Sny

melory
25. okt 2006

baby vie mi niektora vylozit sen, ze som videla dve tehotne a mna tretiu tehu stat pri sebe? potom som mala male dievcatko na rukach. 😉

melory
autor
19. mar 2007

nic sa nam nesniva? alebo to uz najdem v teme vidia deti duchov??? 😕

lyzenka
9. apr 2007

Ahojte,

mne sa vcera snivalo, ze som bola s manzelom v kostole (podotykam, vcera som mala desnu migrenu, ze som musela ist spat od 11 - 15,00 - a vtedy sa mi prisnil sen:

Boli sme s manzelom v kostole, prisiel k nam taky blazon (ako väcsinou v kostoloch niekedy taky blazni vykrikuju, neviem, ci mate niektora take skusenosti), no a ten blazon mi chytil s oboma rukami brusko.....zahladel sa do neba....a vravi......ziaden postih, ziadny razstep, je to uplne zdrave babetko a odisiel prec. .....hmmmmm .....

Zaujimave je, ze som na take nieco vobec nemyslela, absolutne......akurat na to, ako mi je strasne blbo z tej migreny....

biccy
9. apr 2007

Mozno to bude zniet cudne,ale mne sa casto sniva,ze ma niekto chce zabit. ☹ V sne mam velky strach,casto utekam a schovavam sa.Niekedy sa v sne s tym chlapom,co ma chce zabit,zmierim.Neviete,co to ma znamenat? 😕

tonicka
9. apr 2007

biccy, nie je to cudne, mne sa take casto snivalo...väčšinou vtedy ked som mala pocit ze nieco nezvladam a mala som chut pred tym zdrhnut a schovat sa(tak ako ty) 😀 😀

biccy
9. apr 2007

Ale ja nemam taky pocit,zeby som nieco nezvladala.Som na materskej,nie som na babo sama a som stastna,tak nechapem 😉 .Ale aj tak dik. 😀

lyzenka
10. apr 2007

ahojte,

dnes mi kolegynka vravi, ze sa jej snivalo o mne.......ze som drzala v rukach dva velke hriby...... hmmm....no neviem neviem, zeby dvojicky?.... 😉

Teta mi s kyvadlom vestila, ze budem mat dvojicky dievcata..........potom mamine jedna z kavy vestila (ale ona nevedela ze som tehotna), ze vidim tam taku rybu a nad nou dvojku.......hmmmmm.....tak ja uz neviem.....no ale takto o tyzden sa dozviem..... 😵

Som zvedavaaaa

melory
autor
10. apr 2007

lyzenka aj ja som zvedava ci budu dvojicky, lebo vsetky znamenia tomu nasvedcuju

biccy
11. apr 2007

Lyzenka,potom daj vediet ci to budu naozaj dvojicky. 🙂 Aj ja som velmi zvedava. 😀

lyzenka
11. apr 2007

jasne, dam vediet...... :O)))))

vevustek
11. sep 2007

Snívalo sa mi,že sme sa s bývalým stretli na chirurgii a potom že mal zošívané ucho

justina
12. sep 2007

Mne sa nedavno snivalo, ze som sa isla druhy krat vydavat za mojho muza.
Normalne som mala biele saty, kopa pribuznych atd. Brala som to tak, ze sme rozvedeni a ideme sa brat druhy krat. Lebo moj manzel zahlasil, ze v tomto manzelstve uz nadalej zotrvavat nemieni, ze sme si uz navzajom prilis ublizili na to, aby to mohlo fungovat.
A teraz sledujte tu logiku - V TOMTO MANZELSTVE nie. Cize, musime sa zobrat znova a to uz bude INE MANZELSTVO 😀
Cakala som pred radnicou aj s sirokym mojim i jeho pribuzenstvom a jeho nikde. Naraz sa zacali vsetci hrnut dnu a ja si vravim:Boze, to uz zacal obrad, musim sa poponahlat, ved ja to nestihnem!
Zrazu sa z dveri vyrutil moj muz, na sebe tricko, rifle a ruksak na chrbte a nastvano mi hovori:No len chod pocuvat, co rozprava...A isiel prec. Tak som vletela dovnutra a tam uz poslanec zvysenym hlasom deklamoval: Hoci dobre viete, kolko mame prace a aki sme vytazeni, chodite nas otravovat s takymito vecami...vy sa chcete zobrat a pritom uz davno zobrati ste!!!
Tak som vybehla za manzelom a hovorim mu: Ved my sme zobrati...nemozeme sa teda vziat znova. On:Ale ja uz jednoducho v tomto manzelstve existovat nemozem! Ja:Tak sa rozvedme a znova sa vezmime! A uz mi leteli myslienky:rozvod,ziadost o zosobasenie...druha svadba. Ale zrazu som videla "do buducnosti". Videla som nasu ziadost, ako je na nej na boku napisane: Pozor!!! To je uz treti pokus tohoto paru!!! Odporucam zamietnut!!!
Tak vravim muzovi: Ved keby to nevyslo, mozeme spou zit aj rozvedeni... A on:Nezosobaseni? To nikdy! (Co je dost zvlastne, lebo nie sme veriaci 🙂 )
Niekde tuto som sa zobudila, ale cela som sa triasla a normalne som musela ten sen predychavat...
🙂

zabka78
29. dec 2008

Ozivym tuto temu 😀
Neviete nahodou, co znamena, ked sa vam snivaju oci? uz v 2 snoch som videla raz hnede pekne oci, a potom krasne belase....boli to chlapske oci.

