Sociálna izolácia mám na materskej dovolenke. Podeľte sa o pocity!

mataredaktorka
19. jan 2009

ahojte mamičky, práve píšem článoček o sociálnej izolácii mamičiek na MD alebo RD...... ak by ste sa niektorá chcela podeliť o vaše pocity, skúsenosti a tak, budem veľmi rada..........zaujíma ma hlavne, či vôbec pociťujete sociálnu izoláciu (ponorková choroba ... chýbajú vám kontakty s inými ľuďmi ? a s kým? či všeobecne ?) , ako proti nej bojujete ...... ak ju nepociťujete, čo myslíte, že vám v tom pomáha ?
ďakujem

jaduska
19. jan 2009

Ahoj mata...
Ja mám pocit, že práve na materskej som medzi ľuďmi viac, ako som bola predtým. Kým som chodila do práce, ráno o šiestej som cestovala busom mimo bydliska a domov prišla najskôr o šiestej večer, väčšinou ešte neskôr. V práci som komunikovala akurát s kolegyňami, aj to sme moc kecať nestíhali.
Odkedy mám deti, tak chodím viac von, stretávam iné mamy, hlavne v lete je tých kontaktov až-až.... 😵

mataredaktorka
autor
19. jan 2009

jaduska ....... kam von chodis ? na detske ihriska a tak ?

jaduska
19. jan 2009

Máme ihrisko pri panelákoch, tak väčšinou tam, v lete aj niekam do pizzérie, alebo reštaurácie, kde majú terasu...

claudinka
19. jan 2009

ja naopak.. teda aspon zatial, kym je malicky taky malicky.. nemozem si dovolit nastupit do mhd a ist za kamoskou na opacny koniec mesta, kedze sa blizi chripkova epidemia, nemozem cely den ostat u kamosky, kedze maly vymysla a niekedy zaspi a inokedy nezaspi inde ako doma, spinka este 3x kratko a raz dlho v kociku, tak si tiez nevyberiem, kedy ist von, snazim sa mu prisposobit, ak sa da..
ale akonahle bude v sportovom kociku a sediet, popripade uz chodit, bude to urcite o niecom inom..
takisto mi chybaju trosku kontakty s inymi ludmi, kedze som mala pat dni po porode 21 rokov a moji rovesnici si vacsina nevie predstavit mat dieta a manzela, cize spolocne temy na rozhovor postupne zanikaju..

emjee
19. jan 2009

ja byvam na dedine, aj ked este nie som mamicka coskoro budem a tu je socialna izolacia naozaj velka - momentalne nemam kam ist (s velkym bruskom sa mi neda len tak chodit samej a v tejto kose sa mi ani nechce), nie je tu ziadne zariadenie pre tehulky ani mamicky, kde by sme sa mohli stretavat - predpokladam, ze ked sa mi babo narodi, bude to trosku lepsie, aspon sa poprechadzam po vonku, mozno stretnem aj par starych znamych, ale aj tak to bude skor len o spolocnom kocikovani, nez o odburavani socialnej izolacie - jediny kontakt so svetom, ktory momentalne mam a dufam, ze mi vydrzi, je net

sasiki
19. jan 2009

tiež žijem na dedine, nemám tu priateľov (keďže som su nevyrastala), s ktorími by sme sa stretali, ale sociálnu izoláciu odbúravam návštevami u rodiny a priateľov, a naopak oni navštevujú nás.......a ako pise emjee, mame kontakt so svetom - internet 😉

sasiki
19. jan 2009

ach jaj, sorry za pravopis 😅

mata25
20. jan 2009

my zijeme tiez na dedine, sice len 2km od mesta, ale rezkou chodzou to mame do centra tak hodinu (4-5km). no ked som bola prvych par tyzdnou bez auta tak ma slak triafal, chvalabohu teraz auto mam tak mozeme chodit po kamaratoch a tak rozne. tu na dedine sa ideme obcas prejst ked maly chce spat. este mame dobre aj to ze v baraku mame asi 4 male deticky vo Filipkovom veku, ale len jedno byva kazdy den doma, tak tam chodime trocha poklabosit. tiez mam pocit, ze som castejsie v spolocnosti nez ked som robila, to som bola unavena a bola som rada ked som sa dohrabala domov v normalnom case, este ked sa otepli tak to doma nebudeme skoro vobec, uz aby to bolo. 🙂

