Som na všetko sama. Čo mám robiť?

kaskya
30. máj 2009

Predstavte si situáciu, že máte doma ročné dieťa, druhé na ceste. Zrazu sa ocitnete v situácii, kedy musíte lezať, pretoze ak chodíte bolí vás neskutočne cele brucho. Vás manzel nerobí doma nič, pretože bol vychovaný ze o domácnost a deti sa stara zena. Ale ako, ked mam problem ist na vecko nie to varit syncekovi obed, celej rodine, upratovat, umyvat riady... Nakoniec z toho vyjde krasna hadka, kedy uz nevladzete s prosenim o pomoc a neustale frflanie vasho muza ked ma s niecim v domacnosti pomoct. Vyhraza sa bitkou keby ze nieste tehotna, ze tak vyvadzate koli tomu, ze ste ho poprosila aby teraz umyl riad, kym on pozera tenis v televizii. V zufalstve zacnete vsetko sama upratovat, varit obed, vynesiete smeti, ktore lezia pri dverach uz tri dni, zajdete do pivnice s neskutocnymi bolestami pre zemiaky, navaríte obed pre celä rodinu a s nim to ani nehne. Mate take bolesti ze neviete ci vas caka v najblizsej dobe potrat.
Svojho manzela keby ze mozem vyhodim z bytu a viac ho nechcem ani vidiet. Ale ako, ked som na nom momentalne na materskej financne zavisla? Ja uz fakt nevládzem. Keby ze idem dnes na pohotovost do nemocnice urcite si ma tam uz nechaju a kto sa mi postará o synceka ked moj muz nehne ani prstom? Mama lezi v nemocnici, otec musí tahat firmu aj za mamku, svokra bohvie ci vie ze mam taketo problemy.

silviaa
30. máj 2009

kaskya..tak skus poprosit svokru o pomoc..nezavidim ti tuto situaciu..ja som tiez zvyknuta starat sa sama o domacnost..a teraz ked som po kete (umele oplodnenie) nemozem nic tazke dvihat..takze aj na nakupy chodi so mnou manzel..ale je to o nervy pocuvat ho..no musim vydrzat..babo je dolezite

kaskya
autor
30. máj 2009

silvus, jeho matka- moja svokra si vychovala takto svojich synov - ze domacnost ma na starosti zena. ci je invalid, alebo na smrtelnej posteli - jej povidnnostou je navarit, upratat, umyt riady, postarat sa o deti! ona velmi miluje svojho syna a viem, ze si o mne mysli, ze mam na jej syna prehnane naroky. ake naroky? toto su matky? ked nenaucia synov poriadku? takze u svokry nenajdem pochopenie ani pomoc. viem to. oni ho stale lutovali. pri prvom tehu som bola na rizikovom a raz ma tak dozral manzel, ze som spomenula svokre, ze ani riad po sebe nevie jej syn umyt a vsetko nechava na mna. rozplakala sa a ze "chudak jej syncek" 😒 smutne

mirka414
30. máj 2009

prepac mozno blba otazka,ale preco si otehotnela s takym chlapom?ved to je este tiez decko 😒 .moj ma napr.vcera vyhnal z dcerkou na oslavu jej kamaratky a on zatial poupratoval cely dom...tomu hovorim manzel a otec.

kaskya
autor
30. máj 2009

druhe tehu bolo necakane...

andrea.m
30. máj 2009

ja by som od neho odišla keby sa dalo.tak čo tak si na všetko sama aspoň by ti ubudol jeden hladný krk. skús sa obrátiť na svojích rodičov.

