Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

nevestinka2010
5. jan 2011

@barbora87 moc gratuluji k malemu! nepodarilo se mi zatik kouknout na fotky, ale koukam ze to stihl do konce 2010 a je poradnej kus chlapa! 😵 tak hlavne hodne zdravicka a at se ti to s tim mlickem zlepsi

meleri
5. jan 2011

@nevestinka2010 jé ahoj vítej zpátky! ty jsi dobrá že budeš makat až do porodu! ale je fakt že každá korunka teda spíš euro 😀 jsou dobré!

vidím že se cítíš dobře! já taky, jen mě trápí šílená ucpaná rýma, už třetí týden no a prý je to v těhotesntví časté tak to asi nemůžu moc řešit..:(

a už přemýšlíš co budeš nakupovat? já jsem si udělala seznam, no moc toho není, sice plánuju dávat látkovky ale projistotu nakoupím i jedno balení plínek, člověk nikdy neví....

děkuju já tobě taky přeju krásný nový rok určitě bude skvělý! 🙂

barbora87
5. jan 2011

@nevestinka2010 dakujem no veru stihli sme to...od nedele sme doma...no dakujem ja dufam ze sa to zase upravi

janulka04
5. jan 2011

😉 😵 @barbora87 mne mala kakala raz za 13 dni 😀
ale zato poriadne 😝
tak je vsetko v poriadku, nestresuj, neboj, aj ked stlacis, je to ine, ako ked maly taha 😉
mlieko sa zo dna na den nestrati 😉

a k tomu druhemu...ty si sestonedelka a nemas mat co stresy, ak tam aj niekto pride, ma ta respektovat, pomoct ti a nie ti davat rady do zivota
😠 😠 😠
nehnevaj sa, na mna..mozes sa citit sebelepsie, ale nie nadarmo sa to obdobie tak vola, mas sa dat do poriadku, psychicky a telesne a nejde to zo dna na den 😉
a papat musis, newch babka miesto reci pomoze s malym, alebo nech nieco dobre navari 😵 😝
kukni, kila dole pojdu..ja mam este stale +16kg 😝
pribrala so, kaslem na to, teraz mam ine priority...
papaj, moja...to najlepsie cop mozes malemu dat, je tvoje mliecko
a ak ti niekto pojde na nervy, slusne mu to povedz, mali by ta respektovat, ze potrebujete s malym klud

idem na postu, potom pridem..
kocenky, drzte sa, to pojde 😉
ja som rozbehla laktaciu aj po hospitalizacii, co som bola dvakrat v nemocnici bez malych... 😉
a to som iny streser 😖
ked som to ja zmakla, musite aj vy

meleri
5. jan 2011

VSECKY BABY TCHYNE TETY MATKY CO OTRAVUJOU SESTINEDELKY ZASTRELIT!! 😠 nebo přinejmenším vyhnat z baráku at ti dají 6 týdnů pokoj... 😉

barbora87
5. jan 2011

@janulka04 dakujem jani...si zlata...no mne sa maly zase zobudil a zase precurany tak ideme na to

schnucki
5. jan 2011

holky moc na vas myslim at se vam to s mlickem urovna 🙂

@barbora87 jak pise janulka, klidne babce rekni at si ty rady necha, at radeji neco navari a pomuze ti doma, ja tu nikoho o sestinedeli nemela, jen nasi prijeli na par hodin a mm tu byl, nepotrebovala jsem jeste poslouchat nejaky keci do tech problemu co jsem mela ... myslim a vas

jinak nam prestalo chutnat mlicko tak jsme zmenili znacku ... je holka vybirava 😀 ... ted jsme papali a uz zas spi ... dneska je jak sipkova ruzenka

