Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

marketnieuw
4. apr 2011

@finfrle jojo, nestezuju si ... ale to pocasi nic moc - taky dost prsi
uz jsem tady 4,5 roku, no a jelikoz jsem si vzala Belgicana, tak uz asi nastalo 🙂
no, mimisek kazdym dnem, doufam, ze uz na sebe nenecha moc cekat - uz toho mam docela plny zuby 😀 - ja vim, ze mi to pak mozna bude chybet, ale ted je vsechno tak nepohodlny a bolestivy, ze uz to chci mit z krku 😒

ty jsi v Irsku? jak dlouho uz?

blondynka400
4. apr 2011

@meleri sice opožděně, ale hrozně moc gratuluju. (dřív jsme tu nebyla, promiň 😔 ). Tak vidíš, že to vyšlo přirozeně, já ti to říkala, máš mě poslouchat 😉 😵
Jo a co ty fotky? Nic mi nepřišlo 😠 😀 _Je jasné, že toho máš hodně, tak až budeš mít časáek, pošli něco , ju? 😉

meleri
4. apr 2011

@yarden krásný! má krásné modré oči! 😵
@finfrle
hm no dost starý je ale bohužel občas jedná prostě impulzivně...podle mě kolikrát neví ani proč něco zlého udělal...malého má rád tulí se k němu ale prostě víš jak, důvěřuj ale prověřuj...

s šátkou proběhla procházka dneska, protože manžel mi nechtěně odjel s kočárem v autě, a byla to síla....Sam věděl že jsem míň pohyblivá a tak mi zdrhal...výsledek byl výprask a návrat domů se šíleným řevem...:( fakt se to nedá....ty procházky jsou na tom to nejhorší....fakt by to chtělo nějakou zahradu, vypustit Sama na zahradu být tam s ním a miminko by spalo v kočárku poblíž... takhle ten byt je na hovno, hlavně těch schodů co máme.....nakonec budu asi i ráda že odsud odejdem..

@lubinka9
fotku bych hodila ale jak naschvál se nám posrala ta zástrčka na USB nevím jak se tomu správně říká...prostě fotky z karty mám ale nemám je jak dostat do počítače...:(

meleri
4. apr 2011

@blondynka400 děkuju! jak se máš? jo dík, myslím že fakt pomohla ta masáž bradavek...🙂))))
jak píšu lubince, musím fotky dát manželovi který je z práce pošle tady na maila a já je pak uložím takto, protože ta zástrčka na USB prostě se posrala :((( ale mám jednu fotku v albíčku....a zbytek fotky jsou staré ted už zas vypadá jinak..

finfrle
4. apr 2011

@marketnieuw yto je pravda konec je zdlouhavy az az ale jednou ven musi 😀
Je to tve prvni predpokladam 🙂 Ja bych maminkovani nevymenila za nic 😵 Je to nekdy narocneuzij si to taky i ted ten konec tehu.Me teda tehotenstvi nechybi ani trosku 😅
Ja jsem v IRL hmmm v lete to bude 7let 😨 ty jo to letiiii 😅 Destive pocasi znam moc moc moc dobre 😝 ale uz jsem si zvykla.

finfrle
4. apr 2011

@meleri Uf to je mi lito,ze mastakovy zahul s vychazkama 😒 no co nadelas...snad to casem bude lepsi 😉
Zahrada je paradni a to Elen jeste ani nebeha a jsem rada,kdyz ji muzu dat spinkat ven a ja si udelam co potrebuji.
Kup to voditko na Sama a je to,neres okoli.Vzdyt je to ted i modni ne tak co 😉

marketnieuw
4. apr 2011

@finfrle ano, prvni .... a jak to mas v Irsku s materskou? jsi jeste doma nebo uz chodis do prace?

finfrle
4. apr 2011

@marketnieuw Materska je tu jen 6mesicu coz mi za dva tydny konci ☹ a jeste nevim co bude dal...jsem se jeste nerozhodla.Je to moc kratka doba,zvlaste kdyz kazdy den/tyden dela mala neco noveho.

marketnieuw
4. apr 2011

@finfrle tak to vitej v klubu 😝
tady je materska 140 dni - takze nejakych 4.5 mesice? a jaky mas moznosti? kdyz zustanes doma, mas aspon nejaky prispevky?

