Sociálna izolácia mám na materskej dovolenke. Podeľte sa o pocity!

mataredaktorka
19. jan 2009

ahojte mamičky, práve píšem článoček o sociálnej izolácii mamičiek na MD alebo RD...... ak by ste sa niektorá chcela podeliť o vaše pocity, skúsenosti a tak, budem veľmi rada..........zaujíma ma hlavne, či vôbec pociťujete sociálnu izoláciu (ponorková choroba ... chýbajú vám kontakty s inými ľuďmi ? a s kým? či všeobecne ?) , ako proti nej bojujete ...... ak ju nepociťujete, čo myslíte, že vám v tom pomáha ?
ďakujem

pensadorcallisto
23. mar 2009

Aj ja pridaaam...
Som ovela izolovanejsia ako predtym. Aj ked susedky su priblizne v mojom veku, maju male deti, takze su doma, ale nenavstevujem ich. Jazykova bariera. Sem-tam vyjdem na 13.posch. k dalsej kamoske z rodiny, naposledy sa mi to ratalo, tak zacneme castejsie. Ide leto, bude teplejsie, takze najviac casu budeme travit vonku.
Predtym sme s dcerou boli stale vonku, ale s malym to v zime neslo...
Ako pise bambi, aj ja som taka "obycajna" mama... 😀 Uvodzovky preto, lebo kazda mam je ovela viac ako obycajna. Co vsetko musime cez den postihat, niekedy sa dost cudujem, odkial mam tolko energie.. 😀

bambi09
23. mar 2009

pensadorcallisto,ja som to nemyslela to obycajna,ze je to malo,ved byt mamou je krasne,ale aj tazke a narocne zaroven,myslela som to tak,ze nie som ani studovana moc,ani nemam za sebou pracovnu karieru,syna som mala ako 24 rocna a venovala som sa mu naplno,6 rokov doma kvoli jeho chorobam,nebol cas na vlastnu realizaciu ☹ ☹ ☹ ale nelutujem,univerzita tretieho veku to isti... 😀 😀 😀
vsetko dobre vsetkym,vela zdravia detickam,my sme momentalne chorucki,tak aj preto 🙂 🙂 🙂

simona55
24. mar 2009

bambi ma pravdu ked clovek ma aj rodicov aj priatelov daleko je to zle, a pritom dieta chore .bambi mozeem sa spitat co je tvojmu synovi? neboj ide jar 😀 😀 😀 uvidis bude to lepsie to zimne pocasie robi kazdeho zdraveho cloveka vhod pzichiatra 😀 aj ja niekedy mam depku stale by som sla a sla niekam uz ledva cakavam kedy pride rodina domou aby som im mohla maleho na hodinku dat a mat chvilku pre seba pri pc. 😀

pensadorcallisto
24. mar 2009

jasne, jasne, bambi, napisala som to len ako taky dodatok... Ved my mamy vieme, o com to je byt mamou. 😉
Ja som mala dceru v 20. Dokoncila som vysku a teraz? Vobec to nevyuzivam. Aj som zabudla na nejaky titul a vobec mi to ani nechyba... Aj ked moje posledne zamestnanie bolo super, vobec nelutujem, ze som doma s detmi...
Prave naopak. Aspon mam pocit, ze svoj cas vyuzivam spravne... 😀
Prajem vam skore uzdravenie. Nas maly bol chory len raz, ale aj to nam stacilo...
Ale zasa teraz ma dcera nozku v sadre, aj ked nema nic zlomene, tak pata ju boli... Pre istotu jej dali aj tu sadru... 😀
Manzel dnes odisiel na sluzobnu cestu, tak dufam, ze to prezijeme... 😀 😀 😀

sasiki
24. mar 2009

Tak ja som sem už písala, že sociálna izolácia sa mi darí odbúravať častými návštevami, ale teraz v zime je to o niečo horšieeeeeee, stáále prší, fúka, fuj. Už aby prišla ozajstná jar a ,,lapneme" konečne v tejto hnusnej dedine nejakú mamičku 😅

simona55
24. mar 2009

ahoj nemas rada tu dedinu potom nie som sa ma aj ja by vam v manzelovej dedine ale je to onicom ja tu nemam nikoho .iba ich akoze manz. a deti .mozem sa spitat odkial si?

sasiki
24. mar 2009

bývam v okrese Púchov.........ja mám šťastie, že naši a kamaráti žijú 8km od nás, ale tu je strašná nuda....

