Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
22. aug 2010

@finfrle moooc hezky ... a jak je to s tim povlecenim?? kdybys to reklamovala trvalo by to moc dlouho? ...

@emily327 me tvrdne brisko uz pres dva tydny, pri posledni kontrole jsem mela na ctg uz kontrakce a doktorka rikala ze se vsechno uz roztahuje ... kdyby prisla ted tak uz by to nebylo tak strasne, predtim jsem brala magnezko protoze mi doktor rekl ze pred 36tt malou nechce videt 😀 ... tak uvidime kdy se na nas podiva, ale ja doufam ze to jeste vydrzi, rada bych jeste stihla tu kontrolu kvuli tomu streptokokovi ....

ok, letim zas na gaucik

finfrle
22. aug 2010

Schnucki to ta zenska byla s ni spatna domluva ikdyz je to jejich chyba...no ale co nadelam nevadi ....

barbora87
23. aug 2010

Ahojte babule
ako ste sa vyhajali?mne o pol9zobudila smska :(
vcera som bola uplne k.o. A aj tak som az o11zaspala...
Vysledol vcerajsieho vyletu plny kufor!
Vyzdvihli sme tu ohradku od jednej babule z konika potom som vyzdvihla od druhej babule tasku s vecami...a isli sme do tesca...mali tam akcie na pampersky detske veci a vsetko mozne...tak sme kupili 2kartony pampersiek nasli sme aj take dvierka co primontujes ked nechces aby mimi niekam chodilo mali ich v tescu za super cenu...no a este 2tasky oblecka...a este som nasla v tescu poporodne vlozky tak som si hned zobrala lebo neviem kedy sa zase dostanem do toho tesca v druhom som ich nevidela...
Tak sme prisli domov uplne k.o.
mm este zacal skladat prebalovak s vanickou tak somsi tam nacpala pampersky a v detskej som si zase zacala robit poriadok...
Takze sme behom 3dni nakupili co treba 🙂 uz len pre mna par veci a kozmetiku a zvysok neriesim...Az ked bzde treba...

A co vy?ako sa mate?ste vsetky v poriadku?

finfrle
23. aug 2010

Dobre rano preji!
Tak ja se hned po ranu vhrla na prani ctvercovek a snadzvladnu i dalsi veci pro mimi.Pocasi je tu vselijake,pred hodinou lilo a ted je slunicko ale snad budu mit stesti a nebude prset vice.Projistotu to dam ven na prenosve susaky abych pak nelitala....
Dala jsem snidani a ted pujdu trochu smejdit do detskeho pokoje abych to dala dohromady a taky mi nedela dobre dlouho sedet.
Manzel mi vcera masiroval zada a hned ukradl olejicek na miminko s hermankem 😀 pani to bude paradni a mimisek se bude mit...
Jestli jeste neco najdu dohodim k foteckam.
Barbor koukam,ze se tesite oba dva a obchody berete utokem 🙂 ja to taky tak delala ono kdyz je to v akci prece neprohloupis a nebudes cekat na pozdeji 😉
Co mas dnes v planu?

Moc dlouho tu nebyla Lubinka a Kleo 😕 Snad jsou cvrckove vporadku.
Mirusch uz je nejspise na Slovensku a uziva si dovcu.
Blondy ma toho s malou taky dost,ale fotecky male jeje 😵
Meleri je taky na dovce tak snad se ji ulevi a vychutna si alespon tech par dni.....myslim na tebe!!!

Schnucki tak jak bolesti jsou pryc???K tomu kufru pro malou,ja beru vse najednou i se svymi vecmi...Manzel uz je nervozni co? 😅

ivanajelinek
23. aug 2010

Dobre ranko. Tak aj ja som si dnes dlhsie pospala. Leje zasa ako z krhle, a sa zasa ochladilo o 12 st. Vcera 30-tky a dnes len 18. Jako mne to vyhovuje toto pocasie. Ani mi to nevadi. O jednej idem k hebamme, uvidim ci sa nieco zmenilo. mna akurat volala kamoska(ta co je v 15 tt).Ona mava dost casto migreny a aj bolesti hlavy a dr.-ka jej dnes povedala ze moze brat Ibuprofen a je jedno ze kolko.Ze to dietatu vovec neublizi. Mne sa to nezda. Vcera tiez zobrala 4 krat 400 IBU a este aj v noci 2, rano zasa 2...Neviete co pomaha na migreny? ja som mavala tiez bolesti hlavy ale ja som to vzdy vydrzala, nikdy som nic nezobrala.
@finfrle ty si toho ale nakupila. Ja nemam z takych veci napr. kozmetika, olejiky, kremiky vobec nic. Ani neviem co mam kupit.
@schnucki Si v poriadku?
@barbora87 Mna z teba porazi 😀 Zasa ste nakupovali??? 😀

finfrle
23. aug 2010

@ivanajelinek na migrenu mi zabralo jedine,naprosty klid,tma a mooooc spanku.Nevim nevim s temi brufeny...at si radeji zkusi zavolat k jinemu lekari a zepta se...
To vis nakoupila at pak nesilim a jsem pripravena.Jsem si udelala zase velky pruzkum co a jak se doporucuje(ohledne kremu a leku a pod) a sla rovnou do teho.Spotrebni datum je az to roku 2011-12 takze parada.

