Sny

melory
25. okt 2006

baby vie mi niektora vylozit sen, ze som videla dve tehotne a mna tretiu tehu stat pri sebe? potom som mala male dievcatko na rukach. 😉

ivett1
7. mar 2011

@miruska15 ahoj...tak trochu oneskorene, ale predsa 😉
drzanie za clenky (obmedzenie slobody, nieco ako vazenie? alebo sputanie?...)-prekazky v osobnom vyvoji, ktore obmedzuju sposob myslenia ziskany od prisnych alebo uzkostivych rodicov 😨 , ale aj nevrazivost voci nasilnej autoritativnej osobe...
clenky (nohy, obmedzeny pohyb) - pokusanie sa o utek pred problemom...ale nie je to mozne...(problem ta dostihne)
postel- (nábytok vseobecne) - moze symbolizovat nase myslienky a pocity
nemohla si kricat (neschopnost komunikacie)-problem v chapani pocitov blizkej osoby alebo sme k nej neboli dost uprimni, ale aj - ak intelekt potlaca city a naopak, clovek doslova strati rec, kym nenadobudne rovnovahu, dovernost (od niekoho, alebo k niekomu) sa obmedzi, alebo strati uplne...
a vseobecny vyklad - obmedzeny byt - prezijes velmi neprijemne chvile...tak toto posledne sedi
PS: ...dufam, ze ste uz OK...

miruska15
1. apr 2011

@ivett1 ahoj prosim skus vyložit tento sen,snival sa mojej svokre.
dostala balik,ruzbalila ho a boli v nom sviečky.Jej sestra od nej pytala s tych sviečok,nechcela jej dat ale nakoniec ju uprosila a dala jej 2 bieločierne v podobe macikov velky a maly.Jej zostali 2 modre jedna v podobe&ruže a 2 červene vpodobe niakeho zvierataasi niaky kohut a uložila ich do poličky tie červene.dakujem

ivett1
3. apr 2011

@miruska15 ahoj... 🙂 diky za prejavenu doveru 🙂
-dostat balik (darcek) vseobecne - symbolizuje potrebu vyjadrit lasku alebo zaujem o nasu osobu, balík- je symbol ženskej sexuality; otvorit - crta sa necakana vyzva a prilezitost a potesenie z "novej" lasky?, ale aj budeš sa radovať z dobrej správy;
- svieca- falicky symbol, mužská sexualita, vyjadruje fyzicku tuzbu...ale nie je zapalena, tak aj tuzba "drieme"; ale aj - dlhá svieca -dlhy život, voskova-dobrá spoločnost;
- sestra- pripominaju detsku sutazivost o rodicovsku lasku, ale nemusi to platit aj v dospelosti;
-nechcela dat sviece -nesuhlas-je vyjadrenim vnutorneho konfliktu, ale aj moznost skusat nove myslienky vo svetle starych skusenosti;
-dat jej sviece - vseobecne dat nieco -výstraha, aby sme dali najavo osobné kvality cestne a priamo, bez uskokov; ale aj darovat : nájdeš šťastie.
- dve- znamena dvojakost, aj postup smerom k pravde, ale aj dialog, rozpoltenost nad nejakym problemom, v nábozenstve -dokonale spojenie Boha s clovekom;
. biela farba-symbolizuje cistotu a nevinnost-nový zaciatok ;
-cierna-spája sa so smrtou, diablom, pokusenim a nestastim, ale aj vesmirny tvorivy potencial;
ale aj –sierna, biela a fialova- vesti smrt, alebo koniec (nemusi byt osoby, moze byt aj vztahu?)
- macko-hracka (zvieratko)-tuzba vratit sa do sveta, nad ktorym mame prevahu, sniva sa vtedy, ked mame tazkosti riesit problemy;
-zostali dve modre -1 v podobe ruze -ruza znova symbol zenskej sexuality, modra farba-symbol rozvahy, racionalnosti a pevneho ciela, ak sme sa rohodli pre nejaky cin, je tu pozitivny signal a svojmu rozhodnutiu by sme mali verit; ale aj modre kvety ( umele) - vseobecne sebapopieranie, nedovera k prejavenym dovernym citom od urcitej osoby;
- cervene v podobe asi kohuta- cervena farba-hnev, nebezpecenstvo, stoj, ale aj vasen, sexualna tuzba a nebezpecenstvo, ktore zmari nase plany, ale aj symbol zivota a energie,
- kohut -vtaky-symbolizuje vlastnosti a vztahy, ktore zvieratam (vtakom) pripisujeme (napr. kohut- budi, oznamuje spravu, ze je novy den...atd. ...), ale tiez caka ta prudka vymena nazorov, viediet kohuta – zvitazis;
- dat ich na policu-skladovat – ktosi potrebuje tvoju pomoc;
Tak a teraz to uz len nejako logicky pospajat a mozno z toho nieco bude 😅 ...prajem vela uspechov 😵