simona55
24. mar 2009

ja ti verim lebo aj ja to tak citim .moja segra ked pride tak mi hovori ze vcera som bola unasej sestry potom u mamny a potom u kamosky. ona aspon ma komu chodit zidu sa a kecaju len to vidia ze je tma. ale ja ledva cakam 16 stu hodinu aby uz kazdy bol doma. ani ja nemam daleko rodinu co sa vezme 15km ale moj manzel ked ma volno sob. a ned. tak stravi cas s konikmy a v mastaly mozno ze ked bude syn vecsi odvazim sa na vodicak lebo auto mame. no aj dcera sa chysta terasnovembri potom pojdem kam chcem. 😀

pensadorcallisto
24. mar 2009

Ja som tiez zila na dedine... Kebyze nechodim aj do skoly, tak sa tam znudim k smrti. Ako pisete, najhorsie je to teraz v zime, ale jar sa blizi... Tesim sa ako mala... Ta izolacia sa potom odbura. Jeraz je to take onicom ako pise
sasiki....
Simona, u mna rovnake... Ja tiez by som stale len niekam sla a sla a uz len cakam na viked, kedy manzel je doma a to by som bola vonku aj cely den. Uz sa zo mna smeje, ze sa spravam ako bezdomovec... Ale niekedy mi uz z toho tak sibe, ze sa smejem a smejem, takze aspon maju o mna srandu... 😀 😀 😀

simona55
24. mar 2009

potom musi byt stebou sranda. no keby sme boli my dve spolu tak to by sa aj zem triasla. ja som tiez taka ze staci ked sa namna niekto zasmeje ja sa viem strasne smiat. ked sme so sestrou spolu tak toje horor vravia nasi muzi ze snami nejdu nikam lebo ze sa na vsetkom smejeme 😀 😀 😀 raz ked som si isla dobanky otvarat ucet, a velmi sa mi chcelo cikat chcela som sa tak trosku stiahnut aby ma to preslo kym si vybavim veci tak ako som isla ku vchodu potkla som sa a vletelado vnutra banky kazdy sa namna dival 😀 😀 😀 ledva to viem napisat lebo sa aj teras natom smejem ze co je somnou no a pitaju sa ma ze vcom mi mozu pomuoct a zzala som na sestru a nevedela som slova povedat od krcoveho smiechu 😀 😀 😀 a pani bola taka mila pockala kim mato prejde a potom mi povedala ze tento smiech nech mi trva este vela vela rokov. 🙂

sasiki
24. mar 2009

aj ja by som stále niekam chodila. A hlavne bola s ľuďmi - dospelými🙂)) Teda, materstvo ma napĺňa, som šťastná, že som mama, ľúbim svoje deti, ale potrebujem aj spoločnosť dospelých. Tiež si chcem spraviť vodičák, aby som nebola závislá od manželovho vyvážania 😅

skvarkovaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasiki
24. mar 2009

síce to sem vôbec nepatrí skvarkovaj, nemám rada takéto prepady, nedalo mi to a zahlasovala som 😉

bambi09
25. mar 2009

jeeeeeeej,babenky,kolko ste popisali,ja nemozem spat,tak tu bruzdam 😀 😀 😀
tak teda moj 13-rocny syn je uz ok,len s nim obcas plieska puberta,tak opravujeme diery v podlahe 😀 😀 ...ale,kym bol maly,bol to des,od troch rokov,ako prekonal infekcnu mononukleozu nebolo mesiaca,aby nebol chory,zima,leto,to bolo jedno...imunita nulova ☹ ☹ ☹
co som sa naplakala...ach jaj,vtedy som bola 1000x viac izolovana,ako teraz,o nete som ani nesnivala,byvala som v cudzom meste plnom cudzich ludi,ani neviem,ako som to mohla vydrzat a nezblaznit sa 😀 😝 ☹
ale teraz mame dobu internetu,clovek ked hlada,najde 🙂 🙂 🙂co je dobre
tiez ma materstvo naplna a nemenila by som za nic,len clovek obcas potrebuje pohovorit s dospelym clovekom,suhlasim ☹ 😒 😖
inak mu z toho zacne hrabat...tak sem obcas mrknem,vidim,ze mozno nas bude viac 😀 😀 😀

bambi09
25. mar 2009

simona 55,som sa teda zasmiala,az sa natriasam a musim sa krotit,aby som malu nezobudila 😀 😀 😀 😀 😀
ty si teda inaaa veselaaa kopa,takych ludi ja mooozem kazdyy den,svet je hned krajsiii 😀 😀 😀
dik za pobavenie,som fakt vyprskla... 😀 😀 😀

