Snúbenec má blízky vzťah s kolegyňou

wal393
16. máj 2018

Prosím ak mi aspoň trošku poradíte, poviete svoj názor alebo ja sa aspoň vyrozprávam.
Zapla som starší mobil, keď sa partner zabudol odhlásiť zo sociálnych sietí. Hneď ako som ho zapla mi začali naskakovať aktuálne správy čo si teraz píše. Ako píše novej kolegyni, že aká je dnes krásna ako je to pristane. Tak si písali ďalej - nemohla som prestať čítať - sedela som ako obárená, nechápala som že toto je človek s ktorým žijem 8 rokov. Potom jej napísal takú basničku rýmovačku. Večer si písali zase, dohodli sa, že na druhý deň po práci zájdu na kávu. No ona to potom zrušila. Na ďalší deň jej zase poslal okrem iných komplimentov aj básničku aká je krásna a užasná atd. Túto jej písal v tom čase keď ja som doma riešila nie najpríjemnejšie rodinné záležitosti. Dnes večer sa vraciam naspäť k nemu - ale neviem či sa rovno rozísť ? tento rok sme plánovali svadbu, kúpu bytu dieťa. Nepovedala som mu že o tom viem, ešte dnes sme písali o letnej dovolenke. Nevie o tom mobile, ja ho mám. Ale neviem si predstaviť žiť ďalej s takým človekom - už by som mu asi nikdy neverila nedôverovala. Pýtala som sa ho už predtým či je s ňou niekedy v kontakte, tak že jasne že nie čo si myslím.. Vedela som, že vtedy telefonuje s ňou - pýtala som sa s kým volá - že s kamarátom. Dnes mal voľno mali ísť spolu na obed nakoniec nešli. A neviem čo je - keď sú spolu v práci. Doteraz som si aj ja aj všetci okolo mysleli že máme ideálny vzťah. Viem, že aj ja som urobila nejaké chyby (tento rok bývali naši rodičia s nami neplánovane v malom byte - tak aj z toho sme boli obaja dosť vedľa). Ale čo ak toto nie je ani prvýkrát? Nechcela som to s ním riešiť cez telefon (mám teraz doma aj tak dosť starostí) - chcem sa ho to opýtať priamo. V tom istom čase si píše so mnou a s ňou. Bolo jej zle chcel jej doniesť lieky do práce. Písal jej v básničke ako sa o ňu bude stále starať. Nerozumiem ako sa 8 ročný vzťah môže zo dna na deň zmeniť. Neviem čo robiť

domak2
16. máj 2018

Z toho co pises si myslim, ze vies co robit, len sa bojis zmeny. Ocividne ti klame, hra to na viac stran, ja by tebou tak som rada ze ten byt a dieta bol este len plan, lebo potom sa veci menia ovela tazsie.
Drzim ti palce.

ponukapremamicky
16. máj 2018

@wal393 Ahoj .... zial nie si ani prva,ani posledna, co sa jej taketo nieco stalo.... clovek nikdy nevie s kym zije,ludia mavaju dve tvare...a chlapi v dnesnej dobe nestoja naozaj za nic....bohuzial.... nebudes mu po tomto uz urcite verit....skus sa ho na rovinu opytat a porozpravat sa s nim o tom,ale akekolvek vysvetlenie,alebo akukolvek vyhovorku ti da .... budu to len klamstva..pravdu..skutocnu pravdu mas len v smskach....

ciusinka
16. máj 2018

Uvidíš,čo ti povie,ale predpokladám,že bude zahmlievat,no moja rada,rozist sa..a buď rada,že nebola ani tá svadba,byt,ani dieťa..Mne sa stalo niečo podobne,necelý rok po svadbe,tiež vypisovacky s kolegynou,úplne som voči nemu stratila dôveru,nejako sme to zlepili,pár rokov ešte boli spolu,máme syna a minulý mesiac sme sa rozviedli-z jeho iniciatívy..Boli sme spolu 12 rokov,z toho 8 manželia..Dnes lutujem,že sme sa nerozviedli už vtedy po svadbe,keď si s hentou vypisoval..

