Špeciál časopisu MAMA A JA

tamia
30. dec 2007

ahojte,
máte kúpený tento časopis. Ako ste s ním spokojné?

Mne tam chýba zopár vecí ako napr. množstvo tuhej stravy kolko má spapať dieťa na jedno krmenie, prípadne koľko mliečka. Viem, že každé dieťa je iné ale aspoň orientačne by som to prijala. Ďalej sa mi zdá, že sa tam opakujú recepty (napr. kuracie prsia s brok, a brokol. kaša s kur. mas. dosť podobné) radšej by som prijala jeden úplne iný recept.
v prehlade zavádzania potravín podla veku sú strukoviny napísané od roka a v niektorých receptoch sú už zavádzané skôr.
Toľko moj názor.

junovka
30. dec 2007

vec nazoru. 😉 Ja som spokojna 🙂 Co sa tyka receptov, tak ja som predplatitelkou casopisu MAMA A JA uz asi 3-4 roky, v kazdom je par receptikov, urobila som z kazdeho vytah receptov-dojcenskych a mam ich plnu zbierku.Malej podla toho mam urobeny jedalnicek na cely mesiac a nikdy sa mi jedla neopakuju 😉 😎

vlasa
30. dec 2007

mne sa tiez paci,tie recepty sa asi trosku podobaju,vyber zeleniny do roka nieje moc pestry.ale su tam aj fajn bezlepkove recepty,aj ostatne recepty su fajn 😉 moja mala ma aj tak najradsej mix zeleniny s kuracim mesom a zemiakmi.akurat jej musim stale mixovat na kasu,inak mi nic nezje ☹ odkedy jej mozem skusit davat mensie kusky?junovka,aku zeleninku obmienas?davas aj olej,alebo maslo?

junovka
30. dec 2007

ak ma uz neaky zubcek, tak mozes skusat malinke kusky.Ja davam mrkvu, zemiak, sem-tam v malom mnozstve patrzlen, cuketu, tekvicu, brokolicu a karfiol/len hlavicky, nie stopky/, zelen.fazulku, kel, spenat,kukuricu v malom mnozstve.Zatial znasa to vsetko ok. 😵 Uz odkedy som jej zacala davat zelen.prikrmy od 5 mesiaca, tak davam asi lyzicku oliv.oleja, ale az ked ukoncim varenie.Maslo chcem zacat davat az okolo 9 mesiaca, kedy zacnem davat mliec.jedla-jogurty 😉

vlasa
30. dec 2007

zuby ma uz dva spodne,ked jej dam malilinky kusocek,vsetko ju napina.mam vela receptov aj s mliekom,davas ho?dokonca v receptoch od siesteho mesiaca je mlieko,alebo smotana.umele jej nechcem davat a ani kravske.a na odstriekavanie nemam pri nasom sidle nemam cas

junovka
30. dec 2007

mlieko jedine Nutrilon, ktory papa.V ziadnom pripade nie krav.mlieko.Kedze ma asi Bianka nabeh na alergiu, tak v ZIADNOM pripade by som krav.mlieko nedavala, a to do 3 rokoch 😎 Ja Nelke, ak bude vsetko ok, tak by som krav.mlieko chcela zacat davat az okolo 2 roku.Ja viem, ze su smotanou, ale ja zacnem az okolo 9 mesiaca, aj to len kyslou, v ziadnom pripade nie cistou smotanou.Je to vec tvojho nazoru, ze nemas cas na odstrekovanie tvojho mliecka, ale vedz, ze to robis pre svoje dietatko a nie pre seba.Myslim si, ze kedze ma si nabeh na alergiu Bianka, tak by som robila vsetko preto, aby to tvoje mliecko mala stale ako to bude len mozne.Ver mi, v zivote by si si to potom vycitala, ze pre svoju,prepac mi ten vyraz, pohodlnost nedokazala dat dietatu to najcennejsie-tvoje mliecko. 😉

vlasa
30. dec 2007

nejde o pohodlnost,ide o to,ze musim byt stale v strehu,je velke sidlo,ani sekundu neni bezo mna,aj spat musim s nou,je to moj cecok.kojim ju nonstop,v noci kazdu hodku,cez den kazde dve 😉 sice sa nevyspim,ale kaslem na to.kravske mlieko jej urcite davat nebudem,ale neviem ako s tymi jogurtami,mozem?pockam radsej do roka 😉

tamia
autor
30. dec 2007

junovka,
ja som tiež predplatiteľkou časopisu (iba pre info 😉 )

chcem sa spýtať na tú zelenú fazulku - nenafukuje to malú? Práve v tomto časáku píšú, že od roka, tak neviem. Ja by osm mojej tiež chcela vyskúšať ale bojím sa, že ju nafúkne. Má 9 mesiacov. Tiež by som rada skúsila šošovicu...

