Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
11. dec 2010

@finfrle víš on to třeba i udělá ale za 30 min např 😅 a když není čas a člověk něco potřebuje hned tak si to radši udělám sama.... 😒

je super že ty látkovky vám pasují, ty BG jsou super fakt jsou skvělé a i dobře schnou tak doufám že vám dobře poslouží jako zatím slouží i nám...taky dávám na noc papír protože jinak by měl opruzený zadek :( a navíc by to asi proteklo.

@nevestinka2010

s kily mi ani nemluv, já už jich mám na krku 8 ☹ .....bohužel nesportuju....a žeru...

finfrle
12. dec 2010

@meleri Musis ho nechat at to udela i kdyz pozde!Nic te nehoni a neni taaak dulezite aby to na neho nepockalo! 😉 ale vim,jak to myslis!

Dnes se malinka pekne probudila a ja taky 🙂 Vyzkousela jsem na noc sklenicku cerneho piva a povim vam,ze hotova mlekarna!Mala se napapala suprove a jeste jsem 50ml odsala 🙂 nejspise by slo i vice ale uz to odsavacka tolik nebrala a taky prsa uz byli bolestive.Jsem za tu padesatku tak stastna jeje.Mam ji dat co pres den,kdyz bude hladova po kojeni!
Hned to zvedlo naladu ale stejne nemuzu spat.

Ivanko,yarden no holky kde jste se ztratili???!!!
Jak jste daleko s predvanocnimi pripravami?Ja vcera dodelala orechy a ted uz vazne jen zabalim tech par drobnosti co mame pro malou at pod tim stromeckem je alespon neco.

meleri
12. dec 2010

@finfrle já vím, blbě sem si to zařídila.. 😖 ale on nakonec i s bručením většinou vše udělá...jen mě mrzí že ho to prostě nenapadne samo od sebe...

jsem ráda že máš lepší náladu! určitě i pro tebe by byl vhodný odpočinek, už nic nepeč! černé pivo? fakt? tak to je super! určitě to nevzdávej s tím kojením, jestli chceš ještě zkusit tak zkus tmavou meltu tu pravou mě to tady někdo poradil na Koníkovi a zdá se mi že to taky funguje!

já se právě vyprdla na ty rohlíčky a nedělám nic, mám napečeno akorát trochu toho lineckého...jenže francouzům je to stejně jedno tak co....🙂 radši dneska taky tak trochu odpočívám....holky možná jely do česka ?

yarden
12. dec 2010

@finfrle Ahoj finfrle,

som tu, citam Vas ale kedze mam pokladika este v brusku, tak nemam co vela reagovat. A super ze to pivo pomohlo a mas vela mliecka. Mne to uz davnejsie spominala jedna pani, ze na nu to zaberalo. A tmave ja mozem.
A vianocne pripravy? Zatial nula bodov. Vsak buduci tyzden letime do SR a tak nieco nachystam tam. Tu vobec nic. LEn vcera sme si boli kupit vianocne ozdoby na stromcek z olivoveho dreva. Tu kde sme my, nie je na okolo ziadny taky clovek ako sme my, co by mal stromcek a chystal sa na vianoce, ale za murom v Betleheme je ta atmosfera uplne nadherna. Len chyba sneh. Vsade stromceky, z radia ide vianocna hudba... Tak nam to ulahodilo na dusi a mali sme hned lepsiu naladu 🙂

A uz tolko nepec. Vsak si mozes normalne otvorit obchod s cukrovinkami a predavat 😀

Zelam vsetkym pekny den.
A co je s barborou? Termin sa jej blizi a holka sa neozyva...

schnucki
12. dec 2010

ahojik holky,

vsechny vas mooooc pozdravuju ...

nevestinka kila neres, hlavni je ze je prcek v pohode 😉 ... a jaka byla xmas party??

@finfrle super ze to pivo pomohlo, to by me ani ve snu nenapadlo 😀 a jinak vsechno v poho??

@meleri me manza rekne kdz se rozcilim ze ho neco nenapadne samotneho, ze ma spoustu veci v hlave a ze mu to holt musim rict ....