simona55
25. mar 2009

dobre ranko.bambi09 to je len vtedy ked moja segra je somnou vtedy sa citim velmi dobre.ale inac som taky typ zeny ako manzel hovori ze ako pocasie 😀 😀 😀 to asi nuda robi 😉 vies chlapi nerozumia ktomu ked im vysvetlujes ze sa nudis oni ze vraj hned ta zamestnam 😀 😀 😀 ale to robime dookola upratuj ,per, var , bud zdetmi to pochopim ze si navarim ale upratovat sa vzdy nemusi ked si to vecer upraces umijes riad tak rano iba navaris nie? a potom co nuda , ale ja mu ukazem!!! pojdem na vodicak a bude,doma so svojimi kon my. 😀 😀 😀

sasiki
26. mar 2009

Ahojte, včera som sa sociálne odizolovla 😀 Bola som s kamarátkou v meste na kávu, stretla som niekoľko známych..........juuuuuj, tak mi to bodlo 😀 😀 😀

terezka044
26. mar 2009

baby spravte to tak ako na spektre chodi taka relacie ze Maminky stavkujou. odidte na vikend do wellness centra, dajte ich sledovat, napiste im zoznam vveci co musia stihnut - dat ostrihat dieta, kupit mu topanky, upratat, poumyvat, povysavat, popr. vyzehlit., vyprat.. a potom sa vratte zrelaxovane ze ako sa im darilo a ci si to chcu vyskusat 😝

sasiki
26. mar 2009

Môj je ale dobrý manžel a otec 🙂 Navarí, napečie, uprace, o deti sa postará, nakŕmi, prebalí...........len keby mal viacej času............. 😒 ešte dorábame domček...........+ jeho práca........

bambi09
26. mar 2009

ahojte baby,terezka,keby som na to mala,isla by som,ale moj muz tiez nie je zly,postara sa,ked treba,len to nechape,ake to je byt zavreta doma,hlavne v zime je to des
on je dlho v praci,zivitel rodiny,pride unaveny...chapem ho,ale byt doma a robit milion tych veci potrebnych pre kazdodenny zivot,ktore nikto ani nepostrehne,starat sa o dieta a za to vsetko dostat taku odmenu...4.700 sk, to je fakt na mozog ☹ ☹ ☹

terezka044
26. mar 2009

bambi ja to chapem, to bolo s nadsazkou - hlavne tym maminam to vsetko preplatia a este aj dozeraju na muzikov 🙄 a ten prispevok to je teda fakt bieda. clovek sa rozhodne vychovavat buducu generaciu a este je kazdemu na obtiaz a nic mu za to nedaju 😒 😒 😒

bambi09
26. mar 2009

veru terezka,moja rec,najhorsie platena praca na Slovensku je byt mamou... ☹ ☹ ☹
hanba to je,tak veru...a este mi niekto vycita,ze uz nechodim volit ☹ 😀 ☹

terezka044
27. mar 2009

zas mozeme byt radi, ze nam dovolia s tymi detmi zostat, v holandsku musi mama po 3 mesiacoch po porode do prace 😔
a ked volit nechces tak nevol, aj to je volba 😉

claudinka
27. mar 2009

terezka maleho by som nikdy nenechala s tatom cely vikend sameho, by som to nezvladla 😀 😀

terezka044
27. mar 2009

😀 😀

vevusiatko
27. mar 2009

claudinka presne tak ja este aj z vane sa ponahlam ale nemozem tiez povedat kriveho slova on si s malou rozumie vie jej dat papat aj prebalit ale pochybujem ze by to ikend vydrzal a mala tiez 😀 😀 😀

bambi09
27. mar 2009

terezka,tak ja by som muzikovi deti kludne nechala aj na cely vikend,len my sa este kojime,tak jednu cast mojho tela by som musela nechat doma 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale mas pravdu,ze mozeme byt radi,ze mame moznost byt doma 3 roky,len su maminky,co sa ponahlaju radsej do prace aj u nas...dobrovolne ☹ ☹ ☹
a v Cechach maju tiez dlhu matersku nedovolenku a su za to platene ovela,ovela lepsie,ako u nas,tak tam si maminky vazia a u nas nie? ☹
ked som bola tehotna,nikto mi v elektricke neuvolnil miesto,kazdy sa tvaril,ze nevidi moje brucho ☹ ☹ ☹
ale ba,raz mi v autobuse jedna pani uvolnila miesto...chlapi sedeli...aka ucta k materstvu ☹ 😀 😀 😝
prajem ti stastny porod,dobre babenko a vela radosti z materstva... 🙂 🙂 🙂 drzim palceky... 🙂

claudinka
27. mar 2009

moj nemoze dat papat, nema co a pri prebalovani nema na to bohuzial zaludok

bambi09
27. mar 2009

tak moj tiez robi pri plienke,ze fuj,ale tak nech si len cuchne,co len mama je od neprijemnych veci a tatko len sa potesit??? 😀 😀 😀 😀 😀

claudinka
29. mar 2009

mno u nas bohuzial hej 😀