Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
1. sep 2010

Barboro,

jej tak odpočin si ted! město a takové to nakupování zničí člověka i když není v jiném stavu, takže to jo. ale jak píšeš tak jsi nakoupila hezké věci, a člověk si udělat radost musí. To máš dobrodružnou babičku že tak přijela! to je od ní pěkné že tě přijela navštívit....já už babičku nemám ale možná že by taky přijela! 🙂 i když nevím no, zas je to už moc štreka.

meleri
1. sep 2010

lubinka se odstěhovala?
nějak nás tu zas ubývá! ☹

barbora87
1. sep 2010

@meleri Ahojky meleri
no mam suprovsku babicku!vzdy som mala len jednu a o to mi je vzacnejsia!a vyrastala som u nej a u dedka...ten nas bohuzial minuly rok v septembri opustil a stale nas to drzi...ach jaj za 2tyzdne to bude rok...
Inak babka rada pride vyvara mi len ju smrt dedka dost zobrala a uz neni taka vysmiata ako vzdy...
No ver mi som k.o. A zajtra budem cely den na cestach takze zase nic...ale bud tyzden uz bude lepsie...no a nezdam sa ale malemu som nic nekupila!a mala som uplne zle svedomie ze som si nieco kupila...
A ako je tebe?vsetko ok?a co maly?

schnucki
1. sep 2010

@finfrle preju at ta noha co nejrychleji slehne a at je to co nejdriv lepsi 😉

@yarden ahoj, jakpak se mas??

@ivanajelinek takze taska stale prazdna 😀 ... na drbech jsem nebyla, lezim na gauci a odpocivam, ... zitra me ceka dlouha cesta, tak se chci pokusit driv usnout ....

@barbora87 nene, jeste nerodim 😀 ... ale nebyla bych proti kdyby mala o vikedn nebo pristi tyden chtela prijit, uz je to namahave a vsechno boli 😝

barbora87
1. sep 2010

@schnucki No uz som sa zlakla ze som nieco prepasla!no to ti verim ze je to namahave...ja by som tiez brala keby maly prisiel skorej lebo ja zdochnem!ked ma uz teraz krize bolia co budem robit za 2-3mesiace???
Ale drzim palceky aby mala prisla co najskor aby ta netrapila

barbora87
1. sep 2010

Inak babule hodila som 2fotecky bruska na fb...hmm mam pocit ze mi za posledny tyzden nejako narastlo...

mirusch
1. sep 2010

Sledujem, sledujem 😉 Ale dnes som nestihala nic, bola navsteva, len som vas precitala, skontrolovala Finfrle, ci zije, Schnucki ci nerodi a tak. Drzte sa vsetky.

ivanajelinek
1. sep 2010

@schnucki a kam ides? Nieco mi uslo? 😕
@barbora87 ty si ale cestovatelka. Tak si to zajtra pekne uzi 😉

schnucki
1. sep 2010

nemuzu spat, zas me chyta takova ta divna bolest v noze, takze nemuzu poradne lezet 😝

@barbora87 tak nam drz palce pristi tyden, to by prijit mohla 🙂 ... jinak brisko super, omrkla jsem, krasne vykukuje 🙂

@mirusch neboj, jakmile neco posilam ja nebo manza sms 😉

@ivanajelinek jedu do frankfurtu, mam tam poradkyni v bance, je tam ten nas darecek (ta taska s flastickama, podlozka na prebalovani na cesty a jeste neco) a resi se konecne moje nova karta ... no a po ceste chci jeste skocit kvuli mobilu, prodluzuje se mi smlouva a musim dodat potvrzeni ze jsem stale student ... no a do frankfurtu to mam tak 45min a nez se dostanu k bance, tak to je tak dalsich 15min ... a vstavat musim uz kolem 7h 😝

schnucki
2. sep 2010

dobre ranko,
tak nakonec nikam nejedu, je to prece jen hodka tam a hodka zpatky a jela bych sama ... a i manza mel dost obavy kdyby nahodou neco co potom ... a pristi utery mame tak i tak ve frankfurtu termin kvuli tomu doplatku, to pojedeme ve dvou nebo ji vyzvedne manza 🙂

ale zajedu se asi podivat po pantoflich, mam mit do nemocnice domaci obuv a ty moje uz jsou lehce na rozpadnuti 😅

jak jste se dneska vsechny vyspali?? a jak se mame??

