Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
26. okt 2011

@eri28 ahojky, ako dlho uz snazilkujete? Drzim velmi velmi palce 😉

eri28
26. okt 2011

ahoj rok ale prestavky, a moje gynekologicke problemy, takze vazne od jula teraz 😉 dakujem

ivanajelinek
26. okt 2011

Ahojte. potrebujem radu od vas 😉 Krpca boli hrdlo(lebo ked prehlta a kasle tak potom spusti nenormalny plac). Neviete co na to? Mozem mu spravit salviovy caj a pridat dam trochu medu?
V pondelok som bola u pediatra dat malemu predpisat nejaku mast na ekzem a tam urcite nieco chytil. Som to tusila, lebo tam bolo hrozne moc deti. Uz zacina aj chrapcat, tak uvidim ako daleko to zajde. v juli sme mali naposledy zapal pluc a odvtedy bolo ticho.
Neviete aj nieco poradit na posilnenie imunity?

eri28
26. okt 2011

Ja som v holansku amsterdame a dnes tym doktorom sibe, nemaju cas tak cez elefon radia jest lieky od bolesti, to je super 😠
som 7 den po lapar. a 3 den spinim menzes neprisla, ale baby pocas lapar, mi pride sialene, tak neviem cakam a idem do postielky.

blondynka400
26. okt 2011

@lubinka9 a co mu tak dáváš studeného? Já si nedovedu představit, co bych jí dala, aby se fakt nejedla... Je fakt, že občas studeného by se někdy šiklo 🙂 Tak dej radu 🙂
K té zelenině, no ještě paprika, ta je nejlepší 😀 Jojo, to je pravda, že je otázka co ej to vlastně dostatek... My zas jedem puoze na přírodním C a chorobu taky nepamatuju 😀 Schválně když najdu trošku času pošlu ti odkaz na ten čánek, tedy spíš bych se ti to pokusila zkopírovat do mailu, je to z medicinských stránek xco se paltí a nejsou přístupné veřejnosti jen tak. Četla jsme to nedávno, tak snad to tam bude. S těmi onkologickými pacienty máš pravdu, že se to používá, ale bez vyloženě prokázaných pozitivních i negativních výsledků. Spíš to má význam placeba 😀
Jojo, uznávám, že to mám ve vaření lepší než ty... A to má všechny tyhle alergie prokázané (tu smetanu chápu) a nebo se prostě jenom bojíš to dávat?

finfrle
27. okt 2011

Ahoj zdravime,dnes je nam prvni rok 🙂 uletelo to rychle.
Elen je moje slunicko 😵 papa

yarden
27. okt 2011

@finfrle Ahoj Finfrle,

zelame Elen vsetko nalepsie k prvym narodeninam! Vela vela zdravicka a nech Vam robi len a len radost ako doposial. 😉

lubinka9
27. okt 2011

@blondynka400 tak napr. ako som pisala: celozrnne pecivo/chlieb s redkovkou, zelenou paprikou, salatovou uhorkou na kolieska, so surovym kalerabikom, s paradajkou, mam este osvedcenu bio zeleninovu pastetu od Alnatura z DMky, maly zboznuje domaci lekvar z mirabeliek, obcas davam francuzsku sunku (ta ma velky podiel masa v sebe ale i tak je dost slana 😒 preto len obcas), avocadom natriem chlebik, sem tam robim aj teplejsie ako krupicovu kasu. Kedze my nemozeme obycajne mlieko a z toho specialneho UM mu nechcem robit kedze je horke, tak robim z ryzoveho alebo ovseneho mlieka, ked kasa zhustne pridam za lyzicku domaceho lekvaru, zamiesam, vlejem do misky a navrch nastruham nahrubo kusok jablka alebo naukladam kolieska bananu. A maly tiez miluje ovsene vlocky.. Dam ich zvarit spolu s jednou bio susenou slivkou alebo par hrozienkami, do misky potom este nastruham kusok jablka, par koliesok banana a ked sa mi zda, ze je to prilis huste tak pridam trochu ryzoveho mlieka. Ak nedam slivku alebo hrozienka primiesam lyzisku lekvaru. Ale to ma vacsinou na ranajky. a taak 🙂
U nas fakt hodne ficime na ovoci aj zelenine, jak varenej tak surovej. Sice maly sustavne poprdakava ale no aaa? 😀 😀
A k tomu placebu, ak zafunguje, preco nie? priklanam sa..

eri28
27. okt 2011

konecne prisiel menzes po laparos, a potom jupiiiiiiiiiiii na baby, v tom zahranici sa mi zda, ze su uz z vas maminy, super 😉 😉 😉 😉 , aj ja chcem prosimmmmmmmmmmmmmmmmm

lubinka9
27. okt 2011

@ivanajelinek tak ako sa ma maly? lepsie? My sme este kasel nemali tak som nevedela poradit a sirupy co poznam na kasel Sinupret, Stodal asi v De niesu?

