Sóda bikarbóna. Škodí?

harmony
26. nov 2006

Máte nejaké skúsenosti s pálením záhy,ja nemožem žiť bez sódy bikarbóny,je mi kyselo úplne zo všetkého,lekárka povedala,že to nie je škodlivé,čo vy nato? 😝

loss
26. nov 2006

harmony ja by som sodu do ust nedala brrrr ale ked to mozes anie je to skodlive tak neva.Inak som niekde citala ze na zahu su vyborne mandle 🙂

ninocka
26. nov 2006

na zahu su dobre pastilky tuss alebo tussy neviem ako presne sa volaju ale dostat ich v lekarni

dorotka
26. nov 2006

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
kukni tuto temu a vnej je este odkaz na dalsiu je tam kopec rad co je dobre na zahu snad tu sodu birkarbonu dokazes nahradit

miska99
26. nov 2006

sodu bikarbonu by som nejedla. mojho otca kamarat zje denne 1 krabicku. a vraj pojde na operaciu bo ma z toho vredy. aj ked neviem ci naozaj mozu z toho vredy na zaludku vzniknut

briluxina
26. nov 2006

ahoj Harmony, ja uz tiez pouzivam iba sodu bikarbona nic ine mi totiz nepomaha. V tehotenstve som tak isto jedla iba sodu proti paleniu zahy a pojedla som jej dost. Dr. mi vravela, ze to neskodi. Myslim si a teraz uz aj viem, ze urcite nijako neskodi len ju treba pouzivat z mierou. Ja som si ju dala na spicku lyzicky a zapila som vodou. Ak to nepreslo tak o pol hodku znova a potom uz to preslo. Myslim si ze sa nemas coho bat ak ju budes pouzivat len v nutnych pripadoch. 😉

viki
26. nov 2006

Kocky, soda bicarbona vraj nieje skodliva, ale viaze v tele vodu, takze sa velmi vraj v tehotenstve neodporuca. Ja nastastie nemam taketo problemy, len obcas ma pali zaha a mozem Vam vrelo odporucit Cigelsku vodu. { cigelka }. Je to podla mna zazrak, ako nahle pocitim zahu, dam si pohar a mam po probleme. Viem ze je malokde dostat, ale v Metre ju maju urcite, tak ked mate moznost kupte si ju a pite. Zarucene pomaha. 🙂

brano112
1. feb 2012

konec rakoviny
Italský doktor onkolog Dr. Simoncini (www.curenaturalicancro.com) s úspěchem již řadu let používá pro úplné vyléčení pacientů a tedy zahubení rakoviny v lidském těle jedlou sodu (soda bicarbona), která již po několika dnech či týdnech užívání prokazatelně bezezbytku umoří a zcela zahubí veškeré rakovinové nádory v lidském těle. Je to dáno faktem, že rakovina - jinak pandemická houba či plíseň rodu Candida, obecně miluje kyselé prostředí a v něm také prosperuje a hojně bují, naopak zásadité prostředí jí moří a ničí. Doktor Simoncini jednoznačně označil rakovinu za parazitickou houbu, která nejprve kolonizuje hostitelský organizmus oslabením jeho imunity dále se vyvíjí a vytváří v těle nádory (thumory). Všechny nádory a nálezy rakoviny v těle mají bílou barvu, tedy nikoliv barvu tělesné tekutiny-krve jako ostatní přirozené lidské tkáně. Jedná se tedy o parazitickou houbu nejobecněji rodu Candida albicans, které svědčí především kyselé prostředí a její progrese a přežití může být jednoduše úplně potlačeno zásaditou látkou v těle, tak, že pacienta s rakovinou dostaneme do zásaditého pH stavu jeho tělesné konstituce. A právě soda bicarbona s rakovinou takto zatočit dokáže, jsou doloženy a vědecky prokázány mnohé případy vyléčení a je možné je shlédnout na YouTube, tedy příklady „zázračného“ úplného vyléčení těžkých rakovinových nádorů.