ivanajelinek
2. sep 2010

@schnucki dobre ranko...No manzel ma pravdu. Ved ked tam musite buduci utorok ist, tak radsej chodte spolu. Ja by som si tiez uz netrufala nikam sama autom na tak dlhsiu cestu. Som rada ked to zvladnem tu pookoli... 😝 No vcera vecer som skusala svietit po bruchu malinkou lampickou. No mali ste vidite co prcek robil. Som sa normlane zlakla, az som prestala. On fakt reagoval na to svetlo, ale myslela som ze sa mi brucho roztrha, tak sa tam krutil...Sa mi zdalo ze lezi tam tak nasikmo. Ale neviem ci to pomohlo , lebo este dost dlhu dobu sa tam tocil. Skusime este dneska vecer...

schnucki
2. sep 2010

@ivanajelinek ja vim, jsem si dneska rano taky rekla ze ma pravdu, prece jen je neco jineho kdyz sedim vedle a muzu se hybat, nez kdyz sedim za volantem ... ja se jen holt na tu tasku tesim 😀
jeeee, tak to je super ze mrnousek reaguje na svetlo 😵 to musela bejt sranda 😀 ... treba se to prece jen povede, doufejme ze neni tvrdohlavy 🙂

ivanajelinek
2. sep 2010

@schnucki No sranda to nebola. Ono to dost bolelo jak sa tam natahoval.Ja mam taky pocit, ze uz tam ma malo miesta. Neviem, uvidime zajtra...A co budes dnes porabat? Ja mam zasa zehlenie, tak to skusim zmaknut dneska. Poobede chcela ist kamoska nakupovat, nejake tehu veci, lebo ze ju uz normalne tlacia...Tak asi pojdem s nou, ale este sa neozvala.

schnucki
2. sep 2010

@ivanajelinek jej tak to me mrzi ze to bolelo ... ja myslim ze malo mista uz tam ma, me se mala uz tak pres dva tydny jen protahuje a sem tam kopne, takze je asi i namahavy se tocit ... ale my mu verime a on to zmakne 😉
ja ted pojedu do drogerky a zajedu se podivat na ty pantofle, jinak bych musela ukrast manzelovi 😀 ... a zehleni me ceka taky, rada bych i uklidila koupelnu, ale to bych dostala vynadano 😀 tak zkusim tak lehce
jeeee, pamatujes si kdyz my jsme byli pro prvni tehu veci 😵 ja z nich byla docela odvarena ... furt jsem chtela aby bylo uz brisko videt 😀

schnucki
2. sep 2010

ok, letim do te drogerky ...

finfrle, co noha, uz je to trosku lepsi??

papa pozdeji 🙂

lubinka9
2. sep 2010

cauky babule,
my zijeme ale trapime sa s malym. Chodime po doktoroch, zatial vysledky sterov negativne. Nevedia nam zistit co nam je, mame to raz lepsie raz horsie. Maly je ale statocny.
Len my rodicia nespime, striedame sa s priatelom v noci pri malom, drzime rucicky aby sa neskriabal. Jeden to nema sancu zvladnut celu noc. Spim tak 3-4hodky denne, vaha klesla na nejakych 47kg.. no nic moc poviem vam..

do toho stahovka, balime pomaly a odchadzame v polke septembra spat na SVK. Takze je toho trochu moc, nic nestiham, niekedy sa ani najest. Maly je 24hod monitorovany tak to hodne vycerpava ale nesmia sa skriabat lebo sa to vsetko zhorsuje. No a este jedna vec ficime na kortikoidovej liecbe v kombinacii s antobiotikami, branili sme sa tubami nechtami ale Dr. nas uz zvozil, dlho sa to taha, tak sme rezignovali. Tak dufam, ze tie kortikoidy budu mat ziadne alebo minimalne negat. ucinky..

dufam, ze sa mate vsetky OK

pa zas nekdy

ivanajelinek
2. sep 2010

@lubinka9 Ahoj moja. Boze to ma mrzi z malinkym. A ze 47kg. Ved sa zachvilku stratis...Ale super, ze ti priatel pomaha.A este sa ti da aj kojit, ci uz nie? Myslime na vas hrozne moc 😉 drzte sa..

