Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
29. aug 2010

@schnucki ja len preto,ze to moje brusko je fest biele oproti tvojmu, tak som chcela vediet, ci si si brusko opalovala 😉 Ja som nikdy pri vode nelezala ani brusko som slniecku nevystavovala. A ja zatial na brusku tiez nemam zatial ziadne strie. Dufam,ze ani ziadne nebudu do porodu. Na boku mam take do fialova ale neviem ci su to strie alebo modriny fakt to vyzera divne. Ako keby sa rozsirili zilky a zmodrali hm no uvidime, co to je po porode.

ivanajelinek
29. aug 2010

@schnucki ano bude.Chcel by 2 tyzdne. A potom pride na 2 tyzdne moja mamina. No a ak budem musiet ist na ten cisarsky, tak by som aj chcela, aby mm v nemocnici aspon prve 2 noci so mnou spal. Lebo ked nembudem moct maleho ani dvihnut ani sa sama poumyvat, tak by mi to pomohlo.
No vari nejaku sampionovu polievku a druhe nejake pecene mäsko, k tomu spitzkohl a neviem co este ako prilohu.necham sa prekvapit.. No dneska skusim hodit fotecku. vcera mi mm odfotil brucho..

schnucki
29. aug 2010

@finfrle to bude mozna tim tlakem, hlavne na sebe davej pozor 🙂

@emily327 fiiiha, tak tomu rikam vana 😀 ... koukam uz ti taky pekne pada dolu, vid ... ale jeste se neotviras, nebo jo?? ... ja jsem trosku snedsi po tatovi, a vetsinou po cely rok, holt se dobre opaluju 😀 ....
to by mozna male strie byt mohli, ja to mam taky na strane, takove lehce do fialova .... no uvidime ....

@ivanajelinek tak to zni lakave 😵 ... to by bylo super kdyby s tebou byl i v nemocnici ... muj si bere tri tydny ...
nasi prijedou nejdriv na vikend, aby videli malou a pak nekdy v rijnu na tyden ... brala bych je taky na dva, ale tak dlouho to asi s dovcou u obou neklapne, uvidime jestli i segra prijede 🙂

schnucki
29. aug 2010

holky ja jsem stejne na ty chlapy zvedava jak to u porodu zmaknou 😀

finfrle
29. aug 2010

Zacnu postupne 🙂
@schnucki Super brisko,uz jde videt jak jde dolu...

@barbora87 Jsem rada,ze jsi vporadku,nakonec to bude holcicka 😀 ale ne bude to kluk 😉 Moc odpocivej!
Reknu ti,ze bobky ma asi kazda a cim blize to je tim na to i tak trochu myslis.Neuveritelne,jak ty tydny leti ty jo 25tt!!!!

@emily327 Holka proboha odpocivej at ma malinka cas na dovyvynuti plic.Setri se!!!Je mi jasne,ze s tim stehovanim a zarizovanim bytu to neni tak jednoduuche ale mysli na sebe i prdolku ju 😉 Koukam,ze ty a Schnucki uz mate poslicky a co ty Ivanko?Brisko je uzasne mm teda kokal,ze pry uplne vidi tu malou 😅

@ivanajelinek Me vecer pali pokazde zaha ale pomuze mi hrnek studeneho mleka...

@meleri Je paradni,ze jsi tu zase s nama!!! Pohlavi si myslim jde od 16tt ale vetsinou le lepe okolo toho 18-20tt
Uz ti pak ke konci dovci bylo lepe???

emily327
29. aug 2010

@schnucki no sme uz fakt obrovske 😀 Ale hlavne,ze ma mala este dost miesta v brusku 😉 No ci sa otvaram to neviem. Na poslednej kontrole bolo vsetko v poriadku, tak dufam,ze este nie. Chcem si zajtra kupit ten speci cajik z malinovnika, tak dufam,ze to pomoze pri porode. Ja som tiez byvala hnedulka, pokial som nesla do Irska. V Irsku sa opalovat pocas celeho roka neda, lebo nie je teplo ani slnko a potom som otehotnela a na Sk uz s bruskom som sa neopalovala. Takze som bielusik ☹ No ja mam tiez take do fialova. Tak dufam,ze to bude ok. Aj si natieras brusko nejakym inym kremikom ako predtym?

finfrle
29. aug 2010

@schnucki Manzel se ted kouka na porody v tom serialu Cekame miminko,se pomalu pripravuje co nas ceka 😀 a reknu vam,jak ty deti zacnou plakat ma slzy v ocich.
Holky vy ale jedete!

