Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
3. feb 2013

@finfrle
@barbora87 Ju, tak to mi je luto, ze mate taketo tehu. Ja som mala fakt paradne. Ani zle, ani nic. Sem tam unava, ale inak bolo super. No s dvoma to bude este väcsia makacka. 😉
Barbora, no tretie neviem. Sice ked sa Adam narodil, tak som hned vyhlasila, ze chcem tretie 😀 ...Ale v plane nie je,no ked sa nahodou niekedy zadari, tak tiez nebudem proti 🤐 Ale to fakt az neskor.
Neviem kde prisiel k pruhu, doktor povedal, ze to je angeborene Leistebruch. Tak sa s tym asi uz narodil. Adam ma tiez nieco podobne(Wasserbruch), ale tam sa to do roka strati a ak nie, tak az potom operuju.
Juj, tak budete mat obe letne deticky. No ja som zvedava co to u vas bude, ci chlapec ci dievca 😵

barbora87
3. feb 2013

@ivanajelinek ivi no fakt ked porovnam tehu s maxikom tak to teda bolo uzasne!dokial som mala co jest a jedlo po ruke tak mi nic nechybalo!ani unavena som neboka stale som frcala niekde...a toto tehu je pre mna fakt zabijak...az mi je z toho smutno lebo som si povedala ze si to tehu chcem naozaj uzivat a tesit sa ale prd...cely tyzden som mala bolesti tak vcera sme radsej boli v nemocke mimi sa ma dobre rastie len tam je chudatko natlacene 🙂
Hihi no tak drzim palceky aby sa vam este niekedy podarilo 🙂 ja sa strasne tesim na takeho maleho cloviecika...je to neuveritelne ale pre mna su tie deti dokonale!
Joj chudatko tak drzim palce aby to dobre zvladol a aj ty!!!a aby adamkovi to zmizlo!
Noooo veru aj my sme zvedavy dufam ze to predycham ked mi povedia ze to bude chlapec :D

finfrle
11. feb 2013

@barbora87 Nic si z toho Barbor nedelej u me prvni tehu bylo zle a toto ani nemluvim...
Byla jsem zase v nemocnici a taky same starosti...nemohli najit srdicko,pak ze placenta se vubec nezvedla do toho mam silene bolesti v brise a zase i zada,proste vse dohromady,no ale co snad to bude ok jsem ted v 19+ posunuli mi termin uz na zacatek cervence,to je uz kousek vydrzime 😉

barbora87
11. feb 2013

@finfrle no tak si to taky na plno uzivas vid!
No ja jdu v patek k dr na kontrolu tak uvidime co placenta...no mne taky boli furt bricho je to des u maxika jsem takovy problemi nemela...a uz vite co to bude?

barbora87
11. feb 2013

@ivanajelinek ahoj ivi tal co maly?ako zvladol op?

finfrle
11. feb 2013

@barbora87 Barbor nevime ani vedet nebudeme 🙂 vybirame pomalu jmena ale na to je casu dost at holka ci chlapec hlavne at je vse jak ma
Dnes jsem si byla domluvit schuzku na zmenu GP(neco jako obvodak) tak snad se budu i citit lepe pod nekym "normalnim" 😅 prehazuji celou rodinu.
Bolesti jsou peklo zrovna sedim a snazim se nejak poskladat dohromady

ivanajelinek
12. feb 2013

@barbora87 Ahoj. Operaciu zvladol v pohode. Tak do piatku mal este bolesti ale od soboty cerstisko ako vzdy 😀 . Este teraz isiel mm s nim na kontrolu, tak som zvedava. Lebo momentalne len vidi budovu, kde je doktor a uz zacne krik... Aj ked mu davali narkozu, tak ho museli vsetci drzat, aby mu tu masku udrzali na ustach.

lubinka9
22. feb 2013

@barbora87 takze chlapcek? Gratulujem! A Maxikovi k bracekovi 😵

janulka04
28. feb 2013

ahojte zienky....
tak ja uz som na MK nebola snad sto rokov...ako sledujem, tak sa to tu rozrasta 😀
co mate inak nove?