llaayllaa
30. máj 2009

ahoj kaskya-tak to máš fakt zložitú situáciu,a možem ti povedat,že ten manželov nezáujem o domácnost velmi dobre poznám aj ja,a s ním to ani nehne,len vo výnimočných situáciách,všetko si robím sama,v podstate sme na tom podobne,akurát že ja nie som tehotná,a sem tam idem s malou k rodičom na dedinu a tam mi trošku dopraju potom oddychu,už ani nemám nervy na to,aby som sa manželovi doprosovala stále o pomoc,tak si radčšej všetko bez frflania urobím sama a je pokoj v rodine,s takými chlapmi asi nepohneme,proste tak sú zvyknutý a vychovany a je im šuma fuk,že my sa ideme pretrhnút,aby bolo všetko tak ako má byt,ved podla slov mojho manžela"na to nás majú" 😠 aj napriek rozhovorom a dohováraniu som s ním v tomto nepohla,aj ked čo sa týka pracovitosti a ostatných vecí,ktoré ako rodina potrebujeme,nemá problém z ničím,malú zbožnuje a inak je to fakt ukážkový manžel a j otec,len keby mi trocha,aspon fakt trocha pomohol,ale.................. ☹
dávaj si na seba pozor,a ak sa dá popros svokru,aby manželovi dohovorila a pomohla ti s niečím,tvoje detičky sú na prvom mieste,pevné nervy a krásne tehotenstvo ti prajem,drž sa a ozvi sa

silviaa
30. máj 2009

kaskya ja by som ho nechala doma so synom, nech sa stara a sla k doktorovi...ak ta necha v nemocnici..tak nech sa stara on..ved ma zodpovednost za dieta..ked tam nebudes ty, nebude mat kto okolo neho skakat a bude sa musiet o syna postarat..

kaskya
autor
30. máj 2009

moji rodicia mi nepomozu v tomto. ja som odisla z domu koli mojmu terajsiemu manzelovi. dohovarali mi, no ja som ich nepocuvala. tak od nich pomoc nemozem cakat.
a svokra nedohovori svojmu synovi. je to jej syn a ja sa mam o neho starat aspon tak ako sa starala o svojho syna. ja s tym nic asi dievky neurobim. budem musiet asi vyckat, byt ticho, zatat zuby, urobit vsetko sama aj napriek velkym bolestiam a ked nastupim do prace o cca dva roky, kopnem ho do zadku. ale potrebavala som asi povzbudenie 😒

milliigoret
30. máj 2009

kaskya ak už od neho pomoc a podporu nečakáš,skús poprosiť svokru,snáď ťa ako matka pochopí sa podporí aspoň ona 😉

prasiatko30
30. máj 2009

baby ja mam len jednu otazku a pred svadbou ste si nic nevsimli alebo vam to nevadilo alebo ste si mysleli ze ich zmenite alebo po svadbe sa z nich proste stali stary machisti - lebo ja to inaksie nechapem ako ste takto skoncili 😅 vsak uz pred svadbou je vidno ci ten ci ktory exemplar s niecim doma pomaha, ako sa sprava doma ku svojim rodicom a ako je asi tak zvyknuty v domacnosti alebo sa po potvrdeni na matrike ze ste jeho zenou zrazu z nich vykluli hnusni lenivci co len doma pri telke sedia a maju otvorenu chladenu 12º 😒 zrazu po svadobnej noci otvoris oci a mas pri sebe niekoho ineho????? - ja sa len pytam lebo u mojho som si taketo veci dost vsimala a asi by som nebola schopna preniest sa cez nieco takeho ako tahat creva za sebou a este ho obskakovat - vsak ho udam na policii za maltrato - za tyranie. a to mam muza spaniela - ze vraj najvacsich machistov co existuju ale teda moj mi toto nerobi

kaskya
autor
30. máj 2009

prasiatko, ja som si to tiez predtym vsimala - otvoril mi vzdy vsade dvere, dokonca aj ked som nasadala do auta, bol to gentleman. bola som velmi zamilovana. dokonca sme pred svadbou par mesiacov zili - ale to som nepotrebovala pomoc v domacnosti. zivot sa uplne zmeni, ked pridu deti, nestihacka. a to si neviem predstavit ze budem chodit do prace a po praci dalsia fuska doma 😒
ale uz ked nebudem na nom financne nezavisla, mozno sa spamata, lebo potom uz nebudem vahat.
kazdy muz je iny. bohuzial moj sa takto zmenil? ani nie zmenil skor ukazal to na co bol od narodenia zvyknuty. na obskakovanie a nicnerobenie po praci. ☹