wieruska1
16. máj 2018

Fuuuha dost tazka situacia. To ze to stale rusia zrejme znamena, ze je to platonicke. Mozno nic nebolo ani nebude skratka len si pisu. Problem je v tom, ze v tebe to bude neustale hlodat, zozierat ta to. Nudes podozrievat alebo to v sebe dusit. Vysledkom vsak aj tak bude te to nebude uz take ako predtym. Sama si odpovedz ako si schopna ist dalej. Ci tie vsetky plzsy su viac ako toto a budes s tym vediet zit. Ty si to v sebe uprac lebo on to poproe, ze su to len slova bla bla. Si ochotna to akceptovat?

ponukapremamicky
16. máj 2018

no mne osobne by uz stacilo aj keby to bolo len platonicke aj keby este medzi nimi nic nebolo...lebo prave by som spoznala pravu tvar svojho priatela.... je to urcite smutne a urcite ta to ranilo,clovek nikdy nevie co ho stretne a s cim sa bude musiet vyrovnat....skus mu dat sancu..na vysvetlenie ,ale tu uz dovera z tvojej strany urcite nebude

missdiva
16. máj 2018

@wal393 mozes ho konfrontovat ale necakaj, ze ti povie pravdu ☹️. Je to clovek, ktory dokaze zit dva zivoty, vzdy si najde nejaku vyhovorku, vykruti sa z toho a z teba spravi ziarlivu furiu.
Byt tebou som rada, ze svadba, byt a dieta bol len plan a ukoncim to.

lienqa
16. máj 2018

Keď je iné písanie a písanie..ale takéto vyznania, básničky a nie moc bežná starostlivosť len o obyčajnú kolegyňu s ktorou nič "nemá", asi nie sú normálne, ona mu možno neopätuje tie city späť ale on to zrejme nepochopil 😖 toto by ma fest sralo a ako sa poznám riešila by som to ešte za horúca 😀 na jednej strane buď rada, že si na niečo také prišla ešte pred svadbou, nemusíte sa hneď rozchádzať ale toto chce sakra dobrý argument od neho 🙄

bejami
16. máj 2018

ja by som už nečakala ani na nejaké vysvetlenie... poste city srdce má už ten muž u inej ženy. S tebou citi bezpečie. Ja som aj také odpustila, no bola som už vydatá exmanžel vyznával iným ženám lásku na pokeci a neskor to bolo o tom že už si ma ani nevážil aj celé to manželstvo bolo už oničom. Takže buď rada že ste sa vy neposunuli dalej do tej svadby, treba mu dať zbohom bude to zrejme tažké z tvojej strany a možno aj on bude vyplakávať ako ťa miluje a že tie správy neboli vôbec vážne doležité, no naozaj to nemá význam. Byť s človekom ktorý ma nemiluje, achieť s nim mať rodinou.

ponukapremamicky
16. máj 2018

Inak takyto clovek nestoji uz ani za konfrontaciu,ale pre jej pokoj,klud v dusi by som urcite nejaku diskusiu zacala....je to pre zenu neskutocne ponizenie...vo vztahu moze pokracovat aj mu to moze odpustit,ale na to nikdy nezabudne a vzdy bude mat v hlave,ci v tom nepokracuje dalej napr. s inou zenou..bud rada,ze nemas s nim dieta ..... mas este vyhodu