ivca82
20. jan 2009

tiež žijeme na dedine, do mesta to máme cca.15min chôdzou (jasné, že malá v kočíku, lebo by sme nazašli ani po na koniec ulice za hodinu 😀). Malá sa narodila v zahraničí a prišli sme domov keď mala 3 týždne. Keďže sme boli dlhé roky preč a bývame tam, kde som nevyrastala, nepoznala som tu v podstate nikoho, kamošky sa buď odstahovali, alebo sme sa už v podstate nepoznali, neboli témy na rozhovor... Prvé mesiace, keď bola ešte maličká, som chytala ponorku. Muž v práci ja doma sama, naštastie som narazila na MK a našla tu kamošky, s ktorými sme chodili von, do fitka s detmi, sem tam na kávu, do parku.. Teraz je to v pohode, len chýba MC v našom meste a hrôza je, keď chceme niekam ísť s detmi. Buď je priamo na dverách reštaurácií nálepka "zákazu kočíkom" alebo vám dajú pocítiť, že ste neželaný 😖 A nájsť nefajčiarsky podnik je tu tiež problém. Až na jeden, kde si ale neprajú mamičky s detmi, keď je tam viac ako 1-2 deti..

mataredaktorka
autor
20. jan 2009

babenky, dakujem vsetkym vyjadrenym maminkam ......... ale este kludne piste dalej 😀

ivica, co je MK ? 😕

a aby som prispela aj ja svojou troskou:
momentalne sme uz pol roka v bruseli, mam dve dcery, lenka 3,5 (zacala v sept. chodit do fj skolky) a elenka 11m ......... doma som casto chodila do MC, bola som aktivna, stale som nieco robila, niekam chodila, no proste som potrebovala mat den 48 hod. aby som postihala vsetko, co som mala v plane, vela som sa venovala aj konickom.......... a tu ? proste len doma, sama s detmi, mam tu sakra jazykovy problem (ale ucim sa pomalicky fj), manzel este na SK chodil domov okolo pol stvrtej, to sme mali aj cas na rodinny zivot, tu pride o siestej (ale zato rano je este doma ked vstavame 🙂 ) a tak vsetko si musime v podstate stihnut uzit cez vikendy ..... mam tu uz aj par slov. znamych, ale ako vravim, aj oni pracuju, takze ostavaju len vikendy ......... a tak sedim doma a nemam sa s kym ani porozpravat, aj teraz sa venujem roznym veciam, ale vsetko cez net, takze STRAAASNE MI CHYBAJU LUDIA, ROZHOVORY, POSEDENIA PRI KAVICKE ....... ☹

ivca82
20. jan 2009

Mata tak to ste odišli až po narodení detí do Bruselu? MK je modrý koník 😉 Ja keby som bola ostala v IT, tak by som to mala možno na začiatku lepšie ako tu, tam som už za tie roky mala kamošky, kopec známych ale chýbala by mi rodina, si nenavyberáš. Ale to by som už isto bola naspäť v práci skoro rok, tak by som si malú tiež moc neužila.

ivca82
20. jan 2009

Mata ma napadlo, či tam niesú nejaké jaz. kurzy pre cudzincov, tam by si sa lepšie naučila jazyk a spoznala nových ludí 😉

mataredaktorka
autor
20. jan 2009

ivca, ano, do B. sme prisli uz s detmi ale jazykovky neprichadzaju zatial do uvahy, lebo mam elenku cely den a popravde, asi by som ju nezverila opatrovatelke 😒 ale cez skype mam lekcie fj, tak sa to da.......

mataredaktorka
autor
2. feb 2009

chcem sa len pripomenut, stale mi mozete este napisat vase nazory a skusenosti.......... alebo mi napiste, ako prezivate matersku 🙂

emjee
3. feb 2009

mataredaktorka • Dnes o 10:38
ahojte vsekty maminy ........ ako prežívate materskú dovolenku ? aký je váš denný program ? čo vás počas dňoch doma najviac teši, naopak, čo vás vytáča ......čo vám chýba, alebo ste úplne spokojné ? alebo by to mohlo byť v niečom lepšie ?

meleri • 1d • Dnes o 10:56
ahojky..

já to měla fakt blbé protože sem půlku těhotenství proležela v nemocnici a to bylo jak ve vězení...a pak po porodu jsem zase doma a někdy už mi z toho fakt hrabe...navíc jsem se musela znova učit chodit, znova zvedat věci atd, bylo to těžké..asi kdybych to měla jak jiné ženské tak by mi ted tak nechyběla ta svoboda...

