Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
22. dec 2010

Dobre ranko 😉
@finfrle Fuha, a to ste uplne bez vody.Ziadna??? 😕
nam tu 2 dni prsalo a je po snehu.Ale od zajtra ma zasa snezit. Este stale nevieme kedy pojdeme. MM pracuje aj dnes. Mozno az v piatok a prideme rovno pod stromcek. Alebo pojdeme az po Vianociach.
@schnucki Ahoj moja. Nebud smutna. Ja ta chapem ake to je, ked ste stale same s malou. A malinka ako?
@meleri Alebo skus budnu od manzela...Aby si nemusela kupovat.Ja som posledny tyzden nosila manzelov sveter 😀
Inak
@finfrle
@emily327 Ja tiez nechapem ze kedy stihate piect. Ja som niekedy rada, ze stihnem aspon navarit,. 😝

nevestinka2010
22. dec 2010

@barbora87 > diky, jo v pohode uz
prala bych ti at ti zacnou kontrakce a voda praskne az pak 😉

@schnucki > diky, jo asi to neni nic neobvykleho, kdyby se mi to stalo podruhe tak bych tak uz nevystresla... no a je mi celkem dobre, zadne jinak potize, ale je pravda, ze nektere kopance od mimi zacinaji byt trochu neprijemne a to se asi mam jeste na co tesit... vcera uz mi kopalo tak do boku, ze to slo videt zvenku, dokonce i manzel videl!... a koukal
😉
@meleri > no budu mit volno pres svatky ale 4. ledna jdu zpet a oficialni materska mi zacina az 28.2. ... ale ja uz sem si to rozplanovala, po novem roce uz budu kazdy tyden delat je 4 dny, vzdy si vemu 1 den volna v tydnu a pak jeste vyberu nejaou dovolenou pred tim ofic. zacatkem materske, zatim mam uz jako konec 21.2. a uvidim jak se budu citit, kdyztak vemu jeste tyden predtim...
jako zvladam to jeste ok, mam sedavou nenarocnou praci, ale je to opruz a navic to vstavani a cestovani ted v tech mrazech... ale v poho

@finfrle a jeje, tak to na vas moc myslim, to je mi lito, my takhle byli uplne bez vody minule Vanoce, letos jsme prestehovani a zatim (tuk tuk) dobry... musela sem se chodit sprchovat tehdy do prace a celkove vopruz.... no a vy jeste s malou, nemuzes vyprat, nic... to je prusvih! koukam, ze mrznout ma prestat v sobotu... mate aspon od koho nacerpat vodu na vareni?
my tu meli dnes rano -14 a ja sem ani nenastartovala moje auto, musela sem vzit manzelovo, ale to nic neni...

no nic musim neco delat, zatim pekny den vsem

nevestinka2010
22. dec 2010

jo a @meleri taky sem zvedava, ktera driv porodime 😉 , ale ty jako druhorodicka mozna budes rychlejsi... ja mam jako ofiko termin 15.3. ale podle utz i meho delsiho cyklu by spravny termin mel spis byt 17.3. a samozrejme uvidime jak to ve skutecnosti bude...
a tobe je ok? asi dost unava, co? no mas jeste maleho tak se neni co divit, ja chodim spat brzy ...

meleri
22. dec 2010

@nevestinka2010

tak to je super že to fakt tak zvládáš, já bych se asi pos...a jezdit každý den furt autem tam a zpátky, sedět v práci, musí to být náročné....i když to mám s malým taky náročné tak přecejen když je nejhůř tak můžu zůstat doma, lehnout si na podlahu a hrát si s ním..tak at ti to rychle uteče a at už máš pak klid!

jo teda já jsem vlastně prvorodička 😅 protože jsem rodila císařem tak fakt nevím jak to přijde, bude to pro mě nové....

já jsem dost ko, a to protože v poslední době jaksi blbě spím, do toho jsem přestala úplně plavat, prostě se to pozná když člověk ubere tu fyzickou aktivitu....je to bludný kruh..

meleri
22. dec 2010

@nevestinka2010 chtěla jsem se tě zeptat, a jak jsi na tom se železem? jako s hemoglobinem...mi ted zjistili že mi trochu chybí a i proto sem tak unavená, tak jsem začla brát opět to železo.