hogen91
16. máj 2018

Napisem moju podobnu skusenost. Bola som so snubencom 6 rokov, pomedzi to mal problemy s dlhmi,gamblerstvom,pracou,rodicmi atd. a vzdy som prinom stala. V praci mu pribudla nova kolegyna,rovnako stara ako ja,troska chudsia,troska nizsia,riadne flirtujuca,vzdy mala rozohratych aspon 5 chlapov. Samozrejme ten debil jej na to skocil a zacalo to tiez vypisovackami a zhmlievanim, po dvoch mesiacoch isli spolu na skolenie na par dni mino mesto. Po tyzdni mi uz iba prisla SMS v zmysle ze uz to medzi nami nie je take ako na zaciatku,nikto iny v tom nie je a bla bla no proste po skoro 7 rokoch spolocneho zivota sa so mnou rozisiel cez sms😂charakter. A zrazu ta kolegyna ostala po mesiaci tehotna s tymto debilkom,samozrejme mu nevyhovovalo ze ju musi zivit a ona sa starych manierov s flirtovanim nevzdala napriek dietatu. Rozisli sa ked malo dietatko 1 rok. Ja som po tomto uzastnom vztahu spoznala uz teraz manzela-na chlieb natriet chlap,po dvoch rokoch svadba,hned dietatko na ceste. Radim ti z vlastnej skusenosti-toto sa neskonci dobre a rychlo nohy na plecia,a tomu hlupakovi to predtym riadne vytmav!

ponukapremamicky
16. máj 2018

@hogen91 velmi dobre napisane ! dnes clovek nema istotu v nikom a v nicom....

wal393
autor
16. máj 2018

dakujem za rychle reakcie :/ ešte jej píše - ze ako to že nechce tablteku, že nechape ženy ak ich niečo boli, že si nezoberu - že aj jeho priateľka je v tomto tiež taka tvrdohlava
Už obaja mame cca nad 30 - už som myslela, že najvyšši čas u mna mať dieťa

ukulela
16. máj 2018

@wal393 no ja by som mu do tej konverzacie vstupila - ze ahoj, to som ja na starom mobile - fajn, ze si si na mna spomenul, dufam, ze na to myslí aj kolegyna, kym ta odmieta, lebo si stale este zasnubeny ... nuz, aj ked ako mi tvrdis, vy spolu nekomunikujete a nic spolu nemate, mozno to uz nebude trvat dlho. myslim to zasnubenie. kolegyni odkazujem, ze netreba ziadne tabletky, staci dobry caj, ty jej ho mozes utekat urobit a zversovat popri tom nejake vyznanie, aka je krasna. som rada, ze svadbu a dieta sme napriek planom este nestihli. pa, stretneme sa doma, kde si jeden z nas pobali veci. hadaj, kto to bude?

wieruska1
16. máj 2018

@ukulela ta zeriem 👍😊

shilou
16. máj 2018

super napisane.....tak by som to napisala

alaguema
16. máj 2018

@wal393 ten vzťah sa nezmenil zo dňa na deň. Menil sa postupne, ale nikto z vás o tom nehovoril. Možno si si ani nič nevšimla, ale som si takmer istá, že on už nejakú dobu smeruje svoju pozornosť aspoň čiastočne inde. 8 rokov "chodenia", je veľa. Už dávnejšie sa to malo niekam posunúť, čo ale vôbec neznamená, že keby ste dnes boli manželia a mali zo dve deti, že by si nepísal s kolegyňou. Možno áno, možno nie. Vo vzťahoch záruky neexistujú. Normálne s ním o tom otvorene hovor. Možno ide o nevinný flirt, vrúšo, ktoré doma po tých rokoch logicky nemá. Možno je to vážnejšie a chce zo vzťahu vycúvať. Ale myslieť si, že sú kvantá chlapov k "mání", ktorí neflirtujú sem tam s inou ženou, je znak hlbokej naivity.

wal393
autor
16. máj 2018

tiez som rozmyslala ci nieco take nenapisat - ale chcela som vidiet ako sa pri to bude tvarit? len mozno takto by to bolo jednoduchsie

zenaajmama
16. máj 2018

@wal39 ja by som tiež vstúpila do tej komunikácie.

