Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blackie26
9. okt 2008

ahojky jojo i vana jsem tyden pred ms ale je asi brzy...

mirusch
9. okt 2008

Blackie, trpezlivost 😉

Lenkove, ved hej, ja som si to potom uvedomila, ze si z Bayern, ale uz som vypla PC 😅 Prepac. Toz, demencia zacina nejako skoro 😕
To fakt mate azoospermiu? Nuz, inak, o dva tyzdne vam kontrola nepomoze, kedze spermijky sa tvoria 3 mesiace. Mne ked oznamil biolog z CAR, ze nemame ziadne, tak mi ani nedaval nadej, povedal, ze bud operacia (MESA/TESE), ci nejake nevydoluju, alebo darcovske alebo skusit este o 3 mesiace. A netusite dovod? Lebo moj manzel mal zly spg kvoli vystupenym semennikom v detstve a azoospermia bola nakoniec sposobena testosteronovymi injekciami.
Je to sila aj tak. Takato sprava sokne, ver mi, ze vas chapem. Jedine, co pomoze, vyrozpravajte sa - preberte situaciu, isto sa tvoj manzel citi byt vinny... Moj sa mi asi stokrat ospravedlnil, aj ked som mu od zaciatku hovorila, ze ho za nic nevinim, ze to je proste fakt. My ani na adopciu sancu uz nemame. Ach jo. Ale myslim, ze to zvladam uz ok.

lenkove
9. okt 2008

mirush,
diky 😀
no uvidime, pripadne ho budem posielat kazdy mesiac 😀
len teraz ma vsetky tie veci, ktore sme robili pre babo naplnaju strasnym smutkom.. na nadobku co nam dali na druhy spg sa nemozem ani pozriet 😝
dufam,ze sa vinny neciti, lebo problem sme mohli mat, alebo mozeme mat obaja...
najlepsie je nad tym privelmi nerozmyslat a snazit sa to prijat tak ako je... lenze ja stale dufam, ze sa s tym nieco da spravit.. ze pri druhom najdu jednu spermijku.. ze za to moze ten vyrastok na semeniku a ked ho daju prec, tvorba spermii sa obnovi... jednoducho, nestracam nadej 😎
ved, nakoniec, adpocia sa nemusi podarit ani nam.. ale asi sa budeme musiet novej situacii prisposobit aj inak.. ja som nechala dve prace, aby sme boli spolu, lebo chceme mat mimino.. a teraz, ked viem, ze to take lahke nebude.. nuz.. musime si rozmysliet co dalej...
mirush, vdaka za podporu... 🙂 urcite to zvladnes, teda zvladas to krasne.. 😵

blackie26
9. okt 2008

joja vim ...proc se vam nepodfari adopce?ja ani nevim co je i vf ale mam pocit ze to souvisi s vajickama

mirusch
9. okt 2008

Lenkove, nuz, ja som tiez snahe mat dieta podriadila par veci, ani som si nehladala pracu, s planovanim to bolo tiez nanic, stresovala som sa ako kon 😝 , casto sme sa hadali, lebo moj manzel nezvladal tolke vysetrenia, aj ked teda na drvivu vacsinu som musela aj tak ja 😠 , no proste, na jedne strane sa mi nasim rozhodnutim otvorili necakane moznosti 😀 A hlavne po tom, ako som sa vysmutila a vyplakala a aj vykecala na konikovi, som zacala pozerat dopredu a planovat. 😀
V kazdom pripade urobte co sa da, pouvazujte aj nad MESA/TESE, kde chlapovi pod narkozou sa snazia vydolovat nejake spermie priamo zo semennikov. To je posledna moznost.
Drzim vam palce, aby to slo a ak nahodou nepojde, tak som tu, rada to s tebou preberiem v IP. Zivot ide dalej a verim, ze si ho mozeme spravit krasnym a naplnenym aj bez deti. Nezlomia nas skutocnosti, ale to, co si o nich myslime 😉

Blackie, IVF je umele oplodnenie. Ak nevies co to je a ani sa to nikdy nebudes musiet dozvediet, tak si stastny clovek 😉 Adopcia u nas nie je mozna, kedze mame obaja nad vekovou hranicou. A tiez, ze je prilis financne narocna. A strasny stres po niekolko rokov. Nuz, ziadna sranda.