lubinka9
2. sep 2010

@ivanajelinek diky, jj kojime, len maly zacina nejak strajkovat, mozno uz sam smeruje k odstaveniu. Neviem..
No 47kg som mala naposledy na strednej 😀 , zas sa ale vopcham do oblubenych jeansov, uz som chcela vyhodit.
Zas ale pri mojej vyske to nieje nejak extrem malo. Ledva 160cm 😉
Kukam, ze mas problemy s mrnavym v brusku, neboj aj keby to mal byt CS vsetko bude OK. 😉 Ak sa neotoci urcite ma na to svoj dovod 😉

ivanajelinek
2. sep 2010

@lubinka9 ja si tiez hovorim, ze ma na to dovod...No ale aj tak si dobra, ze pri tych stresoch este mliecko mas...davaj na seba pozor...A odchadzate na stalo na slovensko? Ozaj a po cisarskom tiez zena krvaca ako po normalnom porode? A dr.-i vobec nevedia ze z coho to vsetko ma? To ako?

finfrle
2. sep 2010

Dobre rano ☹ mam vycitky a obavy ☹
Nakonec jsem jela vecer v sedum k sanitakum a ti me hned obratem poslali do nemocnice ☹
Tak jsme jeli,prisla jsem hned na radu a gynekolog mi prohmatal bricho a poslechl srdicko male,nakonec usoudili,ze po vysetreni hohy musim jit na hekarnu(kdese rodi) do prviho patra na pasy...Jeste mi vzali krev na specialni vysetreni jestli nekde neni praskle u placenty ci co,nejake krvaceni.
Takze jsem neskutecne dlouho cekala a nakonec ortoper,ze potrebuje rentgen,mela jsem ho odmitnout ted jsem z toho moc spatna,neni to zlomene,takze bandaz pres den a berle.
Po pulnici si me vzali na pasy ale v cekarne na hekarne jsem cekala asi hodinu a moc dobre mi to tam neudelalo.Ted jsem vydesena jako ratlik a snad odrodim doma...
Na pasek bylo vsechno vporadku,jen male se to nelibilo a stale do nich kopala,takze docela byli slyset rany.
Ve dve v noci jsme dojeli domu pekne unaveni.
Jsem z toho rentgenu nesva a hodne sice jsem mela prikryte bricho ale to vite i tak.Mam pocit,ze hned prvni rozhodnuti ohledne male a je selhala ☹ mela jsem ho odmitnout...

mirusch
2. sep 2010

@finfrle Podla mna to bolo spravne rozhodnutie. Vdaka Bohu je to ok, ale co keby nebolo? A ty by si to nemala skontrolovane? Ako by si sa citila potom? Nie si ani prva ani posledna tehotna, co mala rtg. Teraz tie luce nie su take silne, pytala som sa na to viackrat pri rtg. A mala je uz vyvinuta. Co by si robila, keby si mala nohu zlomenu a zahojilo by sa ti to zle a musela by si potom na operaciu? V Irsku? Alebo keby bola placenta prasknuta a obe by ste skoncili zle? Haaa? Pekne hlavu hore, usmev a tes sa na malu. Tie barly je dobra vec, aspon nebudes musiet stale lezat. Vsetko je tak ako ma byt 😉

mirusch
2. sep 2010

@lubinka9 IP. Chudatko moje. Ale tie kortikoidy by mohli pomoct, naco ho maleho zbytocne trapit? A ty pekne jedz, nepomoze nikomu, ked sa vypari do vzduchu 😀 😝

@schnucki Jasne, kukam na nemecky mobil kazdu chvilu, ci tam nahodou nie je sms. Takze nezabudni na svoju obciansku povinnost 😀 A tiez dobre rozhodnutie, sama by si uz nemala takto daleko chodit. Vydrzis.

@ivanajelinek No moja. Tiez trapenie. som zvedava, ci sa otocil. A ked nie, no tak pojdes na cisarsky. Nejako sa uz len von dostane 😉

lubinka9
2. sep 2010

@ivanajelinek pri cs krvacas tiez ale ovela kratsie a menej intenzivne ako pri normal. Pri operacii sa to totiz hned odsaje. U mna to bolo nejakych 4-5 dni, mierne, skoro ziadne krvacanie. To by som povedala, ze je jedna z vyhod cs 😉
jj, natrvalo
zatial sa zistuje, vcera sme boli na dalsich steroch z krku a ustnej dutiny, cakame.. zatial sa viac vylucuje..
@finfrle ake zlyhanie? bud rada, ze ta skontrolovali, rontgen s prekrytim brucha je uplne bezpecny, okrem toho ziarenie v dnesnej dobe je minimalne skodlive, nie ako v minulosti.Okrem toho si vo vysokom stadiu tehu, vse je OK.
Rozhodnutie po pade nedat sa skontrolovat by som nazvala selhanim. Takze hlavu hore. Tvoj prve rozhodnutie bolo urcite spravne 😵

