja, fuuha,ze sa nevies ohnut? Hm no to moje brusko mam pocit,ze na 5.mesiac este nie je az take velke. Kazdy vravi,ze ho mam malinke, ale zase mamina mi vravela,ze asi je babo viac ulozene do krizov, tak fakt neviem. Viac menej je mi to jedno len nech je v poriadku. Uvidim co nam zajtra povedia. Dufam,ze budu normalny a nebudem sa tam musiet vytacat, lebo to je loteria kazda navsteva u lekara je fakt o tom, ci sa nieco dozvies alebo nie. Ja sa budem pytat co najviac ale naposledy ked som sa malinko viac, tak ze vsetko je OK,ze sa nemam bat. Hm no super odpoved na konkretnu otazku.... Kaslem uz na to este tie 2 mesiace vydrzim a doma to uz bude fajn.

Meleri, ako maly? Uz sa dostava do starych kolaji?

blondynka400
4. máj 2010

emily, tak všem napíšeš takový román a pro nemáš ani jedno slovíčko jo? 😠 😀 😀 😀
Hele a to že ja měla takovou nízkou porodní hmotnost bylo čím? Narodila jsi se dřív a nebo v termínu? 😕 Ono je to docela důležitá informace, protože tyhle věci jsou dost dědičné...

emily327
4. máj 2010

blondy, aj som hladala co ti napisat ale akosi ty sa tu vobec nestazujes vsetko je u vas super, nemas pocit,ze si mama ani manzela 😀 😀 😀 Tak vies co ti ja uz mozem napisat??? Ale nie srandujem ako sa moja mas? Co malinka?
no to fakt neviem ci som sa narodila predcasne ale mamina nic take nespominala, musim sa jej na to opytat. A ja viem,ze je to dedicne,ze pravdepodobne sa aj moje babo narodi malinke.... Ze vraj je to tak,ze porodna vaha by mala byt podla maminy a dlzka podla otca hm no tak uvidime. Zistim viac od maminy a dam vediet 😉 Hrozil mi inkubator co viem, ale nakoniec som v nom nebola a sestricky ma v nemocnici vypiplali na 2400 g a s takou si ma maminka niesla domov. No dost mala,ze? ja viem hm

schnucki
4. máj 2010

blondy ja jsem taky rada ze se nic nezmenilo 😀 ... ani nevim cim to je ze clovek ceka ze bude neco jinak ... ale je krasne se probouzet jako manzelka 😀 .... manzel mi rikal ze co chci aby se zmenilo po tech letech 😀

emily ahoj .... dekuju, ja nechtela zadne jine, tyhle saty mi padli do oka hned, chtela jsem pohodlne .... prestavam na to myslet, ja jsem bohuzel clovicek co tezko zapomina, takze me takove veci trapi dlouho, ale dneska jsem si volala s nasima a tatka at na to prestanu myslet, ze mala a manzel potrebujou klid 😀 ... nebudu na to myslet 😉 ....
emily ja vcera prospala celej den, manzel me nasel rano v 6h na gauci kdyz prisel z prace, byla jsem vyrizena ... dneska jsem vstavala az v pul 12 😝
jinak at vcera dopadne vsechno ok, nejak jsem prehlidla ze jdes na kontrolu .... reknou ti co to bude??

schnucki
4. máj 2010

to jsem netusila ze takove veci jsou dedicne ... ja se narodila normalne, myslim ze jsem byla i dost velka tak to se mam na co tesit 😝 ... jinak me prijde brisko moje normalni, mala je dole, ale krasne vykukuje 😵

blondy me se oznaceni mama libi, prudila jsem pritele ze chci ke dni matek kyticku, ze jsem polovicni mama 😀
a proc se ti to vlastne nelibi??