Mama mi poslala i nejake veci bokem jako....knizecky pro malou,mm poslala ze srandy plno pexes a omalovanek k narozeninam 😀 a pro me treba cenne na Vanoce formicky po me prababicce a plno dalsiho ale to jsem uz nefotila protoze to nema co delat s mimi 😎
Jak se dnes citis?Mivas jeste bolesti zad u me zacalo peklo....

Tak a uz prsi bude se susit doma...

barbora87
23. aug 2010

@finfrle Dobre ranko tak si zase usilovna vcelicka?a ako si sa vyspala?

@ivanajelinek Drzim palce nech je u hebamme vsetko ok...no som hrozna ale uz koniec!lebo mal ma toho viac ako treba  no migreny poznam mam ich uz asi 10rokov ale od kedy som tehu tak ustupili...mala som len asi 4krat silne bolenie hlavy aj dnes mam...ale v sob som myslela ze zdochnem tak som si dala mexalen...no ja vy som jej doporucila ked to ma tak casto aby si zobrala nieco homeopaticke...nech sa popyta...lebo brat tolko tabletiek sa mi nepozdava...
Ja som si teda len raz dala ten mexalen lebo mam aj na migrenu tabl ale to by som maleho asi tym zabila...
U nas su dnes 30ky talze budem doma lebo mamina zase privezie bratov do zajtra

ivanajelinek
23. aug 2010

@finfrle ja mam bolesti chrbta stale. Ale iba na pravej strane. Neni to az take hrozne ako predtym, ale boli. Ved moja mamina pride v oktobri, tak keby ze nieco potrebujeme este tak ona donesie...ja uz mam plienky oprate, stvore uz aj pozehlene. Este rozmyslam, ze kupim aspon jedno balenie jednorazoviek, ze keby nahodou. Inak citala si nieco o tej bezplienkovej metode? Co si o tom ty myslis?

finfrle
23. aug 2010

@barbora87 No celkem to jde spanek uz moc nestoji za rec.Vzdycky napisu jen,kdyz se dobre vyspim ju 😅
Pracuji ale tak zvolna.Nechci se zase citit zle.Mala zatim tak jemne dovadi ale je to moc fajn ji citit.
Uf to mate teplo tady docela zima a dest....

finfrle
23. aug 2010

@ivanajelinek Rozhodne kup i jednorazovky,prece jenom na zacatek se budou hodit,ja jich mam plno.Az si najdeme nejaky system prejdeme pak na pul na pul a pak jen latkovky.Myslim si,ze na zacatek je to dobra pomoc zvlaste u prvniho miminka,kdy nevis co cekat a tak...
Bezplenkovou metodu jsme cetli a az bude mala pokusime se to nejak zkombinovat a zkusime.Myslim,ze kdyz znas sve mimi dobre,tak je sance,ze to bude fungovat ...

schnucki
23. aug 2010

dobre ranko, tak me vzbudil dest, vyskocila jsem protoze mam pradlo na balkone a manza se hned zalekl ze co sedeje 😀

@barbora87 super ze tak nakupujete a ze uz mate skoro vsechno, hod fotecky, jsem zvedava na tu ohradku, at se muzu inspirovat 😵 ... jinak delas dobre, ja taky cekam na akci na plinky, naco je kupovat za plnou cenu kdyz se muzou vzit v akci ... jeste mi sousedka poradila at v nemocnici vyplnim co jde, ze doted dostava slevove kuponky 😀

@finfrle dekuju za optani, dneska bolesti nemam, takze to byli zas jen ty pred kontrakce 🙂 ... jojo, manza uz podle me zacina byt trosku nervozni, vic nez ja 😀 .... ja mam veci pro malou zvlast, protoze moje taska je trosku plna, zupan mi zabira skoro pulku tasky 😝

@ivanajelinek dej pak urcite vedet jak to s vama vypada 🙂 ... jinak me se ten ibuprofen vubec nezda, tam v nem nejsou moc dobre veci, ani pro normalniho cloveka natoz pro tehotnou .... a v 15tt by podle me mela zkusit neco bud na prirodni fazi nebo se to pokusit nejak vydrzet ...