@yarden ahoooj, jak se citis holka?

schnucki
12. dec 2010

jinak manza ma dneska narozky, tak se ozvu az vecer ... koupila jsem mu hrnicek njlepsi tatka na svete a normalne ho to dohnalo k slzam 😵

barbora87
12. dec 2010

Ahojte babulky
Ja sa len hlasim ze nic a nic...uz mi z toho hrabe a chytaju ma depky...ledva sa hybem vsetko ma boli...nootras...
Prajem vam peknu adventnu nedelu

barbora87
12. dec 2010

@schnucki a manzelovi vsetko naj naj!ma krasny datum narodenin!a krasny darcek si mu urobila 🙂

ivanajelinek
12. dec 2010

Ahojte 😉
@finfrle Ahoj. Neboj, citam vas stale, len nejak nestiham nic pisat. Minuly tyzden som behala este kvoli materskej, no same papierovacky. Inak sa mame dobre, maly rastie ako z vody. Teraz cakame, ci mm dostane dovolenku, aby sme mohli naplanovat ci pojdeme na slovensko alebo nie. Takze tak.
@barbora87 Stale nic? Ako sa inak citis? Vsetko nachystane, taska pripravena??? 😉
@yarden A vy stravite vianoce na slovensku ci v izraeli?
@schnucki tak pekne oslavte s manzelikom 😉
ja pojdem s malym na prechadzku, lebo svieti vonku slniecko.

yarden
12. dec 2010

@ivanajelinek Vianoce stravime v SR, ja uz mam posledny termin kedy mozem letiet lietadlom. A potom sa v marci vratime aj s bejby do IL.
My tu mame vichricu. Podfukuje dvere a kedze miestne domy nie su izolovane, tak sa citim ako keby som bola vonku stale...
@schnucki Vsetko najlepsie zelam k narodeninam manzelikovi. 😉
@barbora87 Este vydrz a cochvila mas maleho uzlicka v naruci... 😵 A potom som na rade ja. 😀

barbora87
12. dec 2010

@ivanajelinek este nic :( uz mi z toho sibe...nprmalne vypocitany termin mam uz zajtra a maxika nikde...cez den sa da ale noci su hrozne...bolesti a bolesti a este k tomu mi opuchaju nohy a ruky ale tak ze ma hrozne bolia...nachystane mame asi vsetko...ale drobec to ma na haku...no a potom stale len rozmyslam a chytaju ma depky...

@yarden no poviem ti clovek potrebuje pevne nervy...uz mi z toho hrabe...keby som vedela ze ako dlho este tak ok ale ja nic neviem :(

meleri
12. dec 2010

@schnucki podle toho co píšeš tak tvůj manžel je velmi tolerantní a hodný člověk, můj je strašně temperamentní nedá se s ním mluvit hned ho vše naštve, je strašně hrdý...:( jenže já mám kolikrát taky jen jedny nervy.
tak to je super oslavte to pěkně! narozky jsou fajn! a to je hezké to je krásný nápad s tím hrnečkem!
@barbora87
jejeje to opuchání je hnusné já doufám že už fakt porodíš každým dnem to těhotenství je fakt nic moc ke konci..mi už to stačí ted a to jsem teprve "nazačátku konce".

@yarden
to olivové dřevo - já jsem jednou dostala dárek od jedné paní z Israele takový křížek je to strašně krásné, ty ozdoby musí být krásné a originální. my taky budeme mít spíš střízlivější, slaměné, dřevěné, pár zlatých jablíček..

barbora87
12. dec 2010

@meleri no som presvedcena o tom ze tak skoro to nebude...ale dufam ze ma nenechaju dlho prenasat...to sa uplne zblaznim...ved mne do cista sibe!!!prave keby som mala kludne tehu ale cele tehu stale nieco :( ale tak nejako uz bude...musim vydrzat len je to fakt trapenie...jedine vo vani mi je dobre tak sa kazdy den kupem...a to cakanie nootras!!!ze ja som neisla minuly tyzden na ten cisarsky...

