Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

embabuli
1. sep 2008

mirush v hitparade sice sme ale to zo mna extra macherku nerobi..
a tu snazilky sme si aj tak vsetky rovne 😉
poslem ti nejake info o piesnach do posty, nechcem tu blastovat

no a na predtehotensku depku ja mam taky trik, ze pri kazdom cakani na dalsiu ms ci pride alebo nepride, si predstavujem vsetky veci ktore budem moct robit ak tehotna nebudem...ako cestovat, ist s manzelom na romanticku veceru s vinkom a tak...niekedy to zaberie, niekedy nie

violoncielka
1. sep 2008

Ahoj babky,tak aj ja sa hlasim do klubu nezamestnanych,netehotnych v podnajme (momentalne s poriadnou nadchou),daleko od rodicov a bratov ☹ .......a napriek tomu vesela 🙂 .
Ivus,ono sa to coskoro obrati....fakt.Vsetko pride v pravy cas-odvahu! A my sme stale tu tak nas sem tam prid skontrolovat,ci piseme
Tak aj mne posli embabuli,kde si ta mozem vypocut...som zvedava.Moj manzel robil rok Erasmus vo Svedsku ,nieco sa mu pacilo ale nevedel by si tam zvyknut.Svedi su tiez uzavreti a hlavne co bolo tazke:polarne noci....juuuj to si ani neviem predstavit,ze o 12.00 je ako u nas v zime o 16.00 ...jemineeeee.Aj vo Finsku je to tak?ako to zvladas?
Mirush a Schnucki...aj sa chcem s vami smiat 🙂 .Schnucki ja nemam s puzzle trpezlivost a hlavne mi vadi,ze je potom cela obyvacka neprechodna,Ale verim,ze je to dobry odreagovac.
Tak zaciname novy tyzden a ja v piatok idem na SK...jupiiiii.Pa

violoncielka
1. sep 2008

Ja tiez dufam,ze s Mel je vsetko OK.

simone
1. sep 2008

manza dela osetrovatela v rodine doma,dela vetsinou jen nocni smeny a pres den spi asi 4hod.takze ma na me cas a na malou,coz je supr. Plus priplatky za nocni.
NO ja mam casu habadej,mala uz je vetsi a jsem porad na materske,takze sedi s nama u stolu a dela mi tecky do diktatu a pise jak blazen a obcas opakuje co rikame-to je taky supr.TAkze nas to bavi vsechny 🙂

violoncielka
1. sep 2008

Simone pozrela som si fotky vasej malej...je nadherna.Snad aj mna raz postretne take stastie 😵 .My sme tu mali cez prazdniny brata s detmi ...a tiez sme sa snimi tolko nasmiali a nastastnili.....deti su uzasne 😵

ivana98
autor
1. sep 2008

dakujem dievcata 😵 uz nechcem fnukat, ale u nas je to komplikovanejsie tym, ze som momentalne zivitel rodiny 😅 takze mam dost velky tlak (aj ked manzel tvrdi, ze prehanam a ze si z toho nemam robit az taku hlavu)

violka..definuj spravny cas 😀 ale nie, teraz ma mirusch sprdne, ze mam verit tomu, ze vsetko je na nieco dobre 😝 snad je ale teraz na jesen ten pravy cas pre vas a vase IVF-babo 😵

embambuli, posli aj mne link na song, ja som zvedava zenska 😉 ako sa vlastne volas? este k tomu tehotneniu, u mna je psychicky problem v tom, ze som este nikdy nebola tehu... rozhodne nechcem nic porovnavat ani zlahcovat, ale niekedy si hovorim, ze co by som dala za //, aspon na par dni 😅 som blba, co? 🤐

simone, to je supr.. to mate pekne rozvrhnute 😵

simone
1. sep 2008

violoncielka,mala je krasna,ale v albu ma stare fotky,nejdou mi tam vlozit nove i kdyz je mam zmensene.
Kdyz tak se mrknete na album ze svatby,tak je i mala 😉
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...
Je krasny kudrnaty andilek 😵

