Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
12. júl 2010

@barbor no ved chceli by sme. Ale najskor nech pride jedno a potom sa vsetko uvidi...Hlavne nech je zdrave a ostatne mi je uplne jedno...

barbora87
12. júl 2010

@yarden daj do google

barbora87
12. júl 2010

@ivanajelinek no ved to je najdolezitejsie aby ste vsetko dobre zvladli a aby bol malinky zdravucky...a uz si sa nahlasila do porodnice

yarden
12. júl 2010

@barbora87 Nasla som, kukla som a vychadza mi dievcatko. Tak uvidime. Ja na kalendare a horoskopy neverim, ale ak to vyjde, tak budem... 😵

barbora87
12. júl 2010

@yarden jeee parada...no ja bohuzial verim 😒 ale uvidime...

ivanajelinek
12. júl 2010

@yarden este nenahlasila. Ale uz mam odporucenie od lekarky na nahlasenie. Chodi sa tak okolo 35 tt.Ale ja to dam hebamme a ona uz vybavi zvysok...Ale okuknut a vyskusat postele som uz bola 😀

barbora87
12. júl 2010

@ivanajelinek tak to je super ked ti to vybavi...ja som sa musela hned na zaciatku nahlasit...a mala si viacere na vyber

ivanajelinek
12. júl 2010

No ved aj ja mam na vyber.Som sa rozhodla pre nemocnicu priamo v nasom mestecku a tam moze ist so mnou aj hebamme(ona tiez pracuje pre tu istu nemocnicu) Aj preto sme sa tak rozhodli... 😉

yarden
12. júl 2010

Bola som chvilu prec. Skocila som kupit bagetu a u Maca som si kupila zmrzlinu... Mala som chut. Tak mam dobry pocit v brusku...

yarden
12. júl 2010

@barbora87 A dik za foto. Krasne mimi. Buduci tyzden budem mat aj ja, dufam....

barbora87
12. júl 2010

@ivanajelinek Tak to je super ze sa to tak dalo...a plati ti hebamme poistovna alebo ako to u vas funguje?

@yarden Dakujem ked som vo stvrtok videla mimi tak bolo oproti tejto fotke velinkanske 🙂 ale vo stvrtok dr zmera a uvidim ako narastlo...no uz sa tesim na tvoje fotecky...urcite dostanes

zuzanka7117
12. júl 2010

Ahojte baby.......rozpoviem vam pribeh ako sa slovenske dievca vybralo k norskemu lekarovi...... 😠
Ale nie, no dnes to bolo fakt hrozne......
Rano som vstala o 7, hodila sprchu a vyrazila som....Isla som k nemu po prvy raz, tak som bola napata co ako bude a ako to tu vlastne funguje. Nasla som adresu, po lek. stredisku ani stopy, opytala som sa a ze su prestahovani. Ok, vzala som si autobus, potom metro a dorazila som na nove miesto.To uz bolo 8.30. Bolo zavrete aj ked mali napisane, ze otvaraju o 8.00. Tak som tam cakala a pytala sa okoloiducich ci nevedia ci je zatrvorene koli dovolenke, alebo co, lebo tam nic nemali napisane.Nikto nevedel.Po polhodine neuspesneho cakania som sa zobrala a isla som na ine lek. stredisko opytat sa, ci mi papier na gyndu moze napisat iny lekar.Ked som konecne nasla zastavku, pockala na autobus a dorazila som tam.Povedali mi, ze to nie je mozne, musela by som prejst k inemu lekarovi.Povedala som, ze ok aj tak som u toho mojho este nebola, tak mi to je jedno.Ale ze to sa da iba cez internet.Tak som sa vratila busom domov, isla na net, ale musela som si objednat pristupovy kod, ktory mi pride postou mozno zajtra, potom mozem zmenit lekara.Potom som na nete hladala nejakych gynekologov, nasla som nejakeho schopneho, tak som sa tam vybrala, lebo samozrejme telefon nikto nebral.Tak opat...autobus, metro, autobus a ked som tam prisla...novinka....prestahoval sa. Dali mi novu adresu..dalsie dva autobusy.Nasla som to bez problemov, ale povedali mi, ze nemaju volny termin tieto dni a potrebujem aj papier od lekara.Bez papiera ma vezmu iba privatni, ktori ale stoja kopu prachov. Tak som sadla na elektricku, isla na pohotovost spytat sa ci by mi nedali oni taky papier.Ked mi tam povedala, ze naco by som isla k lekarovi, ved tehotenstvo nie je choroba a to vobec nevadi, ze dviham tazke baliky 20-30 kg, to mi nemoze ublizit, tak som to uz nevydrzala a som sa im tam rozplakala.Nakoniec sa ulutostila dala mi nadobku na moc a poslala ma do cakarne.Po 2 hodinach ma vzala nejaka lekarka, ktora mi popocuvala a prehmatala brucho, urobili mi test, kt. bol opat pozitivny, povedala, ze ak nemam bolesti a nekrvacam, tak by to malo byt ok a poslala ma domov......... 🙂
..............................Tolko moja dnesna skusenost s norskym lekarstvom..........................Aspon viem, ze som stale tehotna...............Pekny den 😀