emily327
5. jan 2011

@janulka04 Jani, dakujem velmi pekne. Je pravda,ze som posledne dni zanedbavala pitny rezim, co ja som zvykla vypit predtym aj 3 litre vody a teraz som nejako uz aj zabudla,ze potrebujem vodu na kojenie. Uz som brala kojenie tak automaticky,ze som sa nad tym vobec nepozastavovala a ani vo sne by ma nenapadlo,ze nebudem mat dost mlieka. Od pondelka mam prsia makke ale ked si mala potiahne asi 3 krat tak citim ako sa nalievaju a ide to. Len dovtedy je to boj. Sonicka nie je zvyknuta na to,ze prso = dudlik, nikdy som ju na to neucila a ona vedela,ze ked sa chce hrat alebo dudkat si naprazdno,ze na to je dudlik nie prsko. Tak ona vedela,ze prsko je na papanie.A teraz ked ju prilozim a nejde jej silno ako bola zvyknuta, tak place a odtahuje sa, takze bojujeme pokial sa ako tak mliecko nespusti. Ale ocividne je jej to asi malo ☹ No neviem. Som fakt psychicky unavene, cele dni sama, von som leniva ist na chvilku, lebo priprava na to ist von a vsetko okolo ( ved ty vies moja o com pisem) trva viac ako cela nasa prechadzka na pol hodku, kedze vonku mrzne a je viac ako -5 pod nulou, tak sa na dlhsie ani neda ist. Citim sa opustena a dni mi pridu neskutocne rovnake. Zajtra ideme na nakupy do Madarska, velmi sa uz tesim. Potrebujem zmenu. Davam si gravimilk, uz mam pri sebe flasu s vodou, ulozila som malu vedla do izby do kociarika k otvorenemu oknu a nech si spinka a idem si lahnut aj ja. V noci spim maximalne 5 hodin a som tak unavena,ze pocas dna sa mi zaspat neda a ked si lahnem k malej cca o 22:00 tak do 00:30 nie a nie zaspat. Mam otvorene oci ako zaba z prachu a nie a nie zaspat. Je to hrozne, ubija ma toto a mozno aj preto hapruje mliecko,ze som fakt unavena. Potrebovala by som si pospat aspon 5 hodin v kuse a oddychnut. No zatial to nehrozi ☹ Nevadi, verim,ze sa vsetko vrati do starych kolaji a bude dobre. Este raz dakujem Janulik, cmuk

meleri
5. jan 2011

@emily327 odsaj mlíko na noc, at to manžel ohřeje a prospi celou noc! mi to úžasně pomohlo vždycky! nebo at ti malou donese jen na kojení! určitě to potřebuješ!

nevestinka2010
5. jan 2011

@meleri > no a to si jeste beru tyden volna predem, tady se normalne dela do 38. tydne! hruza, ale uvidim, mozna mi nebude uz pak extra a vezmu jeste dalsi dovolenou, nebo se hodim marod... zas penize nejsou vsechno...

my jeste musime koupit autosedacku, kocarek, kyblik na koupani a nejake dalsi drobnosti, ale moc toho neni, my se snazime to neprehanet, latkovky uz mam nakoupene a samozrejme budu mit v zasobe i nejake papirovky, zezacatku za ne asi budu rada, hrozne zalezi jaky bude porod a prvni dny, jestli budu schopna prat a zehlit hned, nebo az casem...

no nic musim makat, zatim pa

emily327
5. jan 2011

@janulka04 Janulik, dakujeme za pozitivnu energiu 😉 samozrejme kazdej z vas. velmi mi to pomaha sa mat komu takto vyrozpravat, hoci cez pismenka ale predsa 😉 cmuk

@meleri Dakujem cmuk

janulka04
5. jan 2011

@emily327 no, moja, viem ako sa citis....asi ako ja tu 😔
kasli na cas straveny s obliekanim, na drinu s vynasanim kocika....aj to, ze sa budes jedovat s niecim inym a nemysliet na mliecko, ti pomoze....
skus aspon na pol hodinku vybehnut von... 😉
gravimilk poznam, ale dost sa po nom pribera...ja ti radsej radim bylinkove zmesi na podporu tvorby mliecka 😉
ja bylinkam verim viac..
neviem, ci sa da este kupit, ale mne pomahal caj FYTOLAC od firmy Naturland
je z tych drahsich,a le ma vybornu chut, a naozaj mi zachranil kojenie 😉
a ten spanok ma mrzi....naozaj by ta mohol tm vystriedat..kludne si pospi aj cez den
prach a upratovanie pocka... 😉