TAky se vam holky postesti,chce to jen trpelivost. Ja dnes mluvila s mamkou a segra pry jde od zari na nemocenstkou,pry ze dostane prasky na tu cystu,to se nam zda blbost,protoze pred dvema tydny rikala neco jineho. Tak si myslime,ze je mozna taky uz tehu a jen to nechce rict. Protoze rikala,ze to bude dlouha nemocenska,tak jsem moc zvedava.Taky bych ji to uz prala,uz se snazi taky hodne dlouho a s pritelem jsou spolu snad 14let nebo kolik.je s nim od 13 😨

ivana,no mame to supr,chodime spolecne do parku,na bazen a mala nas ma oba.Znam holky co jsou jejich manzele v praci od rana do vecera a oni sjou s detmi sami porad.To ja neznam,manza malou vecer koupe a kazdy den ma cas si s ni hrat. Proto taky spi jen 4hod.denne,aby byl s nama 😵

embabuli
1. sep 2008

violoncelka ja mam nahodou polarne noci rada, ma bavi ta melancholia, doma zapalit sviecky citat knizku..
a ona aj ta tma je tu ina nez u nas...obloha tmava ale plavaju na nej strasne rychlo obrovske oblaky osvetlene spoza horizontu takze vyzeraju ze sa ich uz uz mozes dotknut...a velke priestory, kopec lesov, dobry vyhlad dava trosku pocit slobody..
no treba to zazit 🙂

ja som inak tiez uz za to ze v mojich 28 netreba na nic cakat, ked si predstavim ze moja babicka mala v 19tich uz styri deti, tak to som uz stara 😉

ivana uplne ta chapem..pre mna bolo najhorsie, ked som aj otehotnela, tak som nevedela ktora boliestka je este ok a ktora uz nie, a ked nie je nikto kto by ti poradil, komu sa mozes vyrozpravat, je to naprd 😒

a volam sa emilia 😉

a simone tie fotky zo svadby su krasne 🙂

simone
1. sep 2008

embabuli,tak to zavidiiiiiiiim. Ja bych hned zila nekde na malem meste,mezi lesy,.............jednou jsme videla krasne nebe a to v u more,kdzy jsme jeli do irska autem,tak uplne na konci anglie,ale videla jsem snad kazdou hvezdu co exustuje,bylo jich tolik,ze nebyla ani tma. Vylezli jsme s nasima z auta a fakt cumeli 😵 😵

Moje babi vzdycky rika,ze jsme jeste mlade a sama mela mamku v 17 amusela si prikupovat roky aby se mohla vdat 😀 Kdysi to asi bylo normlani mit deti brzo,vim jak mi rikala mamka,ze kdo do 20nebyl vdany,tak uz hned,ze je stara panna apod.
Mas moc pekne jmeno,ja to chtela pro malou,ale neproslo mi to doma 😉 Dik za pochvalu fotek 🙂

mirusch
1. sep 2008

Ahojte klubáčky 😉
Ale ste popísali...
Simone, tak ty si čerstvá manželka, fúha, krásne fotočky a krásna dcérenka. 😵 Super 😉

Ivuš, veru, veru, sprdla by som ťa, ale nechcem preháňať, človek v depke potrebuje aj lásku, keď to nefunguje, tak potom nakopanie. Zlatúšik, môj názor poznáš. Ja mávam depky tiež, stačí nejaký malý podnet a už revem. Ale niekedy sa treba aj vysmutniť, ale musí to byť konštruktívne smutnenie, čiže si dáš čas, kukáš smutné filmy, piješ kakao, čítaš knihy, pri sviečke, vyplačeš sa a potom utrieš oči a ideš bojovať. Ja som učinila niekoľko vážnych rozhodnutí po vysmutnení, dostala som sa do bojovej nálady a už ma nič nezastavilo. Aj výpoveď v práci prišla takto. Trápila som sa ako blbec, až nakoniec, keď som prijala najhoršiu možnosť - že proste budem bez práce a hľadať novú, som rovno šéfovi povedala, že teda dovi, dala som si pár podmienok-mohla som, lebo aj tak ma nemal z čoho už platiť a môj odchod mu to uľahčil a bolo. Isto, že keď si živiteľka, najprv musíš novú prácu nájsť. Chcela som ti len napísať, čo pomáha mne. Dostať sa až na dno, aby som sa mohla odraziť a ísť hore a bojovať. Riešenia sú, len ich treba nájsť. A tak isto ako u mňa, zrejme aj u teba ešte neprišiel čas. Ale príde. Dostala som to, čo som chcela vždy neskôr, ale dostala som. Hm, teda okrem bábätka, ale s tým sa musím naučiť žiť a veriť, že to malo zmysel.