no tak nejvíc mi ze všeho chybí hory, turistika, kolo a plavání...nebo jen tak posedět v kavárně..ale myslím, že to za to stojí, že něco pro ty děti člověk musí obětovat, však pak se zas k tomu vrátím...

jinak malý je hodný, takže když spí tak uklízím (většinou ráno) a vařím.. po obědě chodíme ven, ale jenom jak svítí slunce..dvakrát za týden odsaju mléko a vypadnu na ty tři hoďky pryč...a každé sobotní ráno chodím do knihovny, a odpoledne k nám chodí tchýně...jednou za měsíc se sejdu s kamarádkama..

myslím si, že si nemusím stěžovat, ale příště to asi zkusíme načasovat tak aby se narodil aspon na jaře, at z toho taky něco má a nesedí pořád doma...a hlavně doufám, že si užiju normálního těhotenství..
tak asi tak...

jenna7082 • 3d • Dnes o 12:24
a co sa to stalo meleri? mala si mat dve babinka a mas iba jedno?

mataredaktorka • Dnes o 12:26
ahoj meleri, teda, tú nemocnicu ti fakt nezávidím, ja som pred pôrodom bola 6t a doma mi zostala 2,5r dcérka, tak som to dost tazko prezivala, hlavne spociatku, potom sme si vsetci zvykli, tato bol s malou doma a vtedy tak viac zabrdol do celodennej kazdodennej starostlivosti o malu ... odvtedy mam viac uznania za moju MD

no a teraz sme v zahranici, manzel cele dni v praci, ja doma sama s detmi, starsia chodi do skolky ..... a tiez mi uz z toho obcas hrabe nema s kym vybehnut na kavu, alebo len tak pokecat o veciach beznych i nebeznych ......

meleri • 1d • Dnes o 12:59
Jenny,

no čekala jsem dvojčata ale o jedno jsem v 9 tt přišla...dost jsem to obrečela, ale nakonec jsem myslela, že je to možná tak i lepší..po porodu jsem pak na něj myslela znova, měli jsme i pár věcí pro dvojčata, ale musela jsem to dát pryč, protože jak jsem to viděla, hned jsem brečela...po tom dvojčeti mi zůstala napamátku placenta praevia, tak jsem musela ležet, abych to druhé donosila...a tedkom mám úplně super miminko, je to fakt odměna! je zlatý.

Mataredaktorka,

tak to ti taky nezávidím! já měla jenom manžela, takže to bylo OK, ale stát se mi to s dítětem, tak to fakt nevím..
mám tak trochu strach abych to neměla i podruhé, protože ležet 4 měsíce v nemocnici a do toho malé dítě...snad jsem si už tu smůlu vybrala a podruhé už budu mít super těhu..

a proč jsi musela ležet?

Jinak to je mi líto že to tak máš..my jsme na tom podobně, manžel taky se vrací až v 7 8 večer, takže jsem sama, ale máš tam aspon nějakou kamarádku? to by ti bylo hned líp..a kde vlastně jsi? já pár kamarádek mám, ale jsou vždycky tak 20 km daleko a tedkom se kvůli malému vídáme mín....ale děti jsou super, určitě ti dělají radost!

jaduska • 2d, 32tt • Dnes o 13:10
mata - nemáš tu už náhodou takú podobnú tému????

sasiki
4. feb 2009

mataredaktorka podľa mňa si si mala tému založiť vo voľnej diskusii, tam je väčšia frekvencia návštevnosti, skús poprosiť adminky. aby ti tému presunuli 😉

stvura
4. feb 2009

Hm...ja som to vyriesila tak, ze som este pocas tehotenstva zacala chodit cvicit a na kurzy pre buduce mamicky. Nie som totizto z mesta kde byvam a okrem toho dochadzam za pracou do Ba, takze tu poznam fakt minimum ludi. Pocas prednasok som sa spriatelila s kockami, nasla par takych co rodili v spolocnom termine. Akonahle som nastupila na MD to bolo zle, lebo maly si vyzadoval neustale pobyty vonku /doma vobec nespal/, takze som travila cas vacsinou na ulici.
Teraz je to uz lepsie, mam akysi rytmus, na prechadzkach som sa spoznala s mamickami = treba sa jednoznacne oslovit, no mamicky co su troska hanblivejsie s tym mozu mat problem. Cez tyzden rano mam "prechadzkovu mamicku Bozenku", cez vikend som na prechadzke so susedou co ma mladsiu dcerku.
Problem je jedine v tom sa zosuladit, lebo deticky si diktuju svoje...teda aspon to moje a tak sa sem=tam stane ze sa prechadzam tri hodiny sama, to je fakt na depku.
Chyba mi ked tak mozem povedat konakt s ludmi co su mimo MD a RD, aj ja by som sa chcela bavit o knihach, filmoch, umeni...vsetko co som robila predtym. Teraz je mojou temou s maminami akurat papanie, kakanie a rast deti...Par mejlikov nestaci, no oni nemaju cas vtedy kedy ja a som sama /manzel vecne v praci/, takze stretnutie s malym uz nie je to orechove...