janulka04
5. jan 2011

@emily327 navar nieco na dva dni a jeden den doslova nic nerob 😉 😵
posielam virtualne objatie 😉

emily327
5. jan 2011

@barbora87 moja babku posli domov, ked je taka. Tej generacii tazko vysvetlis,ze sa uz postolkove nohavicky nedavaju,ze netreba,ze dietatko ked je kludne netreba vlacit po rukach alebo natriasat v kociari resp. ho v nom nadhadzovat ked sa dieta uspava atd.... Ja som stastna,ze su vsetci daleko a mam od nich pokoj a nepocuvam mudre reci. Aj moja mama ked mi vola a mala zaplace, tak hned co sa stalo,ci je v poriadku a mna ide porazit, lebo si pripadam ako neschopna matka,ktorej dieta place. Ale aj to dietatko musi, samozrejme sem tam nie vzdy. No su deticky co placu od narodenia a potom neskor su kludne ako baranok alebo naopak. Kazde dietatko je jedinecne 🙂 Ty hlavne vela papkaj moja. Myslim casto a ak nemas chut tak aspon si urob chlebik, polievocku len musis papat. Mne napriklad vobec od ked sa mala narodila nejde na chut maso ☹ A z toho som ja taka slaba, chyba mi asi zelezo. No zabijem sa? Ale nutim sa ako sa da, samozrejme nie tak aby som zvracala ale s mierou. Hlavne psychika pocas 6to nedelia je mimo, porod, male babo, ktore je odkazane vylucne na teba, laktacia, strava, koliky atd. no je toho na nas dost a to mame my zeny co robit s tym ako sa citime, pozasivane, ubolene, krvacame atd. Je tazke byt v psychickej pohode, ziadna rada,ze musis byt nie je platna, lebo to sa neda. Pocas celeho obdobia sa clovek boji o to male a je zodpovedny za to co zje, aby dietatko nebolelo brusko, sledovanie prs, cije v nich dost mlieka atd., ach jaj je to tazke byt matkou ale NADHERNE. Tak toto vsetko som napisala, aby si vedela,ze nemas depky jedina a ze je to uplne normalne a vobec sa tym netrap. Ak by si citila,ze je ti uzko a plac ti pomoze, vyplac sa, postazuj, nechaj sa polutovat atd. to vsetko po porode potrebujeme. cmuk drz sa moja a kilami sa ty vobec netrap si chuda aj po pribrati 🙂 A hlavne ste obaja s Maxikom zdravi a to je NAJDOLEZITEJSIE. znie to ako fraza, ale uz si mamina a sama dobre vies,ze je to fakt dolezite cmuk opatruj sa moja

emily327
5. jan 2011

@janulka04 si zlaticko, dakujem pekne. Preco ste vsetky tak daleko? Hned by som vas brala blizsie aby sme to objatie mohli uskutocnit cmuk Mne gravimilk velmi chuti, kaslem na to,ze sa po nom pribera. Ja som zo zaciatku vobec nepila mlieko a tak som bola vdacna,ze aspon gravimilk mozem. A hlavne ho pijem kvoli vitaminom a mineralom. Ja moc caje nemusim. Ale dakujem pekne za rady. Chcela som si zdriemnut, no myslis,ze sa mi da? ach jaj
A co sa tyka upratovania, neprehanam to ale nedokazem zit v spine ( hoci ja za spinu povazujem uz jeden den neutretu podlahu). Ale to som ja, bohuzial to ma nikto nezmeni. Mam potom z toho byvania lepsi pocit a je to dobre aj pre malu a aj pre nas. Nezijeme v sterilnom prostredi lebo pri novostavbe je prachu stale a asi aj roky bude ale aspon ako tak cistom. Necham to na mm ked pride z prace teraz nerobi tak vela a nema taku namahavu pracu, tak nech mi vecer pomoze. Len ja som v tomto taka krava, ked si neurobim sama, tak nie som spokojna 😀 no zabit ma je malo ze?