finfrle
2. sep 2010

Holky volali mi z nemocnice mam hned prijet...
Kdybych nemohla pisne Vam mm ted mam tlak az moc vysoky

ivanajelinek
2. sep 2010

@lubinka9 a mala si celkovu narkozu, ci len PDA? Lebo ja zvazujem ze co je lepsie...No a uz malemu zistili nejaku reakciu na nejaku potravinu alebo na nieco ine?
@mirusch no ved to, von pojde tak ci tak 😀 Zo zaciatku ma to dost trapilo, ze bude mozno cisarsky, ale teraz je to uz v pohode. Nebudem prva ani posledna...
@finfrle jejda, netrap sa. Urcite si spravila dobre. Ku koncu nie je röntgen nebezpecny. Takze pekne odpocivaj a bud rada ze si ta nenechali v nemocnici...A kedy mas ist na nejaku kontrolu?A vysetrenie bolo v poriadku? To co ti brali krv...

lubinka9
2. sep 2010

@ivanajelinek mala som Spinal, videla som ako reaguje dieta narodene v celkovej narkoze a bola som rada, ze som ju nemala. Ja som bola total spokojna, ziadne bolesti ani vpich ani hlava potom, chrbat parada.. inak by som znova uz nesla. A maleho som mala od zaciatku pri sebe. Este pocas zasivania.
alergie vysli negat ale iba zakladne robili. Ono to ani nema moc vyznam kedze traviaci trakt sa stale vyvija. Takze pokus, omyl.
@finfrle no dufam, ze vse OK

blondynka400
2. sep 2010

@meleri že by nechtěla umělé v tom problém není. jak mi občas dělala scény, tak jseem to pak řešila tak, že jsem jí dala nejdřív lahvičku, ona něco vypila, většinou tak 20ml, pak mi lahvičku odstrčila a uačala pít odemne. Prostě je to potvůrka, nevím proč občas dělá tyhler scény, pak je to vždycky chvilku bez ap ak to zas začne. Ted jsme zas bez, jak byla nemocná, tak je prso její nejlepší kamarád 😀
Hele a fakt se ti obslouží sám? 😕 Kamarádka právě mísot mléka začala dávat čaj, holčičce je teď dva ap l a ona doteď každou noc minimálně dvakrát vstává, protže milostpaní má žízeň, vždycky na ní začně volat mamí čajík a npřestne, dokď ho nedostane 😝 😀 Takže takhel bych dopadnout nechtěla....
@finfrle hele vůbec nevím, taky jsme si říkala. Luby se stěhuje zpět na svk, tak toho má asi hodně, kleo vůbec nevím... Tak koukám lubi se kaorát objevila 🙂
@schnucki je horzný, ale ona má být po kom, my jsme dost tvrdohlaví oba a jestli se to ještě nějak skřížilo, asi si užijem 😀

schnucki
2. sep 2010

tak jsem zpatky z nakupu, koupila jsem si neco dobreho na mlsani a dneska budou frikadele 😀

@lubinka9 jezis to me moc mrzi ze furt nevedi co vam je ☹ to je divny ze nikdo nedokaze na nic prijit ... musi to byt zahul, ale zvladate to super 🙂 moc na vas myslim at to netrva dlouho a konecne zjistej co malemu je ...
takze se stehujete natrvalo, nas tu opustis ....

@mirusch neboj, na obcanskou povinnost myslim 😀 bud pisnu ja nebo manza 😉 ... a jak ty, jak uzivate sk??

@finfrle urcite to nebylo spatne rozhodnuti a urcite si neselhala ... jak psala mirusch, nejsi prvni ani posledni a mala je uz vyvinuta ... a uz to neni takovej napor ....
dej pak vedet proc volali z nemocnice ... at uz mas to trapeni za sebou ....

@ivanajelinek je super ze uz to beres tak jak to je ... kazdopadne na vas stale myslime 😉

schnucki
2. sep 2010

@blondynka400 nooo, tak to jestli jste oba palicaci tak to se mate asi na co tesit 😀

blondynka400
2. sep 2010

@schnucki jojo to já vím a už teď mi je to docela jasný 😀