miruska15
4. apr 2011

@ivett1 tak a neuveriš ako sa to všetko s nou zhoduje až mi pri čitani naskočila husia koža.Dakujem velmi pekne idem jej zavolat papa

ivett1
4. apr 2011

@miruska15 ...normalne mi prebehli zimomriavky...mne to, ako vzdy, nedava zmysel... 😉

miruska15
4. apr 2011

@ivett1 keby som nevedela o svokre nič tiež by mi to nedavalo zmysel ale kedže viem čim prechadza tak som normalne šoknuta ako jej to vychadza.
aj mne čosi vykladala sen o tych členkoch tak tiež sa to zhodovalo.Teraz ta budem otravovat 😀
Dnes sa mi snivalo že nad našou ulicou (maju deti taky maly kopec tam sa cez zimu sankuju) sa začalo stavat a postavili tam kostol a vedla neho boli asi 4 chalupy pre moslimskych utečencou.No šibe mi totalne na nete som čitala Vangine proroctva a teraz mi s toho švitori.Bolo tam pisane že nas moslimsky narod vyhladi ako Europu do roku 2016.No a ja už rozmyšlam a snivam

kawasaki17
12. apr 2011

ahojte
tak sa mi opat snivalo nieco zvlastne a chcela by som niekoho poprosit vyklad tohto sna:

prisla som domov a bolel ma zub, presnejsie stolicka, tak mi svokra povedala, ze ona ma taku malu sekerku a mam si z toho zuba polovicu odseknut. aj som tak zrobila a velmi ma to bolelo. a po odseknuti bolo vidiet 5 kazov, tak mi svokra hovori, ze ona vie plombovat tak mi ich spravi, ze je to vraj nejaka nova metoda, pri ktorej zub netreba vyvrtat iba staci dat ciernu plombu, tak som jej to dovolila a tie kazy mi poplombovala...V tom som sa zobudila cela spotena a navyse so strachom, teda takym neprijemnym pocitom...

co ten sen moze znamenat?

kawasaki17
13. apr 2011

@ivett1 ahoj, myslim, ze ty mas ten super snar skus pozriet co mze ten moj sen znamenat

adulik144
15. apr 2011

@kawasaki17 ahoj mam doma snar a pozrela som sa na tie tvoje zuby 😉 a bolo tam, že bolesť zubov predpovedá uspech a šťastie v podnikaní a plombovanie znamená: drobné starosti a trápenia kvoli strate cenných predmetov

podrobnejšie výklad ti musí dať niekto, kto sa tomu viacej venuje

kawasaki17
15. apr 2011

@adulik144 ahoj, aj tak vdaka...ja som kdesi na nete nasla , ze plombovanie bolaveho zuba znamena rychlo a uspesne vyriesene zalezitoste, ktore ma suzuju....Len ktovie ci je to pravda

ivuss01
15. apr 2011

ahoje, v noci som mala strasny sen, snivalo sa mi, ze mi zomrel manzel, prebrala som sa, a sen aj potom pokracoval, bol u nas v byte, mala som taky histericky rev, niekto ma chcel niekam odniest, nieviem kto, neviem kde, samotny pohreb sa mi nesnival, len potom sa ma svokra pytala, ze co budem robit dalej, tak som jej povedala, ze z jeho poistky zaplatim uver na auto, volala ma ku nej byvat, a pytala ma auto, chcela na nom chodit do roboty....pamatam si, ze som jej auto dat nechcela, manzel by si to isto nezelal....
viete mi to niekto vylozit? alebo ze co znamena tento priserny sen?
Ďakujem pekne za vsetky odpovede.