prasiatko30
30. máj 2009

smutne ☹ - s tym je uz potom fakt dost tazko nieco robit, a ty si mu povedala ze ake mas asi tak plany do buducnosti ked sa nezmeni - alebo jemu by to este aj vyhovovalo - zbavil by sa rodiny, len by pohodlne platil alimenty a byval by s mamickou co sa onho bez protestov postara - aky je jeho nazor?

kaskya
autor
30. máj 2009

on je toho nazoru, ze horsiu zenu ako mna nikdy nestretol... ☹
čo ak ma pravdu? ☹ len preto, ze teraz potrebujem pomoc mi musi toto povedat?

kaskya
autor
30. máj 2009

a dnes mi pocas hadky povedal, ze lutuje den kedy ma stretol ☹

prasiatko30
30. máj 2009

kaskya - hej a on je uplny campeon za to ze doma ani slamku neprelozi - len sa neopovaz mysliet ze to tak naozaj je, a ja byt tebou tak by som sa snazila dat syna ku mame alebo aj kusvokre na den dva kym si trochu oddychnes, natiahla by som sa na posteli, zobrala si nejaky dobry roman a vybodla sa na neho - nie to sa este pokusat varit a upratovat - co si. a chlapcovi ak sa nieco nepaci nech ide za mamickou 😉

kaskya
autor
30. máj 2009

prasiatko, povedala som mu, ze ak je mu so mnou zle, nech si ide najlepsie domov k mamicke. vies, ja som taka povaha, ze ja by som najradsej bola s malym stale. keby ze ho dam ku svokre, tak trpim, ci sa mu tam nieco nestane. v ich dome je kopec malych deti a stale sa tam nieco udeje tak tam radsej nie. ale dobry napad 😉 . ja som jej vcera - svokre naznacila ked som este vladala chodit, ze neviem ci to vsetko zvladnem, ze som na vsetko sama. len mi povedala - zvladnes, zvladli ine a omnoho horsie, zvladnes aj ty. nepadlo tam nic v tom zmysle, ze pride mi pomoct. 😖

deborah1
30. máj 2009

Kaskya,choď k doktorovi,a keby to bolo na hospitalizáciu,popros svokru,nech sa o malého postará-buď u nej doma alebo u vás.Nehovor jej,že tvoj muž to nezvládne,ale jej tak polichoť /trochu to zahraj/,že predsa ako žena sa o malého lepšie postará,kým ty budeš v nemocnici,že jej dôveruješ a tak 😝 .Veď je to jej vnúčik,snáď ho má rada.Tak by si mohla mať aspoň dobrý pocit,že má uvarené,oprané atď.Ale takto keď si doma,neviem či má zmysel ju žiadať o pomoc,podľa toho,čo píšeš.V ktorom si týždni teh.?

ellen
30. máj 2009

ahojko, no ja len tak na okraj.
kaskay, mas nezavideniahodnu situaciu, takze zelam pevne nervy. tazko sa to cita, niektore nazory, ale na druhej strane, v tomto baby maju pravdu, viem, ze na malo ti zalezi, ved si jeho mamina, ale ked je manzel takyto, ja by som to skusila - ist k lekarovi a maleho nechat muzovi. nech sa stara. ked sa nepostara on, postara sa svokra, kedze zo vztahov som pochopila, ze k tvojim rodicom muz vztah nema (a ani oni k nemu)... bud sa spamata, alebo to bude horsie, ked sa vratis... no a ked sa ti vyhraza bitkou??? v tehotenstve? (Dobre som to citala???) nie je o com. co spravi, ked budes po cisarskom nahodou? ta ubije za to, ze sa nemozem poriadne zohdnut, pohnut, sediet??? chce to realny pohlad na vec, ktory uz aj tak mas, tak si potichu zacni riesit situaciu, skus sa dohodnut s tvojimi rodicmi, ci by ta zobrali k sebe, poziadaj o rozvod, pytaj vyzivne od neho, ved pracuje, tak nech plati nielen detom, ale aj tebe... nenechaj sa utlacat, buzerovat a obmedzovat chlapom, ktoreho pohlad a rozhlad zrejme nejde dalej ako po televizor...
tak drzim palce! a nech mas deturence zdravucke, to je najdolezitejsie...