U je toho dost...jedujem sa s malymi s ulohami denne, do toho sa ideme stahovat...takze plno veci riesime, hladame byt...
ani neviem, ako vzdy ten den prejde a je vecer 😒

lubinka9
4. mar 2013

@emily327 gratulujem!! 😵 Vela zdravicka Vam prajem!

pupawka800
10. apr 2013

Dievčata mam prozbu potrebovala by som nieco prelozit do nemeckeho jazyka.Vie niektora z vas po Nemecky?

barbora87
18. jún 2013

Ahojte babule
Tak vidim ze nasa tema tu zanika :( ale tak kto by mal cas pri tych nadich detickach :D
Ako sa mate?co nove?
My sa mame ok mame tu teplo ako v pekle tak si to pekne odtrpim!jaj ako mi bolo fajne pri maxikovi v decembri!
Moj maxik uz je velkac s rozkami :D pd sept nastupuje do skolky a ja total nechapem ze kedy to stihlo tak utiect!a ani nechapem ze za chvilu mam rodit...no hrozne to leti!

kleopatris
26. júl 2013

@barbora87 ahojky 🙂 mas pravdu, skoda, ze tato tema zanika/zanikla :( bola fakt jedna z naj na MK.
Zajtra na teba budem velmi velmi velmi mysliet, nech vsetko klapne a prebehne hladko ;) Drz sa aj s malinkym!

latkovkybrno
26. júl 2013

Ahoj kočky, je tady některá s zvás, která má zkušenost s porodem v ČR/SR a druhým či třetím v Německu ? Nebo i bez zkušenosti - dokážete mi některá říct jestli se předporodní a porodní péče v Německu nějak moc liší od té v ČR/SR ?

ivanajelinek
26. júl 2013

@barbora87 aj my budeme na teba myslet. Nebo,vsetko bude dobre😉
@kleopatris no mas pravdu, jedna z mala tem,kde sa nikto nehadal. Ale uz asi neni toho casu tak vela ako predtymB-) A ty?Ako sa mas? Co mimino v brusku?

blondynka400
26. júl 2013

@barbora87 ahoj holka, koukám ty jsi těhulka a už ve finiši 😅 Přeji vše nej a ať to dobře dopadne 🙂
@kleopatris hel odepsaal jsem ti pak na tu ip nebo ne? Já mám pocit, že jsem to psala, ale odpověď jsem nenašla 😅 Co jinak nového? Už ti je dobře?
@ivanajelinek a jak se má miniman (jméno nevím 😅 ) Co druhý porod? Byl taky CS nebo přirozeně? Už nemáme doma žádná malá miminka co? 😅

barbora87
26. júl 2013

@kleopatris
@ivanajelinek
@blondynka400 dakujem babule!u nas sa to tak vyriesilo ze musim ist na cisarsky lebo nas syn sa v 37.tyzdni zase otocil hlavou hore...tak v nedelu nastupujem do nemocky a pondelok cisarsky...

blondynka400
26. júl 2013

@barbora87 hlava nahoru se dá porodit, zvlášť jako druhorodička... Ikdyž u tebe je zase předpoklad, že to bude obřík co?

barbora87
26. júl 2013

@blondynka400 no da ked je odhad pod 3,5kg ale nas mal podla utz v 36/37.tyzdni 3,5kg takze tak...a tu v rakusku to nechcu riskovat

barbora87
26. júl 2013

@blondynka400 a este ku tomu mam poz streptokoka :(

blondynka400
26. júl 2013

@barbora87 tak ono já na odhady moc nevěřím, u druhorodičky to není 3,5 kg ale 3,8. Ale vzhledem k Maxíkovy a k tomu, že je to klučík a druhé dítě bývá z fyziologického hlediska větší, je to skoro jasné... Ono v cizine to bohužel umí ještě méně doktorů než v čr. Na slovensku jsou čísla ohledně KP ještě nižší... Ještě streptokoka? Ty si tedyvybíráš....
Tak hlavně ať je ten s bez problémů... A co brácha? Jak se těší?

barbora87
26. júl 2013

@blondynka400 no myslim ze pod 4kg nebude mat :( presne ako hovoris este ku tomu chlapec a maxiho miery...no ale co uz...nooo veru ja hovorim to mam asi za odmenu vsetko by som sa asi nudila...a najlepsie je to ze som uz 2tyzdne chora tak parada...hovori sa ked sa dari tak sa dari...maxik je divoch ma energie za styroch...ale az mam zle svedomie :( nejako mi z toho vsetkeho je smutno...ale tak uvidime ako zareaguje nabrachu ci mu oci nevypichne :D
A ty ako?

blondynka400
26. júl 2013

@barbora87 neboj, nevypíchne 😀 Občas je to se 2 zajímavé, ale dá se...
Smutno, to jsou hormony, bude dobře, uvidíš 😉
Já docela v pohodě, holky jsou živé potvory obě, ale pořád lepší, než nějaké uťáplinky 🙂

