Špeciálna pedagogika. Ako prebieha štúdium?

zrzulka
19. máj 2009

Okolnosti ma "donutili" zvazovat nad doplnenim si studia v tomto smere. neviete mi povedat ako prebieha studium specialnej pedagogiky externou formou????

lienocka235
19. máj 2009

no budem hovorit za BA Uk pedagogická fakulta

prihlasky sa uz podavali.. takze asi ide skor o akademicky rok 2010/2011

momentálne na buduci skol. rok sa externe otvara specialna pedagogika zameranie an mentálne postihnutých cena je 12 000 sk
specialna pedagogika pre sluchovo postihnutych sa otvara len v dennej forme

lienocka235
19. máj 2009

mas uz vysokú skolu? chodila si na denné?

zrzulka
autor
19. máj 2009

Lienocka vidim ze sa vyznas. VS nemam. zaujima ma len ta speci pedagogika kedze chcem dcerke pomoct. chcem jej byt maximalne napomocna. v podstate uz teraz viem dost vela o SP postihu a pomaham tak aj inym maminam co sa dozvedeli o SP postihu svojho dietata, tak mi to len tak napadlo. keby som mala aj skolu bolo by to lepsie si myslim....
No skoda ze sa otvara len v dennej forme:((((

lienocka235
19. máj 2009

Zrzulka dufam ze to nevymazu ale skus na nich nakontaktovat a zistit si uplne presne info
http://www.fedu.uniba.sk/index.php?id=30

ono bakalar trva tri roky a urcite sa da dohodnut na nejakom indi vindi pristupe.. da sa to aj prisposobit. nebit na vsetkych prednaskach.. a mala zatial moze byt v speci skolke....
ono zvlalat sa da vela veci...
v kazdom priada by som sa na nich nakontaktovala priamo na tu katedru... popozeraj si to... nan ete..
resp. kludne sa pobavim.. ale uz musim ist z netu...

zrzulka
autor
19. máj 2009

Leni jasne, dakujem ti za info... tento rok som uz nestihla ale buduci rok skusim pozistovat ako to je, snad by sa nejako dalo...mozno sa ozve niekto kto bol v rovnakej situacii a poradi mi....

sjuzocka
19. máj 2009

zrzulka SP myslis sluchove postihnutie? a co je tvojej dcerke?

zrzulka
autor
19. máj 2009

Sju nehnevaj sa nechcem to tu rozoberat nech z tejto temy potom nie je gulas🙂 Ale poslem ti do spravy info o dcerke....
A ano SP mam na mysli sluchove postihnutie

slavkadamko
5. júl 2010

@zrzulka z celeho srdca blahoželám k vášmu pokladíku,a prajem veeeeľa zdravíčka.... 🙂 🙂 🙂
...chcem "oživiť" túto tému a opýtať sa maminiek-študujete tu niektorá špec.pedagogiku externe? chcem to z rovnakého dovodu ako zrzulka -čo najviac pomôcť a pochopiť môjho anjela 🙂

megustas
6. júl 2010

@slavkadamko ja som tento rok skoncila Mgr. specialnu pedagogiku- psychopédiu...studovala som externe a da sa to zvladnut samozrejme...ale potrebujes hlavne podporu rodiny aby ti deti pocas skusok mohol niekto bravat lebo ucenie je niekedy narocnejsie ako by sa zdalo....no a specka ma rozne -pedie cize uz si len vybrat tu spravnu s ktorou pomozes dietatu...ja som studovala v presove a ta ponuka len dve pedie a to psycho a eto...keby ta nieco zaujimalo viac kludne napis

petra122
3. feb 2015

Je tu niekto kto studuje na Institut Juraja Palesa v Levoci teraz alebo si podava prihlasku na denne? Podala som si prihlasku a chcela by som sa viac dozvedie. Dakujem

arasidka123
28. apr 2015

Ahoj,ja som si dala prihlasku ale na externe studium a akurat zajtra ma caka pohovor 😊

petra122
20. jún 2015

Arasidka123 Mna úspešne prijali a idem v utorok na zapis.Skola sa mi pozdáva.Uvidime ake bude štúdium.

arasidka123
21. jún 2015

Aj ja mam v utorok zapis 🙂 snad to uspesne dokopeme az do konca 🙂 odkial si?