ivett1
17. apr 2011

@kawasaki17 no...všetko, čo sa týkalo zubov (vo sne) mi ešte prababka vysvetľovala ako zlú správu a hlavne sa to týkalo osôb (buď z rodiny, alebo známych...)...ale ...toto je zo snára...
bolesť zuba- stoličky-všeobecne zuby-strach pred stratou vitality (možná choroba...)alebo môže znamenať opatrnosť, či akceptovať človeka, ktorý nám ponúka priateľstvo; ale aj ktosi blízky ťa zarmúti...
svokra-priprav sa na rodinnú hádku 😅
sekerka-všeobecne - zlé znamenie, ale aj tvorivý, alebo ničivý podtext, symbolicky naznačuje schopnosť oddeliť cenné od bezcenného, alebo nájdeš východisko zo slepej uličky vo sfére citov; tiež- držať v ruke- pokus oslobodiť sa od osoby, alebo veci, kt. prekáža v ceste;
sekať ňou- dozvieš sa zlú správu,
kazy-pokazený zub-zažiješ veľa starostí a bolesti...päť kazov-5 zmyslov, ale aj 5 bodov na ľudskom tele-chodidlá, ramená, hlava...(a medzi tým...asi sa to bude týkať niektorej časti ľud. tela?...)
čierna plomba-čierna-spája sa so smrťou, diablom, pokušením a nešťastím, ale aj vesmírny tvorivý potenciál;
ale aj –čierna, biela a fialova- veští smrť, alebo koniec (nemusí byť osoby-človeka, ale ide aj o vzťah k niekomu?)
strach- mávajú ľudia, ktorí sa zúčastňujú psychoanalýzy, alebo sebapoznávania (príliš všetko rozoberajú?...)
nepríjemný pocit- prekonanie veľkej straty v minulosti a nevedomie sa s ňou nevyrovnalo...(snívajúci naplnili život veľa aktivitami a tie zabránili vyrovnať sa s nevyhnutnosťou žialiť..) 😅 ☹
... takže...

22mia
17. apr 2011

ahojte baby,neviete co mohol znamenat moj sen?snivalo sa mi ze som u babkina dvore videla velku kopu vysypanych zemiakov niektore boli aj hnile,ja som ich zbierala a potom este ze som sa ocitla medzi troma cestami sirokymi a hladala som mojho partnera pretoze on sa nachadzal na jednej z nich ale zavolal mi odrazu ze nemam chodit tam ze pride za mnou a videla som tehotneho muza. sny sa mi plietli jeden cez druhy.
akurat zajtra mam nastupit do novej prace a mam strach ci to tam zvladnem 😒 tak dakujem za odpoved ak sa niekto ozve papa 😉

ivuss01
19. apr 2011

@ivett1 ahoj, mozem ta poprosit, o vylozenie sna? Dakujem, a este moze mat tento sen nieco so smrtou manzelovej babky? totiz ked sa mi to snivalo, tak potom na obed som sa dozvedela, ze zomrela manzelova babka 😢
ivett1 dakujem.

kawasaki17
19. apr 2011

@ivett1 dakujem pekne za vyklad sna...

