Som sama a tehotná

bellasandra
23. aug 2006

Ahojte ,chcem sa s Vami podelit o moju situaciu. Mala som 3 rocný vztah, priatela som lubila aj lubim..ale minuly rok v septembri odisiel kvôli finančným problemom do Anglicka , dohoda bola ze by som mala príst za ním. Ja som v oktobri odisla pracovat do Rakuska, a s priatelom sme neboli skoro do novembra v kontakte.Kedze sme mali rôzne problemy vo vztahu, tak som mu povedala ze neprídem za ním...az neskôr...a vlastne sme sa na nicom nedohodli.V decembri mi zavolal, ale proste ma poslal k vode.Kvoli tomu ze som za nim nechcela prist.Mala som jedneho kamarata, snim som sa stretavala ked som prisla domov.Ziadny vtah, ale podarilo sa nam byt spolu 😒 no a zostala som tehotna.Nevedela som co mam robit,ale rozhodla osm sa ze si bábo necham.Kamaratovi som to povedala...on nechcel..ale bolo to moje rozhodnutie.Priatel z Anglicka mi poslal sms, na narodeniny, v maji a tak sme sa znovu skontaktovali, pretoze som nemala jeho t.c.Povedala som mu ze som tehotna. Sme v kontakte doteraz, on lubi mna,ja lubim jeho..ale on nevie prehltnut moju malinku..ktoru cakam, co je pochopitelne.Len teraz na mna prichadzaju depresie, chcem byt snim, a niekedy mam taky hlupy pocit, ze z toho obvinujem malu, co za nic nemôze..Ja sa na nu velmi tesím,lubím ju uz teraz...ale chcela by som byt sním.Myslite si ze som zlá .....?

nina_nina
24. okt 2006

baby, ale ráno som mala vypnutý mobil, mala som dva hovory že mi volal -zmeškané ale má aj číslo ku mne do práce na ktoré bežne volal a teraz nič, za celý deň sa neozval čo sa tohoto týka len poslal sms uplne o niečom inom a nič. Nazval ma v nej po mene čo neveští nič dobré. ani ahoj tam nebolo.
Nechcem mu volať veď ja som tentokrát potrebovala povzbudenie a nejaké milé slovo a ja mu mám volať čo že či si to už rozmyslel, keby mu na mne a malom záležalo zavolal by, vždy som mu hovorila že ak niekto spraví chybu mal by sa čo najskôr ospraved. alebo vysvetliť.
Aspoň mám obraz a vidím že som ho vôbec nepoznala. Nebývame spolu no bol u nás viac ako doma. Žije so svojou bývalou a ich 2 deťmi.

zuz11
24. okt 2006

nina, vsetko potrebuje svoj cas, neunahli sa a pekne si pockaj az sa on ozve.... urcite sa mu nevnucuj a nevolaj a ani nepis... sam pochopi a ozve sa a snad aj pride, budem drzat palce aby to dobre dopadlo 😉

ukana
24. okt 2006

Ufffff...ninuš, pekne to más zamotané.. Neviem ako to znasas, ze byva so svojou byvalou, a kedze on už deti má, zrejme nie je tým nadsený, lebo vie co to obnasa. Nemala si ty trochu ružové okuliare? Ani ste si nevyskusali spolocnú domacnost, tak tažko hovorit o tom, že ho poznas..Skús si precitať co msi napisala, vyznieva to ako by si mala 15 a nie 35 rokov.. ☹

nina_nina
24. okt 2006

volal a vraj no ako,a že som mala vypnutý mobil a prečo nevolám. Tak som mu len zhrnula že včera nereagoval ani na jednu sms a pri našom rohovore povedal len dobre takým tonom že asi tak mám ťa vieš kde.

býva zo svojou bývalou lebo majú dom spoločný a ani jeden nemá tolko peňazí na vyplatenie a dnes povedal že nečakal že sa to stane a budem v tom, on od svojich detí neodíde, lebo by mu chýbali.