Embabuli, tak som vás zrejme našla, napíšem IP. Uf, len nebuď skromná, na tom sa dá fajne stavať, čo ste už dosiahli. Baby, dajte do slovenského vyhľadávača názov piesne, čo sem Embabuli napísala a dopracujete sa k ostatnému.
Inak, to ti verím, že príroda vo Fínsku je úžasná. Naši si postavili dom na dedine, tam urobíš pár krokov a si v lese, samé kopce okolo, ja som hrozná závisláčka od takýchto vecí. A síce sa čiastočne bojím lietania lietadlom, keď sme nad oblakmi, tak by som ani za nič na svete nechcela dole, fotím ako besná a neviem sa odlepiť od okienka 😅
Som si práve spomenula, že aj moje meno je na CD 😀 Napísala som jeden text našim kamošom a keď to raz spievali na námestí, tak som sa tak fajne cítila, že to sú moje slová 😵 A teraz som niečo prekladala na obal niekomu inému, čiže zase budem na obale 😀

Violoncielka, skoré uzdravenie, nech si návštevu SR poriadne užiješ. Na ako dlho ideš?

Schnucki Violoncielka sa chce tiež s nami rehniť. Mám nápad, skočíme k nej a budeme mať talianskej zmrzky koľko chceme 😝

Idem kuknúť, či Meleri nechodí niekam medzi tehuľky, hádam je ok.

mirusch
1. sep 2008

Simone, hviezdy, ani nehovor...Môj brat ma raz dávno zobral večer na kopec, išli sme z kina po Dračom srdci. Tam ich bolo v tej tme!!!! Nádhera. V meste hviezdy vôbec nie je vidno. A cestou nazad sme skončili s autom v jarku - ale šoféroval jeho kamarát 😀 Inak, toto zdieľame s mojím otcom - výtvarník 😉 - on je uchvátený z mojich fotiek východov slnka a pamätám, ako sme zvykli vykrikovať na celý dom, že rýchlo poď sem, keď bolo niečo krásne na oblohe, alebo zaujímavý mesiac...mama len krútila hlavou, že nám šibe 😀 Je mi ľúto za bytom na 9.posch. čo sme mali, výhľad na západ, takmer každý večer bolo kino, keď slnko zapadalo za kopce, keby to vyšlo na pohľadnici, tak gýč ako vyšitý...

embabuli
1. sep 2008

mne na depky este strasne pomaha hlavne ta priroda tu,
ist na prechadzku a nechat si ten silny seversky vietor fukat do tvare..
vlastne aj do prace chodim cez les..
a niektori ludia ked v zime zamrznu jazera tak normalne bezkuju stredom cez jazero do roboty 😀
raz sme sli aj viac na sever do Oulu na koncert a tam sme videli vo februari ako bolo more zamrznute a nejaky blazni si to sinuli autom na zamrznutom mori pri brehu ! 😝

no je to tu ine, fakt doporucujem raz finsko skusit 😉

a mirush vdaka za pochvaly, ja sa teraz riadne tesim ze namiesto krmenia much budem si doma spievat a hrat 🙂

