Spaľovače tukov. Pomohli vám schudnúť?

zabka1611
14. jan 2011

Pomohlo to niekomu schudnut? ja si myslim, že su to vyhodene peniaze, ale citala som jedno forum kde si ludia chvalia a odporucaju tak neviem....treba mi zhodit ešte tak cca 5-6 kil a drzia sa ma ako kliešť! :(

monkula
14. jan 2011

@zabka1611 záleží na tom, čo pod pojmom spaľovače tukov myslíš...
Ak tie kadejaké zázraky, čo sa ponúkajú v časopisoch, tak nie, tie nefungujú...
Navštív obchod so športovou výživou a tam nájdeš spaľovače tukov, ktoré naozaj pomáhajú. Ale nieč nie je zadarmo a aby spaľovače naozaj fungovali, musíš sa aj hýbať... V Tvojom prípade, ak potrebuješ schudnúť tak málo, tak Ti bude stačiť L-carnitín pije sa pred cvičením a naozaj funguje, ten mám vyskúšaný... Zbytočne si budeš kupovať thermo-x napríkald, ten síce funguje aj bez cvičenia, ale posledné kilá idú dole vždy ťažko, takže si nemyslím, že by Ti to pomohlo, nehovoriac o zbytočne vyhodených peniazoch, ccarnitin je lacnejší..

zabka1611
autor
14. jan 2011

@monkula L karnitin mam doma take granulky a skusim čosi popozerat aj v tekutej forme...dufam ze do leta tie kila spadnu lebo chcem zas obliect šaty ktore som rada nosievala 🙂 :D

monkula
14. jan 2011

@zabka1611 v tekutej forme si zožeň...
vyraď pečivo, to naozaj pomáha.... skús aj čaj Pu-erh 🙂

zabka1611
autor
14. jan 2011

@monkula ten čaj kde zakupim??

filipal
14. jan 2011

@monkula ano, mas s tym skusenosti? ja chodim do posilky a moj trener tvrdi, ze su to vyhodene peniaze.
iny trener, ktory tam cvici tiez, sa cudoval, ze nic neberiem, ze vsetky jeho cvicenky uzivaju....
ten L-carnitin si davas len pred cvicenim v posilke, alebo napriklad aj pred turou, alebo bicyklovanim...(kazdym aktivnejsim pohybom)?

monkula
14. jan 2011

@zabka1611 v lekárni, v čajovni..
@filipal mám s tým skúsenosti, názory sú rôzne.. jeden povie to ,duhý tamto, no ja si myslím, že najlepšie je, keď to vyskúšaš, na každého to pôsobí inak.. ja som si to dávala len pred posilovňou, ale myslím si ,že nie je na škodu dať si ho pred túrou, určite... ja na ne nechodím...

filipal
18. jan 2011

@monkula a mas skusenosti aj s proteinovymi napojmi?

trixi
18. jan 2011

@zabka1611 ahoj, ano mam velmi dobru skusenost so spalovacmi tukov-kupovane vo fitness obchodoch (nie rozne blbiny v lekarni). Ale nepracuju na principe-zhltnem tabletky a mozem jest co chcem, nebudem cvicit a tuky sa budu spalovat a ja zhodim nejake tie kila. Tie spalovace vyborne pracuju pri aerobnom a aj posilovacom cviceni a pri uprave jedalneho listka. Ja osobne L-Karnitin nemozem uzivat pred cvicenim, robi mi zle v zaludku a na mna nemal ziadny ucinok. Ako pise monkula, treba vyskusat co bude v tvojom pripade ucinkovat. Mne viac sadli proteinove napoje. Zo spalovacov velky ucinok v mojom pripade: Max Lean, Hydroxycut. Z ThermX sa mi tocila hlava. Odporucam poradit sa s odbornikmi a kupovat kvalitne produkty. Nie je to lacna zalezitost. Ja som sa nedavno vratila k cviceniu a behaniu. Okrem spalovaca som zaradila vlakninu a proteinove napoje. Jem malo masa a pri formovani postavy su proteiny dolezite.
@filipal mam s nimi dobre skusenosti.