expertka8
24. okt 2006

..ja by som tiež "dotyčnému pánovi" nevolala...nemá význam tlačiť na pílu...xce to čas...aj keď to teraz veľmi bolí/..a z môjho hľadiska je to podraz najhrubšieho zrna!!!/...nebudem Ti radiť "kašli naňho"..keďže sa TY sama budeš starať o dieťatko../ak nerátam oxotnú..občasnú výpomoc rodiny/..preto je rozhodnutie len a len na Tebe 😔 ..jedine ty poznáš vnútro vášho vzťahu..a ja ako nestranný pozorovateľ rozčarovaný Tvojím príspevkom..by som dotyčného nakopala do g...!!!
😠 😠 😠

expertka8
24. okt 2006

...nina...akú konkrétnu pomoc teraz od nás potrebuješ????..prepáč..ale teraz už vážne "nerozumiem" ničomu 😒

kveta
24. okt 2006

Nina, myslím si, že teraz nie je čas urážať sa na spôsob komunikácie toho druhého a vysvetľovanie si jeho nálad na základe spôsobu oslovenia v smske. Teraz je čas na úprimný a nerušený rozhovor.

Moja kamoška otehotnela. Jej partner sa na to neusmieval, ona si to vysvetlila ako jeho nesúhlas. On, vidiac jej chladnú náladu, jej povedal, že ju podporí, nech sa rozhodne akokoľvek. Ona to pochopila tak, že by bol za interupciu. Šla na potrat. Po potrate sa tí dvaja konečne porozprávali: obaja si to dieťa priali. Toľko k téme úprimná komunikácia.

Veľa šťastia.

nina_nina
24. okt 2006

čo ma čaká ako tehotnú a samú maminu či neviete ako to je v takom prípade napr. s tehot. a pracou, rod. listom a vyzivnym alebo nieco co by mi pomohlo zorientovat sa.

zuzula
24. okt 2006

Nasla som aspon jednu temu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Mozno by stalo zato sa skontaktovat s tymi slobodnymi mamickami co tam prispeli...

expertka8
24. okt 2006

...pozícia slobodnej matky to rozhodne nemá v našej /konzervatívnej/ spoločnosti ľahké...nehovoriac o finančnýx podmienkax...ale myslím,že Zákonník práce poskytuje určité výhody slobodnej matke...vyjasnite si s otcom dieťaťa..či prizná otcovstvo..ktoré je potrebné uviesť v rodnom liste..a ak nemieni "dobrovoľne" prispievať finančne na dieťa..bude to musieť ísť súdnou cestou...dnes je stanovené minimálne výživné vo výške 675,-SKK/to len pre informáciu..ak si dotyčný myslí,že sa dieťa "uspokojí" s 400,- korunami/..už som sa stretla aj s takým názorom...samozrejme,že najideálnejšia by bola mimosúdna dohoda,ktorú by ste si dali len potvrdiť súdom..ale myslím,že to už som zašla až príliš ďaleko...dúfam,že OCINO príde k rozumu... 😉

expertka8
24. okt 2006

...alebo aj táto téma poskytuje množstvo užitočnýx rád:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ninocka
24. okt 2006

nina-nina je to je jasny stav , ze on od nich neodide

erika153
26. okt 2006

nina-nina chcem ti len tolko povedat, ze keby chcel tak by odisiel, ja mam bohuzial tiez partnera, ktory bol zenaty a ma 2 deticky z prveho manzelstva (to sa sice nestalo z mojej viny,to sme sa este nepoznali)ale nic to nemeni na tom, ze sme stastni a tesi sa na nase babo. a snazi sa aby netrpeli ani jeho deti z 1 manzelstva a robi pre nich co moze.a oni sa tesia na surodenca. urcite sa to nezaobide bez zleho svedomia,ale ked si na tu myslienku casom zvykne, mozno ho to preberie ak ta ma rad, tak sa to vyriesi.drzim palce, nieje to lahke, ale da sa to zvladnut naozaj! zalezi ozaj na nom. ale ked sa nepreberie, casom bude mat este horsie svedomie, lebo tak pride aj o zenu, ktoru miluje aj o dieta.