mirusch
1. sep 2008

Embabuli, stale cakam na ten link 😉 Inak presne tak, ja teraz budem hladat taku pracu, ktora ma bude naplnat, aj keby som mala hladat dlho, lebo len tak zase sa zavriet do nejakej smiesnej kancelarie a k nemoznemu sefovi, tak to teda ee.
No, verim, ze vo Finsku je krasne, mne tu v DE ohromne chyba sneh, ked nasnezi 1-2x za zimu, tak bezim von, raz som vytiahla v sobotu manzela o siedmej rano, lebo som nechcela uverit, ze fakt napadlo 30 cm snehu, tak som sa nim brodila a vsetci, co uz odhrnovali chodniky, si mysleli, ze ma prave vypustili z blazninca.
Aj ked som vo vseobecnosti teplomilny typ, cize vo Finsku by som asi zamrzla, ja mam depky uz z tohto dost nijakeho leta v DE, hm, ked sa nad tym zamyslim, tak by som rada byvala niekde na juhu pri mori a mala nejaku chatu na severe, aby som mohla obcas ujst do snehu 😀 Vobec nie som narocna, sa mi zda.

Boze, som si uvedomila, ze raz pisem s diakritikou, raz bez, no, musite mi to prepacit 😅

embabuli
1. sep 2008

fuha, uz som odoslala IP aj tebe aj violoncelke aj ivane,
to je divne ze neprislo..mam to v odoslanych spravach 😕

sneh je super, mi po saune zvykneme na dvore nahy plavat v snehu..
a raz som dokonca bola na chate hlboko v lesoch a zo sauny viedlo molo drevene zamrznute kjazeru a tam diera v lade, chvalabohu osvetlena..a nemyslela som ze to urobim, ale tak zakurili, ze som tam veru vhupla 🙂
len treba davat pozor nezosmyknut sa a nepodplavat pod lad..
ale inak parada! len noc les ticho a ja v zamrznutom jazere, no mazec! 😀

ivana98
autor
1. sep 2008

Aj ja zavidim krasnu prirodu. My tu nic zaujimave nemame..sama rovina. Ale pohoda, aspon sa tu da dobre bicyklovat.

Simone, naozaj krasne fotky 😉 gratulujem! A vasa mala je naozaj kudrnaty andilek.
ja tam mam tiez niekde svadobny album, da sa najst podla nicku, ale u nas to uz nie je take cerstve. Buduci tyzden to uz budu 2 roky od svadby 😵

Mirusch ja viem, len sa v tom nejako motam... na jednej strane som si uz myslela, ze najhorsiu fazu mam za sebou, ale taky poriadny odraz este tiez nemam.. stale sa patlam niekde medzi nebom a zemou 😅 ale tebe doverujem, ty moj motivacny kouc 😉 ak vas to zaujima, tak zrovna vcera mi kamoska slovenka hovorila, ze kym nasla v nemecku "vhodnu" pracu, tak poslala 100 berwerbungov, takze mam pekne posielat dalej a nefrflat 😀 ma tiez sprdla 😀

Embambuli, tie linky su zaujimave.. vecer si k tomu sadnem a v kludne vypocujem 😉 neviem ci som ti to uz pisala, ale tu vypoved ti schvalujem! 🙂

inak meleri obcas chodi do francuzskej diskusie, tak tam niekto nakuknite, ci sa neozvala...snad je u nej vsetko ok..

mirusch
1. sep 2008

Embabuli, neprislo nic ☹ Skus este raz, alebo ti napisem do IP e-mail ...teda ak ti IP pride 😕
Mozno si mne napisala len meno nie dobre, skus znova prosim ta ...MIRUSCH 😵
Tak tolko odvahy by som teda nenabrala, aby som sla do diery v lade 😒 Ale nabrala som dostatok na to, aby som v Piestanoch vo februari vyplavala do vonkajsieho bazena, ked boli asi 2 °C vonku...ale voda mala 30° 😀

Ivuš, buduci tyzden 😕 Aj my mame vyrocie buduci tyzden...ale stvrte. 11.9. 😉
Fuha, ze 100! Tak to mam co robit. A to sa rata od teraz alebo aj tie starsie, co som poslala 😀 Ja som bola kedysi aj na kurze tu v DE, ako sa robia dobre Bewerbungy, najprv na mna tam kukali, ze co tam robim chuderka, ale potom som mala najlepsie Bewerbungy urobene, tak im sklaplo Nemcom.

