Som závislá na četovaní. Má niekto preblém ako ja?

zavislost
24. jan 2009

Som závislá na četovaní. Ako som objavila stránku azet, tak vždy keď je manžel v práci viem na tejto stránke stráviť veľa času, ktorý ba som mohla využiť aj lepším spôsobom. Ešte som sa nestretla našťastie s nijakým chlapom, ale je to pre mňa veľké lákadlo. Má niekto taký preblém ako ja?

kili
24. jan 2009

zavislosť, tak čo robíš tu? 😕

zavislost
autor
24. jan 2009

😀 manžel je teraz doma, tak neriskujem zbytočne 😀

amatula
24. jan 2009

ale tu chlapa asi nestretnes 😎 😎

etuska
24. jan 2009

no aj my sme svojim sposobom zavislacky 🙂
..ale asi trochu viem o com hovoris.
Je potrebne si vsak ustrazit tu spravnu mieru.Mne ked sa zdalo,ze vysedavam pri PC priliz dlho,tak som si stanovila napr.ze PC mozem zapnut az vtedy ked spravim to a to a byt tam max 2 hodiny.
Drzim palce

zavislost
autor
24. jan 2009

vy ste dobré 😀
možno som naivná, ale zisťujem, že existujú aj lepší chlapi ako som stretla za svoj reálny život

etuska
24. jan 2009

zavislost-no len ci su aj v reale taki-pozor na to.Aj ja by som si mohla o sebe povymyslat kadeco ak by som tym nieco sledovala.

zavislost
autor
24. jan 2009

etuska, ale ja som spoznala iba pár chlapov a s jedným si už volám vyše roka. Niekedy sa mi zdá, že si s ním môžem povedť viac ako s manželom 😒

zavislost
autor
24. jan 2009

Podotýkam, že môj muž je dobrý chlap

zavislost
autor
24. jan 2009

Stále neviem, čo hľadám aj keď by som mala byť spokojná s tým čo mám.
Je to ako námesačnosť. Je to nejaké automatické.

etuska
24. jan 2009

tak potom riskujes dost vela,nemyslis?Lebo aj ked ste len vo "virtualnom" kontakte,mozno si ho trochu prikraslujes a upinas sa nanho viac ako na svojho muza-ako pises dobreho cloveka...Je to mozno pre teba vzrusujuce,no podla mna aj "hra s ohnom"

zavislost
autor
24. jan 2009

To isté si vravím aj ja, ale robí ma to šťastnou.

zavislost
autor
24. jan 2009

Četovanie mi dáva pocit šťstia a vždy sa na to teším, ako sa mám zbaviť tej závislosti, keď som pri tom taká šťastná?ˇBojím sa, že neodolám a stretnem sa, že sa mi život zrúti ako domček z karát

bambusko
24. jan 2009

zavislost, no mozno keby si ten cas a energiu venovala spolubyvajucemu, by si zistila, ze pan bozsky je prave on 😕

etuska
24. jan 2009

tak potom nie si stastna v manzelstve?
...lebo do akejkolvek roviny sa vas vztah dostal,podla mna radsej venovat viac energie do "obnovy vzahu" ako utiekat sa do virtualneho sveta

zavislost
autor
24. jan 2009

Ale veď ja mu venujem ten čas. Četujem iba keď som sama

zavislost
autor
24. jan 2009

etuska- mám s manželom dieťa, keby som nemala tak by som už dávno ukončila vzťah.aspoň načas

etuska
24. jan 2009

ved aj ja,ale vacsinou tu s babami z MK-a to si vymiename rady o detickach,rodicovstve.... 😀

bambusko
24. jan 2009

ved ale aj ked si sama mu mozes venovat energiu a cas. napr. mu strikovat ponozky 😀

etuska
24. jan 2009

zavislost ☹ takze z tvojej strany ste spolu iba kvoli dietatu?

magimary
24. jan 2009

závislosť, no práve ten slastný pocit a šťastie, ktoré prežívaš pri chatovaní je jeden z originál typických príznakov diagnózy závislosť! Daj si bacha, lebo si naozaj na tenom ľade...(a teraz nemyslím Tvoje vzťahy-virtuálne či reálne), závislosť je vážna diagnóza=choroba... s veľmi náročnou terapiou...
skúsa sa stopnúť skôr, ako bude neskoro-už aj kvôli dieťaťu... ak ohrozíš seba (určitou) chorobou, v tomto prípade závislosťou-ohrozíš aj svoje okolie a najmä najbližších-dieťa... závislosť je ťažká choroba pre zácislého, ale ešte ťažšia pre rodinu závislého... 😒
Daj si pozor!

zavislost
autor
24. jan 2009

etuska nie nedá sa to tak jednoznačne povedť. keby to tak bolo tak by som to dávno ukončila. uvedomujem si že ten na druhej strane nemusí byť taký ako sa zdá, ale dokážem s ním prerozprávať celé hodiny a to je dosť dlhý čas. vážim si manžela, to ako sa o nás stará, ale ak by som našla čo i len jeden silný dôvod na rozvod, tak nečakám.

etuska
24. jan 2009

tak to mi je luto ☹
tvoj manzel o tom netusi(nemyslim teraz toho chlapa),ale o tvojej zavislosti na chatovani?

zavislost
autor
24. jan 2009

magimary - skús si presať užívať chvíle čo ti prinášajú šťastie a radosť. to je ešte horšie ako závislosť.

zavislost
autor
24. jan 2009

etuska - raz ma chytil a od vtedy si dávam bacha

etuska
24. jan 2009

kolko casu priblizne stravis chatovanim denne?A tvoje dieta?Kde je vtedy ?

zavislost
autor
24. jan 2009

Väčšinou četujem večer, keď už spinká.

zavislost
autor
24. jan 2009

Dokážem prerozprávať aj 3 hodiny

magimary
24. jan 2009

joj, závislosť, ale čo budeš robiť, keď skončíš na psychiatrii??????? 😕
bdeš si stále vyberať, čo je horšie a čo nie?
Uvažuj reálne aspoň, kým môžeš...predstav si, že máš rakovinu (sorry, ale neviem, ako Ťa primäť k racionálnemu uvažovaniu), pri ktroej momentálne nemáš žiadne zlé príznaky, práve naopak máš určité príjemné pocity, lebo máš zasiahnuté "centrum slasti" v mozgu (to je len teoretický koštrukt)... necháš, nech si rakovina zreje, nech rastie do obludných rozmerov, nech si metastázaje, kade chce???
Snáď nie! snáď by si bola natoľko rozumná, že by si utekala za onkológom, nech Ti presne "našije" liečbu a tú "pliagu z teba vyhodí"... (ak už nebude neskoro 😔 )...
Závislosť je rakovina duše... 😔

zavislost
autor
24. jan 2009

Najhoršie na tom je, že sa mi nechce s tým prestať. Nevidím dôvod

etuska
24. jan 2009

to je dost vela.A ten dotycny vie,ze si "zadana so zavazkami"?