lenka670
13. nov 2006

ahojte byť sama som poznala chvilu po narodení malej otehotnela som tešili sme sa na malu velmi ale už ked sme sa zobrali začalo to zrazu škrípať rok sme vydržali spolu a verte mi zostat sama z babetkom na materskej bez pomoci je velmi velmi tažke nemate šancu uživit babo samu seba nič mne zo začiatku pomahali rodičia velmi potom som si našla priatela a ten mi tiež velmi pomohol a aj do dnes pomaha malej da všetko aaj je všetko nakupuje a dokonca aj mna podporuje neviem si to ani predstaviť ako by som dopadla booo to zo začiatku dosť ťažke a moj muž mi mesačne platí vyživné 1300 sk tak povedzte čo za to??? zufale mesačný príjem mam 6000, a čo zato byť sama v dnešnej dobe je fakt tažké

bellasandra
autor
20. feb 2007

Ahojte- ja k tomu asi tolko- ze ja dostavam na malu so vsím vsudy- 5540sk.Keby som nebyvala s rodicmi- tak nevyjdem s peniazmi 😝

vladop
14. mar 2007

ahojte mamičky...len tak náhodou som som sem zablúdil,hľadám nejaké informácie o bábätkách a keď som si prečítal pár vašich príspevkov,tak vás hlboko obdivujem...same,s detičkami...to v tejto dobe drahoty nie je žiadna sranda...prajem vám krásny deň a držim palce...neviem či prináleží chlapovi vyjadrovať sa ku vašim témam...ale stalo sa

olinka6226
3. máj 2007

nina_nina, na jednej strane to mozno bol sok a skratova reakcia, ktoru uz medzicasom olutoval, na druhej strane to mozno ozaj myslel vazne a v tom pripade je to strasny sebec a bud rada, ze vies na com si. viem, lahko sa mi pise, ked v tvojej situacii nie som. drzim ti palce,aby si to zvladla. ak mas rodicov a priatelov, obrat sa na nich, urcite ti pomozu a pomoc ci financnu alebo inu potrebovat urcite budes.

redzina
16. jún 2008

Ahojte. Neviem ci som na spravnom fore, ale zaujimalo by ma kolko dostavate výživne na jedno dieta...moja dcerka bude mat onedlho 2 roky a dostavala som na nu 1500sk ale teraz si dak ex znižiť výživne na 1000sk. Nemam na nu ziadne zvysene vydavky, ale aj tych 1500 sa mi zdalo byt malo...

rosie
16. jún 2008

Ja som si vydupala 2500, ale mala som papiere od lekarov, ze je mala chora. Uprimne, aj to je malo, ale nasi sudcovia evidentne nemaju prehlad o tom, co stoji starostlivost o dieta a neberu do uvahy nas "usly zisk" v case, ked sme s detmi na materskej. No hlavne ze ich tatkovia si ziju. Nas si stihol kupit dom, nove auto, nastahovat k sebe frajerku, ale na sude bol absolutny zobrak. No vsak ako vsetci veterinari.

plasta
18. jún 2008

redzina...
to je jedno, ze nemas na nu zvysene vydavky... a co on ma znizeny plat, alebo co... este mi skus povedat, ze je nedajboze zivnostnik... kokos, ti chlapi oni ani nevedia, kolko take dieta stoji... pozri sa, odkladaj kazdy ucet a tak, nech vidia, kolko co stoji... ja som som sa rozhodla, ze malej nekupim topanky nikde inde len v obchode a moze si mily taticko aj holym zadkom o zem buchat, je mi to jedno... ved on si tiez ine topanky neobuje... musis byt trosku kreativna... pozistuj si ako zije a tak, potom sa na sude mozes voci tomu ohradit, ze chces vidiet ake su jeho vydavky a vyzivne je nadradene vsetkym ostatnym... 😲