ivett1
21. apr 2011

@ivuss01
zomrel manzel-sen o smrti- symbolizuje úvahu o chvíli konca, napr. pri zmene zamestnania, sťahovaní atď; smrť niekoho , kto žije, môže signalizovať ľútosť nad ukončením nejakého vzťahu (nemusí ísť o vzťah s osobou, kt. vo sne zomrela...)alebo túžbu ukončiť nejaký vzťah...; ale aj všeobecne sen o manželovi - v rodine zavládne radostná atmosféra...a o smrti- budeš dlho žiť 😅
bol u nas v byte-zosobňuje temnejšiu stránku v nás, alebo predsudky, deštruktívne impulzy
histericky rev-môže byť varovaním, aby sme sa nesprávali unáhlene; ale aj - ocitneš sa v nebezpečenstve; všeobecne krik vo sne- budú ťa ohovárať.
niekto ma chcel niekam odniest...-únos väčšinou vyjadruje túžbu dať sa ovládať inou osobou, dominantný vzťah;
svokra -priprav sa na rodinnú hádku; tiež - nepriamo - obavy vo vzťahu k svojej matke...
z manželovej poistky zaplatit uver na auto-záväzok splniť-úľava, že sme sa zbavili tejto povinnosti, alebo pochybnosti o správnosti zmluvy (záväzku?); ale aj strach o finančné záležitosti
svokra volala ma byvat k sebe- naskytne sa nová príležitosť, napr. zmena zamestnania
chcela auto-v najbližšom čase dostaneš veľmi dôležitú správu,
nechcela je ho dat-nesúhlas-je vyjadrením vnútorného konfliktu, ale aj možnosť skúšať nove myšlienky vo svetle starých skúseností;
Takže, smrť manželovej babky - to by mohla byť tá časť ...."ľútosť nad ukončením nejakého vzťahu"..., ale priamo to nikde nie je uvedené...no, sú to skrátka sny...je tam všetko poprepletané....ale možno, si niečo z toho vyberieš, tak veľa zdaru🙂

ivuss01
21. apr 2011

@ivett1 pred tyzdnom sa mi toto snivalo, a nastali tieto skutocnosti:
som na materskej, o 2 mesiace sa mi konci, a dnes mi volali z jednej spolocnosti, a zavolali ma na konkurz
cela bytovka ma bude ohovarat, lebo som sa vcera pohadala velmi skaredo so sudedom na parkovisku, a zahanal sa na mna tenisovou raketou
rodinna hadka: moze byt velmi napata situacia v domacnosti?
strach o financne zalezitosti tu je, lebo o 2 mesiace sa mi konci materska a ak si nenajdem robotu, bude pruser, lebo to bude o dost narocnejsie...a to rozoberame s manzelom uz cca jeden rok...
tak to vyzera, ze si mi sen velmi dobre vylozila, velmi pekne ti dakujem...

ivett1
23. apr 2011

@ivuss01 😅 ...tak držím palce 😉

mucinka15
25. apr 2011

@ivett1 ahoj, všimla som si, že tu vykladáš sny babám, tak by som ťa chcela poprosiť, či by si nebola taká zlatá nevyložila moje 2? videla som krásnu vyjasnenu oblohu na oblohe som videla akoby chodili po nej autá, lietadla rôznych tvarov a ešte som pozerala aké je to krásne a hovorila som, že je letecký deň.. a potom oproti u susedov som videla, že majú svadbu, ale videla som len hostí ako tancujú na záhrade, bol krásny slnečný deň hneď ďalej som v tom sne šla po pešej zóne, tlačila som v kočíku malú a v tom začali na mňa padať oškvarkové rožky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a take krásne vypečené, chutné.. a zbierala som ich do sáčku a videla som ako malý cigánček, dosť špinavý do tváre bol, ušmudlaný, ich zbieral a chcel si zobrať ale ja som mu to zakázala, lebo že sú špinavé..a potom ďalší sen - som videla jasne vo sne akoby napísaný na papieri veľkými číslami dátum príletu môjho muža 7.6. 2011, ale on prilieta až 9teho..tak to nechápem a ešte som si hovorila, že či to stihneme, lebo v ten deň máme odchádzať.. trokšu bláznivé, ale v poslednej dobe sa mi takéto sny snívajú 🙂

ivett1
4. máj 2011

@mucinka15 ahoj, sorry, uz som tu davno nebola 😅 ...skusim nieco napisat, ale urcite to bude trvat dlhsie...zatial si mozes nieco pozriet k vykladu snov na tejto stranke (je celkom dobra) 😉 http://sibyla.zoznam.sk/snar/A/