ivana98
autor
10. okt 2008

lenkove, tak to je teda riadny sok, sice to nepoznam, ale chapem... prve co vas asi napadlo bolo, ze cele doterajsie snazenie bolo zbytocne..vsak? 😢
kadzopadne este nie je nic stratene 😵 je tu tema azoospermia, ak chces, kukni tam....
premyslanie vas asi neminie... je to urcite najlepsi sposob ako to spolocne spracovat 🙂 a aky ma vyrastok na semeniku, alebo na oboch? je to tym sposobene?

ja nemam nic nove... akurat, ze som vcera kecala s kamoskou a zistila som, ze ona bola na laparke u tej istej dr. u ktorej ma to tiez caka (aj ked este neviem kedy..) neviem preco, ale celkom ma to potesilo a ukludnilo 🙂

lenkove
10. okt 2008

ahojte baby,
mirush, ivana, diky za slova...
no... je to ako vravite... s tymi vnutornymi pocitmi..
problem, ak sa to tak da nazvat, je ten, ze s manzelom nie sme stotozneni s IVF... UIU ok, IVF normalne... nuz.. dlho by som uvazovala.. ale Mesa/Tese a ISCI... akosi to nemozem prezriet.. este pred tym ako sme mali stanovenu diagnozu sme sa o tom vela rozpravali.. ze, a co ak... ved poznate... takze teoreticky sme na takuto moznost pripraveni.. teoreticky.. lebo co som necakala je to, ze diagnoza bude nezvratna... ze tam nie je moznost liecby, nadej na zlepsenie, nic... proste je to tak a punktum... to je najtazsie.. a ja si stale hladam nadej..dufam, ci sa nezlepsi druhy spg.. ci nie je operacia.. ci to nezmizne same... 😝
no ale dost bolo 😀
som este chora, ale citim sa lepsie 😀 dnes som bola dat prat do pivnice a cestou hore som sa nezadychala, pozitivna vec.. ani priedusky ma nebolia 😀
vcera som mala prvu jogu v vhs.. najprv som si myslela, ze poviem ze som chora a pojdem prec, ale nakoniec som ostala. bolo to fajn, len ma chytil zachvat kasla, az som musela na chodbu.. a ked ma chytal dalsi, tak som si obula ponozky a kaslala na bose nohy 😀 som rada, ze tam chodim.. len budem musiet nejako prespekulovat parkovanie,lebo platit sa mi stale nechce a neplatene su trosku daleko... na bicykli je to tiez daleko.. alebo nie? 😀 ked budem zdrava, skusim 😀 ]
jo, a mala by som pracovat na dizertacke, ale dnes sa na to este necitim. idem upratovat skrine a vynasat na povalu letne veci a znasat zimne... mam totiz strasne malicke skrine a oba varianty sa mi tam nezmestia 😝
vy co?

mirusch
10. okt 2008

Ivus a ty vlastne na co cakas s tou laparkou? Sup, sup, nech vies na com si. 😠

Lenkove, mozeme vediet, preco nie ste stotozneni s IVF/ICSI a MESA/TESE? Kvoli peniazom, bojite sa alebo ste veriaci? Len ma to zaujima, odsudzovat ta neodsudzujem ani len nahodou. Ved aj my sme odmietli darcovske spermie, co pre inych je samozrejmost. Lebo azoospermia sa zrejme len tak sama od seba nezlepsi, take nieco ma vzdy svoju pricinu. Spermiogram sa moze zlepsovat alebo zhorsovat, ale azoospermia je dost specificka zalezitost podla mna. Bud sa spermijky netvoria vobec alebo sa len nedostanu von alebo je ich tvorenie zastavene liekmi, alebo... Ach jo. Mna ked sa pytaju, ze preco nemozeme mat deti, tak vzdy poviem, lebo nemozeme mat. Ani mojej mame som nepovedala, u koho je problem. To je sukromna vec.