sisaha
19. jún 2008

redzina
este som nepocula o tom, ze by sud niekomu znizil vyzivne. Niekde som citala, ze v sucasnoti je minimalne vyzivne na dieta 2500 Sk. Na tvojom mieste by som naopak podala ziadost o zvysenie vyzivneho. Pomoct orientovat sa na co vsetko mas narok je na socialke. Oni maju take papiere podla coho sa da vypocitat ake vydavky mas na dieta. A v kazdom pripade, ak si na materskej, mas narok na ovela vyssie vyzivne. Nevzdavaj sa a urcite si ziadost o zvysenie podaj. Drzim palec 😉

plasta
20. jún 2008

no baby... tak zivotne minimum pre nezaopatrene dieta je 2340 Sk, takze od toho sa bude nejako odvijat aj minimalna vyska vyzivneho....

mirica
20. jún 2008

no minimálne výživné sa odvíja od min mzdy - ako presne neviem , ale v súčasnosti je to 702,- sk , teraz niekedy by sa to malo meniť a malo by to byť 800 a niečo- to je ale absolútne minimum , ktoré určia aj keď nemá absolútne žiaden príjem

sisaha - súd môže znížiť výživné -ale musí dôjsť k zmene - tj. ako príklad môže byť , že jeho príjem bol napr 8000
a určil vtedy súd výživné na dieťa 2500 sk - ale chlapec si mohol zaobstarať ďaľšie 2-3 deti , ale jeho príjem sa nezmenil - vtedy môže požiadať o zníženie výživného a súd ho zrejme aj zníži ......alebo napr zarábal 20 000,-
a vtedy mu súd určil výživné 5.000,- sk , ale prácu prišiel a teraz je už rok na podpore - tak aj vtedy zníži

ale máš pravdu v tom , že teraz je 2500 priznávané ako normálne výživné pre 1 dieťa ....do niektorej témy som to už písala , neviem ale kam - najlepšie je keď si pri žiadosti o vyššie výživné *- urobíte tabuľku s približnými ročnými nákladmi na dieťa - možno sa to bude zdať smiešne , ale myslím tým rozpis oblečenia na celý rok s približnou jednotkovou cenou ( tj , na rok - 6 ks tričiek s krátkym rukávom po cca 200 sk za kus.., ponožky 12 párov po 35,- Sk....) náklady na hygienu a stravu , lieky skrátka všetko čo dieťatku kupujete a na čo si spomeniete , napríklad aj suma za tábor pre dieťa(je to uznateľné , lebo je viac voľna než má rodič dovolenky)... uvidíte ako sa to všetko nazbiera .... no a sudca ?- väčšina z nich má deti a tak , si vie povedať , že tak toto je pravda , a cena je tiež v poriadku ... no a potom je aj vyššie výživné reálne , lebo sa to neráta tak , že otec dostane platiť polovicu nákladov....ale napr tak že vám vyšlo , že priemerné mesačné náklady sú 6000 ... sudca vezme do úvahy aj Vašu osobnú starostlivosť , povie , že vaša finančná starostlivosť bude 2000,- sk a zvyšok bude platiť otec dieťaťa ( teda ak to jeho plat umožní ) - u mňa to bolo tak , že on mal príjem 17.000,- a ja som dostala výživné 5000,-(teda celú sumu čo som žiadala)

mirica
20. jún 2008

ešte som zabudla - je dobré preštudovať aj obchodný a živnostenský register - a ak ho niekde nájdete či už ako konateľa alebo majiteľa , spoločníka - treba na súde na toto upozorniť a požadovať zdokladovanie daňového priznania ......toto treba požadovať aj vtedy ak pracuje napr na vyššej funkcii a má nízky mesačný plat - lebo je veľmi dobre možné , že po zdokladovaní ročného zúčtovania dane(či ako sa to presne volá) sa ten priemerný mesačný zniekoľkonásobí 😀