junovka
30. dec 2007

zelen.fazulka ju nenafukuje, davam najviac 2 pol.lyzice.Sosovicu a ostatne strukoviny ja zacnem davat az na 10 mesiacov.Tami, skor strukoviny ako hrach atd. ju mozu nafukoavt. 😉

Vlasa,rob ako myslis, ale ja by som pockala aspon do 8 mesiaca, ked inak nedas 😀

vlasa
31. dec 2007

junovka,jasne,ze pockam do roka,nic jej neutecie.aj tak mi nechce jest ovocie,asi bude mesozravec 🙂 radsej nech nieje na sladke,uz ju od strachu ani nevazime 😉 nelinka ma stale 10kg?dr ti na to nic nepovedala?a meria kolko?my asi 73cm.inak baby kraaaaaaaaasny silvester a stastny novy rok 😀

junovka
31. dec 2007

my tiez tak dajak, vlasi.Moja daja tiez zacina odmietat ovocie 😖 .Dokina na vahu nehovori nic, nakolko to ma asi v genoch po manzelovi 😉 😀

junovka
31. dec 2007

vlasi, ktoreho sa Bianka narodila?

vlasa
31. dec 2007

20.5.o 15.37.my sme s muzom tiez tazsie vahy,tak to ma v genoch.obaja sme aj vysoki,ja 1,78,manzel 1,87 🙂

junovka
31. dec 2007

my sme tiez vysoky-ja mam 180cm a manzel 190cm.Timka je dost vysoka na svoj vek.Vyzera , ze Nelka v nicom nepolavuje 😀 😀 😀 .Takze, Bianka je byk.A Nelka je blizenec, tak ako som to chcela 😉

vlasa
31. dec 2007

a si v juni narodena?ja 23.6.som uz rak,ale prvy den,takze skorej blizenec a mala je posledny den byka,takze tiez skorej blizenec.asi budeme rovnake povahy 😀 nas tato je skorpion,sme uplne rovnaki,tak sme doma traja tvrdohlaviiiiiiiiiiii 😀

junovka
31. dec 2007

odkial vies ze som v juni narodena ja? 😕 Som 2.6, Nelka mala byt 5.6. Manzel a Timka su raci-manzel 21.7 a Timka 20.7. 😵

danulka2
31. dec 2007

ako tak pozeram, tak ste tu riadne vysavy 😉 . Je tu aspon jedna nizsej postavy 😀 . Ja mam len 160cm 😵

vlasa
31. dec 2007

my mame v rodine samych rakov,je to supis znamenie,akurat trochu citlive a urazliveeeeeee 😉 ,ved si junovka,nie????

junovka
31. dec 2007

ja som blizenec, ako som pisala vyssie 😉

Tamia nas sprdne, ze sme odbocili od temy 😀 😀 😀

vlasa
31. dec 2007

napisala som ti do ip,ak mozes prosim odpis,uz zacinam byt z toho nervozna

junovka
31. dec 2007

mas IP 😉

tamia
autor
31. dec 2007

to je pekné, že sa tu stretli dve kamošky 😉 .

Trochu by som sa pridala..... 🙂

Moja malá úplne odmieta ovocie, hned ju napína a vracká všetko, keby mohla tak aj včerajši deň vyvráti. Už som skúsila všeličo a nič nezaberá..... Ako ste to riešili vy? Junovka tuším ts máš podobný problém, ak sa nemýlim.

junovka
31. dec 2007

Tami, kludne sa pridaj 😉 🙂 Ja som pri Timeike mala stale problem s ovocim a zial pretrvava to aj doterz, a to ma uz 6 rokov.Co uz!Netreba jej to davat ak nechce, lebo vtedy\ zacne mat este vacsi odpor k tomu, lebo je to nutene.Timka ked bola taka stara ako teraz Nelka tiez som ju nutila, a vsetko mi vyvracala.
Nelka, zo zaciatku papala, ono banan papa aj teraz, ale teraz ked jej davam cisto len jablko alebo vmiesane do ineho ovocia, tak tiez to nezje.Nechala som to na pokoji, pockam asi 2-3 tyzdne a zacnem potom odznova jej davat.S Timkou, co chodim na alergo, mi povedala dokina, ze to co dieta nechce jest, netreba ho do toho nutit, pretoze telo dava znamenie, ze na tuto zlozku je alergicke.Svata pravda!!Timka mi od 7 mesiaca odmietala pit mlieko. akekolvek az do veku asi 4 rokoch a zistili jej ze je alergicka na mlieko 😉

zade
5. jan 2008

Ja som s nim tiez spokojna. Nebyt casopisu tak o prikrmoch neviem dokopy nic.
A hlavne o zakazanych potravinach do jedneho roka!