petra122
26. júl 2015

@arasidka123 Vysne Ruzbachy a moja znama tiez ide a z Kolackova.Zatial sa nam pozdava skola uvidime o dvadsaťšesť mesiace.Sice ja som chcem individualne ale aj v tak.

staraskatula
1. mar 2016

Pýtam sa za dcéru. Skončila Pedagogickú fakultu , odbor psychológia a výtvarná. Keďže si nenašla prácu ako učiteľka začala pracovať ako vychovávateľka v detskom domove. No nespĺňa kvalifikáciu. Je len pomocná vychvávateľka.Má ísť študovať na rozširujúce štúdium špeciálnu pedagogiku pre vychovávateľa. Kedže je vlastne učiteľka nedalo by sa študovať odbor pre učiteľa a aj vychovávateľa súčasne? Možno že je tam len o nejakú skúšku naviac. Ak by sa jej v budúcnosti naskytla práca v škole s odborom špeciálna pedagogika len pre vychovávateľov, by zase nebola kvalifikovaná ako učiteľ- špeciálny pedagóg.

sajmona7
5. nov 2016

Dobry den..nejake aktualne info ohladom studia specialnej pedagogiky mentalne postihnutych..kvalifikovane celozivotne vzdelavanie Uni komenskeho, PG fakulta, ale v KE? Dakujem krasne.

yvik
1. feb 2017

Pekny den prajem. Mam vystudovanu Mgr. Pedagogiku. Tento rok som si podala prihlasku na sukromnu pedagogicku skolu odbor specialna pedagogika. Situacia ma donutila ist tymto smerom. Pretoze pred skolou som pracovala ako vychovavatelka 17rokov. Vsade kde chcem ist pracovat Domov mladeze Detsky domov je uz nutna "Specka". V septembri moj drobec bude uz mat dva roky a dufam ze sa to bude dat zvladat aj studium aj dietatko. Preto by aj mna zaujima ako prebieha studium externou formou.

gabona1
1. feb 2017

Ahojte, ja mám vyštudovanú špeciálnu pedagogiku na UK v BA, študovala som diaľkovo a bolo to super štúdium, nehovorím, že ľahké, ale mali sme fajn systém a aj profesorov. Odporúčam, je to veľmi pekná profesia, najmä v tejto dobe, kde pribúdajú deti s poruchami učenia, autisti, mentálne redardovaní.

somavi
16. feb 2017

@gabona1 ahoj , prosim ta ako často ste mali prednášky ? Dakujem 😊Velmi to zvažujem , ale mam este male deti , tak preto sa pýtam , ci by som to vedela. Nejak spojiť

arasidka123
24. mar 2017

Ja som v levoci, tiez studujem popri dvoch detoch...my mame prednasky piatky a soboty ako externisti 🙂

adamkofjo
28. mar 2017

Ahojte môžem sa spýtať v trenčianskom okrese je aká škola s odborom špeciálnou pedagogickou a ako dlho trvá štúdium zvažujem

ninkaa01
11. júl 2017

Mám vyštudované učiteľstvo biológie a výtvarného umenia a chcela by som si doplniť špeciálnu pedagogiku pre sluchovo postihnutých. aké sú možnosti? Som z Košíc a nechcela by som štúdium absolvovať veľmi ďaleko. Ďakujem za rady 🙂

maca283
28. dec 2017

Prosim kto ma info kde sa studuje specka aj poplatky

arasidka123
29. dec 2017

Levoča externe 850€ rok

yvik
29. dec 2017

Ja uz studujem od septembra v TO. 200eur rok.

maca283
29. dec 2017

@yvik A viete mi prodim napisat aj nazov skoly kde by som si to mohla pozriet

arasidka123
30. dec 2017

Inštitút Juraja palesa v Levoči

sandral
30. dec 2017

@maca283 Ahoj, záleží na tom o akú špeciálnu pedagogiku máš záujem a kde to máš najbližšie.
Poplatky sa líšia, konkrétne Ti neviem povedať, ja mám UK v BA, ale chodila som na denné.

yvik
31. dec 2017

Sukromna pedagogicka skola TO. 2rocne studium externa forma.

maca283
31. dec 2017

@yvik a cena???