Sny

melory
25. okt 2006

baby vie mi niektora vylozit sen, ze som videla dve tehotne a mna tretiu tehu stat pri sebe? potom som mala male dievcatko na rukach. 😉

zuzkafuny
16. feb 2009

Miriam17
bol to len sen... neboj 😉 🙂

wladka
16. feb 2009

ja som mala do rana taky cudny sen 😔 ..neviem co znamena..

nieco take, ze ex (pracuje v nemecku, byva tam s chlapmi) bol u nas doma, bez malej a rovno mi povedal, ze mala ostala tam v nemecku.. zacala som po nom vrieskat, ze nech okamzite ide pre nu, ze tam je sama chudatko s tymi ozranmi, chlapmi.. ze sa urcite pyta po maminke, ze ako potom ma dojst, ze sa o nu nepostaraju.. a on s kludnym vyrazom, ze sa oni o nu postaraju, a ze ona pride potom autobusom sama domov.. ja som uplne hucala, jak zmyslov zbavena.. a on klud, jedol si..

zobudila som sa zadychcana..neviem ci som zo sna kricala, ale emi v pohode spinkala.. 😅 ..co to bolO?? 😕

melory
autor
18. feb 2009

wladka, je to podvedomy strach, ze prides o malu.

zabka78
25. feb 2009

a keď som v sne videla veľké nosy? 😀

zuzitka
25. feb 2009

mne sa snivalo, ze kamoska, ktora je aj v skutocnosti tehotna, tak aj v sne bola tehotna a prisla o babenko ☹ proste potratila .... to co moze znamenat?

zabka78
25. feb 2009

zuzitka - ak sa ti neplnia sny, tak pravdepodobne nic vazne.
Horsie to bude so mnou, lebo mne sa nieco take stava 😀 ....co tie nosy, velke nosy?

zveron
26. feb 2009

Sú na to dve metódy: asociačná a znásobujúca.

Asociačná metóda pochádza od Freuda: vezmeme symbol a snažíme sa zistiť, čo nám pripomína - od prvej asociácie postupujeme spätne k pôvodnej asociácii a čakáme, kedy to u nás „zaklikne“. Napríklad:

„Som v obchode a vyberám si kabát. Na jednej strane sú ružové kabáty v rôznych strihoch a odtieňoch, ale ja prejdem popri nich bez povšimnutia a idem k regálu so sivými kabátmi. Vyberiem si svetlosivý. Som so svojím výberom spokojná a súčasne trochu sklamaná.“

Výrazný symbol je tu kabát - ružový a sivý. Ak si spomínate a napriek tomu si neviete spomenúť na situáciu s ružovým kabátom, skúste si spomínať, kedy naposledy ste mali do činenia s kabátmi a ich kúpou. Možno si zrazu spomeniete na nákup so sestrou, kde ste videli ružové kabáty a jeden z nich sa vám dokonca páčil. Ale ešte stále nemáte asociáciu. Tak skúste spomínať, o čom ste vtedy pri obzeraní kabátov rozmýšľali. A „klik!“ - spomeniete si, že vás napadlo, že by ste si ho kúpili, lebo vyzerá tak krásne žensky, ale bude to musieť počkať, až si nájdete niekoho, s kým sa budete vo vzťahu cítiť bezpečne…

A už sa nám pomaly črtá, čoho sa sen dotýka. Dotýka sa otázky vzťahu k niekomu. Možno ste niekoho stretli a uvažujete, či je to ten pravý. A čo napovedá sen? Kúpili ste si ružový kabát? Nie, kúpili ste sivý. Odpoveď: ešte to stále nie je ten pravý. A odtiaľ pramení aj ten pocit sklamania, ktorý pri kúpe máte!

Druhá metóda pochádza od Junga je znásobujúca - miesto toho, aby ste šli v asociovaní do minulosti, zozbierate si všetky paralelné asociácie a významy, ktoré má symbol pre vás v súčasnosti. Keď napríklad snívate o ruži, nepýtate sa „kedy naposledy som videl(a) ružu?“, ale napíšete si zoznam toho, čo pre vás ruža znamená: napríklad lásku, vôňu, krásu, oddych, nehu, pozornosť a podobne. Potom takisto skúmate, či niektorý z tých významov u vás „nezaklikne“ a nenapovie, o čom sen je. Ak si vezmeme náš sen z príkladu, potom otázka znie: „čo pre nás kabát znamená?“ A odpovede môžu byť teplo, ochrana, bezpečie - a toto sú presne tie vlastnosti, ktoré ste od vzťahu očakávali.