schnucki
23. aug 2010

bezplenkova metoda??
to jako ze mimco je uplne bez plenek??

ivanajelinek
23. aug 2010

@schnucki ty tiez tak stresujes manzela? 😀 Moj sa tiez vzdy zobudi, ked sa len pohnem v posteli...No ja zbalim asi tasku zajtra. Nemam ziadny termin, budem cely den doma, tak budem mat cas. Este musim ale nejake veci dokupit.

finfrle
23. aug 2010

@schnucki Jsem zvedava,jak to zvladne muj manzel 😕 😅 Vcera mi poprve mazal brisko a reknu vam jak byl nezny...on se boji,ze snad to dite nejak porani ci co.Dokonce kdyz se drzim za bricho tak hlida jestli netlacim 😀
Ta bezplenkova metoda je o tom,ze existuje komunikace ze strany mimi uz mnohem drive nez mluvi a dava ti najevo,ze musi curat a pod....najdi na netu.Je o tom i kniha!

ivanajelinek
23. aug 2010

@schnucki no, tak nejak. Su babätka ktore uz v 1 mesiaci kakaju len do nocnika. Ide o to ze musis vystihnut kedy tvoje dieta najcastejsie kaka a cika, ze dieta vysiela nejake signaly, ked chce robit potrebu. Ja uz som nieco o tom citala,skus dat len do googlu ze bezplienkova komunikacna metoda a tam to vyhodi o tom dost clankov.

schnucki
23. aug 2010

@ivanajelinek myslis tasku pro malou?? ... ja ji pro jistotu zabalila uz vcera 😀 ...
ono i staci kdyz se blbe zatvarim a uz se pta co se deje 😀 no jo, prece jen se to uz blizi 😵

dekuji, hodim do googlo a uvidim co mi to vyhodi ....

@finfrle manza je koukam radne opatrny 🙂 ....

ja jsem se meho uz ptala jestli prestrihne pupecnikovou snuru a mi povidal, ze jestli tam jeste bude, tak proc ne ... no ja jsem na neho taaak zvedava 😀

ivanajelinek
23. aug 2010

@schnucki nie musim zbalit este tasku pre mna. Lebo este nemam. 😀 Ved to, ze sa to blizi. kazdy mi hovoril, ze ku koncu to ide pomaly, ale mne sa nezda. Mne to ide neskutocne rychlo.

finfrle
23. aug 2010

@schnucki 😀 pry jestli tak jeste bude 😀
To vis mas to zapar koukam 37tt juuuuuuuuuuuuuuu leti to leti.Ja se dala radeji uz do prani pro malou,nikdy nevis .... 🤐
Mm je opatrny az az 😀 nekdy mi kontroluje i kalhoty jestli oc netahnou malou 😀

finfrle
23. aug 2010

@ivanajelinek Ja bych rekla,ze cele tehotenstvi jde nejak rychle...

schnucki
23. aug 2010

@ivanajelinek ja bych teda rekla ze ted ke konci to docela leti ... az me to chvilema uplne desi jak se to neskutecne rychle blizi 😝 ... ahaaa, tak to ji zabal, at ji mas pripravenou 🙂

@finfrle jojo, pry jestli neodpadne 😀 ... ale tesi se na to ze malou uvidi jako prvni, ze ja ji sice celou dobu nosim, ale on ji uvidi jako prvni 😀 .... ja mam veci pro malou uz vsechny vyprane, jen je dat zitra do skrinky 🙂
tak ten muj teda az tak opatrny neni, kolikrat mi trepe s briskem aby malou probudil 😀 ale tak lehce, ho krotim

barbora87
23. aug 2010

Babule urcite pofotim a mozno aj dnes len ma krize bolia tak uvidim ako bude...teraz som sa nahlasila na cvicenie od sept budem to mat zadarmo tak sa tesiiiim...
No a tie pampersky mali v akcii kus vysiel na 15centov velkost 3 a tu sme pocitali a stoji kus 20centov takze 5centov za kus je rozdiel...ja budem pouzivat len jednorazovky a na zaciatku urcite len pampers...
Vyfotim v potom aj ohradku aj prebalovak a aj kocik
ja radsej budem mat vsetko skorej som potom kludnejsia...v sept ma caka zubarka odber krvi gynekolog test na cukrovku a cvicenie tak mam toho dost...cas utecie ako voda a dohovaram maximu aby sa narodil zaciatkom decembra 

finfrle
23. aug 2010

@schnucki To ma tvuj mm pravdu zachvilku ji uvidi a prvni teda kdyz tam bude a neodpadne 😀

Ted jsem povesila ctvercovky ty jo tech je 😕 😅 a uz peru povleceni at to ma sanci uschnout a pak to zehleni.....leje tu ale moc ☹ se to strida co 5min ....tak jsem udelala pruvan at to uschne rychleji.

emily327
23. aug 2010

@schnucki tak len vela oddychuj moja. A kedy sa chodi na tu kontrolu kvoli streptokokovi? Mne tu nic nikto nepovedal, tak sa na to opytam ked pojdem nabuduce do poradne. Dufam,ze sa dozvieme aj kolko mala vazi a aka je dlha 🙂 To uz asi bude posledny UTZ.