ivka07
4. feb 2009

Ahojte 😉
ja som tiež na tom podobne alebo uplne rovnako. Bývam v BA a nikoho tu nemáme najbližšia rodina je 150km. Celý den som sama s malou doma skoro do večera. Manžel príde domov o pol piatej. V lete sa este dá celý den sme vonku aj do centra zbehneme a pokukáme výklady a obchody, ale cez zimu je to hrôza.
Tiež som bola pred tehu aktívna chodila som do školy ráno som odišla prišla až večer stale medzi ludmi.
No ako som ostala na materskej je to len sama nuda.
Aj som sa pustila do písania rig. práce aby som si zvýšila kvalifikáciu, ale pri malej sa mi nedá tomu venovať toľko času čo potrebujem tak píšem po večeroch. Tu v blave je dosť možností ako tráviť volny cas ale na všetko treba peniaze, ktoré teraz niesu ☹ , takže som odkázaná byť len doma ☹ 😝

mataredaktorka
autor
4. feb 2009

Meleri, ja som musela byt v nemocnici, pretoze mi zacali stupat protilatky - ja som rh neg., a sice som mala prvu dceru tiez negat., v druhom tehu som od zaciatku mala pritomne protilatky, potom som vobec nepriberala, aj babo bolo malinke, tak ma lekar poslal na kontrolu priamo do nemocky, tam si ma hned nechali, mala som horsie prietoky a sledovali mi kazdy tyzden protilatky a obden prietoky , a po 6 tyz. mi museli v 33t urobit cisarsky...... ked sa Elenka narodila, mala 1500g a este hodnu chvilu musela byt v inkubatore kym sme si ju mohli konecne priniest domov..... 😖 ......ale už je to za nami a nastastie je Elus krasne a zdrave babenko, tento tyzden v piatok bude mat rok 😀

digysa
4. feb 2009

mataredaktorka: tiez mam 3,5 rocneho syna a 11 mesacnu dceru a zijem v mimo slovenska....Ale u mna je to pravy opak- s detmi sa da lahsie nadviazat kontakt...uplne lahko...Ked som bola bez deti, tak som nemala tolko aktivit, dokocna som aj tuho premyslala, ze co budeme robit cez vykend s manzelom. Teraz nestihame s planmi.

Je vela aktivit, ktore mozes predsa robit aj s jazykovou barierou. Ist do obchodu, do parku, na prechadzku s detmi...ale urcite by som sa venovala zdokonalovaniu jazyka.

Preco nechodite s detmi do kruzkov, alebo nevymyslite nejake sportove cinnosti? Priklad: ja som napr. zacala chodit na plavanie s moju dcerou. Sme tam iba 3 mamicky, ale napadlo ma, ze po plavani by sme sa mohli stretnut a ist ku mne do domu, nech sa deti zahraju....tak som im to navrhla a vcera sme boli nas na kave, deticky sa hrali na zemi, my sme sa pobavili, vymenili emailove adresy a zacneme to robit pravidelne........

Treba trosku fantazie....Ak sedite doma, tak sa necudujte, ze to bude nuda.......zvycajne to tak byva, ked niekto sedi doma na zadku, tak ludia nepridu k vam....vy musite ist medzi ludi...