mirusch
1. sep 2008

Ivus a posielas Bewerbungy postou alebo aj e-mailom? Lebo to je isto lacnejsie, ked si predstavim 100x cela mapa postou, tak amen tma.

mirusch
1. sep 2008

Embabuli, šikulka 😵

ivana98
autor
1. sep 2008

Mirusch, my 9.9. 😵
hihi, ze amen tma 😀 😀 vsetky posielam mailom, ako kompletne pdf-ko aj s anschreiben, diplomami atd. V jednej firme chceli vylucne papierove a nakoniec som im ani nic neposlala, som si pomyslela, ze to budu asi nejaki trapaci za opicami, ked nevedia co je to e-mail 😅

a tie stare sa nepocitaju 😀 ak chces, poslem ti jeden link do IP, bolo to kusok od FF a chceli aj cestinu/slovencinu 😉 akurat ze teda neviem co presne hladas, viem, ze radsej kulturu atd., ale trufla by si si napr. aj na HR?

ivana98
autor
1. sep 2008

inak, ked ide len o to, tak naklady spojene s bewerbovanim ti preplati Arbeitsamt, ak o to poziadas 😉

embabuli
1. sep 2008

inak neviete niekto, ak by som nahodou otehotnela do konca roka a vratila sa na slovensko alebo do ciech v januari, ci mam vobec nejake pravo na peniazky, ked som predtym mala zamestnavatela v zahranici??

mirusch
1. sep 2008

Ivuš, veď poriešime cez IP. Ale mne Arbeitsamt nepreplatí nič, už som tam bola, nemôžem sa registrovať, lebo som tu ešte nerobila a jeden, čo sa mi mal venovať bol absolútny debil, ktorý ma vítal už s tým, že mi nemá ako pomôcť. Ale donútila som ho tam so mnou sedieť hodinu aj tak 😠

Uf Embabuli, toto netuším, nikdy som podobný problém neriešila, úplne najpresnejšie a najrýchlejšieto zistíš, keď si zavoláš alebo napíšeš mail na príslušný úrad v SR, tam ti povedia. Ja som takto poriešila niekoľko mojich problémov tu zo stoličky 😉 a rýchlo. Skôr si ale myslím, že nie ako áno, lebo im ide o odvody, čo sa platia do kasy a keď si im neplatila, tak asi nič nedajú. Ale opýtaj sa. Simone myslím, ak sa nemýlim 😅 , poberá materskú zo SR a býva v UK. Ja keď odrobím ešte rok v SR - chcú min. 10 rokov odrobených, ráta sa aj VŠ do toho, tak dostanem dôchodok zo SR, keď si odrobím niečo v DE, tak aj tu. V rámci EU je to možné.

mirusch
1. sep 2008

Ivuš a to si ako hodila všetko do PDF? No, musím sa opýtať manželíka, či nevie. Teším sa na link 😉

Dnes som celý deň upratovala a zničila som si nové Snoopy tepláky 😠 😠 Kvaplo mi na ne bielidlo 😠 Tak musím kupovať nové, len aby ich ešte mali... 😔

schnucki
1. sep 2008

ahoj holky, teda jste se tu pekne utrhli 😀 nemam jeste vsechno proctene, tak zatim zareaguju na to, co jsem stihla 🙂

Embabuli, muzu dostat taky ten link? 😵 prosim prosim ..... jinak simone, ty fotecky jsou opravdu moc hezky a mala je kouzelna 😉 ..... mirusch jsem pro, ja uz tu oznamila, ze jak vysvitne slunicko, jedem na zmrzku, byla uuuuzasna 🙂

To jsem taky uz slysela, ze se da pobirat penizky od tud i z domova, ale jak, to nevim. ..... jinak embabuli asi bude nejlepsi, kdyz tam zavolas a zeptas se jak to u vas je, ja popravde receno nevim jak to v cechach je 😖