barbora87
22. dec 2010

Ahojte babule
Tak sa hlasim ze nic a nic...len v noci som mala take divne bolenie brucha ale ziadne kontrakcie...
Teraz ma svagrova navstivila tak sme kecali a kecali

nevestinka2010
22. dec 2010

@meleri > ted to jeste fakt jde, musim se jen pohodlne oblikat, hodne pit a hlidat si abych sedela spravne..., uvidime co bude po novem roce... a jasne ze me to obcas se..., ale co nadelam 😅
se zelezem zatim nevim, zitra jdu na ko na kliniku a meli by mit vysledky a nebo mi brat zase krev na zjisteni
doufam, ze to bude v pohode, snazim se jist dost stravy bohate na zelezo a i obcas sem si koupila Floradix to je takovy tekuty vytazek ze zeleniny a bylin k doplneni zeleza, no tak uvidime jak na tom budu, dam vedet...

meleri
22. dec 2010

@nevestinka2010

jo ten floradix je super, to já zrovna beru, do ničeho jiného bych nešla, ty tablety železa jsou strašné svinstvo na zažívání a i pro mimi je tam spousta chemie takže ne ale floradix je super...
tak ti držím palce at je vše ok a a nemusíš nic brát.

já byla dneska na chvíli aspon na jednom kopci ale začalo pršet tak jsme sešli dolů radši...navíc jsme zase nemocní, zatím jenom štípe v nose a malátnost ale ono to přijde...

finfrle
22. dec 2010

@nevestinka2010 Ahoj recept mas v Ip 😉 Snad se podari ja budu delat jednu pro nas zitra.

@ivanajelinek @nevestinka2010
No uplne bez vody jojo ale dnes uz jsem v pohode a nenervuji se.Chodili jsme rano s kyblama a mame ted dost a snad jak se otepli tak mozna v pondeli uz bude voda ale Vanoce budou bez vody!Naladu mi zlepsuje krb,takze udrzujeme ohen a chodime pro vodu 😀 stredovek 😀

Dnes jsem uklizela a propravovala vse na Stedry den,ted varim brambry at jsou na zitra vychlazene a aby sel salat odruky.Malinka je uzasna,dnes byla zlata a ted spinka.Lehnu si s mm ke krbu a budeme koukat na filmik.
Pak si nahreji vodu abych se mohla okoupat v lavoru 😀 😀 😀

finfrle
22. dec 2010

@ivanajelinek Ivanko jeste k tomu vareni,peceni ono ja to stiham mezi kojenim a hlavne vyuziju toho,ze mala usne.Dopredu ani neplanuji.Mala usne a az jsem prekvapena kolik se toho za treba 2hodiny da stihnout.

@barbora87 myslim na tebe!!!

Yarden a dalsi maminy jak je mate?Lubinka,Kleo,Blondy!!!

Mirush tak co uz popijite vajecnak? 😵

mirusch
22. dec 2010

Ahojte babule, teraz som vas nestihla precitat, dnes sme riesili rodinu po polke Slovenska 😝 Len si dam daco na veceru a hodim sa do postele. Rano som sa zobudila s ocami cervenymi ako angorsky zajac po flame. Netusim z coho 😕
Dufam, ze tu je vsetko v pohode. Musim vas zajtra kuknut. Hlavne @barbora87 Barbor, - uz prenasac, co? Drzim palce.

mirusch
22. dec 2010

@finfrle Este nepopijame, ale mam taky dojem, ze mama dnes spravila, kym sme boli prec - musim vyspehovat chladnicku 😅

barbora87
23. dec 2010

@mirusch ahoj mirus no veru dnes som 4.den po termine a mam ctg doobeda tak som zvedava!!!
Ana sviatky budete v nemecku?

