Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

embabuli
15. aug 2008

ahojte snazilky 🙂

tak ja som pekne popletena, netrapim sa skor je mi to uz cele smiesne co to moje telo vyvadza 😎
ten vcerajsi den som teda krvacala, nieco ako ms, ale bez krcov, len ma bolelo podbrusko
uz som aj chcela uplne vzdat myslienku na tehotenstvo, ale nieco ma stale este zaraza,
okrem toho mojho ruzoveho nezvykleho vytoku pocas uhniedovania, take ine znaky, ktore sa moc ani nedaju nahovorit, hlavne zvacsene bolave prsia, zmenili sa mi bradavky a a zhnedli mi dvorce, stale chodim na malu ..kazdych 10m minut aj v noci a pritom zapal ziadny nemam ako doktorka povedala, hori mi hlava..no a ten pocit nevolnosti je divny, mam ho stale tak nejako na podnebi, brusko napnute, jest sa mi moc nechce, prezuvam vsetko jak slamu lebo pri kazdom suste je mi na vracanie..
to moje telo si proste zo mna robi srandu 😠
tak uvidim, bud mam nejaku supercystu co mi tam robi sarapatu, alebo tehotna som alebo bola som neviem, vacsinou ked mi pride ms tak citim taku ulavu, ze telo sa cisti a zacina novy cyklus, ale teraz som stale taka napnuta zvlastna..
ja zase nepotrebujem mimi mat hned a teraz, tak sa mi nezda ze si to nahovaram..

hej a este jedna vec, co uz citim posledne dva tyzdne..zrazu som uuuplne strasne zamilovana do svojho manzela, ani nic extra ten moj chlap nespravil a ja by som ho od lasky zozrala 😀 kazdu chvilku sa mi chce plakat od stastia ..

tak tak, ja si pockam 😎

no a co vy jak sa snazite? 😉

meleri
15. aug 2008

Embambuli,

chce to fakt testnout.....každý má ty příznaky trošku jinak...na začátku těhotenství ženě hodně klesne tlak, takže jestli se ti motá hlava nebo tě bolí tak to může být tím....taky jestli máš najednou žíly na prsou, tak to může být taky znamení..moc doufám, že jsi v tom!

jestli to tak cítíš, tak to klidně testni, fakt den ode dne ta čárka sílí, a já už zapomněla kdy jsi vlastně naposledy testovala, před dvěmi dny?

ahoj!

embabuli
15. aug 2008

meleri som niekde v hlbokej finskej prirode na konferencii, test tu nemam, musim pockat az sa vratim v utorok..
ale ved ked tam budu // tak ma pockaju...aj ked nadej mam malu kedze mam to krvacanie, aj ked ine ale v termine ms

meleri
15. aug 2008

v hluboké finské přírodě.. 😵 😵 jak já ti závidím! Podívat se někde na sever je můj dávný sen..místo toho jsem skončila na jihu....můžeš když tak popsat jak to tam vypadá? Ale Finové jsou sympaťáci ne? Můj manžel se v anglii seznámil s Finem, a do dneška si píšou, už nás několikrát zval..já zas měla nejlepší kámošku Dánku, tak byla super, bohužel jsem tam za ní nikdy nebyla..

aha, tak do úterka...tak to už pak budeš vědět na čem si...jestli to není jiné i tou změnou, že jsi někde jinde?

Nechci tě zklamat, ale právě když jsem jela někam jinam, tak se mi mencky zpozdily o 3 týdny...v anglii jsem je neměla celý měsíc..tak nevím, jestli si na takové změny citlivá nebo ne..každopádně ti přeju at je to radši těhotenství!!!
🙂

embabuli
15. aug 2008

meleri finsko je uzasne, hlavne co sa tyka prirody a ludia su tu az nenormalne slusni, co mi dost imponuje, nerypu do teba, neohovaraju, nie su vulgarni, preto je tu asi aj taky pocit bezpecia aky som nikde inde nezazila..uz som parkrat sla domov v noci sama popri lese a ani ma nenapadlo sa bat, ...minule si opity kamos zabudol laptop v pube a na druhy den mu volali ze ho nasli 😀
urcite sa oplati to tu navstivit

mondulinka
15. aug 2008

Ahoj holky, tak ja se k vam snazilkam hlasim z Norska... koukam, ze se tu pisou zazitky z Finska o ztratach a nalezich, tak ja taky neco pridam z Norska... Mame skoro 2 mesice po svatbe a byli jsme s manzelem v nakupaku a kdyz jsme prijeli domu, tak zjistil, ze nema snubak... ja dostala vynadano, ze jsem "pry" neco slysela v tom obchodaku cinknout a nenapadlo me, ze by to mohl byt snubak, co spadl... no, tak se tam druhy den vydal a uklizecka mu ho nasla... jeto neuveritelny, jakej je tu rozdil v mentalite... tady to proste nikdo nema zapotrebi, no... ale prstynek jsem pro jistotu uklidila do krabicky a dostane ho, az zase pujdeme nekam do spolecnosti 😀

