Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
11. máj 2011

@emily327 http://www.britax-roemer.de/car-seats/overview-...
To musím zpočítat a že toho je. To bude dlouho trvat 😀 😀 Připisuju ti to k účtu 😉

janicka38
12. máj 2011

@emily327 No, prave. Hlavne, aby se libila Sonicce!!! My nakonec taky podle toho kupovali sedacku. Kazda ma sve vyhody a nevyhody. Nekomu u teto sedacky vadi ta noha od toho isofixu, nasi male vadil ten zahlavnik. Sonicka se urcite rozhodne dobre a bude spokojena.

emily327
12. máj 2011

@blondynka400 ach jaj to aby som si hladala nejaku pracu... asi sa opytam ci nepotrebuju susedky ozehlit a upratat aspon 2x za tyzden 😀 jasne ta vanicka je skvela. Len ked som si ju chcela pozicat od susedky ma kocik JANE a tiez vanicka sa da pouzit ako autosedacka, tak mala v nej bola moc na boku. Mame nejake sikme sedadla v aute a vobec sa jej tam nepacilo ☹ Ale dakujem, aspon viem co je sleeper 😉 cmuk

emily327
12. máj 2011

@janicka38 dakujem moja, verim,ze sa jej v nejakej bude pacit 😉 cmuk a inak sa mate ako?

yarden
12. máj 2011

@emily327 😀 blondy je encyklopedia 😀 alebo zivy internet. netreba vyhladavat na nete nic 😀 😀 😀
ja tiez pouzivam vanicku od jane ked idem v aute s mm. Ked idem svojim, tak je maly v predu vo vajicku, ale mam ho tak, ze viac lezi ako sedi. A zaspi vzdy po nastartovani auta 🙂
A urcite sa Sonicke bude pacit sedacka 😉

@blondynka400 poslem Ti dobre izraelske koser vinko?
To soferovanie je tu asi rovnake ako v ITA. Vsetky auta su tu obite. Oni tu vobec nevedia pravidla a soferovat. Tu je vyhoda mat len velke auto 😀

emily327
12. máj 2011

@yarden no to veru. Ona je super, je fajn mat takeho to cloviecika, ktory ti poradi bez toho aby ta sprdol 😀 Uvidime, pockame este urcite zopar mesiacov a potom ju dame do tej vacsej sedacky. Ked pojdeme na vychod, tak si poziciame tu co sme mali MAXI COSI a hotovo. Myslim,ze je fakt bezpecnejsie aby dieta bolo otocene v protismere jazdy co najdlhsie, hlavne na dlhe cestovanie, hoci naburat do nas moze barskto aj pred barakom.... ☹ Ked pises o soferovani, tak to mi pripomina Gran Canariu, to ked som tam bola zopar krat za sestrou, to tiez vyzeralo ako popisujes 🙂 A ty mas moja ake auti? Velke?

yarden
12. máj 2011

@emily327 ja mam octaviu. Ale mm ma velky landcruiser. Ale len do leta 😠 potom uz nie. S octavkou sme sem prisli a bereme si ju naspat domov. Ale aj ked nemam velke auto, obcas staci len obehnut tie husky na ceste, co idu vpred bez rozmyslania a da sa to aj tak 😀
Mam pocit, ze vy mate tiez octavku?

emily327
12. máj 2011

@yarden 😀 nie nie my mame opel astra combi 😉 Ale octavku sme chceli kupit, no boli neskutocne drahe a vybava ziadna a aj pocet km vysoky a dost ojazdene. A hlavne sa velmi kradnu. Svagrovi chceli minuly tyzden ukradnut octaviu combi 2000 rocnik rovno pred domom mu stal, mal tam ten tajny gombik, tak vdaka nemu mu ju neukradli.... Tak sme aj radi,ze mame to co mame. Sme s nim velmi spokojni 😉

yarden
12. máj 2011

@emily327 to sa mam na co tesit po navrate do SR. Ja som bez auta ako bez noh 😀
Mne sa vzdy pacil opel astra. Ma taky super tvar 😀

meleri
12. máj 2011

ahoj holky,

vidím že tu řešíte auta a autosedačky..🙂 my máme taky tu Romer a předtím byl vždycky v té korbičce protože ji máme zároven takovou že jde použít jako autosedačka cca do šesti měsíců..vajíčko máme taky ale nic moc pohodlné skoro ho nepoužívám...

tady se taky bez auta nedá přežít, pokud se chcete někam dopravit. Francouzi ale jezdí opatrně řekla bych víc jak češi, přiznám se v česku mám kolikrát strach jak lidi předjíždějí v protisměru a tak....