ivanajelinek
23. dec 2010

Dobre ranko 😉 Tak my stale v nemecku. MM isliel este do firmy vratit auto a este za sefom a potom zacneme pomaly balit a v noci by sme chceli vyrazit. Takze prideme rovno pod stromcek 😀 Ak teda nezacne vela snezit, lebo od dnes hlasia vela snehu zasa. A vy ako? Vsetko nachystane na sviatky?
@barbora87 Daj potom vediet co a ako, dobre?
A co je so Schnucki? 😕

finfrle
23. dec 2010

@mirusch 😀 jen si dej i za mne!!!
Zkus nejake kapicky,manzelovi to na oci pomaha,kdyz jsou rude!MOc pracujes a mas unavene oci to je z toho,tak si svatky uzij a odpocin!!!
@barbora87 Tak zeby to vazne vyslo na Vanoce 🙂
@ivanajelinek Jeee jedes domu jo Nejak mi to uniklo.V CR hlasi snih na zitra odpoledne,tak snad zvladnete cestu v pohode.Uzij si nadherne prvni svatky s malickym a rodinou!At si je Lukasek uzije s usmevem!!!

finfrle
23. dec 2010

Dneska se mam dobre,malinka v noci spinka tak 3-4hodiny vkuse pak se nakoji a zase spanek.Ted mi usla po ranim kojeni do pul hod,tak spinka s tatinkem.To je krasny pohled!!! 😵 😵 😵
Dnes potrebuji uvarit obed,pak vanocka,salat,stromecek no je toho spousta.Rizky se rozmrazi pres noc,ryba zitra a vinna klobasa je uz den nalozena 🙂
Koukam na pohadky davaji jich plno jupiiii at ziji Vanoce 😀

barbora87
23. dec 2010

Ahoj babule
Tak ideme z nemocky....dnes to bolo mega rychle ale aspin tlak bol ok...ctg nic zaujimave...za 20min som mala asi5-6slabuckych kontrakcii inak niiiiic a ze to nevyzera v dalsich dnoch na porod...dalsia kontrola v nedelu...
Zase ma chyta depka...bojim sa aby bolo s drobcom vsetko ok

meleri
23. dec 2010

ahoj holky,

chtěla jsem vám popřát všem krásné a pokojné vánoce, hlavně at se vám splní všecko po čem toužíte příští rok a ať jste zdravé a štastné s celou vaší rodinou.

@barbora87

super že už byly aspon kontrakce, třeba už se začíná něco dít! neboj určitě budete v pořádku.

chtěla jsem se zeptat, ty chodíš tak často do nemocnice kvůli tomu přenášení, nebo je to tak už i před termínem?
ptám, se protože máme nemocnici dost daleko a všímám si že holky píšou často že tam snad co týden chodily...

barbora87
23. dec 2010

@meleri no ale tie kontrakcie nestali za to :( proste niiiic...som z toho uplne mimo...
No ja som bola v 36.tt naposledy u gynekologa a potom v 37.tt v nemocke a potom az na termin v nemocke a teraz chodim kvoly prenasaniu na ctg

meleri
23. dec 2010

@barbora87

aha děkuju takže tak, asi to bude hodně individuální....nám to zatím vychází jednou za měsíc a fakt mi to stačí máme to daleko, dojedu tam i sama s malým ale pak jsem strašně unavená, takže radši si manžel bere volno vždycky, a navíc chcce vidět i miminko že (dr nám dělá pokaždé ultrazvuk).

a ty jsi předtím nikdy neměla ty kontrakce, nebo jo? nebo ti tak začlo zničehonic? takže ještě týden a pak ti to vyvolají? hele to už uteče, a třeba si do té doby dá říct, moc ti to přeju!

finfrle
23. dec 2010

@barbora87 Urcite je vse ok jen potrebuje jeste chvilinku aby mel silu na porod!Jen ho nech prospinkat jeste v teple u maminky.Tam se citi nejlepe a bezpecne!

@meleri preji ti krasne Vanoce 🙂 hlavne pohodu.Pust si pohadky nebo koledy to udela atmosku 😉

Ja jsem neuveritelna!Mam postaveny stromecek,uvareno na dnesek,bramborovy salat na stedrovecerni vereci,vyprano a uklizeno.
Manzel rano se sousedem zprovoznil vodu,navrtali jsme se k sousedovi,natahli trubku a mame prisun z jejich tanku do naseho,takze mame vodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jsem moc rada! Vecer jen uvarim polevku a zase relax v manzelove naruci s nasi malickou 😵

nevestinka2010
23. dec 2010

@finfrle > dekuji moooc, hodna!, dam vedet, jestli se povede, budu pect ale az kdyztak mezi svatkama. no tak to je fajn co pises, to mate celkem pohodu, tak to zvladnete... my jsme asi taky bez vody, zatim snad jen v kuchyni... nechapu ani ten jejich system trubek...
vcera jsme navarili a nachystali plno bramboroveho salatu, velky kotel zelne polevky (to jedi na Vanoce na vychodnim slovensku u manzela v rodine), dnes upecu strudl, pripravime rybu a na Stedry den uz se nebude nic velkeho delat.
Krb je super, taky si ho ted uzijem...
dnes sem byla na klinice na kontrole, cekala sem 2 hodiny na to abych videla dr na 3 minuty... o nicom...