blondynka400
4. máj 2010

ewmily, no jen pokej, budu si to pamatovat 😀
No všechno super není, ale přeci vás tím nebudu zatěžovat ne? 😀 Jsou to drobnosti, co se dají vyřešit....
Malá je v pohodě, dneska jsme úspěšně přešli na polední spánke už ne venku kočárku ale v postýlce a šlo to, dokonce bez řevu. Ale zas si pořvala teď toršku večer, vyjímečně, ale mojí blbostí, dala jem jí spát dřív než jsem měla a ještě nebyl úplně unavená a nemohla zabrat, tak jí to chudinko rozhodilo.
Nebyla jsi v inkubátoru? 😕 V dnešní době tam musí v podstatě všechny děti, které mají nižší porodní váhu než 2,5kg. Tak to se fakt zeptej, ona ta nizká porodní váha můžre být způsobená v konečném stádiu nedostečností nebo přezrátím placenty, kdysi to neuměli vyšetřit, teď ano...
Jé tak to jsme nikdy neslyšela tu váhu a délku 😀

blondynka400
4. máj 2010

schnucki, no třeba ta přezrálost placenty bývá dost dědičná, předčasné porody, velikost plodu docela taky, ale záleží to i na hodně dalších faktorech... Takže to tak může být a nemusí 🙂
Bříško máš krásné. Ale ono vůbec neplatí, že ten kdo má velké bříško má velké mimi a naopak 😀
Já jsme neřekla, že se mi nelíbí to označení, ale jen si tak prostě nepřipadám, nevi no, těžko se to vysvětluje.... 😅

schnucki
4. máj 2010

dekuju 😵 ja vim ze se to tak nebere, kamaradka se mi vdavala taky v sestym mesici a takove brisko jako ja nemela, ale ona je hubenejsi, myslim ze i na tom zalezi ... tatinek od manzela mel na svatbe proslov a pronesl neco v tom smyslu jako ze at je mala zdrava a radna, at ma aspon ty 4 kila, tak to jsem se zhrozila 😀
aha, tak to jsem spatne pochopila ... ale mala te mami nazivat bude 😀

schnucki
4. máj 2010

ja ani nevedela ze placenta muze byt prezrala .... ja toho nevim 😅

emily327
4. máj 2010

schnucki, tak tajne dufame,ze nam zajtra povedia co to bude 🙂

blondy, ale no nebudes sa predsa na mna urazat 😉 Ved vies,ze ja na teba dam a ty si cloviecik na ktoreho sa vzdy obraciam s dolezitymi vecami a vzdy mi super poradis 😉 No ja fakt neviem ako to bolo pred 31 rokom ked som sa ja narodila.Ale urcite doba pokrocila a ja budem rodit na Sk nie v IRL lebo tu by som sa fakt aj bala. Ved uvidime ako to dopadne. Ale skusim sa maminy opytat a poviem to doma gynekologicke mozno si na to bude davat vacsi pozor. Uvidime. Ale dakujem 😉
Vidis ty si fakt idealna MAMINA 😀 vsetko si vies vyriesit sama ale si super aj v tom,ze vzdy aj ked nemas problem tak nam pomahas s tymi nasimi,za co sme ti velmi velmi vdacni 😉 cmuk

emily327
4. máj 2010

este ked vas mam takto online na linke, viete mi napisat do 29 tt ake su potrebne este vysetrenia nejake dolezite? Idem zajtra do tej nemocnice a ak ma objednaju az na 29tt tak nech viem co vsetko by som mala este absolvovat a opytam sa na to. Viem,ze sa vysetrenie na cukrovku robi od 24tt fo 28tt tusim,ze? A este je nieco dolezite?

blondynka400
4. máj 2010

schnucki, ono záleží na hodně faktorech, jako tvar dělohy, množství plodové vody, to jak mimčo leží, prostornost bříška a pánve, tloušťka pneumatiky, síla bříšního svalstva..... Znám hubené holky co měli bříško jako mamut a holky při tělne na kterých to skoro nebylo poznat... Všeobecně ale na vyšší ženě je to méně poznat než na malé...
No ona placenta stárne, občas se stane, že zestárne dříve, než by měla a pak plodu nejdou dostatečně živiny. Je to třeba dědičné, může za to těhu ckrovka a tak (proto když máš těhu cukrovku tak nemůžeš přenášet). Když jsou průchody jen snížené, mimčo to odnese nižší porodní váhou, ale může se stát žep lacenta odejde úplně a pak je konec celkem jasný...Ale tím vás strašit nebudu, to se moc nestává 😉. Každopádně v některých příapděch je lepší, aby šlo mimčo třeba ven 36tt, protože venku se mu pak daří lépe než v těle matky

