Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

yarden
1. aug 2010

@meleri Momentalne v Izraeli, ale boli sme dom a na Slovensku na dovolenke. Mame teraz take dva domovy... Ale v Izraeli sme len prechodne.

finfrle
1. aug 2010

@yarden Muj mm tam pracoval a dodnes na to vzpomina! Jsem koukala na fotky a vazne krasa! Stale by me tam chtel vzit ale to se nam asi nepostesti 😒 no uvidime zivot neni zase az tak kratky!

meleri
1. aug 2010

yarden,

aha! tak tam musí být opravdu krásně! tam se asi nikdy nepodívám.. ☹ ale nevadí! aspon jsou knížky a tak... 🙂

yarden
1. aug 2010

@finfrle Jej, a kde pracoval? Mne sa tu velmi paci, krajina dycha historiou, ale zas nie vsetko je tu super... Ale ako sa hovorii, vsade dobre a doma najlepsie, tak to plati. Mozeme byt velmi stastni, ze sme odtial odkial sme...

Napisem Ti IP, chcem sa nieco opytat...Dik.

ivanajelinek
1. aug 2010

@meleri klasicke rezne po cesky rizky???
@finfrle nie usilovna ale sa nudim...A nemam doma citron, takze poleva nebude ☹

ivanajelinek
1. aug 2010

No takze pernik sa pece, ale neviem ci z toho nieco bude...Som nasla recept na druhej strane na tom pernikovom koreni, ale cesto bolo tak hrozne huste, ze sa nedalo ani miesat..Bolo mi to divne ze tam nesiel ani olej, ani maslo, ani mlieko ani nic. Len vajicka, cukor, med, muka a korenie do pernika. tak som kukla na recept od finfrle a pridala som tam este mlieko a olej.tak som zvedava co z toho bude 😀 Takze som sa poucila, ziadne ine receptiky , len odskusane od Finfrle.Tie sa vzdy vydaria..A teraz sa idem trochu natiahnut, boli ma chrbat ...

yarden
1. aug 2010

@ivanajelinek Ja tiez oddychujem po obede.Ale uvarila som si slahacku s cokoladou na parizsky krem na tortu a tak vecer upeciem. MAla som na to neskutocnu chut... Nieco kaloricke a nezdrave, ale velmi chutne...
Urobili ste mi chute s tym pernikom, ale nemam tu to korenie, tak slahacka to vyhrala...

A uz mi vykuklo brusko... Take oble. Vsak uz bolo na case. A kupila som si aj prve tehu nohavice este v SR, normalne som nosila velksoti S, alebo 34-36 a toto som si kupila vacsie.

ivanajelinek
1. aug 2010

@yarden mnamky parizsky krem 😎 tak tak raz za cas aj nieco kaloricke treba..tak pofot brusko a daj do albumu..

finfrle
1. aug 2010

Ahojky ted jsem dojedla a byla to mnamka sice moc asi nevypadala ale mnam jednu delal mm a jednu ja 😀 teda jen nakladal nahoru 🙂 posudte sami
Pred a Po upeceni

ivanajelinek
1. aug 2010

Fiha, vyzera dobre...To si robila sama aj cesto??? 😕

finfrle
1. aug 2010

@ivanajelinek jsi me rozesmala a moc 😀 s tim pecenim,to byl nejaky zvlastni recept ne?!Nebylo to nahodou na vykrajovane male perniky jak se delaji na Vanoce? 😅
Za 15min vyjizdime na farmu,svacina pro koniky je hotova(mrkev a jablka) tak bude sranda 🙂
Ivanko posli pak foto jak dopadla buchta ale myslim si ze po pridani mleka i oleje bude ok 😉

finfrle
1. aug 2010

@ivanajelinek Jj testo sama 🙂 vzdyt to jde videt jak je nerovna 😅 ale dekuji

finfrle
1. aug 2010

@ivanajelinek Jeste k perniku udelej domaci coko polevu,2lzice kakaa,2lzice teple vody,2lzice rumu a 2lzice cukru,kapka oleje a muzes dat trochu ztuzeneho tuku posypat oriskama a mas dalsi alternativu 😉

ivanajelinek
1. aug 2010

@finfrle tiez som si myslela ze to je ma medovniky, ale bolo tam nakonci ze cesto vyliat na plech.No to neviem ako by som vyliala 😀 😀 😀 uz som ho vytiahla. na pohlad vyzera celkom dobre 😝 Uvidime ked ho ochutnam...A ked budes mat cas, posles recept na cesto???lebo fakt uz nepecem , len ked ty posles receptik.
Tak si to pekne uzite, potom napis ako bolo..

ivanajelinek
1. aug 2010

Rum???nemam iba biely.