finfrle
4. apr 2011

@marketnieuw Pisnu do IP

finfrle
4. apr 2011

@marketnieuw Poslano, a co vlastne cekas devcatko ci chlapce?
Ja jsem neskutecne vdecna za nasi malou je to opravdu pozehnani 🙂

marketnieuw
4. apr 2011

@finfrle holcicku - a pevne doufam, ze nebude zlobiva po mne 😀
ja jsem byla hrozny certisko 😝
verim, ze je to nadhera - uz se nemuzu dockat... dnes me zacly bolet zada v krizi, tak doufam, ze uz se to chysta 🙄

finfrle
4. apr 2011

@marketnieuw Jeee dalsi holcicka.Ja jsem byla tyky sidlo a silene stale neco polamane,sesivana az az i mm byl stejny tak se bojim jestli ta nase holka bude po nas 😕 😕 😕 😅 a kdy mas presne termin a jmeno jake belgicke ci ceske?

marketnieuw
5. apr 2011

@finfrle tady v Belgii se letos rodi sami kluci 😀, tak bude mit holka aspon na vyber 😀 😀 😀
ohledne tech zlobivych deti - moje maminka mi vzdycky rikala: Pockej, ono se ti to vrati na detech.. 😉 ... jenze kdyz jsi dite, tak je ti to samozrejme uplne fuk 😀 .. no a ted se toho trochu bojim 😕
nastesti manzel byl pry hodne dite, tak snad geny zapracuji dobrym smerem 🙂
jmeno neni ani ceske ani belgicke - vybral ho manzel a chvilku mu trvalo me premluvit, ale povedlo se a uz se mi taky libi - bude to Kara - jeden z vykladu toho jmena je i Irsky (teda Galsky) - pry to v Galstine znamena pritel (myslim, ze s "C" na zacatku)...
termin mam podle UTZ 15. dubna a podle posledni MS nekdy kolem 20. - doufam, ze to nebude az tak dlouho.... no, je fakt, ze dnes uz me ty zada zase neboli 😒

blondynka400
5. apr 2011

@meleri jojo, zahrada je zahrada. Bez ní fakt nevím,j ka byhc to dělala, obzvlášť teď, když chce být malá pořád venku. A tady to jde bezbečně jen za plotem, nikam jen tka nemůžu. Tedy jedině autem a na ta místa, co jsou bezpečná 😝
Já se mám dobře, vrtátili jsme se z cest, užili jsme si to, takže pohoda. Už je tu nádherně,dá se to už je v lwetních šatech, takže pohoda. Dneska odpo holdám s malou vyražit na pláž stavět hrad z písku. A co ty, zvládáš? Tedy krom vycházek 😀

meleri
5. apr 2011

@finfrle jestli všechno klapne tak do léta bysme měli být přestěhovaní..zahrada je tam krásná velká, vpodstatě jeden velký trávník, ale měli tam psa 😠 který tam sral a házeli mu tam kosti, děsní lidi....prostě barák zrasovaný i zahrada, musíme vše vymalovat, vyměnit kachličky, kuchyń, koupelnu dveře dokonce i topení, nevím jak to chce manžel všechno udělat, já mu nemůžu vůbec pomoct, protože kdo by hlídal děti...
@marketnieuw
vítej! žiješ v Belgii, to je relativně blízko mě, jsem ve Francii. 🙂 a vidím že se ti to krátí! přeju pohodový porod! je to fakt super zážitek...

meleri
5. apr 2011

@blondynka400 no začala nám krize.....:( Samson bije malého, bouchl ho do hlavy několikrát cedníkem, naštěstí plastovým, od té doby ho musím pořád hlídat...:( nevím jak ho za to potrestat, včera mi ujely nervy v parku a dostal na zadek...dneska jsem se udržela, a pěkně mu to vysvětlila že to nemůže atd, pak jsme se objali, pomazlili, ted spí. možná že je lepší na násilí odpovídat opačně...manželovi to radši říkat nebudu...miminko plakalo a na čelíčku má zarudlé stopy ...:( dost mě to mrzí byla sem v kuchyni a najednou slyším pláč a Sam vedle něho stál s tím cedníkem...
já to tu mám tak že všude je vlastně příroda, jenže s tím miminkem se to nedá...nemůžu lítat do kopce jako dřív se Samem na ramenách a ještě s malým v šátce v předu, nejsem robokop. tady je taky hodně teplo ale na šaty ještě ne...max tak gatě tílko nebo kratší gatě....