emily327
5. jan 2011

@meleri zlatinko, mne sa neda spat ani v noci. Ja proste posledne 2 tyzdne vobec neviem spat. Zaspim na hodku tvrdo a ked mala zamrnci uz som hore. No a vobec necitim unavu, co je divne, lebo kedysi som potrebovala minimalne 8 hodin spanku aby som si oddychla. Ja stale nad niecim rozmyslam ☹ Otrasne je to so mnou. A co ako sa mate vy? Uz ste zdravi? Je lepsie? Ja by som dieta nikomu postrazit nedala. Susedka ma Sofinku o mesiac ma viac ako Sonicka a prijali opatrovatelku,ze ked ona pojde cvicit tak aspon na tie 2 hodky, no ze vraj ( chlapik co im robil linku to videl a povedal im to) malu vobec neutisila ked plakala,ze ked jej davala flasu, tak nasilu hoci dieta strasne plakalo, no otras. A susedka povedala,ze bola mlada 19 rokov,ze nema skusenosti. No to uz ake ona moze mat skusenosti? Ziadna zena nema skusenosti s dietatom, pokial nema vlastne. Moj nazor. Ja by som malu zatial nenechala ani svokre, ani mojej mame nikomu, iba manzelovi.

schnucki
5. jan 2011

ahojik holky,

tak si vas tu citam a rada bych hodila nejakou radu, ale nemohu ... tak vam alespon posilam pozitivni energii a veeelikanske obeti 🙂

jinak souhlas s tim co pisete ... my jako matky nejlepe vime co a jak ... moje tchyne ma uz 60 roku a ani me nenapadne se ji na neco ptat, ma nazory by me kleplo ... ja volam moji mamce ....
a deti holt placou, ja nad vsim moc premyslim a moji rodice mi povydali ze musi trenovat plyce a ze deti holt placou 😉
samo kdyz place tak to nenecham jen tak, ale jelikoz ona nemuze rict co ji je, tak ja systematicky zkosim co by ji asi mohlo byt ... no a nekdy je proste jen protivna nebo nemuze zaspat ....

@emily327 to poznam, ja mam v povaze ze moc nad vsim premyslim a za vsim hned neco hledam, takze ja klidne neusnu 😀
a vzbudi me i kdyz se mala treba jen mrcasi 😀

finfrle
5. jan 2011

@barbora87 barbor zkus si prso pred kojenim nahrat to pak lepe tece!Hlavni je basteni at se ma mlicko z ceho tvortit!

@nevestinka2010 super,ze jsi zase s nami 😉
@meleri souhlas s tebou kdyz nekdo otravuje ale ja bych dodala ne jen v sestinedeli!
@schnucki snad malinka nebude nemocna 😕 davejte na sebe holky pozor!
@emily327 barbor holky ja si prosla s kojenim hodne a co vam jeste muzu poradit je po kazdem kojeni odsat veskere zbytky a ono se utvori mlicka vice!

finfrle
5. jan 2011

Tak jsme po kontrole...
pred tremi tydny mala vazila 3680g a dnes 4265g coz je 195g tydne 😵 a merime uz 57cm
Ockovani bylo krute,malicka pri tech jehlach uplne zrudla a az se zalkla a nemohla popadnout dech 😢 nastesti jsem ji utisila a ted spinka,jen cekam jestli bude vse vporadku.

meleri
5. jan 2011

@emily327 a nemáš možnost spát v jiné místnosti? někde kde tě malá nevzbudí! to chápu že musí být náročné...:( to já neznám já spala jak zabitá, manžel mě musel budit abych aspon nakojila, a občas jsme to tak dělali, že mě nechal spát celou noc a druhý den sem byla jak vyměněná.

meleri
5. jan 2011

@finfrle super to jsou krásné míry! a co jste očkovali? pentavac? jo je to hnusné....:( přeju ti at to malá snese dobře...už ani nevím tady se myslím dával syrup od horečky...

finfrle
5. jan 2011

@meleri Ahoj ockovali jsme sestikombinaci a pneu.