zveron
26. feb 2009

zabka:

nos - ked sa robieva rozbor tvare, symbolizuje huzevnatost, smerovanie k cielu vlastnym usilim
sama si spomen, kto mal tie nosy, ake si mala pocity, co ta napadlo v tom sne...prides na to

tomaslavka3
6. mar 2009

tak a kto mi vylozi sen o Modrom Koniku?Dnes sa mi snivalo,ze do prispevkov niekto vkladal linky na svoje fotoalbumy,no to bolo zakazane... 😎

elenita
7. mar 2009

Caute baby, ako som tu tak citala o tych nevestach, o svadbe a tak..moja mamina aj starsi v rodine vravia, ze ak sa sniva o nevestach, alebo vidime nevestu, znamena to, ze niekto v blizkej rodine zomrie......mne sa tak snivalo, ze ja som sa vydavala, bola som oblecena v svadobnych satach (vydata som, uz davnejsie)...no a necely tyzden na to mi uplne necakane zomrel stryko, jediny ocinov brat, teraz uz o.zostal sam }v mladosti mu zomreli rodicia, pred mojou svadbou sestra a teraz aj ten brat 😢 ). Nahoda? Mozno.........
Inak mne sa tiez casto sniva o tom, ze ma niekto vrazdi, ja niekoho vrazdim, o mrtvych, cintorinoch, ze moje deti mi zomreli a tak.vyslovene nocne mory, potom sa budims velky strachom...MM sa na to pytal na psychologii a vraj to moze byt velmi nebezpecne, treba to liecit 😒 . A odvtedy (musim zaklopat) sa mi uz mesiac nic take nesnivalo 😅

ankam
7. mar 2009

elenita-mojej svokre sa snivalo raz ze sa vydavala.....uz mala zlu predtuchu od rana,lebo vedela co ten sen moze znamenat a poobede jej volali do prace ze jej zomrel otec ☹

elenita
7. mar 2009

ankam, tak asi na tom nieco bude......

ankam
7. mar 2009

nooooo mozno hej.Aj mne sa niekedy snivalo o svadbe-asi som bola aj ja nevesta,len som sa nevidela---tak som cakala cely den co sa stane-ale nic(chvalabohu)

elenita
7. mar 2009

Inak je to tak, ze ja, ak niektore sny viem, ze sa zvyknu vykladat nejako zle, tak niekedy uz v tom sne rozmyslam, ze dokelu nevesta, hadam len nikto nezomrie, alebo aj po cely den potom nad tym uvazujem....ze clovek si mozno vsugerovava, ze sa stane nieco zle.....
a este sa mi casto sniva so skolou, zakladnou, strednou aj VS, ale to je tym, ze koncim VS a mam strasne vela povinnosti.......casto sa mi sniva, ze som na skuske z matiky alebo fyziky a nic neviem- ja som totiz tieto predmety uz peknych par rokov nemala, studujem iny smer

ankam
7. mar 2009

elenita je taka stranka o vyklade snov.Tam ti tie sny vylozia ak chces 😉

elenita
7. mar 2009

No pozerala som uz na to......ja v podstate viem, preco sa mi to vsetko asi sniva. Teraz sa dost stresujem, mam toho vela v skole, pisem diplpmovku, o mesiac mam statnice, do toho starostlivost o malych, v noci sa casto budia, rano vstavaju o stvrtej, piatej.....takze som permanentne unavena a nevyspata.....
A o smrti a tak sa mi sniva, odkedy mi zomrela babicka...mam pocit, ze odvtedy mam panicky strach zo smrti svojich blizkych.....takze uz som si vsetky tieto sny aj sama vylozila 😀

ankam
7. mar 2009

je to moznew aj z toho stresu co opisujes.Ja pri tvojom tempe-asi tiez snivam o vsemoznom 😀

tomaslavka3
7. mar 2009

ankam-napis mi tu stranku,ja snom verim,lebo sa mi osvedcili niektore.Ked som bola tehotna s trojickamia sa mi snivalo o cervenj mrkve,bol to taky zivy sen,pozrela som si to,co znamena a cusala a nikomu radsej nepovedala,ze znamena"budete krvacat"no do tyzdna sa to naozaj splnilo a bola som hospitalizovana.Zeby opat len nahoda,ked sa to splnilo?