barbora87
12. júl 2010

@zuzanka7117 Joj zuzi to mi je luto :((( to si
mala teda den blbec...no pristup ako pisali babule z irska...to je otras...a teraz co?

yarden
12. júl 2010

@zuzanka7117 Ach jaj, to znie podobne ako v tom Irsku... To je divne. A nerobili Ti ani UTZ? Aspon na potvrdenie, ze je to tam kde ma byt? Nic take? Vsak ocikat test mozes aj sama a nemusis v nemocnici. No nie je co zavidiet.
Drz sa. A kedy najblizsie pojdes k svopjmu doktorovi a gynekologovi?

zuzanka7117
12. júl 2010

No ak mi pridu tie kody, tak sa prehlasim k inemu lekarovi a skusim to znova......ak nie,musim pockat 2 tyzdne kym sa moj drahy lekar vrati s dovolenky, lebo tu sa asi nezastupuje......A nie, nerobili mi ultrazvuk ani nic podobne....len mi fakt prehmatala brucho.....ci ma nic neboli. Tak neviem ako to spravim, hlavne v praci...skusim sa so sefom porozpravat....ale ked vidim ako to oni beru, tak mam trochu obavy co povie on

barbora87
12. júl 2010

@zuzanka7117 Tak to je naozaj sila...ved predsa ty sama vies ze si tehu a nie chora...ved predsa chces len vediet ci je mimi ok...no hroza...tak drzim palceky aby si co najskor mohla ist k dr co ta normalne vysetri a urobi sono

yarden
12. júl 2010

@zuzanka7117 To je ako v zlom sne. Vzdy som si myslela, ze "zapadna europa" je rozvinutejsia a funguje tam vsetko lepsie ako doma, ale ako citam, opak je pravda. Som si myslela, ze sa to deje len v nejakych africkych krajinach takto, ze nejakou trubkou zistia tlkot srdca a nic viac ale toto. Som z toho sokovana. Je mi to luto, kvoli Tebe. Velmi si sa tesila, ze konecne uvidim malu dutinku s mimi a oni toto.
Drzim palce. Snad to sef pochopi a nebude bezcitny.

zuzanka7117
12. júl 2010

Ja som sa jej opytala, ci pocula srdiecko, ale ona mi povedala, ze to pocut az od 15 az 17 tyzdna....tie norsky su fakt ale cudne....myslim, ze na normalne vysetrenie pojdem asi az na SK, kde prideme koncom augusta, ale aj tak sa budem pokusat o vsetko mozne aj nemozne aj tu.Len dufam, ze je vsetko OK....
Ja som najprv nadavala na SK, na lekarov, skolstvo atd....potom som spoznala Taliansko, tam to bolo este horsie...aspon som si zacala vazit nase .....ale co zazivam tu, tak to je rekord...Hlavne ze sa biju do prs aky su oni vyspely a uzasny, hlavne ze medicinu chodia studovat na Slovensko.....No nic, uz dnes nemam sil sa rozculovat, musim sa snazit byt kludna koli malinkemu....ale ked to je take tazke.....
Ozaj som zabudla....ta lekarka na pohotovosti mi doporucila si kupit v lekarni nejaky....Folsyre...to je nejaky vitamin, neviem ci B alebo aky, ktory sa ma brat od planovania otehotnenia az do 12 tyzdna tehotenstva.Pre mna to znamena este 6 tyzdnov.....Neviete mi povedat co to je zac...Dakujem

zuzanka7117
12. júl 2010

Aha, uz som to nasla.....je to kyselina listova

ivanajelinek
12. júl 2010

@barbor hej tu to preplaca tiet poistovna, tak preco to nevyuzit, nie? Ked uz mam narok na hebamme tak ju urcite vyuzijem.Je to super zenska, sice taka razantna ale ved to pri porode budem potrebovat, nie?
@zuzi, boze to mi je luto, ze aj tam je to tak zle s tym zdravotnictvom...Hej kyselina listova sa berie. Aj ja som brala do 12-teho tyzdna a od 13-teho beriem tiez kyselinu listovu ale aj s jodom.Vola sa to Femibion.Ale vsade maju nejake ine...To si kup, to neublizi ani tebe ani mimi...A ty si normalne poistena v Norsku? A nemas tam nejaku znamu Norku co by ti povedala ako to tam vlastne chodi, alebo tak?
@yarden a ty budes chodit na kazde vysetrenie na Svk? a rodit chces tam ci ako?