brano112
1. feb 2012

Mimo jiné dalším velkým bojovníkem proti rakovině je vědeckými výzkumy prokázaný účinek vitamínu B17, který se nachází například v jadérkách jablek nebo v pšeničných travách, viz odkaz níže.
Proto máte-li v okolí někoho s tímto postižením a s prokázanou diagnózou
rakovinového nádoru jakéhokoliv stupně a jakkoliv beznadějného rozsahu, neváhejte v zájmu jeho vyléčení a záchrany jeho života použít tento účinný prostředek, nejlépe samozřejmě pod lékařským dohledem, na zahubení rakoviny v těle a tak úplné záchrany nemocného a to bez chemoterapie či ozařování nebo i chirurgického zákroku !!!Rád bych, aby zde bylo chápáno, že tento článek není prvotně a v ničem zaměřen proti moderní vědě a jejím technickým metodám léčby rakoviny, nicméně pravdou zůstává, že současná medicinální praxe nechce příliš naslouchat zjevným důkazům o této jednoduché a velmi účinné léčbě rakoviny pomocí jedlé sody, jako by pod rouškou omámení ze své technologické dovednosti nebo snad z obav z chování velkých farmaceutických oligarchií ?!! Ať je tomu jak koliv, jde zde především o naše zdraví a né o prestiž či kariéru nebo případně o honosné výnosy lékárenských společností a my se tak tedy můžeme svobodně podílet na prostém zázraku svého vyléčení. Vždyť právo na informaci o léku a na léčbu, která uzdravuje má každý z nás bez vyjímky a neměla by tato skutečnost být nikomu zamlčena.
Přeposílám tedy všem . 🙂 😅

viktor7
9. jún 2012

soda bikarbona na pgchem.sk za 1,70€ - 1kg je to potravinarsky atestovana latka takze problem stym nebude.

pink_lady
9. jún 2012

no v tehu mi na palenie zahy nezaberalo absolutne nic 😀 ak si neni v tehu, tak potom treba hladat pricinu palenia zahy...co sa tyka skodlivosti, tak soda bicarbona nie je skodliva, ale ona ti "neobali ochrannym obalom zaludok", presumi, ty sa vygrgas 🤐 chvilu ti je dobre apotom zas...ale ked si das napr. nejaku volnoredajnu tbl, napr maalox, to uz ti ten zaludok aj ochrani...Co sa tyka tabletiek vsak davat treba pozor ak napr mas sklon ku tvorbe oblickovych kamenov ... 😉

paulemily1
4. sep 2012

soda bicarbona je super vec,vrele odporucam podla receptu dr.:TULIO SIMONCINI-odbornik na onkologicke ochorenia,napoj so sodou si pripravujem pol roka a odvtedy nemam problemy s palenim zahy,mala som vredy na dvanastorniku tak mam poruchy travenia ale teraz sa citim super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

959touareg
11. sep 2012

neskodi a musim suhlasit s tvojou MUDr.....co sa mi stava malokedy.... 😉

carulka
30. okt 2012

Urcite vrelo odprucam sodu bikarbonu

klarica24
7. feb 2013

nemá niekto z vás súsenosti s bielením zubov so sódou bikarbónou?

kathrin17
22. feb 2013

@paulemily1 prosim ta ako si pripravujes ten napoj?Ci das len lyzicku sody do 3dcl pohara, zamiesas a vypijes?

paulemily1
22. feb 2013

ahoj Kathrin 17,každy den do 1 litra vody kavovu lyžičku soda bicarbony(zo zaciatku som pridavala aj lyžičku melasy,teraz asi 2 mesiace len bez melasy ale aj tak to funguje a popíjam cely den po troche a medzi tym aj ine tekutiny,mala som vred na dvanastorniku tak mam problem s travenim,teraz je rok ako som zacala piť tento napoj a od vtedy som nebrala tabletku na palenie zahy, 🙂 celkovo sa citim lepsie,daj si do googlu soda bicarbona a najdes tam vselico zaujimave o sode bicarbone,odporucam,napís aky mas problem,vsetko dobre ahoj

avokimada
22. jan 2014

@paulemily1 dobrý deň-ja by som sa len chcela spýtať či by ste mi nemohli napísať recept na tú sódu bicarnónu.písali ste o nejakom doktorovi simonciniho.našla som si jeho stránku ale nič som tam nenašla a je to po anglicky a čo mi preložil prekladač 🙂 tam som nič nenašla.užívam tabletky,je mi po nich neskutočne dobre,môžem zjesť čo len chcem,ale poškodzujú mi pečeň a chcela by som s nimi skončiť pokiaľ nie je neskoro.sóda mi pomáhala veľa rokov,hlavne v tehotenstve, no bojím sa či aj neškodí.ja som ju jedla za kávovú lyžičku a zapila som vodou.vopred ďakujem - Daniela

avokimada
22. jan 2014

@paulemily1 -sorry teraz som našla ten váš recept-ďakujem aspoň som si pokecala-určite vyskúšam aj keď nie som nadšená,ja som to najradšej zapila čistou vodou,no určite vyskúšam .ak pomôže budem neskutočne šťastná. 🙂

paulemily1
23. jan 2014

treba vyskušať všetko,samozrejme všetko zmierou,prajem všetkým:nech vám to pomôže tak, ako mne,veľa zdravia všetkým, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,sú rôzne názori na sodu bicarbonu ale je to na každom ako sa rozhodne. 😎

paulemily1
7. apr 2014

ahoj Kathrin 17,do 1 litra vody 1 cajova lyzicka sody bic.,moze byt melasa ale nemusi,teraz si vyzmykam stavu z 1 citrona,je to fajn aj osviezi,drzim palce, nazdravie 😎 🙂