emily, před 31 lety ještě nebyl standartně používám ani UTZ, natož aby byl tak kvalitní, aby uměl zkoumat stav placenty 😀
heel ty si to chceš napravit ne? 😀 Prý ideální 😀 To ani náhodou.... Na tebe se urazit? to se přeci ani nedá 😵

blondynka400
4. máj 2010

emily, jojo zítěžový test na cukrovku tak jak píšeš a mezi 20-.22tt velký UTZ, tzn. kompletní zhodnocení růstu, musí se zkontorlovat všechny orgány, někde se chodí i na zvláštní UTZ pouze na srdíčko miminka, a pak ještě musí kouknut, zda nemá mimi rozštěpy a pod .
Jiné vyšetření není 😉

emily327
4. máj 2010

blondy, ja idem do nemocnice zajtra a to budem v 18+3 a to pre nich bude ten velky UTZ si myslim,lebo tu sa chodi na UTZ 3 krat za cele tehu. Tak pochybujem,ze este v obdobi od 20tt-22tt na nejaky pojdem ☹ Nie je to prilis skoro na tento UTZ? No ved vam zajtra napisem ako som dopadla, ake merania robili a ci nedostanem iba jasnu odpoved : everything is OK, dont worry 😀 Dakujem moja za info, na teba sa vzdy da spolahnut,ze mi napises ked to potrebujem xixi ale to nie,zeby mi ine neporadili len som sa tu uz na to skor pytala a zatial som nedostala okrem tej cukrovky ziadne info. Ale ako vidim ani ine nie je, tak som rada. Vdaka moja. Idem sa ja vystriet lebo ma dnes cely den boli hlava fnuk. Po nociach sa mi zle spava, je toho v mojej hlave vela na co stale myslim a tak je to aj vidno, neviem dobre spat. Na zaciatku tehu som spala ako babo ale bolo mi zle, teraz nespim dobre ale je mi super 😀 Tak vam prajem dobru nocku a zajtra sa ozvem pa pa

schnucki
4. máj 2010

tak ja pujdu na tu cukrovku a pristi tyden mam vystreni organu a jestli je vsechno narostle jak ma byt ... na rozstep mi doktor koukal minule, ted budem pozorovat jestli jsou organy v poradku a vsechno kolem, tak jak pise blondy .... tohle vystreni nam prislo taky dulezite, mame ho v balicku s 3D foteckama, takze dame za nej asi kolem 200euro, ale to nam neva ....
minule nam doktor ukazoval zaludek, tak ten mala ma 😀

tak doufam ze tu tehu cukrovku mit nebudu, v posledni dobe jsem si ulitla na sladkem 😝 ... sice ne na cokoladach, ale treba sladkem pecivu a limonady 😅

schnucki
4. máj 2010

emily ty me nedoka

schnucki
4. máj 2010

zou s tim zdravotnictvim prekvapovat .... zkus se na tohle vysetreni zeptat, meli by se ti na to podiavt ....

blondy a ta placenta se kontroluje nejak automaticky ke konci nebo se na to pak mam zeptat?? .... ja vim ze budu pak chodit kazde dva tydny na kontrolu ....

barbora87
5. máj 2010

Dobre ranko...tak dnes je velky den ide sa na utz na srdiecko...
Emily informuj co u vas!

emily327
5. máj 2010

dobre ranko, celu noc som nespala, mala som triasku ani neviem z coho ☹ Rano som si namerala teplotu 37,1... Tak idem papat a ide sa do nemocnice. Tak zatial pa a potom napisem.

Barbora drzim palce moja aby vsetko bolo ok 😉 Urcite bude cmuk ja sa uz tesim ako uvidime my nasho drobceka v brusku. Zatial pa. Drz sa a hlavne nestresuj a vychutnavaj si to 😉