Davam par fotek vice na fcb 😉

meleri
5. jan 2011

@finfrle aha ty jsou hnusné, to měla do obou stehýnek že? :( tak at nemáte příznaky.

já už facebook nemám. ale ty fotky tady jsou krásné!

schnucki
5. jan 2011

@finfrle dekuju, ale vypada to ze jsme nastydle, ja mela rymu a mala to asi chytla ode me ... a docela nam i kasle a kdyz breci nebo zvatla tak mam pocit ze jako by ji bolelo v krku ... uvidime co noc ....
jinak u nas bylo ockovani to same, sestricka mi dala hned po injekcich par globuli kulicek a mala se rychleji uklidnila ....

jinak kraaaaasne pribirate a mala je nadherna ....

@meleri tak to bych chtela mit abych spala jak zabita 😀 me vzbudi kazdy pohyb a kazde zabreceni

schnucki
6. jan 2011

dobre ranko holky,

nejprve vas mam moc pozdravovat od ivci 🙂

pisu jen ze mame rymu jak remen, mala v noci hodne kaslala a tak jsem ji vzala k nam, byla jsem jistejsi, kdyby neco, mela jsem ji u sebe a mohla rychle reagovat ... snazila jsem se casto odsavat, ale dech uz mi nejak nestaci a nevytahnu vsechno, tak pojedeme dneska radeji k doktorovi ...

je pravda ze kdyz merim teplotu v zadecku tak 5° odecitam??

meleri
6. jan 2011

@schnucki no jo vy máte tu chůvičku či jak se to jmenuje...
u nás to bylo jiné, já spala v naší ložnici sama v klidu a manžel v dětském pokoji s malým(máme dvě lůžka kvůli našim) a tak jsem se prospala celou noc..

nebojte holky od tří čtyř měsíců vám budou spát už bez přebalování! jen dáte napít a usnou znova! to už je pak super!

já ti nevím s tím odečítáním, to má opět můj manžel v malíčku není to 2 stupně? nechcu kecat..nevím radši běžte k doktorovi, u těch malých dětí teplota vyletí hodně rychle a pak zase se dá rychle srazit ale jistota je jistota!

my jsme s tím otáleli a nakonec stejně skončil na antibiotikách tento týden...:(

schnucki
6. jan 2011

@meleri jojo, mame tu chuvicku, mala spala puvodne s nama v loznici, mela tam postavenou postylku u me strany ale kvuli plisni jsme ji prestehovali do detskeho pokoje a mame ty chuvicky, jsou super, slysim i kdyz se treba jen zavrti ....

jinak byli jsme u toho doktora a dal nam sprej do nosu, kdyby ho mela zas plny tak striknout, tak uvidime jak pres den a kdyztak ji na noc striknu at se vyspinka ....

jinak je fakt pravda ze me se mala budi jednou za noc, dam flasticku polozim do postylky a spinka dal 🙂

meleri
6. jan 2011

@schnucki super tak jestli ti v noci nekadí tak to už je pohoda! my jsme to měli blbé že dost dlouho kadil i v noci, takže to martýrium přebalování někdy stálo za to...

jo jo sprej jí určitě uleví! já ted taky odsávám až mi oči z důlků lezou 😅 tak snad se nám děti už brzo uzdraví! a hlavně at už je tady jaro! nevím jak v německu ale tady už je asi měsíc a půl totální šeď. :(

schnucki
6. jan 2011

@meleri vy jste taky nemocny? ... tak preju taky brzke uzdraveni ....

joooo to me uz ty oci v noci malem z dulku vypadli 😀 ... ted usla tak ji necham spat, v noci toho moc nenaspala ....

ona chodi na velkou rano, nebo behem dne, v noci byla snad jen jednou nekdy na zacatku ...

meleri
6. jan 2011

@schnucki jo už sedím týden doma jak vězeň....malý měl včera první den bez horeček nebo druhý myslím a už mi tak hrabe že dneska fakt jdeme na chvíli ven už... děkuju

taky mi ted usnul, musím ještě nachystat tašku a pojedem se projet autem aspon do přírody...sice je pěkně hnusně ale tu půl hodinku snad to půjde....

tý jo tak to máte super! se samsonem je to šílené on kadí dost teda už od narození do tedka je to min. 2x za den tak mám co dělat ale ještě jak jsme zaváděli příkrmy v 6 měsících tak pak zas kadil i v noci asi měsíc 😖 ted už pohoda, na noc dávám papírovku aby neměl opruzený zadek a spíme jak dudci.