janicka38
12. máj 2011

@emily327 No, stresy. Jsem z toho naseho ulicnika uplne hotova 🙂 . Ted spi, tak vychutnavam. Sonicka je urcite hodne detatko.

blondynka400
12. máj 2011

@janicka38 ta noha nemá s isofixem nic společného 😀 Je to jen pro lepší ukotvení, taky v autě lépe drží než duo.... A budu ti malinko oponovat, já bych tedy co se týče autosedačky dítěti neustupovala, prostě si musí zvyknout a hotovka. Ten záhlavník tam není jen tak pro nic za nic, je to kvůli bezpečnosti a duo v tomhle směru zaostává, tedy co se týče bořního nárazu. Schválně koukni na crastesty, co to udělá u bočního nárazu s hlavou u dua a u safefix, jestli to ještě na svých stránkách mají (myslím že to bylo jen na německých a pak na stránákch něměckého adacu). Třeba u max cosi není u většiny sedaček ve standartu, ale musí se tam dokoupit ale všechny testy dělají s tímhle záhlavníkem, takže žumpa 😝
@emily327 hele nebo si to vyberu v naturáliích. 😀 Když tak ráda žehlíš 😀 Co máte za auto? Kamarádka to taky řešila a dávala pod to ručník aby to bylo v rovině. Bezpečnosti to nijak nebrání 🙂
Hlavně ono tohle je lepší než to od jané, to je spíš kornička kam se dají dát pásy, tohle je vyloženě čistě autosedačka.
Tak vidím, že jsi už odpověděla.... To opely já moc neznám, tuhle značku jsme nikdy nemusela... Ikdyž ty nový nevypadají zle, ale zas nikdo neví, co s tou automobilkou bude, stále jsou ve ztrátě....
@yarden no jenže jen jak na co, víš 😀
Ty si dáváš malého vedle seben a přední sedačku? 😕 Ty bych se tedy bála.... A pak bych se taky bála toho, že až bude muset být vzadu sám a ty budeš řídit, bude prudit... Proto u nás malá odjakživa seděla vzadu zásadně sama 😝 😀
Vy se taky vracíte? Co tam vlastně manžel dělá jestli to tedy není tajné...
Ok, vínko beru 😵 😀 . No tady platí zásada, kdo je drzější, rychlejší, tak vyhrává. A to mi nedělá fakt problémy. Mně spíš bude dělat problém jezdit v čechách, pravidla pro mne jaksi nic neznamenají 😔
@meleri tak to byj si se asi tady zbláznila, když se bojíš jezdit i v čechách 😝 😀

emily327
12. máj 2011

ja nejazdim vobec 😀 ja sa bojim aj na bicykli, ale poviem vam,ze bysa mi vodicak hodil, ked sme takto od ruky a s malou som len v dedine... lebo busom cestovat nemusim s malym dietatom.. takze vy to mate super 😉

janicka38
12. máj 2011

@blondynka400 Jo, ja jsem vedela, ze to pisu blbe s tim isofixem, ja vim, ze je to neco jineho,ale hodne lidi tomu rika iso-fix. tak se omlouvam. Ja jsem jen napsala, ze jsem uz slysela, ze to nekomu vadi ( ta noha) Hlavne u prevazeni veci, pry si pod sedacku nemuzou uz nic ulozit. No, ale clovek by tam stejne kvuli bezpecnosti nic davat nemel. S tou bezpecnosti to vim, ale vsude jsem shanela zahlavnik na duo, i v adac, ale nesehnala jsem :(. My jsme puvodne chteli römerku,ale mala tam vazne jecela a ten zahlavnik ji dost vadil.

yarden
12. máj 2011

@blondynka400 Mne to tak vyhovuje, ze na maleho vidim. On aj tak vzdy zaspi hned 😀
A vy tiez koncite v ITA? Manzel pracuje na ZU.
Aj tu rychlejsi vyhrava 😀 Mne sa par krat uz v SR stalo, ze som si myslela, ze som v IL, ale policajti ma nevideli 😀 😀 😀
A tvoj manzel co robi?

yarden
12. máj 2011

@blondynka400 A este jedna otazka 😀 kolieska na kociku co mas, podla toho co maju na stranke mas asi B-smart 😀 ake su? Plastove? Asi nebudu nafukovacie, vsak. To sa pytam len nahodou, keby sme planovali druhe, tak si kupim aj ja ten sleeper 😀 A v zime na snehu sa pohybovali bez problemov?