Inak, ja som uz letne veci tiez vyhodila na skrinu a zimne do skrine a zrazu sa oteplilo 😀 Ale to bola aj moj zamer, som presne ocakavala tento stav a preto som tajne nechala v skrini aj zo 2 tricka 😀 😵 A dnes som si kupila 2 nohavic - jedny rifle a jedny menchestraky, pretoze som potrebovala nohavice, co mi nebudu len po clenky 😠
A o tyzden idem ku kadernicke na melir....uz len zhodit 3 kg, nech nevyzeram ako tehotna velryba a budem cela spokojna.

lenkove
10. okt 2008

mirush,
tehotna velryba 😀 😀 😀 ja vyzeram ako dve tehotne velryby v tesnom zavese jedna za druhou 🙂))
sme veriaci 😕
a tie informacie o liekoch a spermiach nepoznam..moj berie lieky na astmu... vraj to tam pisal do papierov, ale lekar to nedaval do suvisu.. ved uvidime, opytame sa.. mne to vrta hlavou... a viem, ze obstrukcna azoospermia je nezvratna, ale nevadi 😵 este ju nemame v papieroch, este sa stale skuma, takze ja osobne si dovolim dufat. aj moj muz moze dufat 😀
a kedze uz pred svadbou som mojho muza pripravovala na to, ze si budem chciet adoptovat dieta.. a s predlzujucim casom snazenia sme sa o tom casto rozpravali, je pre nas cesta zdanlivo jednoducha... zdanlivo.. lebo cervicek tam je.. cervicek zazraku, chyby diagnozy, nahlej zmeny, ano, u mna cervice aj IVF 😕

dnes som sa rozpravala s naj kamoskou o probleme, vravela.... ved viete, tie dobre rady ludi, co o tom nic nevedia.. ze veri, ze budeme mat dieta 😝 tak som jej povedala, ze ona nech laskavo akceptuje skutocnost tak ako som jej povedala, ze prirodzenou cestou dieta mat nemozeme... a nadej a vieru, nech necha v intimnej sfere mna a mojho partnera 😉

mirusch
10. okt 2008

Lenkove, dobre pises o tej intimnej sfere a radach a nadejach cudzich ludi...ja to vidim rovnako. Ale ked vidim, ze clovek proste nema ziadne vedomosti o problematike a ani nema zaujem sa nic dozvediet, iba ma hned pripravenu odpoved, tak to neriesim. To nie je moj problem. Najblizsim kamaratkam som to vysvetlila, ostatni nic vediet nemusia. A moji rodicia preto nie, lebo nechcem, aby nahodou v podvedomi sa obratili voci mojmu manzelovi, nie naschval, ale vies, cervicek hloda.
Som si aj myslela, ze ste veriaci. Mozno by ti pomohlo pokecat s Violoncielkou, ona je tiez a predsa sa rozhodli pre IVF, isto by ste si mohli vymenit svoje nazory. Samozrejme, ak sa rozhodnete proti, nikto nema narok spochybnovat vase rozhodnutie alebo vam vnucovat svoje nazory.
Moj manzel berie betablockery, tie mozu ovplyvnovat spg, ale ja som toho nazoru, ze azoospermiu - docasnu - mu sposobil testosteron, co mu pichaju, je to aj v letaciku. Ale nemam silu sa pytat lekara, ci to nevysadi a zase cakat a .... proste nie. Tak ci tak nas spg bol horsi ako zly. 😖
Drzim palce na vasej ceste, nech je akymkolvek smerom.

embabuli
11. okt 2008

ahojte 🙂

tak ja som teraz vela cestovala, ale obcas sem nakuknem ;)

davam si teraz predsalen od snazilkovania pauzu...za 50 dni odchadzame z finska, tak az ked prideme dolu, pojdeme pekne do centra, najdem v pracu a potom..

nejako som psychicky moc nezvladala...asi aj keby som bola tehotna , zase by som sa strasne bala ze potratim ☹

takze som prepla a chvilku chcem mysliet na nieco ine..

ale vam vsetkym palecky drzim 😀

barbora87
11. okt 2008

ahojte su tu nejake snazilky z viedne?

mirusch
11. okt 2008

Ahoj Embabuli, diky, ze si sa ozvala, si nam chybala. Prajeme ti vela stasticka 😵 A stahujete sa do CR alebo SR? Ozvi sa obcas, ako to s tebou vyzera, oki doki? Ja osobne sa budem velmi tesit.