mucinka15
4. máj 2011

@ivett1 ahoj, nevadí 🙂 počkám si 🙂 a dakujem za stránku 🙂

ivett1
10. máj 2011

@mucinka15 ahoj...tu je nieco k prvemu snu 😉
krásna vyjasnená obloha- bude sa ti dariť v podnikaní, ale aj nebo- možno by sme sa mali vyrovnať s nejakým negatívnym aspektom našej psychiky, prv ako budeme môcť vstúpiť do sveta "duchovna"...
autá, lietadlá na oblohe...-predstavuje túžbu cestovať alebo robiť niečo vzrušujúce (často sa spája s novým sexuálnym dobrodružstvom 😅 ...), smerovanie životom, ale aj v najbližšom čase dostaneš veľmi dôležitú správu a máš smelé plány;
krásny slnečný deň-budeš mať veľké úspechy v podnikaní.
susedia-môžu predstavovať naše latentné túžby, prinášajúc vítaný prvok vzrušenia do nášho života...prenášame na nich svoju fantáziu, ale aj hotové nešťastie... 😨
svadba-spojenie mužských a ženských aspektov osobnosti alebo spojenie životných tvorivých síl-rozumu a fantázie...ale aj potvrdenia trvácnosti rodinných zväzkov;
hostia tancujú v záhrade- tanec - predstavuje v symbolickej forme sexuálne dvorenie alebo samotný pohlavný akt, prípadne dosiahnutie jednoty medzi telom a duchom, tiež - potrebuješ zábavu a spoločnosť; záhrada - predstavuje duševnú harmóniu, rajskú záhradu, stratený raj....ide o objavovanie seba samého, ale aj budeš sa mať dobre🙂
tlačiť kočík-predstavuje bezpečný a bezstarostný život vo vlastnom detstve...a tiež hrozí ti nebezpečenstvo;
dieťa v kočíku- batoľa-potvrdzuje hlbokú starosť o zraniteľného nového malého člena rodiny, ale tiež predstavuje náš vnútorný duchovný potenciál a našu silu podstúpiť premenu-možno výzva k vyšším cieľom...znamená aj radosť a šťastie;
rožky z padajúce z neba, ktoré zbieraš a ješ- pozvú ťa na oslavu...ale aj absurdné a iracionálne predstavy nám môžu signalizovať vyskúšať tvorivejší prístup k životu, možno ide o náš inštinktívny pocit, že nejaká situácia v našom živote normálnom- je neudržateľná a nezvládnuteľná...
cigánik ich zbieral- symbolizuje našu tajnú túžbu oslobodiť sa druhých, prípadne z jednotvárnej a stresujúcej rutiny; tiež -nečakane ťa stretne šťastie 🙂
zákaz zbierať rožky, lebo boli špinavé-nesúhlas s nejakým konaním (všeobecne)-je vyjadrením vnútorného konfliktu, ale aj možnosť skúšať nove myšlienky vo svetle starých skúseností; ale aj dostaneš peniaze, zaťažíš si dušu hriechom 😅, alebo sa dostaneš do zlej spoločnosti....
Uf...no, je z čoho vyberať... 😉

miruska15
1. jún 2011

@ivett1 Ahoj mam pre teba jeden sen ak budeš mat čas tak sa nan prosim pozri.To sa snivalo mojej svokre.

Bola v kostole a stála pri bočnej stene.Prišiel k nej muž (nie knaz) a daval jej eucharistiu ale tak že si ju dal dopoly do ust a chcel aby si ju zobrala ustami s jeho ust.Ona nechcela chcela aby jej ju dal rukami a on sa naklonil k nej a daval jej ju nasilu ona sa branila a nechtiac mu rukou vyrazila ostatne eucharistie ktore sa rosypali po zemi.Vsio zvlaštny sen diki pa

mpg
3. jún 2011

ivett1 - čo to môže znamenať?
Tiež sa mi sníval zvláštny sen. Chcela som ísť do mesta a niesla som takého dosť veľkého hada v rukách a jednou rukou som mu pridržiavala hlavu, aby ma neuhryzol. Ale dosť sa hádzal a bol silný tak som ho vpustila do miestnosti, ktorá tam bola otvorená a zavrela som dvere.
Už som chcela ísť teda ďalej a ešte som sa pozrela,
čo v tej miestnosti robí a on len nato čakal, a už sa mi znovu šplhal po nohe na ruky a nebolo mi to vôbec nepríjemné. Zoznámila som sa práve nedávno s jedným mužom dúfam, že to sa neviaže k nemu, lebo on je až priveľmi slušný.










mamartinka
4. jún 2011

Babyyyyyyyyyyyyyyyyy potrebujem radu.Svagrovej sa snivalo ze som tehotna.Co to moze byt?