A co snazilkovani? my se budeme intenzivne snazit az od tohohle mesice, ale jinak mam vysazeno uz nekdy od unora... 🙂

embabuli
15. aug 2008

mondulinka vitaj, no parada konecne niekto zo severu 😵

mondulinka
15. aug 2008

embabuli: dekuju... 🙂 ja jsem sem chodila driv, ale taky tu nikdo ze severu nebyl... ja mam ve Finsku kamaradku, co se mnou chodila do skoly v Norsku... je z Lahti... umis finsky? je to taky zajimava rec, i kdyz slozita...

embabuli
15. aug 2008

finsky trosku, skoncila som po jednom semestri ked bolo trba sprtat vela slovicok, nemam moc casu 😉

a ty co v Norsku? a manzel je nor?

mondulinka
15. aug 2008

manzel je Cech, ale hraje tu hokej, tak tu jsme spolu... ja jsem se naucila norsky a i jsem pracovala... ale ted jsme zmenili pusobiste a hledam praci, tak doufam, ze se neco najde... norstina je hodne podobna nemcine a anglictine, ale finstina musi byt tezka... jen kdyz ji vidim napsanou, tak se mi to zda tezky... 🙂

mondulinka
15. aug 2008

co ty? jak jsi se tam dostala?

embabuli
15. aug 2008

no neni lahka, len tak pre srandu, nazov mojej ulice kde byvam je Vuohenhiekankatu 😀
ale ja som v medzinarodnom labaku tak finsky nemusim,
a sla som sem lebo som chcela skusit, nejako ma to tiahlo na sever, poznat tuto cast sveta, dat si viac klidek a prirodu..
a s manzelom sme slovaci obaja, snazime sa uz viac nez rok..ale ani neni tak problem otehotniet ako si mimi udrzat,
tak som zvedava ako nam to dopadne, tentokrat bud patrim k tym co otehotneju a maju ms na zaciatku, alebo som uz uplny blazon 😀

mondulinka
15. aug 2008

jo, obcas ty nazvy zneji hrozne... ale kdyz do toho clovek pronikne, tak to treba neni tak strasny... tak to te docela obdivuju, ze jste sli jen tak, aby jste to tam poznali... jste tam uz dlouho? jinak s tim tehu to chapu, ze uz to pak cloveku asi leze na mozek... ale zato si to pak jednou poradne s tim mimi uzijeme! 😉

meleri
15. aug 2008

holky,

kamarád byl ve Svédsku a říkal, že tam kolikrát lidi ani nezamykají nebo tak...že jsou strašně čestní a zásadoví..
však jsou to země kde se snad nejvíc ochraňuje příroda, a taky se mi líbí (aspon co jsem viděla v televizi), že ti lidé snad všichni recyklují a snaží se žít ekologicky...myslím že ostatní národy by si od nich měli vzít příklad....hlavně francouzi teda... 😖 Ti na to totálně prdí...

Jinak je to fakt, že ta řeč je asi brutál, protože ta moje kamarádka co je Dánka, když se snažila mě něco naučit, tak jsem to fakt nedokázala vyslovit jako ona...

Ale doufám, že se tam jednou podívám..někde do Norska nebo Svédska nebo tak a taky do Walesu... 😵

meleri
15. aug 2008

Jinak mi fakt chybí takové ty smrkové lesy a sníh v zimě...
Tady je to už zas spíš takové jižní....což je taky krásné, ale nemají tu moc jehličnany...

mondulinka
15. aug 2008

tak to mas pravdu... nori jdou nakupovat a nechaji pred kramem otevreny a nastartovany auto.... proste jsou jinde... a s tou recyklaci je to taky pravda, tady maji na vsechno popelnice a kazdej to pekne dodrzuje... jinak s tou danstinou mas pravdu... ta je hodne podobna jako norstina, ale ma divnou vyslovnost jak s bramborou v krku... ale zase psany rozumim... a ta priroda je tu taky krasna... jen lesy a v nich opusteny domecky... 😵

embabuli
15. aug 2008

ja som tu uz dva a pol roka, pomaly uz cas sa pohnut dalej 😉
a veru si budem tazko zvykat zase naspat dolu,
nielen priroda ale hlavne ta slusnost a tiez ovela menej byrokracie, ziadne zapchy na cestach, vsetci kludni, oni snad miluju cakanie v rade ..
a minule sa mi tiez stalo ze sme sli k jazeram sa kupat a niekto si nechal otvorene dvere auta na parkovisku, nech sa vetra 🙂
tie polarne dni a noci to je kapitolka sama o sebe, to sa ani neda popisat
tak meleri az budes mat cestu do finska a este tu budem, stav sa na kafe
😎

mondulinka
15. aug 2008

jo, to sousedi taky nechali tuhle otevreny okynko u auta pres noc... 😀 pro nas je to zabava sledovat...