Ahoj Barborka, zatial tu nie su ziadne snazilky z Viedne, ale ak nejake citaju, tak sa isto ozvu 😉 Vsak mozes pokecat aj s nami nie? 😀

mirusch
11. okt 2008

Baby kde ste? Nemam tu dnes chlapa a nemam s kym kecat....... 😕

annaanna
11. okt 2008

ahoj mirusch, ako sa ti darí?

mirusch
11. okt 2008

Jeeej, ahoj. Mne dobre, chlap je dnes prec, siel hrat s kamosmi na PC, vrati sa nadranom, tak si idem uzivat slobody 😅 A tebe sa ako dari tehulka? Vsetko ok?

annaanna
11. okt 2008

aj ja mám chlapa preč z domu, príde až zajtra poobede. Šiel k mame.
Mne sa darí ... no dnes OK, ale niekdy je to na blivno. Či všetko v poriadku, no to dúfam, v útorok bolo.
Vieš, vzhľadom k veku, už mám obavy....
Stále ma myšlienky privádzajú k Taky... hrôza ☹

mirusch
11. okt 2008

Zlatusik, blivno... 😝 😀 Mas co si chcela, nie? hehe. Neboj nic, vsetko bude uplne v poriadku. Musis tomu verit celou dusou, lebo tvoje podvedomie prijme za svoju tu myslienku, ktoru si vsugerujes. Ak si vsugerujes, ze mas vesele a zdrave brusko, tak take bude. Uz si mala uzv?
To s Taky aj mna zlozilo, som revala ako tur, strasne som im drzala palce, ved ich poznam aj osobne. Ale verim tiez, ze ked sa pozbiera, tak to skusia znova a babatko bude.

No, hadam nam babenky odpustia trosku odbocenia, ale ved aj tak sa to vsetko toci okolo babatenka. 😉

mirusch
11. okt 2008

A este, neviem sice, kolko mas rokov, zabudla som 😅 , ale kukni na Lumah a Miricu ... obe maju vyse 40 a zaroven zdrave dvojicky....

annaanna
11. okt 2008

tiež vyše 40 🙂
no jasné že myslím pozitívne.... a mám čo som chcela. stále jem, pretože mám v ústach ako keby som jedla železo... tak to zaháňam rôznymi kúskami jedla, no to budem asi dobre vyzerať.. chichi
mala som uzv v pondelok či útorok tento týždeň, srdiečko bilo 🙂

dnes na slovensku krásne počko, 20 stupňov, slniečko...

neviem mirusch, či taky ešte raz skúsia... nevieš čo je sňou teraz? trpí.... 😢

annaanna
11. okt 2008

mirusch, niekde som čítala, že si chcete adoptovať... ako to dopadlo a kolko to u vás trvá?

mirusch
11. okt 2008

Neboj nic, zhodis potom, take dieta je dobry fitnes, ja sa realizujem navlacanim drobcov ked mozem a vzdy doplatim svalovkou - a to len po jednej hodine!
Nuz, neviem, co je s Taky, ale viem si to dobre predstavit. Chcela som jej volat, ale nakoniec som sa rozhodla trochu pockat, nech si posmutia, potom sa jej ozvem. Ach jo.
Nuz, my sme na adopciu tiez stari...mame obaja po vekovom limite. Som si o tom pokecala tu na nemeckom chat-e a pozistovala nejake veci. No a za druhe...uz sa necitim na to, adoptovat. Pri predstave nielkolkych rokov stresov a uradov a sumy, ktora rozhodne nie je mala...uz ma to tymto smerom netaha. Pestunstvo nie, to by som nezvladla sa potom zase dietata vzdat, ale uz sme tu diskutovali moznost, na ktoru sa chcem popytat - a sice pomoct rodine v nudzi a bravat si dieta na poobedie a tak podobne. To ma celkom nadchlo.