meleri
12. júl 2010

Ivčo,

moc hezké břicho! takové podobné jsem asi měla taky, takové spíš podlouhlé 🙂 . Jo na bazéně bylo super, šli jsme na jiný, kde tak nechlorujou a voda byla i příjemně teplá, malý tam vydržel řádit hodinu, ted už spí! 😵 mám vegeeeet!

Zuzanko,

četla jsem si o celém tom martýriu co jsi musela podstoupit s těmi lékaři, no teda..... 😖 nechápu to...nejsem dr, ale 20 30 kg určitě není ok! já si myslím že poprvé to těhotenství člověk zvládá hůř, a měl by spíš odpočívat pokud to jde, tak se divím že ti něco takového řekli. tak mi přijde že jejich přístup je ten, že to nechávají přirozeně se vyvinout, ale divím se že ani ultrazvuk neudělají přecejen je to jistota...ano kyselina listová, je to hlavně prý před početím, já ji brala a teda pořád beru, určitě to pořid....

barbora87
12. júl 2010

@ivanajelinek Jeee tak to mate super!!!tu co som pozerala tak by som musela platit skoro vsetko...

@zuzanka7117 No tu kyselinu mozes kludne brat aj dlhsie ja som brala pred otehu len kys listovu potom nejake vitaminy co su do 12.tt a teraz beriem od centrum pre tehule a maminy co koja lebo to
ma nizsi obsah zeleza s mozem chodit na wc

meleri
12. júl 2010

jinak ta kyselina je důležitá na vývoj plodu, ale dá se i jíst hodně zeleniny právě, jako salát a myslím i v mase to je, nechci kecat už jsem to zapomněla! 🙂

ivanajelinek
12. júl 2010

jupiii tak tu sa ochladilo na 24st a prsi prsi...Tesim sa jak mala 😀 😀 😀

meleri
12. júl 2010

tady se taky žene bouřka, a je o něco líp, bohudíky....

zuzanka7117
12. júl 2010

😀 Ja som si ju hned aj kupila a uz som si aj prvu dala...pojdem sa opytat este na nejake vitaminy pre tehotne....aspon do obdobia ked prideme na SK...tak uz to bude bez problemov. A naozaj sa pokusim si dat urobit aspon ten ultrazvuk, je mi jedno co to bude stat, isto to bude menej ako cesta na SK, teraz su letenky hrozne drahe...Na ten august uz mame kupene....A musim sa aj opytat lekara, ci by som mohla izt na tyzden ku moru....mame zajednanu dovolenku tyzden na jachte do Chorvatska....Hadam sa bude dat ist...ale ak nie tak nevadi, pojdem o par rokov....

meleri
12. júl 2010

Zuzko,

v těhotenství hodně žen trpí na chudokrevnost, dělají se na to krevní testy, v prvním trimestru jestli se nepletu....ti Noři budu asi dost dobří přes bylinky a homeopatii? Existují totiž super léky na bázi právě rostlin které to železo tělu dodávají, ale není z nich zácpa jako z těch normálních tabletek....chystáte se v auguste domů? my taky, ale pojedeme autem na to letadlo bysme fakt neměli máš pravdu ted přes léto je to strašně drahé.....
já si myslím že moře v klidu, když jsem čekala Sama tak jsme byli na pár dní, akorát jsem byla pořád unavená ale bylo to hrozně fajn.. 🙂

barbora87
12. júl 2010

@ivanajelinek Iviiiii aj ja chcem!!!tu je stale 30stupnov a v byte mame 29!!!chcipam

finfrle
12. júl 2010

No vas docist....jdu na to. 😅
Musim se jen rychle pochlubit.....Mame....Kocaaaaarek 😵 😵 😵

ivanajelinek
12. júl 2010

@finfrle supeer..Sem s nim!!!Ako bolo? Co ste pokupili?