ivanajelinek
12. dec 2010

@barbora87 Neboj. Mne tiez zacali kontrakcie z nicoho nic, v nedelu poobede, jeden den pred terminom. 😀 Takze vydrz. Oddychuj este, pri porode budes potrebovat vela vela sil...Ja viem co myslis s tym cakanim. Ku koncu je to fakt hrozne 😵
@yarden A manzel bude cely cas s tebou az do porodu na slovensku?

barbora87
12. dec 2010

@ivanajelinek no bodaj by to tiez prislo a uz neodislo 🙂 no mna hrozne trapi to ze idu vianoce a ja budem boh vie kde :((( bolo by to tak krasne byt doma a maly uz aby bol tu a spinkal si tu pri nas...a najhorsie je ze neviem co mam cakat...

ivanajelinek
12. dec 2010

A takto varim s tatom v kuchyni...a skuska tatovej ciapky 😀

meleri
12. dec 2010

holky co jste ještě neporodily:

http://fr.news.yahoo.com/55/20101207/tod-cette-...

snad se to spustí, je to video nebo vlastně sbírka fotek, každý den od narození vyfotili svoji dceru až do 10 let a pak z toho udělali video a je to teda zajímavé vidět jak to dítě roste den za dnem!

ivanajelinek
12. dec 2010

@barbora87 Neboj, ja si myslim ze do Vianoc budes s maxikom urcite doma...Tak dlho ta nenechaju prenasat. 😎

barbora87
12. dec 2010

@ivanajelinek ivi maly je uzasny 🙂))
No problem je v tom ze moj dr vypocital nejako inak termin a teda v tehu knizke mam 19.12. A keby som prenasala tak 10dni nechavaju takze do 29.12.!!!ale to by ma slahlo!!!a bojim sa aj o drobca aby bol ok kedze mam normal termin 13.12.
No neviem ale tak 20.12.idem do nemocky na ctg tak im poviem ze bud nech vyvolaju alebo nech ma rozrezu

yarden
12. dec 2010

@ivanajelinek Manzel bude so mnou len cez vianoce v SR a po novom roku leti naspat do IL. Nema tak vela dovolenky, ale koncom januara, ked sa bude blizit den D opat doleti za mnou 🙂
Ja mam napriklad tri terminy porodu 😀 😀
Podla prveho vysetrenia v IL mi doktorka vypocitala termin na 29.1., podla mojho doktora v SR to vychadza na 24.1. a ja si pocitam podla inej kalkulacky na 27.1., to mam uvedene aj v mojom pase. Tak vobec neviem.
Citim sa zatial OK, v noci obcas nemozem spat, ale ine noci zase prespim celu noc a ani neviem ze som tehotna.
Maly kope ako divy, hlavne ked nieco jem. Pravdepodobne mu chuti 😀

A Vas maly je bozsky. A fakt narastol. Ani neviem kedy si posledne ukazovala na konikovi foto, ale je vacsi zo dna na den 😀
Kuchtik malinky...

ivanajelinek
12. dec 2010

@barbora87 Tak sa Maxikovi prihovaraj pekne, ze nech ide von 😀 A teda oficialny termin mas kedy?

meleri
12. dec 2010

@barbora87 já ti fakt rozumím musí to být fakt oničem, špatně se cítíš, stres, do toho vlastně člověk čeká a čeká...já vůbec nevím jak dlouho nechají přenášet? snad do 42 tt a pak už musí ti to vyvolat ne? a co nějaké ty osvědčené metody...
mě normálně bolí pupek jak se dere ven, fakt každé těhotenství je úplně jiné...

@ivanajelinek
krásné fotečky, takový šikula už udrží i vařečku! 😵 to Sam zvládl někdy až ve 4 měsících! 😅

ivanajelinek
12. dec 2010

@yarden No to mi hovor. Hrozne rastie...Chcela by som aby bol este taky malinky, ako ked sme prisli z porodnice 😵

ivanajelinek
12. dec 2010

@meleri nie nedrzi. To mu len mm tak prilozil, ze "akoze" 😀

meleri
12. dec 2010

@ivanajelinek aha! 😅 vypadá to strašně věrohodně! 😀 je sladký!