schnucki
15. aug 2008

Ahoj holky,
Mondulinka, vitej mezi nami 🙂

Tak to uplne koukam jaci lide tam jsou, to se tady skoro vubec nevidi .... ja jsem taky vydela spoustu obrazku v televizi a musim rict, ze nadhera .... ale nevim jestli se mi povede se tam nekdy dostat.

Jinak Embabuli, ty priznaky jsou zvlastni, ale drzim palecky at je to v utery // 😀

Jinak ja byla dneska u doktora na prvni prohlidce a rekl mi, ze podle toho, co ja jsem mu povedela, to bude nejspis problem v hormonech. Chce mi udelat hormonalni profil, ale to musim pockat az do dalsi ms ☹ Jinak mi udelal odber a zkouknul, a rek ze jinak to vypada vse v poho. Mam taky pry radne merit BT, aby se mi na to podival, jestli mam vubec ovu, no a pak se uvidi.
Ty hormony se daji ale pry dat do poradku, doufam. .... no, ale je to zacatek ...... 😀 a pritel ma prestat kourit 😀

Prijedou mi dneska nasi, takze se ozvu asi az v nedeli, takze hezky vikend holky 😀

embabuli
15. aug 2008

schnucki a preco ti idu cheknut tie hormony?
ja som to tiez chcela od doktorky, lebo sa mi nezda v pohode dvakrat potratit ..ale ona ze az po troch styroch vysetruju taketo veci ☹

meleri
15. aug 2008

Holky,

ta zima na severu musí být krásná! Sice asi pořádně ledová, ale stojí to určitě za to! To mi tady sníh fakt chybí..akorát než jsem otěhotněla tak jsem chodila hodně v zimě na hory, a tam bylo sněhu dost...tedkom už se to samozřejmě nedá... ☹

Embabuli,

sorry, že se tak ptám, ale proč tam nechceš zůstat? Musí tam být fakt skvěle! Ale česko je česko co...taky mi to občas chybí....o těch potratech jsem to někde četla..že se tím zabývají až po třetím...že prý se to dvakrát může stát každé ženské..:(( no mi to teda nepřijde moc dobré....

Schnucki,

tak to je super že až na ty hormony jsi v pořádku..on ti dá nějaké léky a určitě se ti to brzy upraví...
jo doktoři to často vyžadují s tím aby lidi přestali kouřit, taky se nás ptali jestli kouříme atd...
Jé vaši ti přijedou a na jak dlouho? Tak to si jich pěkně užij!

holky končím, jdu se natáhnout k bedně....🙂

embabuli
16. aug 2008

meleri ja mam zimu tiez rada, ale k takej aka je tu mas fakt ze respekt..
sa mi raz stalo ze som sla domov z mesta v noci po akcii a blazniva som sa rozhodla ze sa prejdem ako obvykle, ..
ale bolo - 20!, no po pol hodine ked som sa blizila k domu som prezivala len na vidine lososoveho chlebika a teplej postielky..a nakoniec som prisla pred vchodove dvere a s hrozou zistila ze je pokazena klucka a dnu sa nedostanem ..
tak som zavolala domacim a este pol hodinu cakala vonku snehom prikryta na lavicke nez dorazili..
ani podakovat som im nevladala jak som mala pusu zamrznutu 😀

no my odideme hlavne preto, ze mame velmi specializovanu pracu a ta je na granty, ktory nam konci tento rok..aj by sa dal pretiahnut kontrakt, ale manzelovi je tu dost smutno, neznasa tie tmave obdobia dostal klasicky depresivny syndrom, a tiez to ze nikomu okolo nerozumie...fini tiez velmi nehovoria o svojich emociach alebo sukromi, tazko sa tu niekomu vyplaces na ramene, a niekedy to treba ..

inak mne od vcera tie nevolnosti nejako ustupili...zostavaju len sklene oci a prsia bolave...ale moznoze mi konecne v 28mich narastli 😀

tak ten druhy pruzok asi znamenal cystu alebo nejaky mikropotrat 😨

schnucki
16. aug 2008

Ahoj holky,
Meleri, rekl, ze to, na co se kouknul je v poradku, az na ty hormony. Ted musim radne merit teplotu aby se mohl kuknout, jestli mam vubec ovu. No a podle toho, jak bude vypadat ten hormonalni profil, se bude resit co dal. Ja teda pevne doufam ze to jsou jen ty hormony, ale to se dozvym zas az za mesic. Tak doufam 🙂
Nasi tu jsou jen do zitra ☹ takovy prodlouzeny vikend. Vcera jsme si dlouho povidali, dneska na nakupy a hrad a grilovacka, a zitra zas papa. No ale jsem rada za kazdou chvilku co je vidim 😀

Jinak ja si taky myslim, ze teorie dva potraty jsou v poradku, je trosku padla na hlavu.