Ahojte, dnes som nejaka divna, od rana ma boli v podbrusku je to divna bolest a toci sa mi hlava. Malinka sa v brusku divne pretaca, az mam pocit,ze jej tam nie je moc dobre, tak sa snazim chodit to jej robi lepsie, aby si nasla polohu, kde je jej najlepsie. A co vy dnes ako?
Ked tu boli nasi cez vikend, tak nam doniesli zavinovacku pre malu 🙂 velmi som sa potesila, lebo mame len perinky a mamina vybrala fakt krasnu zavinovacku a aj farebne sa nam hodi aj do postielky a aj do kociarika. Tak pridavam foto 🙂

finfrle
23. aug 2010

@emily327 Chodi se mezi 35-37tt na stery.
Setri se holka!!!!!

emily327
23. aug 2010

@finfrle dakujem ale nemyslim si,ze mi to budu robit. ale ked pojdem do poradne co bude skoro uz v 37tt tak sa opytam na to. Setrim sa moja setrim, mam vylozene nohy a oddychujem. Cakame na postarku, potrebujeme ist iba k stolarovi a na matriku a notarovi. A na dnes to bude vsetko. Vonku je hrozny hic blee vobec sa mi tam nechce. Aj ty sa moja setri, vysoky krvny tlak nie je sranda cmuk

finfrle
23. aug 2010

@emily327 Mozna,ze budou se zeptej nekdy to dokonce delaji az kdyz prijdes s bolestma(ty trvaji X hodin) a pak se teprve rozhoduji alespon v CR to tak pry je....

schnucki
23. aug 2010

@finfrle to jo, pokud neodpadne 😀 ... ja se tu uz hodinu a pul premlouvam neco udelat, mam tu zehleni a musi se konecne vyklidit to posledni z detskeho pokoje ... ale ja jsem taaaaak lina ....

@emily327 ta zavinovacka je suprova, mooooc hezka ... ja jsem premyslela jestli jedna staci ....
emily ja jsem o tom steru taky nevedela, ivus to tu nacala a tak jsem zavolala doktorovi a tam mi rekli ze je to dulezite, ona se totiz mala muze nakazit pri porodu, pokud by nalez byl pozitivni .... me ho budou delat na kontrole 30.8., to budu skoro 38tt a doktorka povidala ze to jeste neni pozde, ... zkus si kdyztak zavolat k doktorovi nebo se na te poradne klidne zeptej, je to otazka dvou minut 🙂

emily327
23. aug 2010

@ivanajelinek ja okrem liehu, septonexoveho prasku, sudocremu a rybacej masti nemam ziadnu kozmetiku. Iba detske mydlo. VIac ani netreba, dokonca ziadna kozmetika by sa pre malinke nemala pouzivat. Ziadne sampony nic. Este klasicky azulenovy olejcek mam po kupkani a to je vsetko a ani viac kupovat nebudem. Cim viac kozmetiky tym viac sa nici PH pokozky dietatka. Staci len vodicka a septonexovy prasok do nej a nejaky olejcek po kupkani. Takze sa tym vobec netrap moja. A ako sa dnes mas? Uz je lepsie? Co chrbat?

schnucki
23. aug 2010

ja se musim priznat, ze z kosmetiky na malou mam jen ty navlhcene ubrousky co se s nima utira zadni cast tela 😅 ... pry toho totiz dostanu hafo v nemocnici, tak se chci podivat co mi tam daji a pak se dohodnout s hebamme co je asi tak nejlepsi ....
jinak si taky myslim ze neni potreba toho moc ....

emily327
23. aug 2010

@schnucki aha no napisem si to do otazok pre lekara ked pojdem do poradne 8.9. a uvidim co mi na to povie. Ja uz chodim iba k porodnikovi nie ku svojej gynekologicke tak je to mozno aj preto ine. Uvidim. Hlavne mu chcem povedat,ze mam zle zrastenu kostrc, aby o tom vedel, mozno kvoli tomu ani nebudem moct mat epiduralku. A kasli na zehlenie vela oddychuj moja, nech malinka este v brusku vydrzi. ja som ozehlila rano zopar triciek.