A pytala si sa vcera, ako spi moj maly. Vcera dopoludnia spal dve hodiny, potom zaspal v aute na polhodku, a potom este necelu hodku popoludni.
Dnes spal menej. Kazdy den je to ine. Dnes chcel spinkat viac, ale susedia maju takeho maleho ratlika psa a ten nevie stekat, len skriekat. A vzdy ked maly spal, tak ten pes ho zobudil a Maxi bol potom mrzuty.
Aj teraz vonku steka ako divy 😠

blondynka400
12. máj 2011

😀 @janicka38 v pohodě, vůbec se neomlouvej, není důvod 😉 😀 . Je fakt, že ta noha tam lehce překáží, to už jsme tu taky psala, ale není to zas taková trága... Spíš je problém, jak vysoko je sedadlo od podlahy, třeba u vajíčka (měla jsme romer se základnou a tam je tam noha taky) nám to nevycházelo, potřebovala bych nějaká mezistupeň a ten tak jaksi nebyl, tady u té už je to v pohodě.... Mně by tedy ani nenapadlo pod ní něco dát, nedávám nic ani vedle, stačí blbá láhev vody a... 😔 Ona celkově ta sedačka trošku kazí komfort spolujezdci, trčí jakoby ze sedačky jak je velká. Ale neřekla bych, že je to hodně velký problém, záleží na velikosti auta a jak si kdo dává sedačku dozadu a to zrovna manžel docela dost 😝 😀
Záhlavník na duo jsem taky neviděla, existuje to vůbec? 😕 Já vím, že to dost dětem na začátku vadilo, ale co znám, tak si všechny zvykly, vše je jen o zvyku..... 🙂
@yarden tak dozadu vidíš, když máš zrcátko 😀 To je jasné, že na něj vidíš lépe ale z hlediska bezepčnosti sedačka na předním sedadle nemá co dělat...
Tak já v čehách taky jezdím jako prase, ale to jsem jezdila vždycky a vždycky mi to procházelo, vysoké blondýně v krátké sukni nikdo neodolá, a policista obzvlášt ne, když víš jak na ně 😀 😀. I v DE mi to prošlo 😀 Tak snad to bude pokračovat...
ZU to je co? Asi jsem blbá 😀 Jojo, vracíme se v létě... No u nás to bohužel "tajné" je, takže bohužel říct nemůžu, promiň 😔
Nemám Bsmart, ten se v té době kdy jsem kupovala kočárek ještě neprodával. Sice to byla kolekce 2010, ale oni měli nějaké zpoždění a prodavali se až někdy od dubna. Předtím tyhle kočárky vůbec neměli. Mám verve, tříkolka, nafukovací kolečka nemá. Jak v zimě na sněhu to moc nevím, sníh viděl kočárek akorát chvilku v zimě když se malá narodila, co jsem byla v čehcách, ale vzhledem k tomu, že zrovna panovaly dost mrazy, venku jsem toho moc nepobyla a pak jsem jela sem a tady sníh fakt není 😀 😀 . Ale jinak 100% spokojenost,lehký, malý a fakt vydrží, když si vemu, že ho od začátku minimálně 2x za den skládám do auta....

meleri
12. máj 2011

@blondynka400 my máme v Itálii kamaráda a jednou jsme tam byli na týden u něho doma a on nám jako dělal šoféra, bydlí poblíž Benátek, už jsem zapomněla to město jak se jmenovalo no dost rušno tam bylo a řeknu ti jak ti lidi jezdili včetně jeho, tak jsme měli s manželem fakt strach 😅 nedávali přednost na kruháči a tak podobně, ale brali to úplně v pohodě....🙂 jinak ale teda Itálii miluju pokaždé když tam sme tak všichni strašně hodní a to jídlo kolik navaří a tak..prostě vřelí lidi....

janicka38
12. máj 2011

@blondynka400 Musela jsem se omluvit, kdyz jsem napsala kravovinu. S tim vyberem sedacky je to fakt narocne, hlavne, kdyz chces pro sve dite zajistit maximalni bezpeci a pohodli. Ja jen trosku nechapu lidi, kteri kupuji sedacky na ebay nebo nejake za par supu, jen aby meli, kvuli pokuty, neco v aute. Ale nekdy si rikam, ze vsechno ridi osud nebo nejaka vyssi sila a moje starosti o bezpecnost ditete jsou pak uplne zbytecne. 😒