blondynka400
5. apr 2011

@meleri já bych ho netrestala, prostě žárlí, zkus spíš to vysvětlování, to mi přijde lepší. násilím nic nespravíš, spíš to v tomhle případě ještě zhoršíš, tedy toť můj názor 🙂
Ségra měla kdysi podobný problém, jakmile se otočila, tak ta starší holčička byla tu malinkou do hlavy vším, co jí přišlo pod ruku, chtěla jí vyhazovat z postýlky a tak. Trvalo to asi měsíc, pak se vše zklidnilo.
Takže vydrž a jen musíš dávat pozor ono to pro něj asi musí být horzné, když tě měl pořád pro sebe a ted se hlavně věnuješ tomu malému, určitě navíc si myslel, jak si bude s tím maýl hrát a ono to nejde...

meleri
5. apr 2011

@blondynka400 já vím..ono člověk vysvětluje vysvětluje ale pak ti ujedou nervy a dáš na zadek....je to těžké...když ho plácne manžel tak to funguje, zklidní se a je v pohodě, ale když já tak je zle no...
snažím se být poctivě s jedním jak z druhým jenže prostě to dost často nejde....
chudák miminko no vidím že tvoje segra měla taky mazec...já doufám že to přejde..

marketnieuw
5. apr 2011

@meleri a kde ve Francii zijes?

meleri
5. apr 2011

@marketnieuw ahoj žiju trochu dál od Lyonu region Rhone Alpes.

blondynka400
5. apr 2011

@meleri já jsem v tomhle naštěstí dost kliďas, ale je mi jasné, jak to myslíš....
To je jasné, že to nejde, Adrien tě prsotě teď potřebuje víc no. A jak v noci psinká a nebo zlobí? A jak to vůbec máte s tím spaním? To mám otázek co? 😀
Určitě to přejde, jen tomu musíš dát čas a hold kontorlovat no, oni jsou občas horzně vynalézaví... Ale je zajímavé, že teď toho posledního přijali bez jediného problému a ten nejstarší nikdy proti žádnému maldšímu sourozenci nic nevymýšlel, hold každé dítě je jiné no 🙂

finfrle
5. apr 2011

Nestiham,tak pisnu az zitra 😉

finfrle
6. apr 2011

Ahoj nejak mi neni moc dobre.V noci me chytla migrena a teda vazne nic moc.Malicka byla a je hodnoucka.Dneska sla spinkat drive.Jen pockam na pracku a pujdu se taky natahnout.No a jak se mate vy a co jste dnes delali?Dobrou noc

meleri
7. apr 2011

@finfrle u mě nic moc..:( dokrve sme se pohádali s mužem a já taky potom od tří nemohla spát..výsledek je že jsem totálně KO a do toho mě taky bolí hlava....manžel je blázen, chce do tří týdnů stihnout zrenovovat ten domek a ještě nás přestěhovat...do toho já nejdu...pěkně at to trvá třeba dva měsíce ale at je to pořádně.

yarden
7. apr 2011

@emily327 Ahoj Emily, tak ako dopadli krstiny Sonicky? Kde ste krstili? A ako papkanie mrkvicky? Chutilo?
Dlho si sa tu neukazala. Dufam ze si si uzila s tvojimi rodicmi malinku plnymi duskami 😎

@finfrle Migrena uz presla?

Nam sa tu dnes ukazalo slniecko a hned mam lepsiu naladu. Je uz april a stale tu prsi a to som sa pri odchode zo SR tesila, ze idem do tepla. V noci je 12 stupnov a tolko je aj dnu v dome, malemu obliekam na noc teply fleecovy overal. Uz cakam ze sa pocasie umudri, ale na cely vikend hlasia opat dazd a ochladenie.
Snad vy ostatne mate lepsie pocasie ako my tu.

vcera som mala baby party a Maxi dostal tak vela darcekov a oblecenia, ze nemusim hodne dlho nic kupit 😀
Ani som to nedokazala doniest domov, som sa vybrala len peso s kocikom a potom mi to musela doniest kamoska autom 😝
Maxi bol zlatucky, neplackal medzi tolkymi zenami 😀 a potom z tolkeho stebotania zaspal 😵

@meleri neboj meleri, vsetko bude OK.

Zelam prijemny den... 😉

finfrle
7. apr 2011

@yarden Ahoj tak si i mm zavzpominal na pocasi v Izraeli 🙂
Migrena,no povim ti,ze jsem to nikdy nemivala.Jednou na konci tehu a pak ted asi uz potreti co mam malou.Hodne je to z epiduralu.Skoro se nekdy nemuzu pohnout jak me boli prava strana krizi.Vazne moc ani pro malou do postylky se nekdy jen tak neohnu.Stale mam dost kilo navic tak to je jedno s druhym.
Az zacneme prikrm(zanedlouho),tak zacnu uz cvicit a snad se podari jeste kojit a neprijdu o mleko.Odsavam i 5x denne takze prsa dostavaji zabrat ale co nadelam.Snazim se mlicko udrzet pro malou co to jde.Je to pro jeji zdravi,ze!?!