kaskya
autor
30. máj 2009

ellen, presne takto by som to kedysi riesila. ale teraz akoby sa bojim. k mojim rodicom naspat nechcem ist. jedine riesenie je fakt zostat a vydrzat tie dva roky kym nepojdem do prace. nechcem pomoc svojich rodicov. fakt. ja som bola rada, ze som odisla z domu a osamostatnila sa. to by bol krok spat. uvidim ci bolesti neustupia do pondelka a ked to bude rovnake tak pojdem urcite k doktorovi. a nech sa potom stara. mam hrozu z toho, ze nebudem pri malom. on ma so synom velmi pekny vztah. skoda, ze somnou tiez takyto nema. aka by sme boli pekna rodinka. a mam strach aj z toho ked maly bude vacsi a tieto hadky budu stale. no ale dva roky a idem do prace.

silviaa
30. máj 2009

inak kaskya ked uz fakt sa musis postarat sama o varenie..tak si to zjednodus..preco by si mala tahat z pivnice zemiaky? ty sa natahovat nemozes..on je lenivy..tak by som uvarila ryzu alebo cestoviny a ked mu nechuti ma smolu..varila by som len najnutnejsie aj upratovala len to co naozaj treba...dolezite je tvoje zdravie a zdravie tvoho nenarodeneho dietatka..

kaskya
autor
30. máj 2009

este k mojim rodicom - moji rodicia nechceli, aby som s nim bola. odhovarali ma, dokonca som si vypocula niekolko nemilych slov na svoju adresu... a nakoniec som odisla od nich. keby tak na mna netlacili a dali mi cas sa sama rozhodnut urcite by to dopadlo vsetko inak. tak som si nasla byt a zacala zit vlastny zivot. moji rodicia mi nikdy neodpustili, ze som sa zbalila a odisla. manzel to vie a tazi z tejto situacie. dokonca sa stretol s mojimi rodicmi, aj teraz sa s nimi obcas stretavame ked je cas. otec aj mama sa zmierili s tym ze som si ho vzala za manzela a snazia sa nam vychadzat v ustrety, uz mi povedia svoj nazor len ked som s rodicmi sama. vadi im vela veci. ale jedno co ma mrzi z ich strany, ze povedali jasne manzelovi ze su sklamani ze som odisla z domu. takze on z tejto situacie mne sa zda, ze tazi a vie, ze pomoc od mojich rodicov cakat nemozem. stale mi vytykaju ze som odisla a on je vitaz, lebo si moze ku mne dovolit co chce a vie, ze nemam kam ist.

silviaa
30. máj 2009

a este kaskya je lepsie sa vratit s pokorou k rodicom ako byt otlkana muzom...aj pre psychicku pohodu teba a deti je lepsie sa uskormnit u rodicou ako takto trpiet..moj nazor..

kaskya
autor
30. máj 2009

silvus, vidis, to ma nenapadlo! manzel len zemiaky rad. cestoviny a ryzu neje. 😉 no zacnem aj taketo rychlovky varit ja. co sa ja budem unuvat a pri sporaku sediet. zacnem tymto. zmena jedalnicka 😀

silviaa
30. máj 2009

kaskya presne tak..ty sa musis setrit 😀

kaskya
autor
30. máj 2009

ono, keby ze sa budem chciet vratit k rodicom moj otec mi povie: vzala si si ho za muza tak s nim zi! som si ista. fakt. uz to padlo raz.