blondynka400
12. máj 2011

@meleri no hele tak to tedy fakt nevím, co by jsi na to říkala tady 😀 Benátky jsou co se týče dopravy naprosto v pohodě, civilizace, to tady je to teprve pravá džungle 😀
No já tedy Itálii nemiluju, jsou to blbý špagety 😀 Ale něco je tu fajn, to je zas pravda... A třeba se mi líbí, že ač nedodržují žádná pravdila, v hospodách se prostě nekouří a nikoho by to ani nenapadlo porušit. To je taková pohoda odejít z restaurace a nesmrdět, moct tam vzít v pohodě dítě.... 😝 😀
@janicka38 no dobrá no, nebudu ti to vymlouvat, ju? 😀 😀 Není to lehké no. Já bych taky použitou sedačku nekoupila, ale zas chápu, že pro někoho je to hodně drahé... Nemyslím si že starosti o bezeřnost dítěte jsou zbytečné, naopak jsou na místě a jsi správná matka 😉 Něco sice asi je řízené zhora, ale velkou část člověk může ovlivnit 😉

meleri
13. máj 2011

@blondynka400 já jsem na jihu nikdy nebyla už jsi jednou psala že je to tam i nebezpečné tak mě to moc neláká. ale musí tam být krásně, krajina a tak, to moře.... i ty Benátky byly krásné ráda bych se tam zas podívala ale spíš v zimě...

já sep právě rozhodla až mu bude tato malá tak koupím jedině z druhé ruky zánovní, nemáme pokaždé kde vykouzlit třista eur. toho romera nám koupila v podstatě tchýně jinak bysme na to taky neměli..:( a Adrien všechno vyfasuje po bráchovi...jinak to fakt nejde..

emily327
13. máj 2011

@meleri @janicka38 s tym vyberom sme na tom rovnako 😉 Clovek chce to najlepsie ale ked nie su financie, tak bohuzial nema na vyber a musi sa zabezpecit inac. Ja som nad pouzitou neuvazovala, lebo urcite chceme este jedno dieta a tak to vyuzijeme dlho. Takze je to dobra investicia 😉 A z ebay som objednala svagrovi uz 2 autosedacky BRITAX DUO - je to jedna firma v UK co ich predava a su fakt super. A za cenu nizsiu ako u nas... o 50 EUR minimalne.
Len teraz rozmyslam nadtym,ze ked kupime tu co ma blondy, tak to bude len do jedneho auta. Niekedy ked chceme ist so susedkami do mesta alebo na nakup, tak budem bez sedacky ☹ A na 2 bohuzial nie su peniaze ☹ ach jaj no tak to uz budem uplne odrezana od sveta.... ☹

meleri
13. máj 2011

@emily327 na ebayi je to super dají se tam koupit úplně nové věci...hlavně z té anglie jak píšeš tak to tam mají za babku...na fr. ebay se ani nedívám to ti řeknu že drahé jak blázen....
a vy bydlíte na vesnici nebo jak to máte? nedá se dopravit třeba busem? my to máme tak že tady jedině vlak a auto..:( ještě se Samsonem jsem i jezdila vlakem strašně mi to chybí moc nás to oba bavilo ,ale zatím to nejde s Adrianem..je moc malinký..

emily327
13. máj 2011

@meleri ano ano pravda, my obejdnavame z IRL ebay, mame tam este registraciu ale ten predajca je z UK co je fakt super, dokonca ked mal svagor nehodu, tak po roku nebol problem aby nam poslal fakturu,ze sme to u neho kupovali aby to mohol dat do poistovne preplatit 😉 Takze super, mozem len doporucit.
Byvame asi 8km od hlavneho mesta, ale treba ist autobusom a potom MHD co je hrozne narocne s malym dietatom, vela ludi vsade a to ja nemusim a cestovanie busom z dedinky kde byvame do Bratislavy je tiez take vselijake. Susedky maju auta, tak ma vzdy vezmu so sebou, ale ked budem mat autosedacku s isofixom, tak asi nebudem chodit nikam ☹ no je to tazke.. Jej cestovanie vlakom musi byt super pre dieta,ze? A Adrian je este fakt malinky.... a ako sa mate rodinka? Planujete aj nejaku dovolenku? A ty sa ako citis po porode? A ako zvladas domacnost a 2 male deti?