@meleri Klasika chlap,nikdy to nezkousel,tak si mysli,ze se to nejak splaca a bude.Pritom jak pises,kdyz uz tak poradne at je kde privest deti.
Bude to ale paradni das decka na zahradu a budete se mit paradne vazne!Sam se vylita a Adrian bude spinkat na cerstvem vzduchu.Ty si budes moct sednout a nemusis nikam trajdat a das si kafco a udelas co potrebujes.Teda kafco ne ale cajik 😀

Jinak zdravim!
Meli jsme nadherny den sice i dnes rano migrena pokracovala a dostala jsem se z postele az o pul jedenacte ale pak se ulevilo.Zasli jsme na dvouhodinovou prochazku,nakrmili kone mrkvickou,pozdravili zname a pak domu,kde se dopekl sam obed,tak se jen nandalo a bylo.Dala jsem si s malou slofika a ted jsme si par hodin hrali.Na prochazce jsem si vzala malou do naruce a zrovna projizdel traktor,tak jsem ji ho ukazovala a ta teda zirala 😀 a ono v tom traktoru sedeli zmackli dva chlapi a hned na malou trobili 😅 ani se nelekla.
Pak uz do kocaru nechtela,tak jsem nosila.
Je tu nadherne a na zitrek hlasi 19 stupnu,tak rano mam v planu zajit na postu,a budeme prat a susit venku na zahradce.Mozna i trochu neco porobim at se ma zeleninka k svetu🙂
Ted jdu dat veceri a pak zkouknu nejake serialky 🙂 proste pohoda.Mm cte malicke na dobrou noc ale mslim,ze uz usnula ale on si cte dal 😀 Preji krasny vecer!

emily327
7. apr 2011

@yarden ahoj moja, si zlata,ze si na nas myslela 😉 Krst dopadol super, malinka bola nadherna, vsetci z nej boli uneseni. Pocasie vyslo prekrasne, vsetci boli spokojni. Krstili sme v BA v Greckokatolickom kostole. Co sa dokrmovania tyka, tak som z toho dost smutna, lebo Sonicka nechce jest ani mrkvicku varenu doma ani kupovanu ☹ Vobec jej to nechuti, striasa ju, dusi sa nou, vypluva no nechce ☹ Dnes som jej uz dala aj so zemiacikom a horko tazko som jej dala 1.5 lyzicky :-/ Tak uvidim ako to pojde dalej. Mala som pred dokrmovanim respekt a asi vnutorny pocit bol spravny,ze to nebude take lahke. ale sme na zaciatku, tak dufam,ze sa to rozbehne a bude jej to chutit. A co vy ako sa mate vy? Dufam,ze ste v poriadku cmuk

meleri
8. apr 2011

@emily327 ahoj! to je krásná fotka! moc jí to sluší, a ten dort je taky nádherný!
my měli křtiny u protestantů a od začátku pastor brblal že už tam pořádně nechodím atd, tak že ho nepokřtí..až se mamka do toho obula jako že už tam chodila moje babička a ted je tam i v kolumbáriu její urna tak at ten křest zařídí a basta...nakonec k tomu došlo..
taky vám dělají katolíci takové problémy?
s dokrmováním je to těžké, jak dlouho už krmíte? u nás to bylo tak že malý ani nevěděl co s tím v puse dělat, nevěděl že to má jazykem posunovat dozadu a polykat.... 😅 dej tomu čas, u nás to trvalo asi 3 4 měsíce než se pořádně rozjedl...mrkvička mu taky moc nejela...hlavní je, že pořád kojíš...🙂

meleri
8. apr 2011

@finfrle to máš pravdu, zahrada je super ale té práce! nemáme vůbec nic - ani sekačku ani žádné nářadí typu motyčka, hrábě...nic! to všecko budem muset pořídit..já tam žádné květiny zatím nechci, chci tam časem koupit bednu na kompost a vykopat záhon a prokypřit příští rok, ale musí mě to tatka všechno naučit, vůbec sem se tomu nikdy nevěnovala..
s manželem je to těžké, je strašně tvrdohlavý a já taky...takže se někdy pozabíjíme a za půl dne už zas jak kdyby se nic nestalo...nedokážem se konstruktivně pohádat. hned se usmíříme ale zase si stojíme na těch svých názorech a kompromis žádný.... 😒 on mi tvrdí že kuchyn dokáže sám sestavit no tak nevím...