maca793
7. mar 2009

ahojte, neviete čo môže znamenať: skoro každý deň sa mi sníva, že sa bozkávam s mužom, ale viem že je ženatý a má deti. zhodou okolností je to náš sused a otec kamarátky mojich detí.
ja ho vídam len 1x týdenne a to sa len pozdravíme.
alebo veľa krát sa mi snívalo s otcom karolínky, že ma prišiel odprosiť a začal javiť záujem o malú. pravda je ale tá, že záujem o ňu nejaví, ale chvalabohu platí. a na neho vôbec nemyslím, pretože mi dosť ublížil.
tieto sny sa mi často snívajú a som z toho dosť na nervy ☹

miriam17
14. apr 2009

ahojte prepacte ze vas otravujem ale neviem si poradne najst teda vysvetlit sen....
rodila som doma vo vani ,porodilla som dievcatko, neviete co znamena?....a este ten porod prebehol velmi rychlo asi 4x potlacit a bude,a ptom niekto z mojich blizkych voala sanitku.....dalej uz neviem ..neviete poradit?dakujem

miriam17
28. máj 2009

baby neviete my daktora poradit....nieco na (prepacte za vyraz)......stupidne sny?...... 😀 ..........znovu to bola ,,lava''...ach jaj....ani spat nemozem ☹

veronkaj
28. máj 2009

zaujímavá téma, ja viem veľa snov vysvetliť a čo sa určitých snov u mňa týka mám overené a viem čo sa stane,

zaujímavé však je, že ked sa sníva niečo s mojou polovičkou tak ma to tak zoberie ako by to bolo naozaj,
raz sa mi snívalo, že sa so mnou rozchádza a dnes v noci, že mal byť pri mne a bol na nejakom stretnutí a celý večer tam koketoval s nejkou kočkou. NO žiarlila som aj v spánku a ráno som bola hotová.

ale inak si viem sebe aj iným vysvetliť vela snov a väčšinou sadnú a čo sa týka tých snov, ktoré mávame a o čom snívame cez deň tak tie ma už akosi opustili a niet už o čom snívať

loginka
4. jún 2009

baby, co si myslite o sne, ktory sa mi snival tuto noc:

snivalo sa mi, ze sme mali doma velikanskeho hada, sestra si ho nevsimala, ano on ju, na mna zautocil, hryzkal mi do chrbtice 😅
zanechaval za sebou malych hadikov, ktorych bolo stale viac, ja som ich pucila noham

chcela som ho odstranit, volala som veternara, ale neprisiel

beeeeeeee ☹

veronkaj
4. jún 2009

loginka - hady sú vždy faloš v tvojom okolí, zákernosť, faloš, len ak by bol ten had čisto biely je to dobre, inak čakaj niečo podlé

loginka
4. jún 2009

dik veronikaj, nebol biely 😒 bol hnusny, takze falos, hm

twinflame
4. jún 2009

Moje sny sú o odkazoch, chodia ku mne správy od ľudí. Niekto mi niečo v tom sne povie, odkáže, inokedy mám silný pocit, že sa na mňa bude niekto hnevať. O pár dní sa všetko potvrdí, takže sa občas už aj bojím ísť spať. Zvykla som si snom naslúchať. Stalo sa, že ku mne vo sne prišla informácia, ktorú by som radšej nebola vedela. Na základe informácie zo sna som začala zisťovať informácie v reále a nanešťastie sa informácia potvrdila. Pre mňa sú sny akýmsi kanálom, cez ktorý "niekto" "niečo" so mnou komunikuje a posiela mi odkazy.

lucaska
5. jún 2009

ahojte, ja si sny moc dobre napamatam len utrzkovo...v podvedomi bojujem s tym aby som si ten sen zapamatala,ale bohuzial malilinko si zapamatam aj ked by som niekedy chcela vediet co sa my snivalo. 😖 .........snivat je kraaaaasne..

lyzenka
8. jún 2009

dnes sa mi snívalo o rybách....

....bola som u našich a malí veeeeľké akvárko také zamurované v stene...... a cez sklo sme pozerali s mojim synčekom na dve veľké ryby........a synček ukazova "biba-biba" (v preklade ryba, ryba)... 🙂

veronkaj
8. jún 2009

lyzenka - sny o rybách sú dieťa do rodiny alebo aj peniaze, Väčšinou platí jedna ryba = dieťa, viac = peniaze,

kojzarik
8. jún 2009

ahojte neviete mi povedat co znamena ked sa mi sniva o uhorkach?......pred tyzdnom sa mi snivalo ze som nahanala lisku , zial nikde v snari som nenasla co to znamena neviete mi poradit . vopred dakujem