annaanna
11. okt 2008

nám keď sa stále nedarilo, tak som chcela adopciu, môj partner v žiadnom prípade, stále veril a verí že budeme mať vlastné dieťa. Myslím, že u nás sa adopcia ani neplatí, teda na sk, ale určite dlho trvá. "voľných detičiek" nie je tak veľa, rómskych možno ešte áno, ale biele deti..
ani to som netušila že je adopcia vekovo obmedzená... no nenaštudovala som si to.
Ja mám dvoch bratrancov adoptovaných, už sú to dospelí muži a majú vlasnté rodiny... ale žili v jednej rodine, teta mala stále problém, tak vyrišili adopicou, potom druhou a keď bolo to druhé dieťatko u nich na takej ako keby skúšobnej dobe, 3 mesačnej, tak sa to vraj vtedy robievalo, tak zostala tehu, samozrejme, že nepriznala... a má tretiu dcéru.
pestúnstvo by som ani ja asi nezvládla, keby dieťa vzali späť do tej rozvrátenej rodiny.
Cez leto sme boli v grécku na dovolenke a bola tam jedna pani, mala veľmi krásne dievča... občas s nami posedeli na kávičke a prezradila, že je v pestúnskej starostilivosti, už asi 5 rokov spolu s jej súrodencami. Vraj bola riaditeľkou detského domova a potom sa dala na podnikanie ako profesionálna matka, má dvoch synov vysokoškolákov vlastných a 4 deti v pestúnskej starostlivosti. To dievčatko bolo veľmi spôsobné a šťastné ... asi našlo dobrú rodinu. Z vlastnej ich zobrali do DD.

mirusch
11. okt 2008

To je super, co si napisala. Ja obdivujem ludi, co si zoberu deti. nas odradza byrokracia, nas vek, neistota mojho manzela a aj financie. Podla toho, z akej krajiny si dieta beries, sa to moze vysplhat az na 10-15 000 EUR. Som aj rozmyslala nad dietatom zo SR, ale musela by som aj tak cez DE agenturu, museli by sme sa prestahovat do vacsieho bytu a aj tak s minimalnou sancou na uspech. Ja mam tiez druhostupnovu sesternicu a bratranca adoptovanych, ale ti su v USA a tam je to omnoho jednoduchsie-ten proces. Ale povedala som si, ze aj tak by som rada ulahcila nejakemu dietatu alebo rodine, ktora nema peniaze, pocula som o takej moznosti, musim pozistovat.
Ja som uz pocula aj o takom pripade, ze poziadal par o adopciu a ked uz to mali povolene, tak ona otehotnela. A tak mali adoptovane a aj vlastne dieta a ked chceli este jedno adoptovane, tak sa nejaky uradnik rozhodol, ze nie su sposobili vychovavat dieta a nepovolil im to. Tak si to predstav ako si vystavena na pospach subjektivnym pocitom nejakych uradnikov. V DE sa vela adoptuje z juznej Ameriky, Afriky alebo Indie, lebo to je jednoduchsie...

annaanna
11. okt 2008

veeeľmi sa mi páčia černošské detičky.... také kučeravé....hneď by som jedno brala
fuuu tak to je dosť drahé, pol miliona skk, fakt neviem či na sk sa platí, asi nie.
naši známy už boli 3-4 na ivf bezvýsledne, chúďa, ona tým dosť trpí a úplne ju chápem. Ja som jej ešte nemala odvahu povedať, že som tehu. Tak sa rozhodli pre adopciu, čakajú už asi rok a predpokladajú že v máji 2009 by mohli prísť na rad. chodia na rôzne psychologické debaty a vyšetrenia... atď. chcú malé dieťa, kojenca. Ešte minule spomínala, že by požiadala o darovanie vajíčka, netvoria sa jej totiž vajíčka.

tiež na našu ulicu sa prisťahovali manželia a vraj ich krásne dievčatko je tiež adoptívne. Nepáči sa mi, aký sú ľudia zlí, úplne si z nich robia srandu. Nepochopia, že niekto jednoducho nemá to šťastie aby mal vlastné deti a tak si adoptuje. No a čo? veď to je jedno... aj vlastné dieťa raz môže nepríjemne prekvapiť.

ivana98
autor
11. okt 2008

mirusch, co sa stalo takyne? 😲 😖

mirusch
11. okt 2008

Ahoj Ivus, poznas Takynu? Nuz minuly tyzden porodila v 23 tt a na druhy den jej Romanko umrel (550 g). Mala nejaku infekciu, dali jej neskoro antibiotika a potom ju gynekologicka ani nepozrela. Proste dali to na presetrenie - zanedbana starostlivost. Ale to jej uz syna nevrati. Chudatko.