Embabuli, protoze mam ms po 39-41 dnech a to neni v poradku. Doktor rekl hned, ze v tom budou hormony, a musi mi udelat ten profil, aby zjistil co tam nehraje. No a ja doufam ze v tom nic vic neni 🙂
Treba to ale prece jen bude ono, udelej si ten testik az budes moct, a nebo se zkus zeptat doktora.

Jdu delat salat nez nasi dorazej, nechali jsme je v globusu, pry to zmaknou 😀

hezky vikend holky, papa

simone
16. aug 2008

embabuli to je pravda s temi potraty. Kazda druha ze na totiz v prvnim trimestru potrati-50%,pak se to snizuje.A kdo se my je dole normalnim mydlem,tak zvysuje sanci potratu jeste o 10% a taky zanety spodku.
Me to s tim potratem taky rekli,ze az po tretim se to vysetruje,jinak to je jen spatna genetika a telo se tak zbavuje prirozene genetickych omylu-tak to naspal Uzel

embabuli
17. aug 2008

hmm o tom mydle som nevedela..
ja sa hlavne snazim dobre jest spat, vitaminky berem, ziaden kofein a alkohol (len pred ovulkou ked tak trosku vinka, alebo jedno pivko 😉 )

aj tak, moze to byt aj trebars porucha progesteronu, vtedy by stacilo dat nejake lieky a babo by mozno vydrzalo..

ale chapem ze aspon pokial nevidia byt srdiecko, tak nic neriesia, len mi to prislo vzdy strasne luto ked uz sme sa tak tesili..

tentokrat cim neskor sa to dozviem tym lepsie, nie je dolezite ci tam ciarka je ale ci bude stale silnejsia..

simone
17. aug 2008

Tak ja jak potratila,tak jsem byla v 9tt a plod byl 5t stary,prestsal se sam vyvijet.NO snad to taky ted vyjde. Uvidime na konci srpna,jestli to dostanu

meleri
17. aug 2008

Embabuli,

tak to chápu, překvapuje mě že jsou Fini takoví..ta moje kámoška Dánka byla pěkně veselá...ale je fakt, že čím víc na sever, no ono se to aspon říká, tím víc jsou lidi chladnější...
-20, to musel být nářez, to bývá v česku občas, ale tedkom už asi dva roky nebyla skoro žádná zima co jsme tam byli...

Držím palce do úterka, at ti to rychle uteče a můžeš testnout! Hele, tak o těch skelných očích jsem to slyšela, že je to taky znamení těhotenství, já toto ale neměla...

Schnucki,

Přeju ti at jsou to"jenom" ty hormony, protože s tím se dá fakt něco dělat, horší je když je něco špatné s dělohou nebo vaječníky..

A že přijeli vaši to muselo být fajn..

Jinak tady se už pomaloučku ochlazuje a já zjištuju že nemám v čem chodit...včera jsem viděla v Lyonu bezvadný těhotenský obchod kde měli pěkné oblečení, ale ty ceny....kalhoty za 70 €, halenky za 30-40..
😖 Tak to nechám na česko no....taky jsem se dívala na těhotenské punčocháče a 35 euro! Já to nechápu...

embabuli
17. aug 2008

tak drzim palce simon nech to vyjde
mne dokonca vcera manzel priniesol test, ale bojim sa si testnut
priznaky stale mam, prsia, nevolnosti ze nemozem jest lebo mam v puse divno, horuco v hlave a tiez mi nejako zacali smrdet veci..
ale aj tak sa bojim ☹
ked tam aj dve ciarky budu, co ked je to len zostatkove hcg, po tych dvoch potratoch trosku obcas prestavam verit, ze by sa to nakoniec podarilo..

emamamamu
17. aug 2008

jak ja bych taky chtela psat novinky ze zahranici:( ja uz bych jela i do Ulanbataru🙂))

meleri
17. aug 2008

Embabuli,

zkus ten test, a jestli bude pozitivní tak běž za pár týdnů k doktorovi, nebo klidně i hned...na ultrazvuku tam asi nic nebude ještě vidět, ale aspon by ti poradil co a jak...🙂