finfrle
29. aug 2010

Takze minule jste chteli vytazek z te knizky a tady je...muzete podekovat manzilkovi to pro vas prepsal.Je to vazne uzasna knizka....
Co mám jíst, dokud kojím?
Vlastně by mělo stačit to, na co jste zvyklá. Předpokládám ovšem,
že normálně jíte stravu, která obsahuje všechny potřebné výživné
a účinné látky, tedy stravu plně hodnotnou, všestranně pestrou a
vyrovnanou.
Protože živíte dva, sebe a dítě, musíte jíst více než normalně.
Energetická spotřeba plně kojící ženy je o polovinu větší než normálně
(u těhotné jen o desetinu). Tuto potřebu mají krýt hlavně bílkoviny:
mléko, tvaroh, sýry, maso, vejce. Potřeba tuku je o málo větší než
normálně, pamatujte hlavně na rostlinné oleje. Sacharidy spíš omezte,
sladká a moučná jídla jsou v české kuchyni zastoupena v nadbytku.
Dostatečné pestrá strava kryje potřebu vitamímů, minerálních látek
i stopových prvků. Ale je vaše strava opravdu dostatečně pestrá?
Vyjmenuji vám potraviny , které by se v ní měly alespoň občas objevit:
špenát, květák, chřest, játra, celozrnný chléb, rajčata, černý rybíz,
mrkev, ryby sladkovodní i mořské, pažitka, petrželka, olejovky, ořechy,
papriky, kapustičky, čocka, hrách, fazole, mandle, ředkev, celer.
Z jídelníčku každé rodiny postupně vypadávají jídla, která ten, kdo vaří,
nemá rád, něco nechutná tatínkovi a ostatním členům rodiny, něco dá
přiliš práce, a tak se naše stravestává pomalu a jistě jednostrannou
až jednotvárnou - a to nemluvím o hromadném stravování.
Tedy abychom se vrátili k váší otázce: složení vaší stravy se během
kojení měnit nemusí. Dbejte, abyste jedla bez ohledu na roční dobu
dostatek ovoce a zeleniny, abyste tak měla potřebné vitamíny pro sebe
i pro své dítě. že je výhodné, pijete-li hodně mléka, o tom jsme už
mluvili, ale kdybyste k němu cítila vyslovenýodpor, nemá význam,
abyste se nutila pít je v předepsaném množství, můžete je nahradit
tím, že budete jíst dost tvarohu, jogurtu a sýrů. Příliš násilná snaha
dodržovat všechna doporučení by mohla být nakonec škodlivá.
I vy jste živý organismus, a ne stroj.
V poslední době se věnuje velká pozornost tomu, jak dalece pěcházejí
do mateřského mléka škodlivé látky obsažené v potravinách, jako
jsou dusitany a dusičnany ze zeleniny a ostatních plodin, pěstovaných
na hodně hojených půdách, nebo herbicidy, pesticidy a jiné toxické
látky. Skutečně mohou do mateřského mléka částečně přecházet.
Doporučuje se proto stále naléhavěji, aby kojící matky dávaly přednost
potravinám, jejichž nezávadnost je i po této stránce zajištěná.

Nakonec stručný souhrn základních pravidel pro udržení kojení:
-pijte víc, než máte žizeň, jeste vše a v dostatečném množství;
-nevěřte na slabé mléko, nevzdávejte se kojení;
-snažte se o dodkonalé vyprazndňování prsů sáním dítěte, eventuálně
odstříkáváním zbytků;
-ponechte lékaři, aby rozhodl, zda máte kojit střídavě z jednoho,
anebo vzdy z obou prsů;
-zavedený rozvrh dodržujte;
-vyhýbejte se rozčilování a zbytečným starostem;
-buďte zdravě sobecká v klidném zabezpečování podmínek pro dobrý
vývoj svého dítěte.

Mudr.Miroslav Matoušek

meleri
29. aug 2010

caute holky,

Emily
to je krásné bříško, taky se těším že se snad toho dočkám! jinak jo já chtěla Emílii nebo Emmu přijde mi že je to takové oduševnělé, no tak jsem zvědavá,dík za to pohlaví, no budu muset ještě počkat, v tomto sem fakt netrpělivá... 🙂

Finfrle,
dík, jsem ráda že jsem zpátky ale zároven je mi i smutno, zvlášt kvůli mamce, měla rakovinu, tedy dodělala úspěšně všecky chemoterapie, ale psychicky je na tom fakt zle. jinak jo ke konci jsme zase chytli nějakou rýmu takže nás to trápilo a trápí, ale už odkašláváme tak snad to bude ok. v Ostravě bylo krásně ale ke konci už kosa, tady je o dost tepleji.