kawasaki17
5. jún 2011

@ivett1 ahoj, mozem poprosit o vyklad sna?
snivalo sa mi, ze som zbierala v lese s manzelom hady, pretoze boli velmi vzacne a jedovate a za jedneho hada sme dostali miliardu korun. Tak sme ich nazbierali 5 a jeden z nich ma ustipol. Tak sme sa odrazu ocitli v nasej spalni aj s hadami a aby sme ich mali kde dat tak sme manzelsku postel dali prec a namiesto nej sme dali velke sklenne akvarium kde sme hady dali prikrili sklom a na neho dali este kamene aby neusli. Nakoniec sme ich predali a boli sme bohacmi....

Mozno je to len blbost, ale tie hady boli tak skutocne a ta bolest po ustipnuti tiez , ze som sa normalne prelakla. Bola by som naozaj rada, keby si nakukla do snaru a napisala co to moze znamenat. Ďakujem

ivett1
6. jún 2011

@miruska15
@mpg
@kawasaki17
dievčatá...už toľko nesnívajte 😀 ...veď nestíham ani čítať 🙂

ivett1
6. jún 2011

@mucinka15
vidieť napísané na papieri- príležitosť vytvárať nové nápady; alebo budeš hľadať inštitúciu, ktorú si ešte nenavštívila;
veľké čísla dátumu príletu manžela-určite máš pred sebou dôležité rozhodnutie.
7.6. 2011- 7-sväté číslo, rytmus života a času, symbol dokonalosti a kompletizácie fázy vývoja; 6-univerzálny boj medzi dobrom a zlom, je to symbol "šiesteho zmyslu"; 2-dvojzmyselnosť významu, predstavuje rozpoltenosť nad nejakým osobným problémom (dokonalé spojenie s Bohom v náboženstve); 0-pri inom čísle je symbolom plodnosti a hojnosti;11-prekračovanie pravidiel, symbolizuje priestupok, môže vyjadrovať strach.
nesprávne číslo v dátume-znepokojenie, obavy zo stretnutia s osobou, ktorá je dôležitá v našom živote, strach, že sa schôdzka neuskutoční, vďaka našej neschopnosti;
či to stihneme, lebo v ten deň máme odchádzať-hľadáme zmysel svojho žitia, ale aj túžba po zmene, alebo túžba po milovaní...pochybnosti, či to stihneme;
trošku bláznivé-neskutočné veci môžu symbolizovať potrebu vyskúšať tvorivý prístup k životu; tiež inštinktívny pocit, že nejaká situácia je v našon živote neudržateľná a neriešiteľná.

kawasaki17
6. jún 2011

@ivett1 musim si aj ja zadovazit nejaky dobry snar....

ivett1
7. jún 2011

zvláštny sen...
kostol všeobecne -pre nábožensky založeného človekastelesňuje kostol hocijaký vnútorný konflikt medzi sexuálnym vyjadrením a morálnym alebo náboženským cítením;
stála pri bočnej stene (kostol navštíviť)- uľaví sa ti.
prišiel k nej muž (nie knaz) a daval jej eucharistiu-symbolizuje spojenie medzi hmotou a duchom v nevedomí alebo jednoducho túžbu priblížiť sa k Bohu; alebo aj- je načase ísť na sväté prijímanie.
ale tak že si ju dal dopoly do ust a chcel aby si ju zobrala ustami s jeho ust - všeobecne nepríjemná skutočnosť-táto predstava nám môže odhaliťtušenie, že niečie naoko dobré úmysly môžu skrývať sebecké nízke motívy;ale aj vyjadruje náš pocit, že čiesi pozornosti vonkoncom nie sú vítané;
Ona nechcela chcela aby jej ju dal rukami - môže signalizovať konštruktívny moment v našom osobnom vývine;
a on sa naklonil k nej a daval jej ju nasilu ona sa branila -brániť sa pocitu viny, ktorý sa vynára v súvislosti so stratou milovanej osoby alebo rozpadom vzťahu, ale tiež- utrpíš škodu
a nechtiac mu rukou vyrazila ostatne eucharistie ktore sa rosypali po zemi -niečo: urobíš škodu, uškodíš si svojou nepozornosťou.
@miruska15