bibula
29. dec 2008

mala by si napisat viac,nie len ,ze oci- tvoje pocity ake si mala,ked si ich videla, ci ti neboli niecim zname a pod.

zabka78
29. dec 2008

boli to prijemne pocity...a poznala som ich 😀
teda hnede nie a modre ano

luciaakubko
29. dec 2008

a co nevesty? mne sa s nimi dost casto sniva. a este kopec kadejakych bludov 😀

petka_s
29. dec 2008

baby,mne sa strasne casto sniva o sexe,a riadne detaily... 😅 ..?

emily333
29. dec 2008

no mojej ppolovicke sa snivalo ze sme mali chlapceka a zo sestrou sa hadal pre meno 🙂

adulikka
29. dec 2008

Ahojte ja mám doma knihu výklad snov ,ale je v izbe ,kde mi spí dieťa ,tak vám zajtra napíšem čo to znamená...pozriem a napíšem .Mne to vychádza .

lyzenka
31. dec 2008

sa mi snívalo že som čistila jednej známe u nich doma akvarko - konkrétne ryby som nevidela....len mach a tie rastlinky čo bývajú v akvárkach....a dokonca som bola v ňom ponorenáa tam som plávala čistila ho... 😀 😀

adulikka
31. dec 2008

lyzenka .vidieť akvárium-nepríjemností
sám v ňom plávať-hroziaca strata

zabka oči vidieť -vnútorný nepokoj
belasé-modré -veľká láska

Lucia:nevesta-túžba po šťastí ,manželstve
vidieť nevestu-radosť ,šťastie
vidieť sa ako nevesta-je vo vaších silách zlepšiť vlastnú situáciu

vevustek -ucho patrí k erotickým zónam-napíš viac-zašívať tam nie je -iba veľké -prosba bola úspešná-vidieť-máte dbať o to čo sa o vás hovorí,pretože sa dozviete niečo nové

renka9
3. jan 2009

ahojte,dnes som mala divny sen...moj manzel sa v nom stal bezdomovcom,a to dobrovolne.Nechal robotu,odisiel od nas...ked som isla za nim,bol este s nejakou skupinkou bezdomovcou, bol spinavy, zarasteny, zanedbany. Som ho volala aby isiel domov, no nechcel ist. Ja som mala pri tom pocit ako keby ma podviedol. Nakoniec som sa s dcerou "prestahovala" za nim. Ale v tom sne som bola stale iba s mladsou dcerou,starsia tam vobec nebola...Dcerka tam bola az neobvykle poslusna, strasne dobra. A nemala tam ani jednu hracku a strasne mi to bolo luto,ze sa nema s cim hrat. Az prisla za mnou segra, ze mi prisli nejake peniaza-11 tisic,aby som si ich zobrala. Ale MM mi to zakazal, za musim vsetko ulozit, aby sa to neminulo.Ale isli sme do hrackarstva malej kupit babiky, ale mali tam len jedinu barbinu, Nakoniec sme jej vzali aj barbie aj babetko... dalej si uz nepametam,co bolo.. 😨
neviete co to malo znamenat,s tym bezdomovcom, a tak? 😕

jaron
4. jan 2009

Ahojte,
Prepáčte za dlhý komentár, inak to neviem, ale kto nechce, nemusí čítať.

Sny nám môžu do určitej miery prezradiť veľa o sebe. O tom, po čom túžim vo vnútri, čo ma trápi, čo mi chýba, čoho sa bojím a tak. Napr. sa mi niekedy sníva o mojom starom kamarátovi z detstva, dnes už sa spolu nestretávame, on žije úplne inak (alkohol...), ale predsa v tých snoch ho často hľadám a chcem s ním niekde ísť ako kedysi.

Sny nám tiež ukazujú v rôznej zmiešanej podobe naše zážitky (zapísané v podvedomí), napr. ste boli kedysi u zubára a bolelo to, mali ste strach o dieťa, keď malo horúčku a boli ste na dovolenke pri mori a v sne to môže vyzerať tak, že sa kúpete v teplom mori a zrazu vám na brehu vaše hrajúce sa dieťa chce uniesť záhadný chirurg so skalpelom 🙂.

Ďalej sa vám môže snívať „horor“ po tom, čo ste pol hodinu pred spaním zjedli 100 g slaniny a pozreli si psycho thriller (alebo pri pozeraní zajedali slané arašidy s čipsami...).