wal393
autor
16. máj 2018

len neviem ci do toho tahat aj kolegynu - ona nepisala nic provokujuce flirtujuce, len smajlikami reagovala na to vsetko

mirola
16. máj 2018

@ukulela na ale treba gule.. no podla mna by to malo paradny efekt.. hlavne ziaden priestor na vyhovorky.. len treba ratat s tym, ze jej hned znemozni pristup a uz sa viac nedozvie.. niektori sadomasochisti radi take veci dlhodobo sleduju a zbieraju informacie

pininka
16. máj 2018

@wal393 urcite by som to neukoncila bez rozhovoru. Nieje to od neho pekne,ale to este neznamena ze ju miluje. Aj moj muz pisal kolegyni ze sa na nu robote tesi a ked som mu povedala,ze sa mi to nepaci,ze kolegovia a zvlast zadani by si toto nemali pisat,tak na mna pozeral ako puk. Ze on to vobec takto nebral. Nerobila som cirkus,len som mu vravela ze nechcem aby inej toto pisal a nech ma s tym neprovokuje. Prestalo to. Respektuje ze mi to vadi. Ak by ta nechcel a chcel by kolegynu,preco by ste sa normalne bavili o buducnosti a planovali dieta?

lienqa
16. máj 2018

@wal393 no hlavne, aby si ty z toho nevyšla ako nejaká hysterka

ukulela
16. máj 2018

@wal393 hlavne sa neboj rozhodnut sa. ak ti hlava/srdco hovori, ze toto neunesies a cez to sa neprenesies, tak si doveruj. ja budem mat tento rok 40, teraz cakam druhe babo, prve cme mali, ked som mala 36. nikdy nie je neskoro zacat novy vztah, ak v starom mas byt nestastna. ja som neveru dokazala odpustit, ale ja dokazem problem uzavriet a neotvarat, nevracat sa. su baby, ktore to nevedia a cely zivot sa s tym rapia. ano, viem, ze toto nevera nie je, ale je to bohapuste klamstvo. je tam cieleny zaujem, nadbiehania, baba zjavne cuva a este ma rozum a nemieni si zacat so zadanym, resp este ma zabrany/brzdu.

pininka
16. máj 2018

@zenaajmama ja som tiez tak vstupila do komunikacie a teda na rozdiel od mojho muza ktory aspon ostal ticho, dotycna ostala urazena, ze co si to ja dovolujem pisat a ze ona si tak pise ao vsetkymi kolegami😀😀

ukulela
16. máj 2018

@mirola tak jasne, ze zamedzi pristup a viac sa nedozvie - ale bud jej toto staci ako dokaz klamstva, resp, charakteru - alebo baba moze cakat, kym to nezajde este dalej a bude sa trapit az sa z toho zblazni. to je na schizofreniu ...

evallu
16. máj 2018

My sme mali kedysi v rodine taký prípad ... teta zistila ze ju muž podvádza ... a nie s prvou... a robila strašne kríky s ňou ... s každou jeho znamostou.... mne sa vtedy páčilo ako jej jej brat môj otec dohovoril.... to je v ňom nie v tych ženám.... ak je takýto tak bude stále.... to sa nikdy nezmení..... odíď Id neho... najdi si lepšieho ...

victory7897
16. máj 2018

Povedať mu čo si si prečítala a proste ukončiť to.. Určite bude zapierat, že veď medzi nimi nič nebolo atď ale mne stačia aj také veci ze vypisuje že je krásna a úžasná.. To ma písať tebe... Nebude dieťa a svadba s nim, bude s iným...

alaguema
16. máj 2018

@ukulela tak zas...zadaný, ako zadaný. U mňa je zadaný ženatý chlap so záväzkami. Tento je ešte stále slobodný. A asi vie, prečo.

wal393
autor
16. máj 2018

On tie spravy postupne vymazuje - ako inak. Ja som si ich nafotila :/ Vcera som to citala dokoola a nechapala ze ako je to možne

hogen91
16. máj 2018

@wal393 kolegyna je v tom tiez,keby bola taka charakterna nevypisuje si s nim a neposiela mu smajliky. Ak si citala moj prispevok,ja som tym dvom este spravila dusno v praci lebo chystali podvod na sefa. Niesom pomstychtiva,aj ked priznam sa vtedy som bola a velmi dobre mi to padlo a nelutujem to. Nenechaj si s*at na hlavu.