@meleri tak zelezo mam 10.3 takze trochu nizsi, tak musim pridat, jeste si koupim nejaky jiny tekuty doplnek , hlavne nechci aby mi pak museli davat tablety nebo dokonce inijekce...

No nic zenske, mejte se, a pokud uz se tu nestihnu podivat tak vsem krasne Vanoce!!!

@barbora87 at ti to prenaseni dobre utika, preji pohodove dny a hladky porod!

meleri
23. dec 2010

@nevestinka2010 ahoj tak to železo máš podobně jako já..ty znáš ještě jiné přípravky? já kromě toho floradixu nic, ale kamarádka to bere i ted ještě při kojení a říkala mi že během 1 měsíce se jí to posunulo z 9 na 11 tak to snad chce čas...

a kdy si budeš balit tašku? já myslela tak v 35 tt ale už začínám přemýšlet co všecko mi chybí co musím nabalit, dr mi dal seznam věcí do porodnice, ale jsou tam i zbytečné věci občas..tak si to stejně zařídím podle sebe...

já dneska sedím doma protože venku prší, Sam si ted hraje trochu sám tak mám chvíli veget, ale pak bude svačinka už za chvíli.

nevestinka2010
23. dec 2010

@meleri no tady jeste prodavaji nejaky spatone je to nejaka jakoby zelezita mineralka... zkus se jeste zeptat v lekarne... a ja ten floradix celkem flakala, takze hlavne musim ted pravidelne...
jinak taky horka cokolada, susene merunky, brokolice...

Jinak tasku si radeji sbalim uz drive, tak 32tt? a hlavne to spis bude o tom zjistit, co chybi a postupne doplnovat...

my tu mame krasne a jasne dny, ale mrzne strasne moc ...
jsem jeste v praci, ale uz jen 2 hodky a hura na vanocni "dovolenou"

emily327
23. dec 2010

Mile moje kamosky, dakujem vam za celorocne pismenka, povzdbudenie, pohladenie po dusi, pomoc a za to,ze sme tu taka skvela partia bab, co nemaju problem sa s cimkolvek a kedykolvek zdoverit, postazovat, podelit o radosti a starosti.

Krásne Vianoce!

Už sa blížia Vianoce, ten čas rýchlo letí.
Na stromčeku sviečky svietia, štastím žiaria deti.
Starý rok už odchádza a nový ide za ním, nech Vám len radosť prináša, to je naším prianím ...

ŠŤASTNÉ A VESELÉ
Milka, Tomáš a Sonička

http://www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1...

finfrle
23. dec 2010

@nevestinka2010 Ty jo tak to si radeji napust vanu vodou at mate,kdyby to zmrzlo uplne!
Jsem si to zkusila jen dva dny ale povim ti jit na zachod a nemit jak splachnou nic moc!
Ted uz peru treti pracku at mam vsechno uklizeno a zitra rano jen vanocku a vecer rizky a rybu.
Dnes udelam jeste polevku a vyhrivani u krbu 😵 😵 😵 Krasne Vanoce kocko!

ivanajelinek
23. dec 2010

Kocky aj ja vam prajem vsetkym krasne Vianoce. Ak sa mi bude dat, tak sa ozvem zo Slovesnko. papa 🙂

barbora87
23. dec 2010

@ivanajelinek ahoj ivi krasne vianoce aj vam!!!a davajte si pozor na ceste!!!som rada ze vam to vyslo a idete na sk!

emily327
23. dec 2010

@ivanajelinek Ivka,stastnu cestu moja. Nie je uz sneh, tak dufam,ze to pre vas bude prijemna cesta cmuk

emily327
24. dec 2010

Stastne a vesele 🙂 cmuk