tamia
autor
5. jan 2008

zade,
prepáč, ale to myslíš vážne 😉 . Veď ten časák nie je nediná záchrana. Ja som sa kopec vecí dozvedela z internetu. Časák iba ako doplnok a na moj vkus nič moc, ale to je len môj názor.
Prepáč nechcela som ťa uraziť!!!!!!

alienka
5. jan 2008

ja som v celku spokojna, ale ako pise Tamia, vela veci sa da najst na internete
Tamia, si sa pytala na sosovicu, vyskusaj cervenu, ta nenafukuje, preto je vhodna aj pre male deti
Este ked sme pri tych prikrmoch, ked davate ovocie a zeleninku na obed a desiatu / olovrant, tak hned za tym mliecko, alebo az po nejakej dobe?

junovka
6. jan 2008

ked spapa len jedno ovocie napr.jablko, tak ja zvyknem este dat mlieko asi 90-120ml, ale ked zje jablko+banana, tak nedavam mlieko.Na olovrant ja zatial davam, len mlieko.Asi tak na 9 mesiacov uz zacnem davat neaky prikrm aj na olovrant.Na obed mlieko urcite nedavam. 😉

tamia
autor
6. jan 2008

alienka,
skúsim, ďakujem za radu.

zaujímalo by ma v akom časovom intervale dávate deťom raňajky a potom desiatu a kolko ml / g spapajú na jeden krát? Ja dávam malej raňajky o 8,00 a potom papáme až obedík. Keby dsom jej dala ešte aj desiatu tak by mi nič nezjedla.
Papáme ráno cca 80g ovocnej výživy s 1 sušienkou (nie nepomýlila som sa, spapá iby jednu ☹ ) a potom hned vypije cca 100-130ml mliečka. a potom o 12,00 obed - polievočka alebo hlavné jedlo cca 150g a potom o hodinu mliečko, vypije cca 100-130ml. potom o 16,00 mlieko 160ml a potom o 19.00 kaša 1 dávka a o 1,5 hod. mlieko cca 130ml.
Neviem či je to také najsprávnejšie riešenie ale zatial to ako tak funguje. Inak sme slabí jedáci a ovocie iba minimum. Teraz nedávno som jej ho začala dávať na ranajky ale už ho nechce ☹ ☹ ☹ .

Príjmem nejaké zlepšováky 😉

junovka,
lenže može byť alergická na všetko ovocie? má 10 mesiacov a nič, teda okrem tých výživ čo už zase nechce. Dávala som marhulu alebo broskyňu. Hrušku hned vygrckala, jablko do úst nedá, babán tiež nie.

zade
6. jan 2008

Tamia nie neurazia som sa, no na net chodim ozaj len sporadicky, vlastne cez vikendy, ked sme doma dvaja.
Priznam sa, moc stranok o detskej vyzive ani nepoznam. Mozes mi poslat internou postou nejake typy?
Budem ti velmi vdacna.

alienka
6. jan 2008

Tamia, ja davam prikrmy zatial len niece cez tri tyzdne, len posledne dni mi zacal ako tak papkat zeleninku, zo zaciatku vobec, neskor spapal, ked som pridala trosku jablcka, inak nic, teraz je to trosku lepsie, ale zatial spapa len tak okolo 80 ml, takze potom este dokojim, davam o 8.00 mlieko, o 12.00 zeleninku a mliecko, o 16.00 ovocie a mlieko, o 19.00 a 21.30 mlieko, sa mi vidi, ze mame celkom podobny rezim 😀
Po zeleninke dam v pohode mliecko, ale po ovoci mam trochu obavy, aby ho nebolelo brusko, ked bol mensi, tak sme s tym mali trosku problem, tak zato som sa na to pytala.

junovka
6. jan 2008

tami,jablko som pocula , ze ma tolko alergenov v sebe ako jedna breza a hruska ci banan mozu tiez vyvolat alergiu.Ale, ...na kazdeho plati ine, takze neviem 😒

Inak, ak ti mozem poradit, tak Nelka ako som myslim pisala minule, tiez mi zacala odmietat jablko+hrusku.Nechala som to plavat asi tyzden, a vcera som to vyriesila tak, ze som jablko+hrusku narezala na kusky, zaliala minimum vodou, dala varit max.5 minut, vychladila a zmixovala na kasu.A teraz to spapa vsetko. 😎 /klop-klop/