no nie som príliš protivná , že nie ? 😅

lulyi
20. jún 2008

redzina vyzivne ti moze sud znizit len v tom pripade ak tvoj ex je v hmotnej nudzi a to musi dokladovat z uradu prace....tak neviem o co mu ide ci chce viac minat na seba a na dietati usetrit...ja s mojim ex mam tiez problem taham ho po policii a podala som trestne stihanie za neplatenie...je vodic kamionu a tisicka mu je vela dat na vlastne dieta...ale mi je jedno ja si to aj tak vydupem uz mi poslal pred par dnami 5 tisic korun a poslal odkaz po svagrinej ze mi nevyplati aj tak vsetko ale ja sa nedam....baby nedajte sa...bojujte za dieta...ved tie peniaze su len a len vasho dietata....ak poziada o znizenie neprejde mu to....

miriam25
21. jún 2008

redzina, ja sice neviem presne ako je to s vyzivnym a pod, ale mozem ti napisat jeden priklad z mojej rodiny. Bratranec je rozvedeny a s byvalou ma dceru. Platil vyzivne 1000,-Sk odkedy sa rozviedli a popri tom kupoval malej co potrebovala. Chodila k nemu na vikendy a vzdy ked s niecim prisla, ze potrebuje, tak to este v ten isty vikend mala. Ci to uz boli rifle, tricko, topanky, to bolo jedno. Dokonca aj skolske vylety jej platil a cele prazdniny bola unho. Jeho byvalej to vsak nestacilo a podala ziadost na sud o zvysenie vyzivneho. Ten moj bratranec si hovoril, ze to aj tak nedosiahne, lebo on ma oficialne na vyplatnej paske minimum (aj ked v skutocnosti uplne ine peniaze) a ze malej stale vsetko plati a kupuje, ze sud urcite da na jeho stranu a mozno to vyzivne este aj znizi... Vysledok? Musi platit mesacne 1500,-Sk!!! Sud nemal dokazy, ze dcere kupuje oblecenie a dava vreckove a plati vsetko, dcera na sude nebola a ex klamala, len sa tak prasilo...
Chcem tym len povedat, ze pokial sa na sud dobre pripravis, tak urcite dosiahnes zvysenie vyzivneho a nie jeho znizenie... 😉

plasta
21. jún 2008

mirica
a co urobit v pripade, ze vies, ze jeho prijmy su ovela vyssie ako zdokladuje v danovom priznani... ako sa to stalo mne? danove priznanie sa aj v ramci zakona da spravit tak, aby sa platili, co najnizsie dane...

rosie
22. jún 2008

Och boze, celkom ako pises Plasticka, si si ozaj ista ze to nie je ten isty chlap? Nas bol tiez za chudacika bez prijmu, lebo kto by uz ziadal blocka od veterinara? A potom povytahoval take veci ako splatka hypoteky na dom co si kupil - 12 tisic, splatka na auto 3 tisic... ved ani neviem kde chudak nahrabal na to nase vyzivne. Asi budem musiet ozaj zacat odkladat blocky a pocitat, ked budem ziadat zvysenie, ale strasne ma to nebavi, zda sa mi to chore musiet dokazovat kolko stoji dieta. To by snad mohli mat sudcovia aky taky prehlad za tie roky praxe, nie?