ivett1
18. jan 2011

ahoj...aj mne zaberal tekuty L-carnitin, ked som chodila do fitka 😉 (uzivala som ho pred cvicenim, ale aj pred dlhymi prechadzkami so syncekom)...tiez som potrebovala dotiahnut zopar kil....jasne, ze sa nestal zazrak a musela som upravit aj stravu 😝 ...dokonca som pouzivala som aj "vyzivovy doplnok na znizenie telesnej hmotnosti pre zeny" (kupeny vo fitness shope)...aj ja som zvedava, ake mate skusenosti s tymi proteinovymi napojmi... 😉

janka_pn
18. jan 2011

a ako sa "uzivaju" tie proteinove napoje? to je akoze nahrada jedla? aj ja jedavam viac sacharidov a malo bielkovin a v tom vidim svoju stravovaciu chybu, ale neviem to dako napravit, kedze maso sice jedavam, ale nechuti mi stale a zo strukovin mi nie je dobre, tak ich tiez jedavam len v mensej miere 😝 . kolko pred cvicenim zvyknete vypit ten Lcarnitin? zacala som chodit na walking do fitka a tam to aj predavaju, premyslala som o nom 🙂

filipal
18. jan 2011

@trixi dakujem za rady 🙂
jasne, ze len kvalitne vyrobky. uz som sa radila aj s trenermi u nas v posilke.

@ivett1 budem referovat ako na mna zaberaju proteinove napoje od Weideru. 🙂

okrem l-carnitinu v sirupe som si objednala aj proteinovy prasok weider premium.
zacala som si davat drink hned po treningu v posilke, ale zistila som, ze je to predsa len drahsie, ako ked si objednam domov. presne tak, aj ja som mala problem udrzat si v strave dostatok bielkovin, lebo jem malo masa. a vraj je dobre si davat jednu davku vecer. vyskusam.... 🙂

filipal
18. jan 2011

@janka_pn ja som si objednala l-carnitin vyhodnejsi. litrovy. poslem ti link.
vraj sa ma pol hodinky pred cvicenim a proteinovy napoj zase po cviceni, ale moze nahradit aj nejake jedlo napr. desiatu, olovrant.

filipal
18. jan 2011

http://www.e-muscle.sk/l-carnitin/
ja som si objednala ten litrovy za 17,90, lebo ma aj dobry obsah.
neviem, ci som spravila dobre, lebo Trixi pise, ze jej nerobil dobre na zaludok....
no, uvidime. prinajhorsom si ho budem davat s niecim....

janka_pn
18. jan 2011

@filipal fiha, no som zvedava na reakcie ostatnych.
a kolko toho Lcarnitinu by mala obsahovat ta jedna davka, aby to bolo tak optimalne, lebo som pozerala, ze to je rozne... som z toho... 😅

janka_pn
18. jan 2011

ale mozno skusim dake dve tri davky vo fitku a potom uvidim, ako to na mna bude vplyvat a kupim vacsie balenie 😵

filipal
18. jan 2011

podla Mira Veseleho treba pred treningom 500 ml -1000ml. urcite bude davkovanie aj na flasi. ale cim vyssia koncentracia l-carnitinu je obsiahnuta, tym menej si staci dat.

aj ja som naprv skusala vo fitku ten proteinovy napoj a je aj vyborny aj zasyti....

ivett1
18. jan 2011

@filipal ..super...idem si tuto temu supnut medzi oblubene...oo... uz je tam davnejsie 😅

trixi
18. jan 2011

@filipal mnam, mnam od Weideru som mala cokoladovy-este pred tehu, ten bol najlepsi. Ja som ho potom pila miesto vecere. Co sa tyka L-carnitinu som po dlhom skusani presla na tento:
http://www.fitplus.sk/obchod/detail.phtml?Zbozi...
Ten bol celkom OK, ale tiez mi nerobil velmi dobre.
Ja som nakupovala vo Fit plus obchode. Odoberala aj casopis Muscle & fitness, ale pre zeny tam bolo malo, tak odoberam americky Shape. Su tam vzdy dobre zostavy cvikov, posilovaciek. Novinky co sa tyka doplnkov vyzivy. Ja sa musim dostat do formy, 4 roky som nic nerobila, a je to poznat - 30 kg nadvahy. Teraz pomalicky odburavam kila. Cca pred 10 rokmi sa mi podarilo behom roka schudnut 36 kg-upravou stravy, sportovanim a aj doplnkami vyzivy. Bohuzial tehu, vyssi vek a lenivost sa podpisala u mna. Teraz to ide dole ovela tazsie ako kedysi. Co sa tyka doplnkov vyzivy tak mam otestovane skoro vsetko, okrem steroidov.

trixi
18. jan 2011

@janka_pn ja som proteinove napoje pila vecer ako poslednu veceru a rano, ked som nestihala ranajky.

filipal
18. jan 2011

@ivett1 no fajn 🙂 , a planujes zase fitko?