lubinka9
27. okt 2011

@eri28 to lebo toto je prevelice plodna tema, ze kocky 😵 😀
tak drzim palec 😉

blondynka400
27. okt 2011

@lubinka9 díky za podroboný popis 🙂 Ale bohužel mi to moc nepomohlo, kaše nechce v žádné podobě, sladká jídla nechce už vůbec. A pečivo jí moc nechutná, tedy kousek si veme, ale rozhodně by se z toho nenajedla. To samé zelenina, ona jí mám taky hodně ráda, tedy některé druhy, okurku sní klidně celou velkou salátovku, ale za 10 minut zas hlasí že má hlad, po pořádném jídle ne... Ale i tak děkuju 😉
K tomu placebu, plný souhlas. 🙂 Já jsem odpůrce léků, ale s placebem plně souhlasím 😀

lubinka9
27. okt 2011

@blondynka400 no jasne, ze ma po uhorke hlad ked je to 90% voda. Ale tak z pecivom.. Mne dnes maly na veceru zjedol polovicu mensej celozrnnej bagety, som zirala. A na konci este povedal: Ham 😀
a co jej davas na ranajky? neje ti chlieb ani pecivo? No a sladke.. tak vynechaj lyzicku lekvaru alebo slivku 😀

kleopatris
27. okt 2011

@blondynka400, @lubinka9 Boze baby vy fakt teda carujete pre tie vase detusky 😵 to ja teda sa snazim, ale niekedy mi nic nenapada...mam pocit ze jeme furt to iste. Pecivo tiez u nas nejak moc nejde, teda jedine co zje rad je praclik a vydlabava rad zemle. Take ze tvrdy syr vobec, kase tak dve lyzicky, dzem mi vypluje, my ficime len na jogurtoch, mase, ovoci a zelenine 😀
Blondy o okurkach mi ani nehovor 😀 Maxi by cely den mohol len surovu alebo aj zavarenu kyslu jest 😀 si uz robime srandu ze je asi tehotny, on zje aj pol pohara na posedenie.
Kura davate inak normalne alebo bio? Ja som v AT kupovala bio, ale tu je teda ponuka o nicom, tak kura skoro vobec nejeme....

lubinka9
27. okt 2011

@kleopatris kura kupujem od jednej pani z trhu co ich chova doma. A fakt, ze je to ohromny rozdiel. Ale snazim sa to obmedzovat. My ficime hlavne na telacom a hovadzine. Davnejsie sme nemali kralika, uz som rozmyslala, ze musim zohnat. A potom losos. Bravcove vobec. Mam moznost lahko zohnat divinu ale nejak mam respekt, predsalen tam sa tusim kontroluje len diviacie maso.
Haha, kysle uhorky aj nam chutia 😀

lubinka9
27. okt 2011

@kleopatris a kolko dnes rozdal maxik detickam? (nemam na mysli cukriky ani pusinky) 😀 😀 Este si ta nepozvali na kobercek do riaditelne? 😀

blondynka400
27. okt 2011

@lubinka9 hele a ty dáváš bežně celozrné pečivo? Já tedy jen občas, přeci jenom všude tvrdí, že to pro malé děti není vhodné, ale jí to chutná víc. To pečivo, no ona mi to jí, ale třeba že si ho vybere sama v obchodě a kus ho sní ve vozíku a tak, ale jinak si dvakrát kousne a nezájem, řekla bych, že je to pro ní moc suché. Třeba knedlíky taky nemusí, asi je po mně 😀 Já celkově k pečivu nemám moc kladný přístup, řekla bych jeho spotřeba je zbytečně vysoká a přitom užitek z toho nic moc. Ke snídani má jogurt, stejně jako já už leta a měnit to rozhodně nehodlám.
Obávám se,ikdybych to vynechala, že ona to stejěn chtít nebude 😝 😀 Prostě je to kaše a to jedí mimi a to ona už není 😀
Ty dáváš kyselou okurku? Atopikovy a alergikovy?
😕 to tedy čumím jak tele na nový vrata 😀 To je jedna z nejhorších věcí k 😀

@kleopatris tak vidím, že ty naše děti mají podobné chutě 😀 Jen tvrdý sýr má ráda (ale prá je pro děti špatně stravitelný, ale nám neva 😀 ), džem nedávám, nevidím na tom nic dobrého, ale stejěn mylsím že by nechtěla, ale jogurty a tvaroh miluje. Kyselé okurky taky miluje, ty před ní musím schovávat 😀 Já kupuju kuře jak kdy, mám oveřené značky, které vím, že jsou ok,jedno je přímo od drubežárny a druhé se jmenuje zlaté a je fakt dobré i struktura je ok. Já ty bio až zas tak úplně nemusím, ono u těch kuřat a třeba u vajíček to není žádná výhoda.