silviaa
30. máj 2009

hmm..ani keby si im vysvetlita situaciu, ze namas kam ist? myslis, ze by ta nechali samu v tom? mozno by frflali, ze ti to hovorili..atd..ale nakoniec by ti istotne pomohli..nie?

kaskya
autor
30. máj 2009

u nasich by som mala peklo. poznam svojho otca, vycital by mi vsetko a dookola a donekonecna. tam by som to psychicky asi nezvladla. ale zacnem od seba, a to s mensim upratovanim, len to co je nevyhnutne a nebudem ja vsetko upratovat. necham pohodene ponozky tiez na zemi, aj hracky necham rozhadzane po malom. ked to jemu nevadi, mne uz duplom nie. postel si prezleciem svoju perinu aj paplon a jeho necham tak. este dnes nastanu v nasej domacnosti zmeny. a ranajky kazde rano? ziadne take, radsej si s malym polenosim a nech si ich chysta sam. nepamatam kedy naposledy prichystal ranajky on. ahaaa, viem. sebe akurat. no pre mna nie.
zacina nova domacnost 😉

silviaa
30. máj 2009

kaskya..tak super 😀 ..potom urcite napis..ako to pokracovalo..som zvedava, ako bude reagovalt.urcite bude v soku 😀 ...nech si chlapec pekne zvyka..ved nie si jeho sluzka ale manzelka..ani ja dnes nevarim...ked sa manzel pride opytat co budeme jest..tak nech vari on sa 😝

bubaczik
30. máj 2009

noooo..ja keby mohla dojdem k tebe,uložim ta do postele a nakopem tvojho muža..vieš kam.. 😠 kreten...

ja viem,že tažko je davať rady,ak človek sa boji zmeny,alebo vo všetkom hlada hned negativnu odpoved...
ja by som hned odišla k rodičom,vyrozpravala,že čo sa doma deje,a možno by som aj klakla,nech ma beru domov 😅 a každa mama a otec by to svoje dieta mali vziať spať!!!
nečakaj na nič,na zazrak,lebo zazrak sa diať nebude,muža si už nezmeniš,ak sa ti teraz vyhraža bitkou,neskor ti to ani neoznami a urobi to...
ja by som urobila toto...pobalila seba ,deti a odišla k mame..na sud by som dala o platenie vyživneho na seba a na deti....možno mu po čase trtkne v hlave,bude ti plakať,slubovať,ale pamataj,taky chlap sa nikdy nezmeni 😔

držim palce,hlavne kvoli detom 😉

maminuska
30. máj 2009

kaskya, ale vieš takýto vzťah aký máš s mužom si bude prenášať aj tvoj syn do svojho nového partnerstva. Nečakaj že tvoj syn bude pomáhať manželke, keď to nebude vidieť ako vzor u svojho otca-
Môj syn sa musí zúčastňovať na domácich prácach a po počiatočnom frflaní to už berie ako normu, vidí to u manžela ktorý mi pomáha, pretože som tiež tehotná a mám placentu dosť nizko, takže žiadne ťažké veci, oddychovať a oddychovať.
Ja na tvojom mieste by som sa vážne porozprávala so svojimi rodičmi, možno budú triumfovať z toho že mali pravdu, ale to bude len do času. Vráť sa k nim, podaj žiadosť o rozvod a možno aj toto nakopne tvojho manžela k zmene a keď nie, tak sa rozveď a začni normálne žiť.
Mńa pri prvom mužovi mama odhovárala aby som si ho nebrala, že mi pomôže ak budem slobodnou matkou. Bodaj by som ju vtedy poslúchla, nestalo sa. Mala som 20 a pre zamilovanosť nepočula a nevidela.
Druhýkrát som sa vydala keď som mala 34 a ver mi inak som posudzovala patnera, podľa iných kritérii. Z prvého manželstva mám dodnes depku, na ktorú sa liečim zatiaľ iba psychoterapiou.