finfrle
1. aug 2010

@ivanajelinek Muzes dat i whiskey neco co voni a je to alkohol 😉

ivanajelinek
1. aug 2010

Whiskey mam (Jim Beam) 😀 Ale mam len nesquik (kakao) tak idem na to 😀

yarden
1. aug 2010

@finfrle Uzi si to na konikoch... My sme boli dnes prvy krat v Safari Zoo a to je super. Tolko atrakcii a zaujimavosti... Len bolo teplo ☹
Ale dost sa islo autom, tak pohoda. A ako manzel fotil, ja som soferovala a pstros nam nakukol do auta cez okno... No je to riadny vtak. A asi nam aj nadaval a potom nam otrcil zadok 😀 Asi to si o nas myslel...

finfrle
1. aug 2010

@ivanajelinek no nevim jak s nesquikem...ale snad to bude taky dobre 😉

Uz jsme zpatky je to jen 2km od nas takze jsme si to uzili vazne moc 🙂
Soused byl po flamu,tak jsme tam nechteli byt moc dlouho ale nadhera.Krasna kobyla s mladatkem(2mesice stare) a plno dalsich i zavodnich a telatka no jo co vam budu povidat.Jsem tu kojici nacpala jablickem a mrkvi a jak byla paaaani rada!
Manzel se trochu bal,ja ani nevedela,ze je to poprve co hladi kone 😅 ale zvald to pak paradne i krmil 🙂
Budeme k nim jezdit casteji 🙂

finfrle
1. aug 2010

@finfrle Jeste,jak jsme tam jeli na jedne ohrazene louce byli dva maly ponici a u nich ohromna velikanska srna...normalne k nim skocila na louku a vegetila tam s nima,toto zvire jsem uz dlouho nevidela,no jsem uplne spokojena maximalne 🙂
Premyslim,ze neco dobreho upecu 🙂 zase ja neposedim ...

finfrle
1. aug 2010

Schnucki a Ivanko to by se vam mohlo hodit precit...mozna uz jste neco takoveho cetli ale je to zajimave a je tam tohomnohem vice 😉 http://www.porodnice.cz/jak-se-pozna-zacatek-po...

ivanajelinek
1. aug 2010

@finfrle tak pernik 😖 Si myslim ze v tom koreni nebol prdopec, ale ani nepisali ze mam pridat...Tak je moc nizky, ale nebol taky ked som ho vytiahla ale akosi spadol a je hrozne tenucky a taky tuhy....najlepsie na nom je fakt ta poleva 😀 Takze nabuduce robim opavsku buchtu.Musim kupit nejake ovocie na to...

ivanajelinek
1. aug 2010

Super ze ste si to tak pekne uzili 😉

finfrle
1. aug 2010

@ivanajelinek To nevadi hlavne at je k jidlu a s cajem bude v pohode 😉
Do Ip poslu recept na pizzu 😉

zuzanka7117
1. aug 2010

Ahojte, co mate nove. No ja nemam sancu vam stihat aj keby som chcela, zakazdym ked sa prihlasim ste o par stran vpredsie. 🙂 Ja nemam zatial nic nove, zijem v nadeji, ze to bude ok, aj ked je tazko byt optimisti v takom pripade...ale zatial zdravotne problemy nemam, tak hadam sa to podari tentokrat.
A vy ste ako vikendovali....ja som skoro cely vikend prelezala, bola som neskutocne unavena. A je tu strasna nuda, neviem co robit. Moj drahy sedi na terase s nasimi spolubyvajucimi, my tu totiz zijeme 4, 3 chlapi a ja....a mna to tam s nimi nebavi, radsej trcim vo vnutri a cumim na bednu....
No nic, majte sa pekne a napiste co mate nove....pa 🙂

finfrle
1. aug 2010

Ted davaji v tv,jak na Slovensku nechteji delat potraty 😨 😕 to teda koukam to jsem nevedela....

zuzanka7117
1. aug 2010

@finfrle Ano.... 😨 to som netusila ani ja, myslela som ze s tym nemaju problem....

finfrle
1. aug 2010

@zuzanka7117 No ja taky ale ve zpravach byla reportaz o tom,ze v Bratislave z 5nemocnic 3nechteji a vymlouvaji se na nejaky moralni kodex,ze je to proti jejich presvedceni... 😕 a ty zbyle dve si kladou podminky....ale mate zakony,ze kazda zena ma pravo,tak to nechapu...
Ne zebych byla zastance ci odpurce ale prece jenom je to na te zene ne?!Lepsi takto nez pak nachazet novorozenata v krovich a popelnicich...no nevim,to je spatne tema radeji se zabyvat miminky 🙂

finfrle
1. aug 2010

Jo uplne jsem vam zapomnela rict,ze jsem u GP domluvila schuzku i pro manzela aby mu vzali krev na zjisteni krevni skupiny.Kdybych nahodou ja ci mala potrebovali vezmeme od nej ...jen projistotu,nemyslim,ze bude potreba ale radeji at vime 😉

ivanajelinek
1. aug 2010

@zuzi ahoj...
Kde sa tula barbor a schnucki dnes??? 😕