Veľmi by som bol ale opatrný pri vyvodzovaní akéhosi proroctva zo sna. Nie že by v dejinách (v Biblii sú opísané prípady: Daniel – proroctvo, Jozef Ježišov otec, Jozef Jákobov syn atď.) Boh nezjavoval svoju vôľu aj takto, ale ruku na srdce: Ako často komunikujete s Bohom iným „normálnym“ spôsobom? Napr. čítaním Biblie a hľadaním jeho vôle, poznávaním jeho charakteru (to nie je v žiadnom prípade výčitka, je to vaša osobná vec, len sa snažím vysvetliť, prečo každý sen zrejme nie je proroctvo). Boh koná úplne inak: nestanoví nám dĺžku života nepodmienene, ale necháva na našich rozhodnutiach, na našej zodpovednosti , veľa záleží na našom životnom štýle, čo jeme, čo pijeme, ako sa správame, ako premýšľame, aké máme vzťahy, ako sme ochotní sa ním viesť... Myslíte, že by vám len tak pre nič za nič chcel povedať: keďže sa vám snívalo, že vás chceli zabiť, budete dlho žiť🙂.

A už vôbec by som sa nespoliehal na akési snáre. Napr. keď sa žene sníva veľa o sexe, prečo by sa mala na takú dôležitú vec ako vlastná sexualita pýtať akéhosi pochybného snára? Zdá sa mi to príliš zjednodušené, zavádzajúce a nedôstojné človeka. Je predsa inteligentná žena a sen ju môže skôr viesť k zamysleniu sa: netúžim po niečom v sexe, čo nemám?, nechcem sa milovať častejšie ako manžel? Alebo je to jednoducho znova prežívaný zážitok krásneho a naplňujúceho milovania? možno je to dobrý námet aj na komunikáciu s manželom o tej téme...

Tiež už spomínaný príklad: sledujem často „ťažké“ filmy a jem ťažké jedlá pred spaním, potom sa mi sníva, že ma niekto chce zabiť. Vysvetlenie: budem dlho žiť🙂. Asi ťažko. Podľa mňa je najlepšie vysvetlenie takéhoto „proroctva“, že ak budem takto ešte dlho robiť, pravdepodobne ochoriem a ešte sa mi môže nakoniec skrátiť aj život alebo jeho kvalita. A tiež vysvetlenie „proroctva“ znie: večeru radšej ľahkú dlhší čas pred spaním, namiesto thrilleru prechádzka, rozhovor s manželom (či sex🙂) alebo radšej komédia.

A posledná vec, čo sa týka snov: môžu sa stať aj mimoriadne prípady, že naozaj sen je od akejsi vyššej moci a prinášajú posolstvo alebo varovanie. Sú to však naozaj mimoriadne prípady a aj tu je treba byť opatrný a kritický. Mne osobne je dobrou kontrolkou Biblia – to aký je Boh, čo on odmieta a čo sa mu páči, je to taký môj najlepší „snár“🙂, pohľad na svet z inej dimenzie, z nadhľadu.

To sú moje názory.
Želám vám, aby sa vám v živote splnili vaše sny, tie o ktorých snívate cez deň, keď nespíte, vaše túžby, všetky dobré plány a aby sa vám v noci dobre spalo a odpočívalo. To vlastne chcem aj ja.

Jaro

monkula
4. jan 2009

ahpjte, nečítala som celú diskusiu ,ale dávam linki an jednu stránku, kde nejaká pani, alebo slečna, ak jej napíšete svoj sen vám do dvoch dní napíše výklad. overené, vyskúšané...
http://www.vykladsnov.sk/

miriam17
15. feb 2009

ahojte baby neviete my vylozit sen...sa my snivalo ze som videla havariu auto bola tam znacka take dve sipky do prava a do lava a v tej rane sa to atuo asi nevedelo rozhodnut kam ma ist tak neako sa vyvratilo......a potom vrazil do mna neaky dzip tak ze ma az pripucil k muru ..a uz sa iba pameta ako som omdlela nekaemu muzovi na rukach a ako dosla sanikta tak ma uz iba ozivovali.......
........................
..............ako som po tom sne vstaletak som bola iba podrazdena aso strechom som vstala.....neviete my ptovedat co to znamena? ☹

bibula
15. feb 2009

nie si tehu? tak pozor na seba-to🙂

miriam17
15. feb 2009

nie nesom tehotna..

miriam17
15. feb 2009

Tak neviete coi znamena?

melory
autor
15. feb 2009

mna prve co napadlo, je.....ze budes v kontakte s clovekom, co bude stat na zivotnej krizovatke a nebude sa vediet rozhodnut....preto mu pride "naraz" a mozno do "teba"

miriam17
16. feb 2009

ked som dobre pochopila tak ja sa budemmat rozhodnut namiesto tej osoby?...alebo sa mne adza daco stane
?

melory
autor
16. feb 2009

nie, nie....ta osoba bude stat na zivotnej krizovatke a ty sa s nou stretnes, akoby si ty mala riesit s nou ten jej zivotny naraz....