Este tu mate aj modrykoni.........skuste pozhanat mamicky, ktore su blizko vas a aspon raz za mesiac sa stretnite u niekoho , aj keby to bolo 20km, ved nemate co robit, urobte si vylet....a mente miesta stretnutia, raz u jednej, raz u druhej....

magimary
5. feb 2009

u mňa sa o sociálnej izolácii nedá ani hovoriť...
čím viac som s deťmi doma (a čim su staršie), tým viac sa dostanem tam, kam chcem-som "pani svojho času a priestoru"...skrátka mi vyhovuje to, že podľa režimu detí si "nadstavím" svoj a fungujem naplno, kde chcem a ako chcem (či už ako aktivistka v MV, ale v škôlke...), čižš o soc. izolácii nemôže byť ani reči-som medzi ľudmi toľko, koľko chcem a koľko potrebujem-takto mi to ozaj vyhovuje...
keď som chodila od rána do večera do práce, bola som oveľa viac izolovaná, ako teraz...
okrem ľudí z práce som nestretala nikoho (nebolo kedy) ani som nechodila nikam... 😝
teraz je to fajn! 😉 🙂

lenuska74
5. feb 2009

mám rovnaký pocit, že ked som bola doma na MD tak som si ju super užívala 😵 😵 😵 a nemala som pocit izolovanosti skôr teraz keď chodím iba do práce a do školy do škôlky a domov a nestíham isť nikam a som rada keď si môžem cez vikend oddýchnuť doma 🙂

mataredaktorka
autor
5. feb 2009

digysa......chapem, co chces povedat a v podstate aj suhlasim, ale ono to je niekedy ovela zlozitejsie...... ja som este na SK bola velmi aktivny clovek, realizovala som sa v jednej MVO (a vlastne dodnes po nete v nej naplno fungujem)..... a potom zrazu som sa dostala do cudzej krajiny, neovladam jazyk - ucim sa ho cez skype, v ramci mojich moznosti, kedze mladsiu mam cely den doma, starsia chodi do skolky, ...... a tie kontakty sa tazko hladaju, par tazko povedanych zdvorilostnych fraz nenahradia to co mi chyba ..... nie som typ, ktory s lahsostou nadviaze kamaratsvo len tak na ulici, ja neviem co tu tie maminy s detmi robia, ale na ihrisku teraz nebyva nikto - v zime tu casto prsi .... a rozne aktivity pre deti- s detmi ...... urcite daco bude, ale neviem si ich najst...... hlavne tak blizsie k bytu, aby som na obed stihla vziat lenku zo skolky a poobede naspat....... takze tak ...... a mam pocit, ze tu je malo mamiciek doma s detmi, skor tu funguju sukromne jaslicky a skolky, kam davaju aj mensie deti .......

petruna
7. feb 2009

ja bydlim ve meste (Praha ) a socialni izolaci nepocituju. Mam tady hodne pratel, se kterymi se navstevujeme nebo schazime ve meste. (restaurace s detskymi koutky, park atd) Jediny co me trochu mrzi je to, ze uz se tolik nevidim s kamaradkami co deti nemaji, ale na druhou stranu mam nekolik novych kamaradek treba tady z MK se kterymi se vidame a jsou moc fajn. Stejne tak nektere kamaradky z drivejska maji ted taky male deti, takze opravdu neni nouze o to prijit mezi lidi, byt je to cele jen o detech.
Kultura ani zabava mi nechybi. Jednak me materstvi naplnuje natolik, ze ani nemam potrebu si nejak "uzivat" a kdyz se chci bavit, vzdycky nekdo pohlida a ja jdu treba na koncert nebo do kina. DO kina dokonce chodim casteji nez pred materskou 🙂 Myslim, ze ta moje spokojenost muze byt taky tim, ze jsem na meterske teprve kratce, ale zatim si nemam na co stezovat a na materske me to bavi. Pride mi , ze mam na nektere veci vic casu nez kdyz jsem chodila do prace.
Navic mam daleko vic pohybu, pred tim to bylo jen rano do prace, sedet v kanclu ( prace me ale bavila) a jit z prace a ted jsem kazdou chvili na nejakem vylete, velke prochazce atd...tech aktivit s detmi je nepreberny mnozstvi a casto je to super navrat do meho vlastniho detstvi.

Uvidim jak budu mluvit, az budu doma treba 6 let a budu mit vic deti, ale za ten prvni rok doma musim rict, ze maximalni spokojenost !
vubec nemam potrebu davat dite do jesli a jit do prace, ale je to taky tim, ze jsem nedela pred materskou nic extra, i kdyz me to bavilo.

maca793
7. feb 2009

ja som od malička samostatný človek, takže prítomnosť ľudí ma desí. radšej som sama, deti majú kamarátov mne stačí jedna dobrá priateľka a rodina. mne MD končí za3 mesiace a už sa teraz desím toho, ako to zvládnem či už v robote ak si nejakú nájdem. a ten čas po pracovnej dobe.