blondynka400
13. máj 2011

Ach jo, zas se mi neodeslal celý příspěvek, takže ve zkratce: 😝

@meleri tady na jihu je to fakt jiné než sever, a když jedeš ještě níž, fakto stojí za to. Jestli jsi na přírodu, tak až budou děti větší vyrazla bych, nebezpečno je hlavně v Naplesu, jinak to docela jde 😉
K té sedačce, Tak Samovy koupíte už tu větší sedačku ne? To akorát tak vyjde... A adrien dostane zděděnou 😉 Použitou bych fakt nekupovala, na adacu jsem četla, že 80% použitách sedaček je špatných, stačí menší klepnutí nebo malá nehoda a je to.... Třena no Romeru poznáš jetli sedačka prošla nehodou nebo ne, podle toho jak má hrubé pásy, je to docela viditelné, když víš, kam se máš podívat 😉
@emily327 k té sedačce, safefix se dá upoutat jak do isofixu nebo pásem, tedy když mluvíme o tom s tou nohou... (je to stejné jako u dua) 😉
Jen by se mi to tedy nechtělo pořád vyndavat a zandavat do auta. 😝 Je to těžké jako kráva a ta instalce taky není žádný med, aby to di toho isofixu správně zaskočilo, to těmi pásy je to jednodušší.... 😉

meleri
13. máj 2011

@blondynka400 děkuju určitě se tam ještě s manželem podíváme až budou děti větší 🙂
no zatím má tuhletu dobrou ale nevím určitě koupíme zdruhé ruky, tak jako kočárek ted taky budu kupovat...

chtěla jsem se tě a i ostatních holek zeptat, co to je Adrien má jakoby průjem a v tom ještě občas divný zelený hlen a celkově má hovínko hodně tekuté a zelené....je to už od včerejška večera co jsem si všimla jinak to má vždycky žluté jak to má být..:( celkem mě to trápí...:(
se Samsonem toto neznám...:(

meleri
13. máj 2011

@emily327 jo je to super, já bych tady ve fr nekoupila nic..hm teda koupili jsme trojkolku tady stála dost ale zas nechat si posílat trojkolku odněkud...🙂
aha to jo to je protivné takhle jezdit autobusem nedivím se ti to by mi tež vadilo...navíc ted ta vedra a tak...co to je isofix? to je ta otáčecí ? a proč už kvůli tomu nebudeš moct jezdit s kamarádkama?
zvládat se to dá, ale blbě 😀ale už je to lepší...po porodě super celkem to proběhlo všechno v pohodě a hlavně to strašně letí!
a co ty už začínáte plánovat druhé teda? 😵

emily327
13. máj 2011

@meleri to hovienko moze byt,ze sa maly viac napil predneho mliecka. Viem,ze vela ludi strasi zelenym hovienkom,ze dieta je hladne, ale pokial to netrva viac ako den, tak by som sa neznepokojovala. Aj my sme zopar krat mali zelene hovienko a to hlavne vtedy, ked Sonicka sa prisavala casto a potiahla si len to predne mliecko, tiez som sa zlakla ale na dalsi den uz bolo vsetko v poriadku. NIe nie este neplanujeme druhe dietatko este je skoro... ale vieme,ze 2 chceme. Bude zalezat od financii a ci mi vezmu malu do skolky... lebo je tu s tym dost problem. Kedze je tu vela deti a iba 1 skolka.. a uprednostnuju deti co ich rodicia robia. A na sukromnu skolku nebude lebo 350 euro mesacne ☹ Ale nechceme velky vekovy rozdiel medzi detmi. uvidime ako sa podari potom 😉

emily327
13. máj 2011

@meleri alebo nema Adrien soplik? My ked sme mali nadchu, tak mala ked prehltala sopliky, tak som jej nasla v plienocke zelene hlieny... ale to bolo tou nadchou ..... Neboj to prejde, urcite to nie je nic vazne. Ale treba to sledovat, ak to do zajtra nezmizne, tak skus zavolat pediatrovi. Opatrujte sa.

meleri
14. máj 2011

@emily327 děkuju ti. ano v poslední době pil často (je tu horko) a často se přisával a já prsa střídala, dík, zkusím dávat jenom z jednoho dokud ho nedopije....
no nemocný nebyl, mi bylo nějak divně dva dny ale přešlo mě to...tak jestli možná něco nechytl..nevím..
dr mi dal homeopatika, včera jsem je radši vysadila, cojak je to z toho...
ten hlen už tam není jen je to už zelené.....:(
v pondělí zavoláme doktorovi..
ještě mě napadlo zda to není z fenyklu, pila jsem ho hodně protože jsem měla strach že přijdu o mlíko...:( tak ten už taky nepiju radši...

aha to je blbé s těma školkama, v česku je to podobné, že mají mamky problém děti do školky dostat...:( přeju ti at to dobře vyřešíte...350 měsíčně ty brďo! tady je soukromá školka za 30 měsíčně což se dá...ale 350 teda...:(
přeju ti pěkný víkend.. 🙂