Jeee, a kde jsi koupila mirusch ty Snoopy teplaky? Moje segra je do toho blazen .... ja mam pyzamko a strezim ho jak oko v hlave 😀 ted me tak napadlo ze jsem se chtela zeptat kde jsi koupila tu kolu c prichuti mochita co jsi mi tenkrat nabidla, byla moooc dobra 🙂

Taky si myslim ze mailem je to lepsi a dneska to snad vsichni i chtej.

ivana98
autor
1. sep 2008

Embambuli, to netusim 😅 ja mam zistene len podmienky materskej tu v DE 😝 jedine co viem, ze ako slovenska obcianka mas narok na jedorazove "porodne" na slovensku, je to nejako 25 000 sk 😉 na to je dokonca aj narok, ked zijes v zahranici.

Mirusch, existuje na to jednoduchy programik - pdf-creator, da sa zadara stiahnut 😉
Snoopy vecicky maju v H&M a tusim aj v C&A, ale mne sa uz zunovali. Nemam predsa 14 rokov 😅 😀

embabuli
2. sep 2008

ja som zatial zistila ako je to vo finsku, zena musi byt 5 vyse mesiacov tehotna vo finsku aby mala narok vypytat matesku,
tak to nestihnem

a manzel aj tak ze nemam haluzit, este ani tehotna nie som

uvidime, nejake peniazky hadam dostanem, nechcela by som dat hned babo do jasli a pracovat..

schnucki
2. sep 2008

ja myslim ze je dobry vedet jak to je, i kdyz jeste tehotna nejsi, aspon vis jak to je a nemusis plasit potom 😀
.... jinak IP dosla, hned se do toho pustim 🙂 dekuji dekuji

Ja si rada sem tam koupit takovy blaznivy veci na doma 😀 ale zatim mam jen pyzamko 😀

mirusch
2. sep 2008

Táákže. Ivuš, manžel o tom Creator počul, takže to stiahneme a vyskúšam to, je to dosť praktické mať to takto spolu, ešte oskenujem nejaké papiere a začínam sa tomu venovať. 😉

Schnucki ... Snoopy 😅 ja neviem prečo, ale mám snoopyho rada. Mám momentálne trojo teplákov, dnes som si dokúpila jedny, ale tie jedny s bielymi fľakmi som dnes vylepšila - kúpila som bronzovú fixku na textil a namaľovala tam kvetinky 😀 Tak mám designerské tepláky na upratovanie. no a ešte mám dvojo pyžám so Snoopy, v jednom som bola 2x v nemocnici. Ako píše Ivuš, ja to kupujem v C&A, čo je môj obľúbený obchod už asi 10 rokov. Dokonca tieto tepláky sú jediné dosť dlhé, trpím tým, že mám také dlhé nohy, lebo mi je všetko inak krátke 😅

A Ivuš......ja na to kašlem koľko mám rokov 😎 Sú to jediné tepláky, čo mi fakt pasujú a páčia sa mi, tak možu mať na sebe aj motýlikov, všetko jedno. Na staré kolená sa začínam obliekať do ružových a snoopy vecí, ale myslím si, že pokiaľ v tom nechodím von a do práce, tak nie som stíhateľná 😵

Embabuli a to už idete do SR alebo ČR už nastálo? Fínsko koniec? Kľudne si pozisťuj ako a čo, aj keď je stále risk, že sa to zmení, kým človek otehotnie, oni to menia dosť často sa mi zdá. Ja keď som prišla do DE, tak som musela to a hento a po dvoch rokoch už nič z toho nebolo treba, ale niečo úplne iné a aj úrady sa presunuli do iného mesta. Takže tak.

mirusch
2. sep 2008

A Schnucki-tá Cola je z Toom markt - potravinový. Ale mohli by to mať aj v Rewe, to je tá istá spoločnosť...

embabuli
2. sep 2008

hej mirush s finskom nateraz koniec, tuzime po domove ..

to ani potom nebudem vlastne do tohto fora patrit 😅