Anna, nuz, ja som kedysi tiez snivala o tmavom dietati 😀 a takmer ma moj byvaly - ind - presvedcil, ale s nim som dieta nechcela... Nuz, moj muz sa tiez boji, ze by adoptovane dieta malo "zle" geny, ale ja si myslim, ze zalezi na vychove. Presne, aj vlastnemu dietatu moze "rupnut v bedni".

annaanna
11. okt 2008

mirusch, tí bratranci .... tak jeden sa veeeľmi nevydaril a jeden sa veeeľmi vydaril a dcéra vlastná je v norme. tak si teda vyber. 🙂
aj môj partner nechcel preto, že ktovie aké gény, ale šak ani my nevieme aké gény máme niekde skryté a prejavia sa v nejakej inej generácii zdedené od predpredpredkov... 😀
mám ten istý názor všetko je od prostredia a výchovy

chúďa takyna, ktovie čo to za pliaga bola tá infekcia. a to teda že tá gynekologička jej len cez dvere recept dala, to je sila...

mirusch
11. okt 2008

Anna, ved toto. Ale zober si, ze su aj take pripady, ze vychova nemoze byt lepsia a dieta aj tak somariny stvara...ale tu zase moze zohravat rolu, ze sa dostane do blbej partie, cize zase vonkajsi vplyv. Ach jo. Uf, esteze to mam ja bez starosti 😅 Vies, ja som ucitelka a teraz som ucila sukromne AJ aj deti a strasne mi to robilo radost, ked som videla, ze aspon trosku im mozem pomoct. Nielen s AJ, ale celkovo s pristupom k uceniu, k skole, dokonca som raz upozornila mamu, ze dieta je zrejme dyslektik, ze to treba riesit. A preto chcem pomoct aspon 1-2 detom, mozno aj viacerym, tym ze si ich budeme mozno bravat na robenie uloh a na vylety.
Inak, nasi ked davali robit rodokmen, tak vysvitlo, ze nejaky nas predchodca v 18. al. 19. st. sedel v base za kradez 😀 😖

A ktovie, ci by Takynke pomohli, aj keby to riadne riesili, mozno by to jej telo aj tak nezvladlo. Keby sa o nu Dr. postarala, tak by teraz nemusela mat vycitky svedomia. Ktovie, ci ma. Mozno by to aj tak tak skoncilo. Ale teraz sa Taky moze aj zblaznit pytanim sa, ze co keby.

Nuz, ja som si uz aj pozehlila, idem kuknut, ci nieco nie je zaujimave v telke.

violoncielka
13. okt 2008

Ahojte babule,
tak ja som po transfere,mam v brusku dve embrika 🙂 a teraz cakam ako to bude cele pokracovat.Inac ja som mala chripku a dobre,ze som si ju stihla preliecit antibiotikami (taka davka na 5 dni),lebo v sobotu na transfere som uz zase bola vo svojej kozi a plna energie.Zamrazene mam 4 vajicka,takze nakoniec som mala celkom peknu urodu vajok.

Lenkove rozhodnut sa ist na IVF je naozaj velmi tazke.Ja som do poslednej chvile mala pochybnosti (co sa tyka hlavne cirkvi),ale my inu sancu nemame a ta tuzba po dietatku je obrovska. Aj tak teraz je to vsetko v Bozich rukach a On rozhodne ako to bude pokracovat. Som rada,ze som to podstupia a este radsej,ze to uz mam za sebou
🙂 . OPU som mala 9.10 a bola som na izbe 99 (takze sa tam objavili 3x 999) co ma tiez povzbudilo.
Inac v Taliansku som bola milo prekvapena so sluzbami a pristupom v nemocnici.Fakt vsetko bolo na velmi vysokej urovni.Izba bola super a po OPU sa mi dobre lezalo pozerajuc TV.