lubinka9
27. okt 2011

@blondynka400 No nedavam ale maly je rychly a vzdy mi stihne odhryznut 😀 A paradoxne mu to nic nerobi, horsie to mame s petrzlenom 😒
a co je zle na celozrnnom pecive? Urcite lepsie ako tie bielom mukou nadychane rohliky. A lanove semienke a pod. su len dobre na crievka 😉

lubinka9
27. okt 2011

@blondynka400 ved nemozes vediet ci by ti ten dzem nejedla ked si nevyskusala. Taky domaci, bez umelin, bez cukru. Mnaaam 😝

ivanajelinek
27. okt 2011

@lubinka9 ahoj. No maly sa ma lepsie. Vcera som dala na noc kortizonovy cipok a dneska uz bolo lepsie. Sice este kasle,a ma nadchu, ale hadam bude lepsie.
Coze vy ste este kasel nemali? My sme mali uz 2 krat bronchitis, raz zapal pluc a par krat len kasel(este to nebolo az take zle). Neviem , nieco by som mala dat na posilnenie imunity. No a ekzem sa dost zlepsil, uz len ta lava noha.Inak dobre. 😉

emily327
27. okt 2011

@lubinka9 presne ako Lubka pise, toto je plodna tema 😉 Coskoro sa tu rozbehne dalsie kolo snaziliek 😉

ivanajelinek
28. okt 2011

Ake druhy ryb mozem davat malemu????Doteraz sme len raz skusali lososa a chutilo. 😉

lubinka9
28. okt 2011

@ivanajelinek no malemu by si imunitu mala niecim posilnovat. Kedze alergici, atopici nemaju holt tu imunitu 100% 😒 A zvlast ked pises, ze uz ste boli co to chori.
Ja som pislala o tom Ccku, to mam vyskusane, u nas to funguje. Potom asi klasika Dvitamin, otuzovanie, vela ovocie a zeleniny kvoli prirodzenym vitaminom, dostatok pohybu na cerstvom vzduchu, dostatok spanku, primerane cesnak a petrzlen v strave (i ked tieto zial atopici moc neznesu ale skusit mozes), probiotika (ta Biogaia je celkom dobra i ked u nas sa neosvedcila), ja davam malemu aj trstinovu melasu s B-glukanom.
a inak som akurat vcera citala o posilnovani imunity a prudeni energie a pisali, ze zaklad na rozprudenie energie nacho tela cchi je podanie teplych ranajok vo forme polievky alebo kase namiesto studeneho jogurtu z chladnicky. Ale to len taka zaujimavost z vychodneho sveta 😉 I ked ja si myslim, ze to ma nieco do seba 😎

no a rybu davam len lososa. Hlavne kvoli Omega3. Tuniak ich sice obsahuje viac ale zaroven aj metylortut takze to som hned vylucila. File davat nebudem to je len odpad rybacieho masa a s kostami sa mi prplat nechce. Takze losos zvitazil 🙂

lubinka9
28. okt 2011

@ivanajelinek a super, ze sa ekzem zlepsil. Nezabudni ale pokozku stale premastovat. Podarilo sa ti zohnat tu kys. mliecnu?

lubinka9
28. okt 2011

@emily327 a co ten zmurkajuci smajlik? ha? Rozbiehas druhe kolo? 😉

lubinka9
28. okt 2011

@blondynka400 tak som si precitala nejake clanky k celozrnnemu pecivu u malych deti.. no nejak ma to nepresvedcilo..
ma viac pozitiv ako negativ takze zotrvavame.

kleopatris
28. okt 2011

@lubinka9 na koberceku sme este neboli, ale teda facka to tam rad radom...aaaale sme zistili, ze asi bude troska ziarlivost v hre, lebo ked som na chvilu prec (postupne predlzujeme cas odlucenia), tak sa krasne hra a nikoho nebije 😀 ale poviem ti trha mi to srdce cele 😔 😢 aj ked maly je tam vazne spokojny, uz len ked si sadame do auta tak vykrikuje deti deti a v pyzame uz vystava pri dverach a deti deti 😵 tak dufam, ze sa mu bude pacit.
inak aj v jaslach davaju len celozrnny chlieb. Ja co som citala, tak len mensim detom na zaciatku by sa malo davat biele pecivo a postupne celozrnne. U nas je to tak pol na pol. I ked teda ked zje vobec krajec chleba za den tak uspech.
@blondynka400 mne nejde o bio v tom zmysle, ze su fakt bio bez antibiotik a pod...skor o ten chov, tu v DE (neviem jak v CR a SK) je dost brutalne jak ich chovaju 😔 a to teda podporovat nebudem...
ty tiez nedavas bravcove vobec? Ja teda sem tam dam, i ked pomenej ale davam.

emily327
28. okt 2011

@lubinka9 ahoj, nie nie u nas zatial nehrozi druhe kolo 😉 Ale mozno u inych ano....

emily327
28. okt 2011

@ivanajelinek ja davam lososa a tresku 😉

ivanajelinek
28. okt 2011

@lubinka9 A ta trstinova melasa s tym B-glukanom je co? No premastujem stale. Nie, kys. mliecnu som nezohnala, ukazala som to doktorke a povedala ze to nie je nic extra. Takze mi namiesala nejaky mastny krem(skor je to take tekute). Zatial je to okay. No a tu nohu mame mastit hydrokortizonom, ale este sa to vobec nezlepsilo. 😒 A povedala, ze nabuduce mozme teda zobrat malemu aj krv na tie testy. Ale ze to urcite BKM nie je.