cherries
8. feb 2009

Tak ja nepocitujem ziadnu izolaciu ani nic podobne pretoze od mala nemusim mat kopu ludi pri sebe a ani nie som ten tip bar , kaviarne , diskoteky ..........raz za cas ist s nejakou kamoskou do kaviarne ano ale to nemusi byt ravidelne .....
Kedze od septembra pokracujem v studiu na VŠ tak o izolovanosti nebude ani rec . V podstate si uzivam chvile s malim a nemam pocit ze by som mala nejaku ponorkovu chorobu . Sem -tam vybehnem do nakupnych centier nieco si kupim nejaku drobnost ak mam nahodou depku , idem ku pribuznim na navstevu na kus reci a tak podobne , ale ja som najradsej doma . Od marca zacnem chodit s malim na babyplavanie tak to budem medzi ludmi 🙂

binki
8. feb 2009

mataredaktorka: občas mívám pocit osamělosti, hlavně když mm dělá dlouho do noci nebo je na služebce, bojuju s tím tak, že se snažím naučit jazyk a chodit mezi lidi, na hřiště a založila jsem si forum pro maminky mluvící aj (v Istanbulu), jinak se snažím dokončit poslední ročník univerzity v čr, takže mezi lidi se dostanu hlavně v souvislosti se školou, taky chodím cvičit do fitka, kde je hlídací služba a do miniklubu, vídám se s kamarádkama, co pociťuji jako izolaci je téměř nulová učast na konferencích a jiných školeních či kurzech, jako i absence času pro psaní, jo a vlastně ještě chodím na orientální tance. atd. pokud píšeš tenhle článek, dala bych ti podnět, často se v čr setkávám s chováním lidí, že se mnou mluví jako s imbecilem, protože vidí kočárek, jako např. včera jeden obchodní zástupce vzp, který mi říká, není to náročný ukol, snad si zapamatujete jen, že musíte vyměnit kartičku v peněžence, to snad zvládnete, v práci mi nechtěli vyhovět se zkráceným uvazkem, prý budu mít práce dost při péči o dítě (můj šéf)...

pikkumyy
26. feb 2009

mataredaktorka - ja mam na matersky trochu pocit socialni izolace - 1. jsem na matersky ve meste, kde jsem pred materskou vlastne jen prespavala a vsichni kamaradi jsou v Praze - tady se vidam jen obcas s maminkama na ruznych aktivitach s detma, ale je to jen takovy potkavani... 2. vzdycky jsem se hodne bavila s chlapama a tak mam pocit, ze jsem se octla v jinem svete, protoze ted komunikuju predevsim s zenskyma a vlastne mluvim vetsinou o detech, materstvi apod. 3. trochu mi chybi prace - obcas koukam na pracovni maily a je mi docela lito, ze neco nedelam, ale zatim bych to asi nestihala. Takze tak🙂

tinka08
27. feb 2009

mataredaktorka momentálne som izolovaná dokonale, mám malé mimi a k tomu bonus - jednoročiaka. teraz veľa nevymyslím, každý má iný denný režim. kým sa vychystáme čo len na nákup ubehne pol dňa, ale keď bude mať Tamarka aspoň 6-7 mesiacov rada by som chodila do materského centra, ktoré nemáme až tak ďaleko. rada by som začala chodiť do fitka alebo tak nejak, ale zatiaľ je to iba v štádiu úvah. to ešte neviem ako to zvládne manžel sám doma s dvomi malými deťmi. mne chodia každý deň pomáhať na striedačku babky 🙂 🙂 , ale to nestačí na to aby som neblbla.

bambi09
23. mar 2009

ahoj mataredaktorka,neviem,ci je tato tema este in 😀 ,ale pridam moj nazor
ano,citim sa izolovana,nemam tu blizko kamaratku na kocikovanie,mamu mam 500km daleko,mala ma rezim mimozemstana,tak aj s tymi kamoskami,co tu mam je tazke dohodnut nejake stretnutie,do toho choroby deti,zubky,som z toho na prasky a zrela pre psychiatra
pritom posledna tehu bolo,vytuzene,vymodlene,vyplakane,aj ked stresujuce
svoje deti milujem,karieru nerobim ani som nerobila,som obycajna mama,moje deti su moja kariera... 🙂
ale...niekedy je to naozaj tazke,ten bludny kruh,domacnost,choroby deti...niet casu na kontakty...tatino-zivitel rodiny stale prec...tazkeeee to je
preto tu bludim po tychto strankach... 😀 😀 😀