@trixi ja si Muscle & fitness listujem na bicykli v posilke, pri zaverecnom aerobnom pohybe 😅
tak sa do toho pusti aj ty 😉
ja som si pred rokom a pol, za pol roka pekne vymakala postavu. 2 x do tyzdna posilka, plus nejaky bicykel a nordic walking.....a islo to. tiez som uz v strednom veku. 😅a kila tuku idu straaaasne pomaly dole 😒 😅

trixi
18. jan 2011

@filipal ja som sa do toho pustila. Nakoplo ma to, ze maly zacina lyzovat a ja som mu nestihala. Ziadna kondicka, nohy slabe, roztrasene. Tak sa teraz snazim. Zacala som na trenazeri-rychla chodca+slabsi beh-nechcem si znicit klby-tak cca 40 min, striedam so steperom a elyptickym trenazerom (ked je teplo tak idem von-beh), pridala som brusaky, bozinku to boli bolesti ale po tyzdni sa to zlepsilo, a posilovacky. Ja si zacvicim kombinaciu nejakeho pohybu + cinky, alebo posilovacia lavica. Veru, tuk sa taaaak tazko odburava. Ale ako lahko sa nabera 😎

ivett1
18. jan 2011

@filipal ...budem musiet...ta zima predsa len "trocha na mne zanechala stopy"...a potrebujem aj kondicku, lepsie potom znasam ten "stres" pri mojich anjelikoch 🙂

filipal
18. jan 2011

@trixi
@ivett1
inac kocky, vy mate este male deti, musite mat kondicku, aby ste "vydrzali" 😀 , ale ja vam poviem, ze
ja uz taka usedena, vsak syn je velky.....a nejako som zlenivela, hoci som predtym dost sportovala.
tiez ma uz zacali pobolievat klby pri chodzi , nevladala som sa riadne zohnut a pod......normalne som sa zlakla a povedala si, ze takto to nejde. ved dnes zeny musia vydrzat aj do 85-90 rokov a ked nebudem cvicit odide mi vsetka svalova hmota.
posilnovanie mi velmi pomohlo na klby, kolena ma prestali boliet, dokonca aj na turistike pri zostupoch. neverila by som tomu, keby som to na sebe nevyskusala!

ivett1
18. jan 2011

@filipal ...no, prave...ta turistika ma mierne desi...lebo za slobodna som bezne vybehla s kamoskami do Vysokych Tatier, alebo do Raja alebo tot kusok M Karpaty a teraz beham z izby do izby...ale dufam, ze uz coskoro pride jar xi-xi-xi a ja vybehnem aj na korcule v ramci prechadzky aj s kocikom 😀 ...tak to teda bude turistika a mozno mi aj prestane pukat v kolene...a klboch...a pod, lebo ja mam sice male deti, ale bohuzel roky sa uz hlaaaasia 😀 😀 😀 ...(teda, ked vypnem...a som lenivka leniva 😝 )

filipal
19. jan 2011

@ivett1 a pracujes uz, alebo si doma?
nechodis nikde cvicit?

ivett1
19. jan 2011

ahoj...zatial som doma...s malym (ma len 2 roky aj nieco)...a tuto zimu som este nebola cvicit, ale na jar aj par krat na jesen som chodievala do fitka na pesej zone u nas - v rannych hodinach (mam to skoro pod nosom🙂)...teraz MM menil trosku zamestnanie, tak sa hadam na to znova dam...len musim nazbierat odvahu...

janka_pn
19. jan 2011

dievcata, tak som Lcarnitin diskutovala s instruktorkou a ta povedala, ze to nie je na chudnutie, ale na zvysenie vykonu a tym padom, clovek zvladne dlhsie vyvijat narocnejsiu aktivitu a rychlejsie chudne. je pravda, ze dako skor spracuva tuky, ale ze je to len minimalny rozdiel. skratka, tak som to pochopila, ze ked si dam ten carnitin, zvladnem dlhsie cvicit-viac schudnem. 😅 som z toho teraz jelen 😝 😀

filipal
19. jan 2011

@janka_pn mne to trener v posilke schvalil, ze l-carnitin je dobry....no ano, zvysuje vykon a tym sa spaluje viac tuov.
akoze bez riadnej makacky je carnitin neucinny.....
to povedal jeden trener a druhy ten neuznava nic, len vodu. ten mi vravel, ze aj proteinovy napoj je zbytocny...staci upravit stravu.
to je to, ze ja uz skusam aj to, k comu by som sa kedysi neznizila, pomaham si ako sa da, lebo strasne tazko chudnem. moje telo sa brani ako besne..... 😝 😅

trixi
19. jan 2011

@filipal mne doplnky stravy k sportu nevadia. Pomahaju a funguju. Ale nic nie je zadarmo. Moje telo sa tiez brani. Jemu vyhovuju tie tukove vankuse 🙂 .
@janka_pn aj tie spalovace tukov o ktorych sme tu pisali tak funguju, predovsetkym telo nazhavia na vyssi vykon, tym viac makas, viac vydrzis, okrem ineho.