a co je s Mirusch, chtěla bych jí poděkovat za krásný a originální pohled k vánocům. 😵

nevestinka2010
12. dec 2010

ahojte,
meleri > ja snad i 9 😅 ale to neva
dnes uz to neresim, jen sem potrebovala se sverit, fnuk 😅
dik 😵
jinak supr ze fin pomohlo cerne pivko, to si budu pamatovat 😉
xmas party ok, bylo to v krasnem hotelu, supr jidlo, nacpala sem bricho a mimi si spokojene davalo pres pupecni snuru taky 😵 ale po 11 uz me vyzvedaval manzel a jeste nezacla hrat ani kapela, ale nakonec sem byla rada o pulnoci v posteli a prispala jsem si dnes s prestavkama az do pul 12 😉
dnes musim vanocne dozdobit dum a dopect cukrovi
peknou a klidnou nedeli vsem!!!
fin ma krasny venec na dvere!

finfrle
12. dec 2010

@yarden To je fajn,ze se citis dobre!!!!
Obchod rikas jo 😕 tak jo 😀 Uz jdu dat stolek pred dvere a cukrovi vytaham ven.Jen asi jak u toho budu sedet moc toho naprodej nezustane 😀 a to na sladke nejsem ale kdyz jde o cukrovi mnam.Jeste by to chtelo horkou whiskey ci vajecnak a neboooooo svarak jeje ale kojime takze smuuuuuula 😒 😀

@schnucki no mohlo by byt lepe ale i hure vsak vis...Jeden den jsem v pohode,ze davam prikrm a druhy den jsem total nakasi ☹ se to ve me ted pekne mele,stridaji se pocity jak na houpacce.Bude ale dobre.
Pekne ty narozeniny oslavte a bacha at nezadelate na dalsi prirustek do rodiny 😀

@barbora87 Odpocivej uz budes mit maleho v naruci cobydup neboj a vydrz!
Hlavne napis,na tebe myslim kazdy den!

@ivanajelinek To jsem rada,ze jsi ok.Snad vam ta dovolenka klapne a pojedete si svatky uzit domu.Maly je paradni ale taky hubenour 🙂 to se mi libi 🙂

finfrle
12. dec 2010

@nevestinka2010 Ahoj tak pak foto vyzdoby!!! 😉
Ja jsem zvenku ani moc neozdobila ale vevnir uz ano,svetylka do oken davam kvuli nam a ne kvuli tomu,jak to vypada venku 😅 to jsem ale co hihi
Stromecek budeme delat asi az 23 nebo 24rano je to tradice 🙂 uz se tesim.
Manzel se s vencem cinil 😵 a je nej v cele ulici...se musime pochlubit a pochvalit 😀

No kde jste?!Zrovna kdyz mam chvilku....

meleri
13. dec 2010

ahoj tak malý už snad konečně spí. Dneska jsem už připravila plínky pro miminko, tedy i svrchní kalhotky atd a mezi nima jsem našla tréninkové vlňáky na které jsem už úplně zapomněla.....

holky já na ty vánoce letos jaksi nemám myšlenky, snažím se teda, udělala jsem výzdobu v obýváku a v ložnici, dárek už mi chybí jen pro manžela a pro tchýni a prababičku a je to ok. S kamarádkou jsme zvyklé si nic nedávat, jen dárky z cest...

dost pořád přemýšlím nad tím nočníkem, že to asi dělám špatně..tuhle středu je takový sraz ohledně kojení (kdysi jsem tam chodila) ale řeší se tam různé jiné věci, tak jsem uvažovala že tam zajedu a posbírám nějaké rady od zkušenějších mamin....

mirusch
13. dec 2010

Ahooooj!
@meleri Mirusch je tady, spehuje 😉 Som rada, ze pozdrav potesil. Nasla si nas tam?
Ja si vas kazdy den prebehnem, ale nuz, nemam sa ani cim zapajat, zivot si bezi, snazim sa to nejako organizacne zvladat, pracu a vsetko okolo, darceky uz konecne mam vsetky, pomaly balim do SR, v nedelu cestujeme, hadam nebude velmi snezit 😝

Myslim na vas vsetky a hadam ked budem v SR, tak budem prispievat...ak tu teda niekto cez Vianoce bude 😕 😀