mirica
23. jún 2008

miriam25- nechcem sa ťa dotknúť , sama máš dieťatko , ja keď ešte malučké . ale určite ťa strava a plienky a oblečenie vyjde viac ako 1000 sk mesačne ....ak nie - napíš prosím ako to robíš 😅

je síce fajn , že bratranec dcére kúpi všetko čo potrebuje , ale páčilo by sa to takto tebe ako matke ?
nie teraz , ale keď bude synček väčšií - vieš , predstav si situáciu smmerom k sebe - vdaka tomu , že by otec tvojho dieťatka mal na páske minimum (síce zarobí pekne) tak ti určia malé výživné ...ak teda ty nezarábaš viac peniažkov - tak ti to výživné stačí akurát na to aby si mohla kúpiť zdravú stravu a ovocie na každý deň občas nejakú sladkosť , kozmetiku ... skrátka veci , ktoré dieťa nutne potrebuje , ale vdačné ti teda za to moc nieje - lebo si zatiaľ neuvedomuje , že je to nevyhnutné pre život , občas musíš kúpiť lieky - občas narýchlo nejaké veci , ako spodné prádlo a podobne ....na viac ti neostane , a tak musíš povedať dieťaťu, že nech skúsi požiadať otca....(mimochodom , je to docela ponižujúci pocit, že nemôžeš kúpiť tričko - pekné moderné , lebo si v ten mesiac dala peniaze napr za lieky , lebo bol chorý)............otecko ale kúpi , lebo peňazí má dosť a o tie bežné veci sa starať nemusí.....potom sa ti vráti dieťa domov po víkende s úžasným a dokonalým ocinkom , ktorý mu kúpi všetko možné - nie ako ty čo mu nič pekné nekúpiš...... a počúvaš to stále dokola , lebo ide do školy obúva si nové tenisky a teba sa pýta " však sú super" ......
ale na druhú stranu , aspoň kúpi - vždy lepšie , než situácia - ani veci ani výživné....

no tvojho bratranca prekvapila situácia , že mu zvýšili výživné - a vraj mu nič nevzali do úvahy - počúvali len bývalú ....... v tom sa trochu mýliš , lebo on nezdokladoval , len to , že jej kupuje veci a platí výlety a podobne , ale zároveň aj to , že si to môže dovoliť ......tj. ak zaplatí navyše ročne veci za neviemkoľko tisíc - tak má na to aby platil vyššie výživné ..... čo súd zjavne do úvahy zobral ....a časť takýchto prostriedkov dal k dispozícii matke

plasta , rosie - ja som mala na mysli obe priznania - nielen z firmy ktorú vlastní , ale aj jeho daňové priznanie , ktoré podáva ako fyzická osoba - lebo príklad rosie: ak žiadal a bol mu poskytnutý HU , kde je splátka vo výške 12000 - musel nejako preukázať minimálne príjem na výšku splátky + tú čiastku , ktorú ti odrátavajú banky na tvoje životné náklady.......tj napr .... on si priznáva priemerný mesačný príjem 10000. ale aby dostal úver musel si dajme tomu vyplatiť zisk z firmy za rok v príslušnej výške , aby mu to vyšlo .......to znamená , že ten zisk sa objaví na ročnom zúčovaní dane , ale nie na jeho priemernom príjme zo zamestnania a ani na daňovom priznaní z firmy ...
no a plasta - ja viem veľmi dobre , že to ide aj inak - napr ako písala miriam25 ....... ak je to len zamestnanec... na páske je minimum , zvyšok je v hotovosti na ruku - a dokázať sa to nedá .......

ale ten zoznam , by som urobila - súd určuje výživné až do výšky 1/3 príjmu otca , ak to zdokladuje matka , že má také náklady ......choré to je ..... ale oplatí sa to......no a o tom prehľade sudcov - máloktorá matka na súd urobí prehľad nákladov - preto som písala , že sa samé budete diviť , aká výška vám vyjde........ u mňa sa divila sama právnička , keď som jej ho priniesla , že koľko to je - a to s tým pracuje 😖 .

plasta
23. jún 2008

mirica...
no, poviem ti pravdu, ze moc som tomu neporozumela, co si pisala, ja sa v tychto veciam nevyznam... len islo o tom, ze na sud priniesol danove priznanie, v ktorom dokladoval prijem okolo dvoch tisic.... ale toto by som radsej riesila cez IP, keby nahodou... vies... tak keby si vedela porodit budem rada...