finfrle
29. aug 2010

@meleri To je mi s mamkou lito ale hlavni je,ze je vporadku 😉 a co vanocni ozdoby mas? 😅

finfrle
29. aug 2010

Ted me prepadla sousedla,tak jsem se ji musela venovat.Pracuje tu v nemocnici s detmi, tak jsme povidali 🙂
Vcera jsem si s mm lehla pekne ke krbu a odpocivali a koukali na tv.Pocasi bylo silene zato dneska 😵
Pereme pradlo at mame vse vyprane a aby to uschlo.
Rano jsme vylezli az o 11hod z postele jsme si nekolik hodin cetli.Pak dali snidani,poklidili a uvarili moc dobry obed a ted pohoda a relax 🙂 Je modra obloha a vazne to pusobi i na me a mou naladu.
Mala se vrti a je spokojena 🙂

meleri
29. aug 2010

finfrle

měli tam prd! jo s mamkou ..no je to život....ale já fakt věřím že se z toho dostane!

jej já ti závidím, taková pohoda! to je super když je hnusně mít ten krb, a co moře, asi dost bouří že?

finfrle
29. aug 2010

@meleri Ocean je od nas hodinu tak nevim 🙂 ale krb je vazne padara.Si po mooooc dlouhe dobe uzivame nedeli.Mame uklizeno,pereme,sedime u pc a poslouchame radiozurnal,pekne nam hraji a je to klidek.CHystame se na mensi prochazku at si to pocasi taky uzijeme ale nevim nevim ted se mi nekdo certi v brisku.

ivanajelinek
29. aug 2010

Tak to u nas je dneska hrozne skaredo...A zima. Akurat sa mm rozhodol, ze zakuri v krbe...trosku teplucka 😀 Som dneska hrozne unavena...
@finfrle Uzi si slniecko a pekne pocasicko 😀

emily327
29. aug 2010

@ivanajelinek vitaj v klube aj tu sa ochladilo a som tak unavena,ze by som cely den len spala ☹ Asi aj tak urobim, drahy ide hrat futbal a berie net svagrovi, tak ja si pojdem zdriemnut. Vybrala som si melonik z chladnicky, tak si dam a pojdem spat. Aj ty moja oddychuj. A stale to vyzera,ze to bude cisarsky?

ivanajelinek
29. aug 2010

@emily327 no este tento tyzden sa uvidi. Ale zatial sa maly neotocil...Uvidime zajtra co povie hebamme. inak mozem aj normalne, ale doktor ktory robi tieto porody ma od 22-ho septembra dovolenku.A neviem ci sa mi podari dovtedy porodit. To je tyzden pred terminom. takze potom musi byt cisarsky.

finfrle
29. aug 2010

@ivanajelinek Jen odpocivej at ma pak silu maly na otaceni 🙂 zitra jdes na dalsi kontrolu ne?Pak pisni jak to vypada.Moc na tebe a maleho myslim.

@emily327 To je spravne az pujde na fotbal ty sup pod perinu a odpocinek a mozna i ctenicko.No verila bys,ze meloun jsem nemela od te doby co jsme ho naposledy spolu kupovali(jak si ho mm nacpal pod mikcu 🙂 )

meleri
29. aug 2010

finfrle,

oceán 😵 aha, tak to jo já myslela že to máte u domu. tak to je super, určitě se běžte projít, když je pěkně, já jsem to měla v plánu ale asi už tady zkysnu....🙂

ivčo
tak si odpočin,

holky musím vás dočíst!

finfrle
29. aug 2010

@meleri To nemas sanci docist 😀 hlavne jeden den se snad popsali 4str 😅 😎
No nevim jak dopadne nase prochazka 🙂 jsme taky nejak zatuhli 😀

meleri
29. aug 2010

jo to se fakt nedá, prolítla jsem pár stránek, kde psala Barbora že měla bolesti a je unavená....pak jste tam probírali šátky, k tomu můžu jenom přidat svoji zkušenost s Manducou která je sice drahá ale stojí za to, pokud fakt chcete hodně nosit, tak se dá jak na zádech tak na břichu nebo na boku a není to vůbec složité...

jaksi nemůžu najít o tom tvém tlaku, to je mi fakt líto, tlak je sviňa......ale třeba se to tím klidem upraví a bude to víc v pohodě.. 🙂

yarden
29. aug 2010

Ahojte babulky,

@meleri Vitaj spat medzi nami. Je mi to luto s tvojou maminou...