paulemily1
7. apr 2014

Ahoj avokimada,tabletky su dobre ked pomozu ale na druhej strane ked poskodi iny organ nieje to boh vie co,toto beriem ako mensie zlo,treba vyskusat,mala som niekolko vredov na dvanastorniku a donekonecna sa nemozem napchavat liekmi,samozrejme musim davat pozor na to co zjem,hlavne zle kombinacie jedla su nestravitelne,soda mi pomaha,do 1 litra vody 1 cajova lycicka sody.bic. teraz som melasu nahradila stavou z 1 citrona,je to fajn, osviezi,citron je antioxidant tak nic nepokazis,prajem pevne zdravie, 😎 😉 🙂

milota164
30. jún 2014

mne na palenie zahy pomahali zuvacie tablety Rennie, mozu sa v tehotenstve aj pocas kojenia

jancisysa
1. júl 2014

Ahoj... Soda bikarbona urcite neskodi.. ved ju prirodzene tvori aj telo. A v ziadnom pripade neskodi !! Prave naopak je zdraviu prospesna a zvast ked zijete nezdravo. teda sa nezdravo a nevhodne stravujete. Najlepsie je ale ked upravite stravu A sledujete rovnovahu kyselin v tele. vylucit zo stravy potraviny ,ktore kyselinu vytvaraju. Niekedy to trva par tyzdnov kym sa to upravi,ak ste dlho zili takymto nezdravim stravovanim.. Ale urite sa oplati vyckat . Zlepsi sa vam celkovy zdarvotny stav. Doktory nedoporucaju sodubikarbonu len s jedneho dovodu a to ze im kazite kšefty s liekmi.. !!!!!!!!! Takze smelo vyskusat sodu..

jancisysa
1. júl 2014

vsetky choroby vznikaju len s prekyslenia organizmu ! staci vylucit par potravin. Hlavne mliecne vyrobky,sladkosti.... pridat do stravy potraviny s vysokym podielom mineralov. strukoviny ,zelenina.. atd.. treba pozriet tabulku zasaditych potravin.. najvhodnejsie sa stravuju v primorskych krajinach ako grecko,spanielsko,italia... aj ked si dopraju sladke jedla, vzdy nasleduje u nich jedlo so zeleninou,ktore im vyrovna hladinu kyselin.. Je to jednoduche... Najvacsim spustacom rakoviny je mlieko,ktore mimochodom odvapnuje telo... absolutne nevhodna potravina pre telo. prekysluje orgenizmus a tym telo zbavuje potrebnych mineralov. Asi tak v kratkosti... 😎

modrofuzik11
23. júl 2014

hmm, velmi zaujimave nazory. najma s tym mliekom. mam mlieko rada, najma s kakaom a medom🙂. jogurty su ok? mne na palenie zahy pomaha mineralka fatra alebo pastilky renie. rozpustaju kyselinu na vodu a posobia len lokalne v zaludku. najma pocas tehotenstva pomohli.

jancisysa
30. júl 2014

Ano aj mineralka je dobra... ale s lepsie tie nesytene.. bez bublin.. Aj ja som sa zacal zaujimat o odkyslenie az ked boli zdravotne problemy... pil som vela vela mlieka ako dieta... Modrofuzik vies kto sponzoruje reklamy na mliecne vyrobky? farmaceuticke firmy.. A preco? no preto,ze to spusta choroby... A to potrebiuju aby isiel byiznis s liekmi...

jancisysa
30. júl 2014

pytas sa aj na jogurty.. mal som na mysli vsetky mliecne vyrobky.. snaz sa im vyhybat.... ak chces byt zdravsia...

jancisysa
30. júl 2014

velmi dobry produkt na prekysleny organizmus ma firma Just,, basico... pozri si na nete...

gubicska
17. sep 2014

Keď som bola tehotná,na pálenie záhy mi lekár doporučil minerálky Fatru a Cígeľku. U nás sú asi len tieto spomínané minerálky zásadité (aspoň podľa internetu.)Takže stále pijem Fatru. Môžem vám ešte doporučiť vodu s citrónom (napriek tomu že je kyslý pôsobí v organizme ako zásaditý,) môžete ho kľudne vyskúšať, (len prosím do tej vody nedávajte cukor!) Obmedzte v strave sladkosti, mastné jedlá a hlavne vyprážané potraviny, a prepálené tuky. Keď si ich predsa len dáte, tak to zapite Fatrou, určite vám to pomôže.
Čo sa týka sodabikarbony aj ja som ho užívala pred rokmi, ale teraz sa mi zdá, že minerálka Fatra je lepšia (žial aj najdrahšia asi zo všetkých minerálok)