kleopatris
26. júl 2013

@blondynka400 ty si mi odpovedala, ale ja som zabudla odpisat 😅 ja som momentalne uplne vymleta, esteze v praci uz nemam co robit 😀 Mne je uz fajn, preslo to asi pred troma tyzdnami, tentokrat mam aj stitnu zlazu ok, tak mozno aj preto. Len ta blba zila, ale tak zatial sa to da vydrzat 🙂
@ivanajelinek mimino v brusku je strasny divoch, mam pocit, ze ani nespi 🙂 ale tak lepsie, aspon viem ze zije 😀 Ja mam teraz v praci casu a casu, len nemam s kym az tak pisat. A ako sa mate? Ake to je s dvoma chlapcami? A ako si spolu nazivaju?
@barbora87 Ja som bola v tom, ze mas ten CS zajtra uz. Tak drobec ma este dva dni na otocenie 😉 Chlap jeden maly, taketo hluposti stvara 😒 a mas podobne myslienky ako ja, ze mu oci vypichne a pod. Nebud smutna, ono to dobre dopadne 😵
Inak ja mam cerstvu novinku, neviem, ci si este pamatate na moju "milovanu" svokru, ktora posledne dva roky byvala vo vedlajsom vchode a mi robila kazdy den krasnym....tak ta sa stahuje a bude od nas byvat 70 km 😵 😵 😵 sice to neni mesiac alebo mars ale ja som spokojna 😀

ivanajelinek
26. júl 2013

@blondynka400 miniman sa vola Adam. Druhy porod parada. O 03.45 mi odtiekla plodova voda,o 4.30 som bola v nemocnici a o 5.00 sa narodil. Uplna parada. Mozem povedat ze porod bol nahherny a rychly. No veru,uz ziadne mimca.
@kleopatris je to sranda s dvomi. Na zaciatku to bolo lahsie, teraz si vyzaduju obaja pozornost. Ale Lukas ide od oktobra do skolky,tak som zvedava. Zajtra sa stahujeme,tak mame trochu stresy. Je to tazke cosi pobalit pri dvoch detoch a a bez rodiny. Ale bola tu 3 tyzdne svokra,zajtra pride na 2 tyzdne moja mamina. Tak aspon takto trochu pomoc. Hrozne mi tu chyba rodina. Ked sme este nemali deti az tak mi to neprislo,az teraz.
@barbora87 a neboj. Vsetko dobre dopadne.

ivanajelinek
26. júl 2013

@blondynka400 a tvoja malinka ako? Aj uz nieco papa? Ja som zacala od 6-teho mesiaca prikrmovat,ale nic nechce jest. Sem tam par lyziciek,ale nie kazdy den. Len place pri jedeni,jeduje sa,sermuje rukami.Ani ovocie ani zeleninu ani kase. Nic. Len 24 hodin na prse😉 uz som zufala...

kleopatris
26. júl 2013

@ivanajelinek no aj my sa budeme stahovat koncom septembra alebo v oktobri, ja vysoko tehotna a tiez viac menej bez rodiny, lebo svokrovcov moc nechcem a moja mamina snad pride a bude pomahat 🙂 A tento vikend ma byt brutalne teplo to nebudete mat lahke 😒 budem na vas mysliet, nech to ide rychlo. Idete do vacsieho bytu, ci domu? A do svojho ci najom? A moja rodina chyba velmi aj mne, aj malemu sesternicky a psy a celkovo slovensko nam tiez chyba. Nemam komu malemu "strcit" ked treba, teda okrem uz spominanej svokry, ale tej sa radsej vyhybam ked mozem 😔
A mali sa spolu aj hraju? Ci asi je este skoro, ze? Ja si to fakt este neviem predstavit, ale uz sa aj tesim na male babenko zase 😵
Mne Maxi chodi uz od 18 mesiaca do jasli, teraz bude musiet menit v septembri kvoli stahovaniu a tiez som zvedava ako to zvladne a este aj to ze mimino pojde so mnou domov a on bude musiet ostat tam 🙂 Dnes sme dostali list, ze Maxi dostal miesto v nasej vysnivanej skolke, tak som uplne cela stastna, lebo pravdepodobnost bola uz nulova 😵

blondynka400
27. júl 2013

@ivanajelinek tak to je super, že sis druhý porod užila. Já ho měla taky lepší, idkyž tedy první doba porodní byla lepší, jako to bylo přirozené, druhá doba porodní byla hlavičkou kupodivu horší 😅 😀
A to jídlo u nás nepapá, ale žere. My hodl máme ten druhý exrém, že by snědla snad všechno, brečí když nás vidí jíst a ona nic nemá, ale už moc dobře´pozná, že já mám teba něco jiného a nějaká blbá kukuřičná tyčka jí neoblafne, takže je kvůli jídlu u nás veselo. Zas výhoda je, že jí krásně kousky a to nemá žádný zub. Ovoce si bere sama, oběd už hcce papat taky sama a lžičkou a dokáže si nabrat a dát to o pusy 😕
Já tedy začala dřív, ten půlrok mi přijde pozdě a s ní už tedy úplně, to by mě do tooh půl roku asi sežrala za živa 😅 Zajímavé je, že má ale jenom 7,6kg, holddobrý metabolismus jako ségra 😅