@finfrle Dik za dalsiuukazku. JE to super citanie. Ja som hladala nieco na inete a su tam casti z knihy a tak som si citala... Ked ju uvidim v SR, hned si ju kupim. Hladala som uz nieco podobne, ale nemam chut kupovat tie americke prelozene "mudre" knihy. PRedsa mau inu vychovu a postoj...
A tato kniha vyzera fajt skvele.

@emily327 Ahoj opat, skoda ze nemas dlhsie inet. Ale nech sa vsetko podari a nech ste rychlo vo vlastnom aj s netom.... A bambulke sa ako dari?

A vy ostatne ako? SChnucki, neposunula si si termin porodu? Nemala si tam najprv 13.9 a zrazu mas 20.9.? Alebo sa mylim?

Ja sa mam dobre, zacinam po leziacky citit nejake bublinyk v brusku 😵

ivanajelinek
29. aug 2010

@meleri vitaj spät...Ako sa citis? Tiez ti nabiehaju tie tyzdne... 😉
@yarden ahoj...No co uzivas si manzelika? Ako sa mavas? No tak to budu pohyby...Super. Zachvilu letis zasa na slovensko, ze? A tam v izraeli nechodis k ziadnemu dr.-ovi?

emily327
29. aug 2010

tak sa ja s vami lucim moje. Internet mi drahy berie a ja som zase offline ☹ Budete mi chybat. Opatrujte sa a dufam,ze coskoro sa zase ozvem pa pa

yarden
29. aug 2010

@ivanajelinek Ahoj...
Presne tak. Ja si uzivam klud a MM akurat griluje stejky. Mala som chut 😀
A vcera kuchtil obed, knedlo vepro zelo. JA som urobila len knedle, zvysok on. Bola to mnamka.
A zakazal mi upratovat. Lebo v piatok som drhla kupelnu po deratizovani a potom mi bolo zle a nevolno a tak to mam zakazane...
A do SR letim uz teraz vo stvrtok, v piatok ma UTZ. A v IL som bola u doktora len raz, vsetko absolvujem radsej v SR a ku koncu, ak budem rodit tu, tak budem musiet chodit sem. Ale kym sa da, letenka je lacnejsia ako vysetrenie tu v IL...
A ako sa citis ty? Maly sa otaca?

ivanajelinek
29. aug 2010

@yarden To je tam tak hrozne drahe? To preco? Neviem ci sa otaca. Zajtra budem vediet...Ale mohol by sa...A letis sama ci aj s manzelom?

finfrle
29. aug 2010

Tak ja mela paradni den i odpoledne 🙂 misto lezeni jsme si sli pinkat pred barak tenisovyma raketama a pak jsme jeli pro drevo,to bylo vzruso...kravy vsude kolem a jedna si me zamilovala a straaaasne na me bucela 😀 az privolala cele stado a buceli na nas 😀 😀 😀

@yarden to vis kniha vazne paradni vazne doporucuji 😉

yarden
30. aug 2010

Ahojte dievcata, dobre ranko...
Ako ste sa vyspinkali do noveho tyzdna?

@ivanajelinek Drz sa dnes. Nech nam das vynikajcu spravu, ze sa maly otocil...
A letime spolu s mm. On musi ist opat pracovne do SR,tak sme to spojili v rovnaky termin. Aspon zbierame Miles and More 😀
A je to tu drahe, hlavne ked nemam ziadnu poistku. Teraz v tehu ma uz nepoistia, tak preto riesenie je lietat do SR. Ale je to pohoda. 3,5 hodky a som doma.

@finfrle Vy zijete tak blizko prirode? To musi byt nadhera...

A vy ako ostatne?

schnucki
30. aug 2010

dobre ranko holky,
rychle se vas pokusim prelitnout ....

@meleri s maminkou me to moc mrzi, ale urcite je to bojovnice ... a je super ze je ji uz lip 🙂
a ty se citis jak? ti ty tt taky strasne letej 😵

@finfrle tak to musi byt super s tim krbem, to musej bejt romanticke vecery 😵 ....

@yarden ja jsem si to posunula protoze mi konik jeden tt pridaval, tak aby vas to nematlo ze bych uz mela rodit 😀
to je to u vas tak silene drahe??

@ivanajelinek pisni jak jste dneska dopadli, jak je maly na tom 🙂 ... moc na vas myslime

ivanajelinek
30. aug 2010

Ahojte..Boze tu je dneska zasa hrozne skaredoa zima.. vcera som cely den prespala 😝 Dneska keby ze nemusim ist prec, tak asi ani dneska nevylezem z postele...jasne ze dam vediet, ale nemyslim ze sa otocil...Ale ved uvidime.

ivanajelinek
30. aug 2010

tak a toto je moje "brusko" 😀